CELON PHARMA [CLN]

wszystko na temat spółek publicznych
Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Postautor: Kaplica » 28 maja 2017 20:36

perspektywy ładne, ale wiemy jak to jest w przypadku mabionu,, wszystko sie strasznie wlecze i wlecze i wlecze...................
Mabion, Celon, Farm51--i będę ,,ciut,, bogatszy:)

REKLAMA


sADAM
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2899
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: sADAM » 28 maja 2017 21:30

Cały czas od debiutu: brać, i kupować.

:arrow: trzymać dobre papiery.

Macie w ręku drugi CDR - trzymać i dokupić.... takie trzy zdania po głupotkach wypisujących tu troli. Pa

Fiszer
Młodszy chorąży
Posty: 445
Rejestracja: 20 maja 2015 15:37

Postautor: Fiszer » 28 maja 2017 22:07

Takie tam z bankiera.

Jeden z głównych udziałowców Lupin, posiadający ponad 1% akcji oczekiwał akwizycji i pyta się o Celon. Prezes Gupta mu odpowiada, że co prawda nie nie przejęli Celonu, ale mają prawo do urządzenia i leku na terenie USA Kanady i RPA.
Jednocześnie pisze, że lek jest dopuszczony w Europie i Celon jest pierwszą firmą, która uzyskała dopuszczenie na rozwiniętym rynku.
Nie wiem tylko czy chodzi ich badania kliniczne w Europie, które się zakończyły, czy w ogóle o dopuszczenie Salmexu na terenie Europy.

==========================================

Jhunjhunwala also asked about Lupin strategic tie-up with a Polish biopharmaceutical company, Celon Pharma.
The company entered into an agreement with a polish firm back in February 2015 to jointly develop fluticasone/salmeterol dry powder inhaler (DPI) product which is a generic version of GlaxoSmithKline’s Advair Diskus.
“We haven’t acquired the company but we got the right to the device from Celon. The rights are for countries including US, Canada, South Africa. The drug is already approved in Europe. It is the first company to get an approval for Advair generic in the developed market,” added Gupta.
She further added that we have been working with them in the last two years to get them up to USFDA standards. It has a market size of $8 billion and is off patent.
Gość który pyta, Jhunjhunwal, ma 1,7% akcji Lupin i jest zwany indyjskim Buffetem.
Dopytuje o to czy Lupin nas przejął, bo biorąc pod uwagę potencjalny rynek dla Salmexu, który tam podają, 8mld$, logiczne wydaje się przejąć firemkę z Polski i przejąć cały zysk. Logika wydaje się słuszna, ale Celon nie jest taki latwy do przejęcia. :D
Dla Lupin byłoby to do zrobienia, bo zarobili z zeszłym roku ponad 381 mln$, więc jakieś 1150mln złotych.
Nic dziwnego, że ich akcjonariusz kombinuje, ale to tylko potwierdza jak ważny jest dla nich Salmex.

Zdanie " The drug is already approved in Europe" oznacza, że lek jest już zatwierdzony w Europie. Dzięki Unii Europejskiej jak lek jest zatwierdzony w jednym kraju , to w drugim nie trzeba już robić badań, pozostają kwestie administracyjne. Dlatego czekamy tylko na to, żeby wreszcie jakiś Jean-Pierre we Francji, Jose Rodriguez w Hiszpanii, Helmut Schwarzer w Germanii i Bjorn Svenson w Szwecji przybili te pieczątki i nas dopuścili.

Co ciekawe, Lupin ma mocną pozycję na rynku japońskim , brazylijskim, południowej Ameryki, Afryki Południowej, filipińskim, australijskim itd a więc na wielu , na które Celon nie ma jeszcze umowy. Coś w tym temacie jest robione, jak wynikało ze słów niejakiego Macieja Wu na ostatnim spotkaniu.

bździągwa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8017
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: bździągwa » 29 maja 2017 08:43

Ja sie ustawilem na 32 zl, na wypadek zrzutu niecierpliwych.

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 29 maja 2017 10:30

oczekiwania..i opinie uzytkownikow..swoje ...a RYNEK SWOJE.....

nie kupuje sie pzreszlosci...ale PRZYSZLOSC....to CO BEDZIE..TO CO MOZE BYC..OCZEKIWANIA..JAKIE....SA....itp.itd....

rynek z zasady..powinien DYSKONTOWAC.....prawdopodobienstwo..pewnych zdarzen.....I o to chodzi w INWESTOWANIU..kto DOBRZE....OKRESLI.....PRZYSZLOSC..tez zaronbi..lub uniknie wtopy...w zaleznosci od tego JAKA TA PRZYSZLOSC MOZE BYC.....

bździągwa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8017
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: bździągwa » 29 maja 2017 11:52

Ja powiem tak. Nie zdziwie sie, jak za 2 lata kurs bedzie na poziomie 100 zl, a BOS nam wystawi reko na 80. I bedziemy znowu marudzic, bo nam sprowokuja podaz ktora sprowadzi kurs na 90 zl :)

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 29 maja 2017 12:03

Ja powiem tak. Nie zdziwie sie, jak za 2 lata kurs bedzie na poziomie 100 zl, a BOS nam wystawi reko na 80. I bedziemy znowu marudzic, bo nam sprowokuja podaz ktora sprowadzi kurs na 90 zl :)
moze byc roznie....

ale za 2 lata...ro z samego salmexu..moga miec przychody..ok 300-400 MLN PLN....+ ..jelsi bedzie cool...z nowymi lekami..moga juz byc na tapecie...pare umow...dystrybucyjnych....i tu tez moga byc juz konkretne pieniadze.....nawet jak beda nadal w fazie badan klinicznych....

wiec....te 100 PLN..i 4.5 mld...PLN...kapitalziacji......nie jest jakies AJ..waY..zeby sie ( nie) DZIWIC.........

oczywiscie..sprawy moga pojsc w gorszym kierunku....i moze byc inaczej..I TO SIE NAZYWA RYZYKO....przyszlosci NIKT NIE ZNA......natomiast kazy po swojemu mzoe kombinowac..co jest bardziej prawdopodobne...i na tej podsatwie..podejmowac..wlasne decyzje INWESTYCYJUNE.....

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 29 maja 2017 18:05

Jest film. Fiszer jakby czegoś tutaj nie było to łaskawie dopisz. :)

https://celonpharma.com/film-ze-spotkan ... 05-2017-r/

Fiszer
Młodszy chorąży
Posty: 445
Rejestracja: 20 maja 2015 15:37

Postautor: Fiszer » 29 maja 2017 19:28

Jest film. Fiszer jakby czegoś tutaj nie było to łaskawie dopisz. :)

https://celonpharma.com/film-ze-spotkan ... 05-2017-r/
Wszystko fajnie, tylko mi filmik odtwarza sie do 40 minuty, potem koniec.

Jak u was?

Wersja z instytucjonalnymi, przynajmniej do 40 minuty.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 29 maja 2017 19:36

To samo, źle wgrali.

Fiszer
Młodszy chorąży
Posty: 445
Rejestracja: 20 maja 2015 15:37

Postautor: Fiszer » 29 maja 2017 22:02

Super że dali film ze spotkania z instytucjonalnymi, bo panowie mówią chyba troszkę więcej niż z nami, bardziej się starają przekonać np. to co my pytaliśmy się o Mylan i Hikimę, prezes instytucjonalnym sam powiedział.

Nie zmienia to faktu, że czuć jak profesjonalnie firma jest prowadzona, jak wszystko jest przemyślane i że zdąża wszystko w jasno określonym kierunku, ku byciu dużą, poważną firmą z kilkoma innowacyjnymi lekami, dającymi duże pieniądze.

Nie chcę wpadać w hurraoptymizm, ale mam wrażenie, że jak to wszystko wypali, a Wieczorkowi większość rzeczy wychodzi, to tu nawet małe ilości akcji moga przynieść za kilka lat ich posiadaczom dużo radości. :)

Dawać dalszy ciąg! :)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2017 08:49 przez Fiszer, łącznie zmieniany 1 raz.

radi3
Młodszy chorąży
Posty: 580
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: radi3 » 29 maja 2017 22:22

Może to niezbyt ważne (choć jak się ma sporo akcji !!!), jutro jest ostatni dzień notowań z dywidendą (t+2). Dzień dywidendy 1.06.17.
P.S. Wyplata 14.06.17.
Można jeszcze dokupić! :wink:
Ostatnio zmieniony 29 maja 2017 22:32 przez radi3, łącznie zmieniany 3 razy.

Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Postautor: Kaplica » 29 maja 2017 22:23

zadnych minusów, wszytsko pięknie :shock:
Mabion, Celon, Farm51--i będę ,,ciut,, bogatszy:)

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 30 maja 2017 11:19

Super że dali film ze spotkania z instytucjonalnymi, bo panowie mówią chyba troszkę więcej niż z nami, bardziej się starają przekonać np. to co my pytaliśmy się o Mylan i Hikimę, prezes instytucjonalnym sam powiedział.

Nie zmienia to faktu, że czuć jak profesjonalnie firma jest prowadzona, jak wszystko jest przemyślane i że zdąża wszystko w jasno określonym kierunku, ku byciu dużą, poważną firmą z kilkoma innowacyjnymi lekami, dającymi duże pieniądze.

Nie chcę wpadać w hurraoptymizm, ale mam wrażenie, że jak to wszystko wypali, a Wieczorkowi większość rzeczy wychodzi, to tu nawet małe ilości akcji moga przynieść za kilka lat ich posiadaczom dużo radości. :)

Dawać dalszy ciąg! :)
Jesli chodzi o Macieja WIECZORKA.......to jest to wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu.......

nie dziwie sie.....ze byly takie sytuacje..ze gdy prowadzone byly rozmowy...wiekszych podmiotow z firma Macieja..to z Jednej strony bylo kilka osob..a z drugiej TYLKO MACIEJ WIECZOREK....i wszytko sam ogarnial....

Po raz kolejny....na filmiku....pokazuje ze...NIE TYLKO WIE CO ROBI....I CO WIE.........ale tez bardzo LADNIE UMIE O TYM OPOWIEDZIEC...i WYJASNIC.....czasmi bardzo skomplikowane rzeczy potrafi strescic...tak....za.je.fajnie.....ze tylko totalny TLUK...nie skuma o czym jest mowa....I W CZYM TKWIA ISTOTNE I WAZNE RZECZY....

Podobalo mi sie tez...wystapienie pzredmowcy Macieja....chociaz nie bylo az tak swobodne i " naturalne"...to pokazal istote....OBECNEJ...dzialnosci....ktora SAM PREZES....nazwywa zwyklym zarabianiem na chleb..po to ZEBY MOC Z TEGO CHLEBA BUDOWAC DOPIERO WIELKOSC I PRZYSZLOSC CLN.....ze salmex..to TYLKO POCZATEK....to tylko srodek do spelnienia wyzszych celow....a nie CEL SAM W SOBIE....


podobalo mi sie w tym wystapieniu....to ze nie sciemniaja..ze mowia o np..procesie rejestracji......jak to wyglada...ze czas to ok.210 dni...ale sa tzw...CLOCK STOPY.......ktore moga ten proces wydluzyc...i ze staraja sie zeby one jak najkrocej "dzialaly"....

podaobalo mi sie to...ze ....byc moze niedoceniany komunikat o PLEXUSIE...uwypuklil...go ....i powiedzial dlaczego....to jest tak istotne....pzredstawil tez sama firme plexus..co soba reprezentuje....na swiecie w tej branzy....( kontaktow big farmy z malymi graczami)....


w ogole....CLN..mi sie podoba...juz jak byl w IPO..mocno zwrocil moje zainteresowanie...a im wiecej sie dowiaduje...tym coraz bardziej mi sie podoba..i nie chodzi tylko O TO ze kurs spolkki rosnie....i ze od IPO.dal sporo zarobic....ale podoba mi sie Profesjonalizm....i traktowanie powaznie inwestorow..pzrez Prezesa Macieja( o co ....mialem nawet mocne zstrzezenia do niego kiedys..w mabionie..w ktorym....raczej nie wyjasnial NIUANSOW...zwiazanych z wieloma rzeczami np..z badan klinicznych.....co skutkowalo pzresuwaniem tez....terminow..planowanego zakonczenia....badan klinicznych i rejestracji....MABcd20.....).......

Wiele..sie zmienilo...na korzysc....jelsi chodzi o informacyjne podejscie Prezesa...do inwestorow....gdy patrzy sie na CLN..obecnie i na MAB..kiedys....swiadomosc..zwyklych inwestorow....jest coraz wieksza...zarowno po stronie szans..i RYZYK...co do mozliwych opzniej terminow..itp.wynikajacych nie ze zlej woli czy zaniechan lub zaniedban....spolki..ale np..PROCEDUR...rejestracyjnych....czy badan klinicznych.......i to tez mi sie podoba....

Fiszer
Młodszy chorąży
Posty: 445
Rejestracja: 20 maja 2015 15:37

Postautor: Fiszer » 30 maja 2017 12:01

Super że dali film ze spotkania z instytucjonalnymi, bo panowie mówią chyba troszkę więcej niż z nami, bardziej się starają przekonać np. to co my pytaliśmy się o Mylan i Hikimę, prezes instytucjonalnym sam powiedział.

Nie zmienia to faktu, że czuć jak profesjonalnie firma jest prowadzona, jak wszystko jest przemyślane i że zdąża wszystko w jasno określonym kierunku, ku byciu dużą, poważną firmą z kilkoma innowacyjnymi lekami, dającymi duże pieniądze.

Nie chcę wpadać w hurraoptymizm, ale mam wrażenie, że jak to wszystko wypali, a Wieczorkowi większość rzeczy wychodzi, to tu nawet małe ilości akcji moga przynieść za kilka lat ich posiadaczom dużo radości. :)

Dawać dalszy ciąg! :)
Jesli chodzi o Macieja WIECZORKA.......to jest to wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu.......

nie dziwie sie.....ze byly takie sytuacje..ze gdy prowadzone byly rozmowy...wiekszych podmiotow z firma Macieja..to z Jednej strony bylo kilka osob..a z drugiej TYLKO MACIEJ WIECZOREK....i wszytko sam ogarnial....

Po raz kolejny....na filmiku....pokazuje ze...NIE TYLKO WIE CO ROBI....I CO WIE.........ale tez bardzo LADNIE UMIE O TYM OPOWIEDZIEC...i WYJASNIC.....czasmi bardzo skomplikowane rzeczy potrafi strescic...tak....za.je.fajnie.....ze tylko totalny TLUK...nie skuma o czym jest mowa....I W CZYM TKWIA ISTOTNE I WAZNE RZECZY....

Podobalo mi sie tez...wystapienie pzredmowcy Macieja....chociaz nie bylo az tak swobodne i " naturalne"...to pokazal istote....OBECNEJ...dzialnosci....ktora SAM PREZES....nazwywa zwyklym zarabianiem na chleb..po to ZEBY MOC Z TEGO CHLEBA BUDOWAC DOPIERO WIELKOSC I PRZYSZLOSC CLN.....ze salmex..to TYLKO POCZATEK....to tylko srodek do spelnienia wyzszych celow....a nie CEL SAM W SOBIE....


podobalo mi sie w tym wystapieniu....to ze nie sciemniaja..ze mowia o np..procesie rejestracji......jak to wyglada...ze czas to ok.210 dni...ale sa tzw...CLOCK STOPY.......ktore moga ten proces wydluzyc...i ze staraja sie zeby one jak najkrocej "dzialaly"....

podaobalo mi sie to...ze ....byc moze niedoceniany komunikat o PLEXUSIE...uwypuklil...go ....i powiedzial dlaczego....to jest tak istotne....pzredstawil tez sama firme plexus..co soba reprezentuje....na swiecie w tej branzy....( kontaktow big farmy z malymi graczami)....


w ogole....CLN..mi sie podoba...juz jak byl w IPO..mocno zwrocil moje zainteresowanie...a im wiecej sie dowiaduje...tym coraz bardziej mi sie podoba..i nie chodzi tylko O TO ze kurs spolkki rosnie....i ze od IPO.dal sporo zarobic....ale podoba mi sie Profesjonalizm....i traktowanie powaznie inwestorow..pzrez Prezesa Macieja( o co ....mialem nawet mocne zstrzezenia do niego kiedys..w mabionie..w ktorym....raczej nie wyjasnial NIUANSOW...zwiazanych z wieloma rzeczami np..z badan klinicznych.....co skutkowalo pzresuwaniem tez....terminow..planowanego zakonczenia....badan klinicznych i rejestracji....MABcd20.....).......

Wiele..sie zmienilo...na korzysc....jelsi chodzi o informacyjne podejscie Prezesa...do inwestorow....gdy patrzy sie na CLN..obecnie i na MAB..kiedys....swiadomosc..zwyklych inwestorow....jest coraz wieksza...zarowno po stronie szans..i RYZYK...co do mozliwych opzniej terminow..itp.wynikajacych nie ze zlej woli czy zaniechan lub zaniedban....spolki..ale np..PROCEDUR...rejestracyjnych....czy badan klinicznych.......i to tez mi sie podoba....
Nie inaczej, nie inaczej, :)

Po pierwsze Bogdan Manowski.
Wcześniej myśłałem, że to taki miły, obły miś na przyczepkę do przebojowego prezesa, ale po spotkaniu zmieniłem zdanie.
To jest zawodowiec, tylko z racji swojej działki, a więc marketingu, sprzedaży, przedstawicieli handlowych, jest bardziej stonowany i uprzejmy. Ale widać, że wie o co kaman i idzie w tym swoim różowym krawaciku do przodu jak czołg.
Zdanie "jak nie możemy być na 1,2 lub 3 miejscu w sprzedaży danego leku, to nas nie interesuje" mówi dużo o jego podejściu.

No i szacun za Austrię. Wyrwać 18% rynku, na którym pacjent może sobie w tej samej cenie kupić oryginał, to rewelacyjny wynik

Co do Plexusa, to to co powiedział prezes, przynajmniej w tej okrojonej wersji, to podstawy.
O cyferki dopytaliśmy go w pytaniach. Tak jak pisałem, przy tych liczbach, kamienie milowe od Lupina i innych to będą kamyczki. :)
Może jeszcze coś więcej mówił, ale na razie da się obejrzeć tylko 40 minut, przynajmniej u mnie.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 197 gości