CELON PHARMA [CLN]

wszystko na temat spółek publicznych
30malo
Starszy chorąży
Posty: 1288
Rejestracja: 22 wrz 2009 11:57

Postautor: 30malo » 26 maja 2017 22:25

Są wyniki, niemal dokładnie takie same jak w zeszłym roku, tylko wtedy dostali 13 mln za sprzedaż licencji, jakiegoś milestone'a, co zmieniło trochę cyferki.
W 1q 2017 nie było zadnych milestonów, ale z kolei nastęne miesiące powinny to zmienić.
Spodziewam się, że każde dopuszczenie do rynków europejskich będzie oznaczało najwyższe opłaty milestonowe, bo to w końcu oznacza szczęśliwe zakończenie całego procesu i ze rusza sprzedaż.

Szkoda, ze nie spytaliśmy o to prezesa na spotkaniu :)

2017........2016

28 387..... 41 8221 - Przychody netto ze sprzedaży produktów
0.............12 696 - w tym sprzedaz licencji

4 863........15 476 - XVI. Zysk _strata_ netto

czyli co --dobrze?
Czyli tak samo jak w zeszłym roku, więcej z polskiego rynku nie da się wycisnąć.
Dlatego Celon wychodzi w świat, bo tam jest taka Polska razy kilkadziesiąt. :)

Co do opłat licencyjnych to chyba powinny być największe za dopuszczenie do rynku.
Zgodnie z logiką, że po wykonaniu pracy dostaje się większość zapłaty.
Więc jak już się jest pewnym, ze mamy dopuszczenie, to wtedy idzie główny milestone, bo misja wykonana.
Ale nie jestem pewien, a prezesa nie spytaliśmy czy dobrze kombinujemy. :roll:

Czekamy aż ci urzędnicy wreszcie podbiją tę pieczątkę.
Tymczasem dywidenda na horyzoncie, co by nudno nie było.
OJ BĘDZIE CHOCIAŻ TYLKO TYLE ALE RAZY TYLE OK. MOŻNA ŻYĆ :D

REKLAMA


zabujca
Starszy chorąży
Posty: 1454
Rejestracja: 06 paź 2008 22:42

Postautor: zabujca » 26 maja 2017 22:33

Raport w porządku, ale nie zdziwiłbym się, gdyby w poniedziałek znalazło się kilku śmiałków- skoczków. Taki scenariusz ostatnio był na Mabionie. Tam raport teoretycznie wyglądał źle, choć w rzeczywistości wynikało to nowego sposobu księgowania, co było jasne dla znających spółkę. Ale śmiałkowie wiedzieli swoje i od rana jazda skoki -10% :D

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Celon

Postautor: JacekS » 27 maja 2017 00:01

Jak dla mnie raport fatalny.
Uważam, że modele wyceny większości biur maklerskich wpisywały zysk netto w minimalnej wysokości taki jak był w 2016r.
Jeśli zmienimy go na dzisiejsze dane to za ostatni rok wychodzi mi 23,5 zł.
JS

radi3
Młodszy chorąży
Posty: 580
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Celon

Postautor: radi3 » 27 maja 2017 00:40

Jak dla mnie raport fatalny.
Uważam, że modele wyceny większości biur maklerskich wpisywały zysk netto w minimalnej wysokości taki jak był w 2016r.
Jeśli zmienimy go na dzisiejsze dane to za ostatni rok wychodzi mi 23,5 zł.
JS


Wpis kolegi "mg" z Bankiera:

W okresie pierwszego kwartału 2017 roku wygenerowana wartość sprzedaży na produktach gotowych wyniosła 28,4 mln PLN, co w odniesieniu do analogicznego okresu 2016 roku oznaczało 2,5% spadek wartości. Negatywna dynamika wynikała z zaprzestania działalności związanej z kontraktowym wytwarzaniem leku inhalacyjnego dla Polfarmex S. A., co miało miejsce na początku 2016 roku, a nie było już przedmiotem działalności operacyjnej Spółki w 2017 roku, zgodnie z realizacją przyjętej strategii rozwoju i realizacji umów pomiędzy stronami. Po wyeliminowaniu tego zdarzenia dynamika wzrostu sprzedaży realizowanej na produktach gotowych sprzedawanych w kraju była pozytywna i wyniosła 1,4% w ujęciu wartościowym oraz ponad 11% w wolumenie sprzedaży. Sprzedaż eksportowa w pierwszym kwartale 2017 roku była realizowana na bazie otrzymanych zamówień z rynków, na których Spółka posiada odpowiednie rejestracje, przebiegała zgodnie z oczekiwaniami. Szczegółowa analiza kwartalnych wartości jest niereprezentatywna dla charakteru i technicznej specyfiki prowadzonej działalności. W I kwartale 2016 r. Spółka uzyskała znaczące wpływy związane ze sprzedażą praw do produktu Salmex na zagranicznych rynkach (milestone), ujęte w aktualnym sprawozdaniu w całościowej linii przychodów ze sprzedaży 2016 roku, w kwocie 12,7 mln PLN. Zdarzenie to w sposób nadzwyczajny podwyższyło podstawę odniesień aktualnej dynamiki wyniku sprzedaży zakłócając tym samym ,możliwość jego bezpośredniej interpretacji. Z uwagi na charakter zakontraktowanych, przyszłych przychodów związanych ze sprzedażą w/w praw Zarząd Spółki ocenia zaistniałą sytuację wyłącznie w kontekście braku spójności terminów, bez zmiany oceny prawdopodobieństwa ich wystąpienia. Wartość wygenerowanego zysku netto Spółki za I kwartał 2017 przekraczającego poziom 5,0 mln PLN, w odniesieniu do skorygowanego o jednorazowe wartości milestonów wyniku roku poprzedniego oznacza pozytywną dynamikę wzrostu.

Zadziałał po prostu efekt wysokiej bazy porównawczej !

Axa-Xax
Chorąży
Posty: 923
Rejestracja: 24 lut 2017 04:20

Postautor: Axa-Xax » 27 maja 2017 02:23

Raport w porządku, ale nie zdziwiłbym się, gdyby w poniedziałek znalazło się kilku śmiałków- skoczków. Taki scenariusz ostatnio był na Mabionie. Tam raport teoretycznie wyglądał źle, choć w rzeczywistości wynikało to nowego sposobu księgowania, co było jasne dla znających spółkę. Ale śmiałkowie wiedzieli swoje i od rana jazda skoki -10% :D

:shock: :shock: :shock:

Dramat ...

To stary sposób księgowania wypaczasz rzeczywistosc ... dla takich cymbalow jak ty optymalny sposób księgowania powinien być taki, aby bieżący raport pokazywał hipoteczne zyski/marzenia

Axa-Xax
Chorąży
Posty: 923
Rejestracja: 24 lut 2017 04:20

Re: Celon

Postautor: Axa-Xax » 27 maja 2017 02:33

Jak dla mnie raport fatalny.
Uważam, że modele wyceny większości biur maklerskich wpisywały zysk netto w minimalnej wysokości taki jak był w 2016r.
Jeśli zmienimy go na dzisiejsze dane to za ostatni rok wychodzi mi 23,5 zł.
JS


Wpis kolegi "mg" z Bankiera:

W okresie pierwszego kwartału 2017 roku wygenerowana wartość sprzedaży na produktach gotowych wyniosła 28,4 mln PLN, co w odniesieniu do analogicznego okresu 2016 roku oznaczało 2,5% spadek wartości. Negatywna dynamika wynikała z zaprzestania działalności związanej z kontraktowym wytwarzaniem leku inhalacyjnego dla Polfarmex S. A., co miało miejsce na początku 2016 roku, a nie było już przedmiotem działalności operacyjnej Spółki w 2017 roku, zgodnie z realizacją przyjętej strategii rozwoju i realizacji umów pomiędzy stronami. Po wyeliminowaniu tego zdarzenia dynamika wzrostu sprzedaży realizowanej na produktach gotowych sprzedawanych w kraju była pozytywna i wyniosła 1,4% w ujęciu wartościowym oraz ponad 11% w wolumenie sprzedaży. Sprzedaż eksportowa w pierwszym kwartale 2017 roku była realizowana na bazie otrzymanych zamówień z rynków, na których Spółka posiada odpowiednie rejestracje, przebiegała zgodnie z oczekiwaniami. Szczegółowa analiza kwartalnych wartości jest niereprezentatywna dla charakteru i technicznej specyfiki prowadzonej działalności. W I kwartale 2016 r. Spółka uzyskała znaczące wpływy związane ze sprzedażą praw do produktu Salmex na zagranicznych rynkach (milestone), ujęte w aktualnym sprawozdaniu w całościowej linii przychodów ze sprzedaży 2016 roku, w kwocie 12,7 mln PLN. Zdarzenie to w sposób nadzwyczajny podwyższyło podstawę odniesień aktualnej dynamiki wyniku sprzedaży zakłócając tym samym ,możliwość jego bezpośredniej interpretacji. Z uwagi na charakter zakontraktowanych, przyszłych przychodów związanych ze sprzedażą w/w praw Zarząd Spółki ocenia zaistniałą sytuację wyłącznie w kontekście braku spójności terminów, bez zmiany oceny prawdopodobieństwa ich wystąpienia. Wartość wygenerowanego zysku netto Spółki za I kwartał 2017 przekraczającego poziom 5,0 mln PLN, w odniesieniu do skorygowanego o jednorazowe wartości milestonów wyniku roku poprzedniego oznacza pozytywną dynamikę wzrostu.

Zadziałał po prostu efekt wysokiej bazy porównawczej !

Radziu pozwól, że leszcz udzieli rady mistrzowi ...

1/
Korzystanie z forum bankiera świadczy o totalnym zidioceniu

2/
Raport faktycznie jest dosc slaby, a twoj krzyk nie zmienia stanu rzeczy

3/
Zacznij brać Hydroxyzinum bo zwariujesz do poniedziałku

Jezus
Młodszy chorąży
Posty: 664
Rejestracja: 11 sty 2007 02:57
Lokalizacja: JEZUS HYTRUS

Re: Celon

Postautor: Jezus » 27 maja 2017 09:47

Jak dla mnie raport fatalny.
Uważam, że modele wyceny większości biur maklerskich wpisywały zysk netto w minimalnej wysokości taki jak był w 2016r.
Jeśli zmienimy go na dzisiejsze dane to za ostatni rok wychodzi mi 23,5 zł.
JS

gosciu daj sobie spokuj ze swojo domoroslo wyceno bo pojencia nie masz

powtarzalny zysk celonu wynosi rocznie 20-25 mln, reszta to dotacje i kamienie milowe, to wiadomo od debiutu i pod tym wzglendem nic sie nie zmienilo i raport za I kwartal jest taki jak rok temu

jak chcesz sobie zrobic model to wez sobie marze, szacowany rynek salmexu francji i niemiec i skandynawi czyli tych rynkuf ktore sie otworzo w drugiej polowie roku i sobie wylicz ile bedzie wynosil przychody zysk to bydzie ok 70 mln zysku powtarzalnego

zabujca
Starszy chorąży
Posty: 1454
Rejestracja: 06 paź 2008 22:42

Postautor: zabujca » 27 maja 2017 09:54

Raport w porządku, ale nie zdziwiłbym się, gdyby w poniedziałek znalazło się kilku śmiałków- skoczków. Taki scenariusz ostatnio był na Mabionie. Tam raport teoretycznie wyglądał źle, choć w rzeczywistości wynikało to nowego sposobu księgowania, co było jasne dla znających spółkę. Ale śmiałkowie wiedzieli swoje i od rana jazda skoki -10% :D

:shock: :shock: :shock:

Dramat ...

To stary sposób księgowania wypaczasz rzeczywistosc ... dla takich cymbalow jak ty optymalny sposób księgowania powinien być taki, aby bieżący raport pokazywał hipoteczne zyski/marzenia
Kochany Axa. zauważ, że nie wartościowałem sposobów księgowania, jedynie stwierdziłem, że się od siebie różnią, do czego nasi skoczkowie nie byli przyzwyczajeni, na co zareagowali alergicznie.
nazywanie mnie "cymbałem" w związku z tym, świadczy zapewne o chęci nazywania innych "cymbałami". a to już świadczy wyłącznie o Tobie najmilszy
pozdrawiam najserdeczniej!

Axa-Xax
Chorąży
Posty: 923
Rejestracja: 24 lut 2017 04:20

Postautor: Axa-Xax » 27 maja 2017 10:03

Raport w porządku, ale nie zdziwiłbym się, gdyby w poniedziałek znalazło się kilku śmiałków- skoczków. Taki scenariusz ostatnio był na Mabionie. Tam raport teoretycznie wyglądał źle, choć w rzeczywistości wynikało to nowego sposobu księgowania, co było jasne dla znających spółkę. Ale śmiałkowie wiedzieli swoje i od rana jazda skoki -10% :D

:shock: :shock: :shock:

Dramat ...

To stary sposób księgowania wypaczasz rzeczywistosc ... dla takich cymbalow jak ty optymalny sposób księgowania powinien być taki, aby bieżący raport pokazywał hipoteczne zyski/marzenia
Kochany Axa. zauważ, że nie wartościowałem sposobów księgowania, jedynie stwierdziłem, że się od siebie różnią, do czego nasi skoczkowie nie byli przyzwyczajeni, na co zareagowali alergicznie.
nazywanie mnie "cymbałem" w związku z tym, świadczy zapewne o chęci nazywania innych "cymbałami". a to już świadczy wyłącznie o Tobie najmilszy
pozdrawiam najserdeczniej!
:roll: :roll: :roll:

Hmm ... no proszę ... ZABUJCA a miły i grzeczny i potrafi się odgryzc :oops: :oops: :oops:

no cóż ...
nie pozostaje mi nic innego jak powiedzieć PRZEPRASZAM i życzyć miłego dnia :oops:

radi3
Młodszy chorąży
Posty: 580
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: radi3 » 27 maja 2017 10:03

Raport w porządku, ale nie zdziwiłbym się, gdyby w poniedziałek znalazło się kilku śmiałków- skoczków. Taki scenariusz ostatnio był na Mabionie. Tam raport teoretycznie wyglądał źle, choć w rzeczywistości wynikało to nowego sposobu księgowania, co było jasne dla znających spółkę. Ale śmiałkowie wiedzieli swoje i od rana jazda skoki -10% :D

:shock: :shock: :shock:

Dramat ...

To stary sposób księgowania wypaczasz rzeczywistosc ... dla takich cymbalow jak ty optymalny sposób księgowania powinien być taki, aby bieżący raport pokazywał hipoteczne zyski/marzenia
Kochany Axa. zauważ, że nie wartościowałem sposobów księgowania, jedynie stwierdziłem, że się od siebie różnią, do czego nasi skoczkowie nie byli przyzwyczajeni, na co zareagowali alergicznie.
nazywanie mnie "cymbałem" w związku z tym, świadczy zapewne o chęci nazywania innych "cymbałami". a to już świadczy wyłącznie o Tobie najmilszy
pozdrawiam najserdeczniej!

Pozdrawiam wszystkich normalnych i rzeczowych :)

Axa-Xax
Chorąży
Posty: 923
Rejestracja: 24 lut 2017 04:20

Postautor: Axa-Xax » 27 maja 2017 10:09


:shock: :shock: :shock:

Dramat ...

To stary sposób księgowania wypaczasz rzeczywistosc ... dla takich cymbalow jak ty optymalny sposób księgowania powinien być taki, aby bieżący raport pokazywał hipoteczne zyski/marzenia
Kochany Axa. zauważ, że nie wartościowałem sposobów księgowania, jedynie stwierdziłem, że się od siebie różnią, do czego nasi skoczkowie nie byli przyzwyczajeni, na co zareagowali alergicznie.
nazywanie mnie "cymbałem" w związku z tym, świadczy zapewne o chęci nazywania innych "cymbałami". a to już świadczy wyłącznie o Tobie najmilszy
pozdrawiam najserdeczniej!

Pozdrawiam wszystkich normalnych i rzeczowych :)

Moj Drogi Radziu

ja w odróżnieniu od ciebie potrafię przyznać się do błędu i powiedzieć przepraszam ...

Nadal zalecam Hydroxyzinum - powinno ci pomoc

Axa-Xax
Chorąży
Posty: 923
Rejestracja: 24 lut 2017 04:20

Postautor: Axa-Xax » 27 maja 2017 10:15

Jeżeli w kolejnych raportach nic się nie zmieni to wycena bos jest jak najbardziej poprawna ... póki co 1,5 mld kapitalizacji to bardzo dużo

I aby było jasne cały czas posiadam akcje, tylko w odróżnieniu od 95% nie jestem naganiaczem, ale staram się widzieć obie strony medalu

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Postautor: Gerda88 » 27 maja 2017 12:09

Pytanie

Na kiedy planowane są nowe umowy na Salmex?

radi3
Młodszy chorąży
Posty: 580
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: radi3 » 27 maja 2017 12:28

Pytanie

Na kiedy planowane są nowe umowy na Salmex?
Wieczorek mówił o drugim półroczu 2017 roku...

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 27 maja 2017 12:32

Pytanie

Na kiedy planowane są nowe umowy na Salmex?
Wieczorek mówił o drugim półroczu 2017 roku...
chyba nie umowy....a po prostu rejestracje na nowych rynkach....


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości