MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Chorąży sztabowy
Posty: 6556
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 10 sie 2018 16:47Rozumiem że jako miłośnik PiS lubisz dyktatorów.
Albo jesteś sklerotykiem, albo specjalnie prowokujesz... Zostawię to bez komentarz bo nie chcę na forum robić bagna, wystarczy że spółka jest tak postrzegana .


optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14725
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 10 sie 2018 19:38

[...] Niestety cała turecka gospodarka idzie do piachu.

Indes jest importerem. Już by przestał istnieć gdyby nie mega-cash ze stambulskiej nieruchomości. Miał być z tego piękny zarobek, wyszło tak jak wyszło.

BTW w lutym krzyczałem żeby sprzedawać Indes. Czasem miewam rację.
A to tyz prowda! :lol:

polityczny establiszment hegemona swiatowego doszedl do wniosku, ze to dobry czas na dokonywanie pewnych "korekt" w powojennym globalnym ladzie handlowym wykorzystujac przy okazji przewage: https://en.wikipedia.org/wiki/Madman_theory. Tu : https://www.bloomberg.com/news/articles ... an-address amerykanskie biezace spojrzenie, a ja tylko skromnie dodam, ze to i amerykanskie i ludzie typu "nasz mlocny czlowiek" (Erdogan) nie sa najlepsi na okres takich zmian ("zawirowan") bowiem maja tendencje (jak kazdy) do niedostrzegania fundamentalnych zmian w sytuacji do jakiej przywykli podczas swojej kariery politycznej, a i za bardzo sa wiezniami swojej "patriotycznej" retoryki, kiedy tym "nie z fejsa" :P dobrze juz wiadomo, ze np. caly temat "Bliski Wschod" zaczyna byc dla hegemona coraz mniej istotny. No, ale to duzy kraj ( i z jeszcze wiekszymi aspiracjami - taka wieksza Polska z analogiami historycznymi i z przez wieki wspolna...granica :P No i szlaki handlowe kiedys jakby "wspolne", stad i "wybuch milosci" Krola RzeczyPospolitej do nich w 1444 ;) ) i z ciekawymi "lewarami" (Rosja,UE**, Bliski Wschod) - wiec tu moze byc "bardzo ciekawie"! ;)

**UE bo cale to wariactowo z "uchodzcami" to zgrubsza robota wlasnie Turcji - w odpowiedzi na olanie przez UE (de facto przez Niemcy) jej aspiracji. I wciaz ma potezna bron na "nowa fale uchodzcow" ;)

EDIT: co do tej hipotetycznej "nowej fali", to niedawno gdzies slyszalem, ze na fejsie ustalili sobie 90 ( czy 170 :lol:) roznych "plci" :lol: - mysle wiec, ze tzw UE ma temat na najblisze 50 lat! :lol: Czyli, jak to mowil niejaki Franz Mauer - "do samego konca: mojego lub...jej!" :P

EDIRT 2: wlasnie tym "z fejsa" wyjasniaja ,ze chodzi o jakiegos...pastora! No kurcze, az mi sie ta swinia z newsweeka (slynne, konczace chwile szczerosci: "nie sa az tak glupi - oni <czytelnicy, widzowie> sa jeszcze glupsi!") przypomniala, jak takie tam "kupia"! ;)

incoqnito
Chorąży sztabowy
Posty: 6556
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 10 sie 2018 20:33

BOSS OF COVETED FINTECH FIRM: I DON'T WORRY ABOUT VALUATIONS
Co-founder of MarketInvoice, which recently attracted global attention after announcing a Barclays partnership, says he doesn't lose any sleep over the firm's rising valuation
http://www.businesscloud.co.uk/news/bos ... valuations

Podobnie Azimo. I Marektinvoice i Azimo wiedzą że maja w rękach piękny core biznes i prędzej czy później pokażą taką wycenę że szczeny opadną imć panu pułkownikowi również 8)

młoddy
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9407
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 10 sie 2018 20:52

Marektinvoice i Azimo wiedzą że maja w rękach piękny core biznes i prędzej czy później pokażą taką wycenę że szczeny opadną imć panu pułkownikowi
Absolutnie liczę na mega-wyceny Marketinvoice i Azimo. Także na Morele, Answear i Frisco. Gett to jestem trochę sceptyczny, ale prawdopodobnie też sprzedamy sporo drożej niż obecna wycena.
Problem w tym że mnie szczena tutaj ciągle opada z innych powodów:
-"miliardowa" kapitalizacja ABC Daty
-Auctionata kandydat na global championa
-Windeln "po 50 euro"
-niezbyt rozsądne inwestycje Tomka w Putinlandzie
-kompletna ignorancja Tomka wobec wydarzeń w państwie Erdogana
-"nos" Tomka do inwestycji w firmy growe (gdzie trudno było nie zarobić, ale jemu się udało)

Jak na niegdysiejszego geniusza to on strasznie cieniutki. Całościowego wyniku nie zrobimy na kilku gwiazdach, ponieważ wtop i mułów jest zbyt wiele.

młoddy
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9407
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 12 sie 2018 10:24

Fundamentalną mizerię najlepiej obrazuje NAV/s. Przez czternaście i pół roku (2001Q2-2015Q4) odnotowaliśmy spektakularny wzrost z 1.28 na 18.69 co dawało 20.3%* średnio rocznie, pomimo dwóch katastrof rynku IT w tym okresie.

Teraz bez żadnych katastrof, w okresie dobrej koniunktury wyniki są żenująco słabe. Nawet skromniuteńki wzrost z 18.69 na 21.89 jest oszukany, ponieważ 1.5 z tego wzrostu osiągnięto skupem akcji własnych. Ergo my od trzech lat prawie nie rośniemy. Teraz gdy wreszcie pojawiła się szansa na odbicie załatwił nas zawał tureckiej gospodarki oznaczający dramatyczne przeceny Indes i Tatilbudur. O zgrozo, zawał całkowicie przewidywalny, nawet mocno spóźniony. Pomimo tego nasz "geniusz" nie zdążył się wycofać z tej komediowej gospodarki z Allachem w roli głównej.

*szczerze mówiąc ryzykowny fundusz technologiczny powinien tyle dawać, ale powtarzalne 20% jednak należy uznać za sukces; absolutne minimum to 15% rocznie (zwłaszcza gdy jest lewar i dopalacz BB); niestety to ostatnio poziom nieosiągalny dla MCI.

incoqnito
Chorąży sztabowy
Posty: 6556
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 12 sie 2018 20:13

Cezary wypłynął...
Jedną z najszybciej rozwijających się firm na tym rynku jest Moleo - kanał dystrybucji dla ponad 300 polskich producentów. Dzięki Moleo mogą oni oferować swoje produkty on-line nie tylko w Polsce, ale też w kilkunastu krajach na świecie.Potencjał Moleo dostrzegł Cezary Smorszczewski, który został na początku tego roku członkiem rady nadzorczej i wspólnikiem firmy.
...
W ostatnich 5 latach rynek handlu elektronicznego rósł w Polsce w tempie niemal 14%. Jest to wartość porównywalna z trendem światowym – globalny roczny wzrost sprzedaży w e-commerce w 2017 wyniósł 13%. Eksperci są zgodni, że w ciągu najbliższych czterech lat branża handlu elektronicznego w Polsce i na świecie nadal będzie rozwijać się w tempie dwucyfrowym. Prognozy wskazują, że w 2020 roku tylko w naszym kraju może osiągnąć wartość 70 MLD PLN. Moleo ze swoją innowacyjną strategią i silnym wsparciem inwestorów - Smorszczewskiego, Bąka, Urbana i Krzanowskiego ma apetyt na osiągnięcie tempa wzrostu przekraczającego prognozy dla rynku. Zyskają na tym także produkty „made in Poland”, które łatwiej dotrą do nabywców w Polsce i na największe rynki świata.
https://www.pb.pl/boom-w-e-commerce-trwa-936972


Jerubaaal
Starszy sierżant
Posty: 90
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Jerubaaal » 13 sie 2018 22:46

Jak pisze PB w Famie prokuratura przyczepiła sie do jak drobni byli wyciskani. Czyli jednak duży wcale nie może wszystkiego

Jerubaaal
Starszy sierżant
Posty: 90
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Jerubaaal » 13 sie 2018 22:52

Pewnie do Tomka też to dotrze i nie będzie przeginał

incoqnito
Chorąży sztabowy
Posty: 6556
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 14 sie 2018 06:09

Drobni z Polfy też walczą:
Przed warszawskim sądem toczy się spór, który śmiało można porównać do biblijnej walki Dawida z Goliatem. W roli tego pierwszego obsadziło się 32 mniejszościowych akcjonariuszy Polfy Warszawa, mających w rękach zaledwie nieco ponad 1/300 jej kapitału. W rolę drugiego weszła Polpharma, największa polska firma farmaceutyczna, kontrolowana przez Jerzego Staraka, jednego z najbogatszych Polaków, posiadająca prawie 98 proc. akcji tejże Polfy. Spór jest ostry, a jego temperaturę dobrze oddaje to, że zaproponowany przez Polpharmę biegły, który miał wycenić akcje Polfy, właśnie przekazał sądowi, że tego nie zrobi „z uwagi na niedającą się usunąć przeszkodę”....

..."Drobni" mają jeszcze jeden argument — taki, że sama Polpharma w swych księgach wycenia Polfę na około 42 zł za akcję (średnia cena ich nabycia plus koszty transakcyjne i finansowe). A zatem uważa, że jest co najmniej tyle warta, bo inaczej powinna zrobić odpis. .
https://www.pb.pl/drobni-z-polfy-walcza ... rma-937172

młoddy
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9407
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 14 sie 2018 07:36

My będziemy mieli łatwiej. Na procesie dotyczącym zbyt taniego wyciskania w MCI biegły bez problemu dokona wyceny w wysokości NAV/s. A stąd już tylko mały kroczek do wygranej. Ergo naprawdę warto nie odpuszczać.

Czy zatem Tomek w ogóle pójdzie w taki proces, który właściwie musiałby przegrać? Niestety może pójść. W sumie jego biznesem jest tanie objęcie/przejęcie/kupienie 99% akcji MCI. Jeśli będzie musiał rzetelnie zapłacić za ostatni procent lub ułamek procenta akcji to tylko nieznacznie wpłynie na jego całościowy wynik.

Finansowi są tu nieliczni, ich determinacja jest niewielka bo zarządzają nieswoimi pieniędzmi. Drobi są umęczeni więc na kolejnych etapach męczenia odpuszczą. Zostanie niewielu gotowych na sądowe starcie, pomimo jego dobrych perspektyw.

incoqnito
Chorąży sztabowy
Posty: 6556
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 14 sie 2018 09:01

Do najważniejszych inwestycji przeprowadzonych w pierwszym półroczu 2018 r. należy zaliczyć przede wszystkim
inwestycję w spółkę DooBoo, należącą do grupy Gett (zainwestowane 10 mln USD) przez subfundusz
MCI.TechVentures 1.0.
NAV około 25-26zł wychodzi 25,8zł (ale nie wiem czy dobrze to policzyłem) a 24,3zł tylko z funduszów EuroV i TechV ( przyjmując stan udział MCI Capital na poziomie 1Q2018 czyli 51% i stan posiadania MCI w CreditV i InternetV oraz także wyceny z 1Q2018r)
Wartość aktywów netto Funduszu na koniec pierwszego półrocza 2018 r. kształtowała się na poziomie 1 759 mln zł,
tj. 828 mln zł w subfunduszu MCI.TechVentures 1.0. oraz 932 mln zł w subfunduszu MCI.EuroVentures 1.0., co
oznacza odpowiednio spadek o 4 % i wzrost o 11% w stosunku do końca zeszłego roku.
https://www.bankier.pl/static/att/emite ... 785951.pdf

fango
Starszy plutonowy
Posty: 32
Rejestracja: 24 lip 2017 15:02

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: fango » 14 sie 2018 09:58

wiadomo juz ile tomcio skupił ?

młoddy
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9407
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 14 sie 2018 09:58

NAV około 25-26zł wychodzi 25,8zł (ale nie wiem czy dobrze to policzyłem)
Bardzo źle policzyłeś. Tylko około 22.4 na koniec półrocza. Teraz już znacznie mniej dzięki radykalnemu pogłębieniu zapaści tureckiej liry. W sumie kompletna nędza i znowu BB będzie ratowało jakikolwiek wynik. Teraz znowu coś nie hallo z ATM ...

Na koniec roku było 20.61. Z listu wynika że nasze certyfikaty TechV i EuroV urosły około 7.5%. CreditV i koszty trochę wynik obniżą, lewar podniesie. Można liczyć 8-9% wzrostu NAV/s w 2018H1. Na pewno nie Twoje mega-życzeniowe 25% (25.8/20.61=1.25).

incoqnito
Chorąży sztabowy
Posty: 6556
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 14 sie 2018 10:53

NAV około 25-26zł wychodzi 25,8zł (ale nie wiem czy dobrze to policzyłem)
Bardzo źle policzyłeś. Tylko około 22.4 na koniec półrocza. Teraz już znacznie mniej dzięki radykalnemu pogłębieniu zapaści tureckiej liry. W sumie kompletna nędza i znowu BB będzie ratowało jakikolwiek wynik. Teraz znowu coś nie hallo z ATM ...

Na koniec roku było 20.61. Z listu wynika że nasze certyfikaty TechV i EuroV urosły około 7.5%. CreditV i koszty trochę wynik obniżą, lewar podniesie. Można liczyć 8-9% wzrostu NAV/s w 2018H1. Na pewno nie Twoje mega-życzeniowe 25% (25.8/20.61=1.25).
Policzyłem 51% od aktywów netto TechV i 93% od atywów netto EuroV podanych w tym liście+ CreditV i InternetV z końca 1Q18...


Wróć do „Akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości