MABION [MAB] cz.13 - Mabion spółką międzynarodową

wszystko na temat spółek publicznych
cierpliwosc
Młodszy chorąży
Posty: 612
Rejestracja: 19 cze 2015 10:38

Postautor: cierpliwosc » 28 mar 2017 13:59

Dużo piszecie dzis o luce.
Ja nie wiem, czy kurs się cofnie czy nie cofnie.
Wiem jednak, że miesiąc temu nawet close był około 105,70 a więc to nie jest prawdziwa luka, taka gdzie kurs wkracza na nowy nieznany obszar :)

Ja się cieszę że rośnie i nie martwię się, że za szybko, za raptownie itp.
Od dawna piszę, że inwestorzy na forum Celonu czy Selvity chcą wzrostów i niemal przyzywają je :) A u nas na Mabionie swoista odmiana syndromu sztokholmskiego ;) - " za raptownie, za wczesnie, inwestorzy zagraniczni za mało zarobią i nie będą zadowoleni" :)
Zwykle rozsądne "wzrosty" maja sens utrzymac w dłuższej perspektywie, a dzisiejsza luka jest prawdziwa jak ty to nazywasz.
Zaniepokojenie jest zawsze jak bardzo szybko spada lub tez ta samo rosnie, to jest rynek i pewne zachowania mogą sporo powedziec, chociazby taki jaki akcjonariat "zrobił" tą zwyżke............

REKLAMA


Independent
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 281
Rejestracja: 25 maja 2016 13:19

Postautor: Independent » 28 mar 2017 14:13

Dużo piszecie dzis o luce.
Ja nie wiem, czy kurs się cofnie czy nie cofnie.
Wiem jednak, że miesiąc temu nawet close był około 105,70 a więc to nie jest prawdziwa luka, taka gdzie kurs wkracza na nowy nieznany obszar :)

Ja się cieszę że rośnie i nie martwię się, że za szybko, za raptownie itp.
Od dawna piszę, że inwestorzy na forum Celonu czy Selvity chcą wzrostów i niemal przyzywają je :) A u nas na Mabionie swoista odmiana syndromu sztokholmskiego ;) - " za raptownie, za wczesnie, inwestorzy zagraniczni za mało zarobią i nie będą zadowoleni" :)
Zwykle rozsądne "wzrosty" maja sens utrzymac w dłuższej perspektywie, a dzisiejsza luka jest prawdziwa jak ty to nazywasz.
Zaniepokojenie jest zawsze jak bardzo szybko spada lub tez ta samo rosnie, to jest rynek i pewne zachowania mogą sporo powedziec, chociazby taki jaki akcjonariat "zrobił" tą zwyżke............

Jak dla mnie 10 czy 12 % wzrostu to nie jest powód do zaniepokojenia (dlaczego? czy to +80 ? czy że spekuła? że mało poważnie? nie wiem..)
"Rozsądne wzrosty" jak to Ty nazywasz, nie będą w stanie "obsłużyć" wzrostu kursu do poziomów oczekiwanych przez większość;) , gdyż kilka dużych rangą wydarzeń wokół spółki pociągać będzie za sobą (lub generować przed sobą) duże zmiany kursu i to z prawdziwymi lukami (jak ja to nazwałem).
Brak żywiołowej reakcji na umowę w listopadzie myslę był odstepstwem, ze względu na to że temat był już zbyt 'wyczekany' i spalony przedwczesnie rozbudzanymi np. na forum już półtora roku wczesniej nadziejami.

seal6
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3578
Rejestracja: 18 mar 2010 03:10

Postautor: seal6 » 28 mar 2017 14:37

zaczekajmy na ta wieksza umowe :)
"Dumb money is only dumb when it listens to the smart money". Peter Lynch

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Postautor: Gerda88 » 28 mar 2017 14:38

zaczekajmy na ta wieksza umowe :)
Przed umową bedzie IPO

seal6
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3578
Rejestracja: 18 mar 2010 03:10

Postautor: seal6 » 28 mar 2017 14:44

raczej najpierw umowa na stany zeby tam byc obecnym z produktem a pozniej ipo i niech gonia zajaczka


ps. kapital moze zaczac przeplywac ze spolek growych do bio i wydaje mi sie ze zacznie sie od kolejnej porazki CI i snajera3 juz w przyszlym miesiacu
"Dumb money is only dumb when it listens to the smart money". Peter Lynch

seal6
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3578
Rejestracja: 18 mar 2010 03:10

Postautor: seal6 » 28 mar 2017 14:51

z drugiej strony jak za pare tygodni kurs bedzie 200zl to stwierdza ze zaczekaja z ipo bo rynek powolutku zaczyna dostrzegac i wyceniac potencjal a ipo zrobia pozniej na dalszym etapie rozwoju cd20 (po zlozeniu wniosku) i rozpoczeciu badan nad kolejnymi lekami
"Dumb money is only dumb when it listens to the smart money". Peter Lynch

farel
Starszy chorąży
Posty: 1695
Rejestracja: 13 mar 2010 19:23

Postautor: farel » 28 mar 2017 14:58

Łeee dopiero spojrzałem - otworzyło się z luką...99 jeszcze na pewno zobaczymy
to luka startu, takich się nie domyka :D

Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Postautor: Kaplica » 28 mar 2017 15:10

:lol:
Mabion, Celon, Farm51--i będę ,,ciut,, bogatszy:)

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 28 mar 2017 17:07

zdołowane zamknięcie :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

topsilver
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2460
Rejestracja: 02 mar 2007 10:09
Kontakt:

Postautor: topsilver » 28 mar 2017 17:15

zdołowane zamknięcie :lol:
w piatek na fixie - konczacym kwartal spodziewam sie wyciaganego zamkniecia 8) ot tak ze 130 pasowaloby

Chopin#17
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 343
Rejestracja: 17 lis 2015 12:50

Postautor: Chopin#17 » 28 mar 2017 19:45

Jak się spojrzy historycznie na takie świeczki z luką jak dziś to zwiastowały one powrót do bazy i stagnację
Ale kiedyś musi przyjść ten dzień, który zaskoczy wszystkich :)

Jezus
Młodszy chorąży
Posty: 664
Rejestracja: 11 sty 2007 02:57
Lokalizacja: JEZUS HYTRUS

Postautor: Jezus » 28 mar 2017 20:20

tak sie podniecili dzisiaj to selvito jak zobaczyli 370 bankiek umowe
ale to jes umowa na caly swiat , nie bedzie jusz wiencej umuf na sel24

mabion na samo UE z mylan mial 45 mln USD, jakby napisal ze "mabion ma umowe 184 mln z samej UE to tez by inaczej brzmialo , celon tych umuf to ma kilka i tez nikt nie robi w gacie na kazdo :lol:

alfredo.alberto
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 342
Rejestracja: 01 wrz 2014 22:11

Postautor: alfredo.alberto » 28 mar 2017 20:41

tak sie podniecili dzisiaj to selvito jak zobaczyli 370 bankiek umowe
ale to jes umowa na caly swiat , nie bedzie jusz wiencej umuf na sel24

mabion na samo UE z mylan mial 45 mln USD, jakby napisal ze "mabion ma umowe 184 mln z samej UE to tez by inaczej brzmialo , celon tych umuf to ma kilka i tez nikt nie robi w gacie na kazdo :lol:
Te 370 baniek to rozłożone jest na 3-5 lat i prawdopodobieństwo niewypłacenia całej kwoty jest duże. Istotne jest jak będą przebiegały badania. Natomiast przy Mabionie jedynym czynnikiem jest czas i zaliczanie formalności.

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 28 mar 2017 21:02

tak sie podniecili dzisiaj to selvito jak zobaczyli 370 bankiek umowe
ale to jes umowa na caly swiat , nie bedzie jusz wiencej umuf na sel24

mabion na samo UE z mylan mial 45 mln USD, jakby napisal ze "mabion ma umowe 184 mln z samej UE to tez by inaczej brzmialo , celon tych umuf to ma kilka i tez nikt nie robi w gacie na kazdo :lol:
Te 370 baniek to rozłożone jest na 3-5 lat i prawdopodobieństwo niewypłacenia całej kwoty jest duże. Istotne jest jak będą przebiegały badania. Natomiast przy Mabionie jedynym czynnikiem jest czas i zaliczanie formalności.
Gratuluję sukcesu Selvicie, ale pamiętajmy, że prawdopodobieństwo sukcesu (rejestracji) innowacyjnego leku okologicznego rozpoczynającego I faze badań klinicznych wynosi 5,1%. Źródło: https://www.bio.org/sites/default/files ... 202016.pdf

Kwota całkowita robi wrażanie, ale do wyceny DCF trzeba brać powyższe prawdopodobieństwo sukcesu, czyli 5,1%.
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

ms
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 304
Rejestracja: 23 wrz 2015 13:52

Postautor: ms » 28 mar 2017 21:05

tak sie podniecili dzisiaj to selvito jak zobaczyli 370 bankiek umowe
ale to jes umowa na caly swiat , nie bedzie jusz wiencej umuf na sel24

mabion na samo UE z mylan mial 45 mln USD, jakby napisal ze "mabion ma umowe 184 mln z samej UE to tez by inaczej brzmialo , celon tych umuf to ma kilka i tez nikt nie robi w gacie na kazdo :lol:
Te 370 baniek to rozłożone jest na 3-5 lat i prawdopodobieństwo niewypłacenia całej kwoty jest duże. Istotne jest jak będą przebiegały badania. Natomiast przy Mabionie jedynym czynnikiem jest czas i zaliczanie formalności.
Trzeba pogratulować tym co mają akcje Selvity, a nie kręcić nosem. Przy dzisiejszym wzroście Selvity, wzrost na Mabionie nie wygląda jakoś okazale.
A jak się spojrzy kilka lat wstecz, to dopiero widać różnicę.
Najważniejsze, że rynek dojrzał biotechnologię i zaczyna teraz mocno doważać.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości