MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12623
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 25 lip 2018 11:44

Nie pójdę na razie nigdzie, bo wg mnie nie będzie wyciskania, bo giełda pomimo pewnych obowiązków, daje możliwość pozyskiwania kapitału niższym kosztem, ale też może a przede wszystkim sprzedaży akcji na górkach chciwej ulicy, a zawiadowca to świetnie wykorzystuje...
Dyć też namawiam aby z grubymi reakcjami poczekać do wyciskania. Oczywiście gdyby nie doszło do squeeze out to w ogóle inna rozmowa. Jednak zupełnie nie podzielam Twojego optymizmu i uważam że jesteśmy na drodze do wyciśnięcia.

Tomek idzie na >90%, najpóźniej wygasająca seria obligów już nie ma kowenantu pozostawienia MCI na giełdzie, już jest tanie wezwanie na całość i anonsowany tani BB.
Ale OK na razie są różne scenariusze:
1.Tomek zatrzymuje się poniżej 90%.
2.Tomek przekracza 90% ale pozostawia trwale MCI na giełdzie.
3.Tomek za 2-3 lata wyciska, ale po rozsądnej cenie.
4.Tomek taniutko wyciska.
Problem w tym że najprawdopodobniejszy jest czwarty scenariusz, bo podobno greed is good a wymiar sprawiedliwości często nie rozpieszcza pokrzywdzonych.

BTW oczywiście z tą możliwością korzystnej sprzedaży dzięki giełdzie to żartowałeś. Tu nigdy nie będzie kursu wyższego niż NAV/s. Myślałem że to dla wszystkich oczywiste.

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8135
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 25 lip 2018 12:12

Skoro ostatnia emisja obligów nie ma konwenantów, to następne też ich mieć nie będą.

Tak zgadzam się, nie będzie kursu > NAV zanim nie przyjdzie prawdziwa hossa. W prawdziwej hossie wszystko jest możliwe...
Jeszcze nie tak dawno było dla mnie oczywiste, ze spółki z c/z>250 nikt nie kupi, a jednak...
Również, było dla mnie oczywiste to, że bez hossy żadna spółka z WIG20 nie będzie miała c/z>100, a jednak...
Jeszcze nie tak dawno pewne dla mnie było to, że MCI nie będzie notowane poniżej 0,45NAV przed dłużej niż kilka "chwil" w czasach światowej hossy
spółek technologicznych, a jednak...
Z każdym miesiącem rzeczy oczywiste i pewne są weryfikowane i ze zdumieniem stwierdzam jak bardzo się myliłem...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12623
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 25 lip 2018 12:25

Skoro ostatnia emisja obligów nie ma konwenantów, to następne też ich mieć nie będą.
Więc jak wyobrażasz sobie doczekanie do prawdziwej hossy sWIG80? Delisting nastąpi szybciej niż silny rynek polskich maluchów. Inna sprawa że Tomek wypracował sobie takie anty-zaufanie Banana że tu nawet silna hossa by nie pomogła tzn. kurs by wzrósł ale nie ponad NAV/s.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8135
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 25 lip 2018 12:37

Skoro ostatnia emisja obligów nie ma konwenantów, to następne też ich mieć nie będą.
Więc jak wyobrażasz sobie doczekanie do prawdziwej hossy sWIG80? Delisting nastąpi szybciej niż silny rynek polskich maluchów. Inna sprawa że Tomek wypracował sobie takie anty-zaufanie Banana że tu nawet silna hossa by nie pomogła tzn. kurs by wzrósł ale nie ponad NAV/s.
Nie wiem, zaskoczyłeś mnie tym brakiem konwenantów. Nie miałem czasu ich przejrzeć... Trochę to zmieniło moje postrzeganie sytuacji...
Z tym, że może tak być że obligi dla ulicy takowych zabezpieczeń nie potrzebują, co innego obligi dla instytucji. Chyba warto poczekać na takie...

Sewersp10
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 cze 2018 20:17

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Sewersp10 » 25 lip 2018 13:53

A skąd ten skok ceny na 10.10???

spensa
Sierżant sztabowy
Posty: 123
Rejestracja: 16 sty 2014 22:01

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: spensa » 25 lip 2018 14:05

Cena w wezwaniu podniesiona na 10.20

donido
Starszy chorąży
Posty: 1008
Rejestracja: 29 wrz 2008 10:38

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: donido » 25 lip 2018 14:21

rzucił okruchy i przedłużył wezwanie do 9 sierpnia
https://www.toppicks.pl/

czytam, słucham, szanuję 8)

Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Maq » 25 lip 2018 15:29

Czyli jak mówiłem, wezwanie idzie słabo, najpierw napuscili ludzi z biur maklerskich aby nagadywali klientów do sprzedaży, a teraz podnieśli cenę i przedłużył wezwanie.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12623
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 25 lip 2018 16:05

Minimalne podniesienie ceny nie ma istotnego znaczenia. Próba przejęcia za 43% wartości jest równie bezczelna jak próba przejęcia za 44% wartości.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12623
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 25 lip 2018 16:16

Zamiar osiągnięcia przez MCI Management i Tomasza Czechowicza 100 proc. w kapitale MCI Capital wskazuje, że akcje spółki mogą zostać wycofane z giełdy. Stanowiłoby to naruszenie warunków emisji obligacji zarówno dla długu MCI Capital, jak i MCI Management, a wreszcie i MCI.PrivateVentures FIZ z wydzielonymi subfunduszami, których większość certyfikatów posiada MCI Capital.

W przypadku MCI Capital naruszenie dotyczyłoby pięciu z sześciu notowanych na Catalyst serii (wyjątek to najdłuższe papiery MCI1221), z czego w jednym przypadku do składania ewentualnych wezwań do przedterminowego wykupu inwestorzy potrzebowaliby jeszcze zgody zgromadzenia obligatariuszy. Łączna kwota papierów, które mogłyby zostać postawione w stan wymagalności to 198,15 mln zł (w tym 66 mln zł po uchwale zgromadzenia obligatariuszy). Przy długu MCI Management naruszenie dotyczyłoby dwóch serii wartych łącznie 44,33 mln zł. Problem mógłby dotyczyć też trzech serii papierów MCI.PV FIZ, które uplasowano w ofertach publicznych. Ich łączna wartość to 110 mln zł, ale prospekt przewiduje, że do żądania przedterminowego wykupu potrzebna jest zgoda zgromadzenia obligatariuszy.
Inco sam to linkował półtora miesiąca temu, ale dopadła go skleroza i dzisiaj jest zaskoczony moją wiedzą że najdłuższe obligi (jak najbardziej dla instytucjonalnych) nie mają kowenantu pozostania na giełdzie.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8135
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 25 lip 2018 16:26

Zamiar osiągnięcia przez MCI Management i Tomasza Czechowicza 100 proc. w kapitale MCI Capital wskazuje, że akcje spółki mogą zostać wycofane z giełdy. Stanowiłoby to naruszenie warunków emisji obligacji zarówno dla długu MCI Capital, jak i MCI Management, a wreszcie i MCI.PrivateVentures FIZ z wydzielonymi subfunduszami, których większość certyfikatów posiada MCI Capital.

W przypadku MCI Capital naruszenie dotyczyłoby pięciu z sześciu notowanych na Catalyst serii (wyjątek to najdłuższe papiery MCI1221), z czego w jednym przypadku do składania ewentualnych wezwań do przedterminowego wykupu inwestorzy potrzebowaliby jeszcze zgody zgromadzenia obligatariuszy. Łączna kwota papierów, które mogłyby zostać postawione w stan wymagalności to 198,15 mln zł (w tym 66 mln zł po uchwale zgromadzenia obligatariuszy). Przy długu MCI Management naruszenie dotyczyłoby dwóch serii wartych łącznie 44,33 mln zł. Problem mógłby dotyczyć też trzech serii papierów MCI.PV FIZ, które uplasowano w ofertach publicznych. Ich łączna wartość to 110 mln zł, ale prospekt przewiduje, że do żądania przedterminowego wykupu potrzebna jest zgoda zgromadzenia obligatariuszy.
Inco sam to linkował półtora miesiąca temu, ale dopadła go skleroza i dzisiaj jest zaskoczony moją wiedzą że najdłuższe obligi (jak najbardziej dla instytucjonalnych) nie mają kowenantu pozostania na giełdzie.
A bom wkurzony jestem tym wezwaniem całym...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8135
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 25 lip 2018 16:27

Minimalne podniesienie ceny nie ma istotnego znaczenia. Próba przejęcia za 43% wartości jest równie bezczelna jak próba przejęcia za 44% wartości.
Panie pułkowniku jakiś komentarz dlaczego ludzie nie oddają skoro bessę mamy?
A co będzie jeśli nie przekroczy 66% ???

Dalej twierdzisz, ze bb będzie po 8zł?

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8135
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 25 lip 2018 16:28

Czy wy macie problemy z logowaniem się tak jak ja? Z tel nie mogę, z 3 wyszukiwarek na laptopie loguje się tylko z jednej, bo reszta mówi NIET.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12623
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 25 lip 2018 16:44

Panie pułkowniku jakiś komentarz dlaczego ludzie nie oddają skoro bessę mamy?
A co będzie jeśli nie przekroczy 66% ???

Dalej twierdzisz, ze bb będzie po 8zł?
Kto miał oddawać w pierwszych tygodniach wezwania? One trwają idiotycznie długo, ale cały ruch odbywa się w ostatnich kilku dniach przed końcem wezwania. Kosmetyczna zmiana ceny prawdopodobnie była z góry zaplanowana dla wykorzystania efektu marketingowego - zmiana jednocyfrówki na dwucyfrówkę.

Wypracował taki wizerunek że przekroczy próg z dużym naddatkiem. Przy takim anty-zaufaniu Banana do MCI możliwość sprzedaży za 44% wartości to dla wielu nie lada gratka.

Nigdy nie twierdziłem że BB będzie po 8. Jedynie pisałem że to możliwe. Dowolnie niskie kursy są możliwe gdy Dominator dba o "zaufanie" nie dotrzymując fundamentalnych obietnic.

BTW już wiadomo że BB najwcześniej jesienią.

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Jerubaaal » 25 lip 2018 19:49

Dzisiejszy ruch Tomka z ceną wezwania delikatnie mówiąc poddaje w wątpliwość wiele teorii jakie pojawiły się na forum


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości