Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

wszystko na temat spółek publicznych
Trader
Chorąży sztabowy
Posty: 4975
Rejestracja: 16 paź 2009 14:40

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Trader » 17 paź 2018 20:25

+9,12%
Dzienny wzrost równy 3 letniej lokacie bankowej :mrgreen:
Liczysz na lokaciarzy:)?
Wizualizuję skalę wzrostu :mrgreen:

REKLAMA


|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 17 paź 2018 20:30

Nooooo!!!!!
Gratulacje!
Piękny skok!
Czy PXM pociagnie za sobą RAFAKO, czy może raczej odwrotnie?

Sceptyk

Polimex jest w branży w top grupie menadżerów, Rafako gwiazdą przy kotlecie. Jak będzie nam zagrażał ten podmiot to będziemy się bronić by wygrać...a tak jest podmiotem czy jest czy nie ma, nie gra już roli.

Wyjątkowo w tej kwestii sie z tobą zgadzam, koszula.
Chociaż nieustająco szkoda mi firmy wydojonej przez pijawki Jerzego W.

Twoja sprawa czy się zgadzasz czy nie ale uszanuj mą prośbę z 5 kwietnia 2018 nie wywołuj mnie tam do tablicy. Powód znasz, podałem.

Elżbieta Wojnowska - Źródło
https://www.youtube.com/watch?v=P-85TVgbb_c

a firma ta może być różą jerychońską...

Bursztyn
Chorąży
Posty: 748
Rejestracja: 15 sty 2007 19:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Bursztyn » 17 paź 2018 22:34

Obrazek

Jutro może być ciekawy dzień, dziś konkurencja podpinała się pod nasza lokomotywę ze swoim wagonikiem i tam całkiem ładnie na wolumenie pojechano, wręcz zapakowano popyt pod korek, u nas też kawałek oddaliśmy, tam jest diament wg mnie czyli odwrócony i symetryczny trójkąt i wygląda że wyjdą dołem. Ot tak pokazuję jakby ktoś patrzył i szukał korelacji, winniśmy jutro iść dalej w górę w owe prawie 30gr od topu potraktować jako korektę w biegu.
Jutro będzie nudny dzień, ....
Ww. tekst nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozp. MF z dn. 19.10.05 r.

Bryza
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7169
Rejestracja: 28 cze 2017 15:16

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Bryza » 17 paź 2018 22:53

Jutro będzie nudny dzień, ....


Obrazek

tak sobie patrzę na blok C i tak jakoś mnie refleksja ogarnia, walka od 2015 o ten blok...budowa z Polimexem i jak w 2023 będzie gotowy to będzie coś co niewiele osób wie, OZE stracą pierwszeństwo przed energią konwencjonalną i wtedy choć raz zapchamy mocami sieć 1000 MW i ciekawe gdzie te wiatraki z energią się podzieją, dopłacą by moce odebrać :))))

Baranowski jak ma łeb na karku to niech el. szczytową rozbudowuje ...od Kulczykowej za darmo moce dostaniem bo gdzie ona je upcha :)))

Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Yusuke » 17 paź 2018 22:56

A więc projekt północ nadal w grze. Czy się dogadają z PGE?

https://businessinsider.com.pl/gielda/w ... hewhpy.amp
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.

Bryza
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7169
Rejestracja: 28 cze 2017 15:16

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Bryza » 17 paź 2018 23:02

A więc projekt północ nadal w grze. Czy się dogadają z PGE?

https://businessinsider.com.pl/gielda/w ... hewhpy.amp

"Państwowemu gigantowi nie udało się przejąć Polenergii"

:)) wkróte będą prosić by po 16zł kupić. Na pierwszy ogień pójdzie odpis całej inwestycji w EP. Po drugie wyjście via korytarz na ląd to problemy,...z jakich powodów nie powstały dwa bloki w El. Północ? po trzecie projekcja zapotrzebowania na moc jest mocno wyśrubowana i nadzieja że auta e-cary zastąpią obecną flotę a bez truck'ów to zabawaki ew. wypożyczania na godziny w miastach to na przypadkowy seks taniej niż w hotelu..Gdzie to chcecie magazynować i wypychać 8 GW w off-shore a przy drogim gazie gazówki będą szczytowe albo w kogeneracji..
Ostatnio zmieniony 17 paź 2018 23:06 przez Bryza, łącznie zmieniany 1 raz.

Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Yusuke » 17 paź 2018 23:05

A więc projekt północ nadal w grze. Czy się dogadają z PGE?

https://businessinsider.com.pl/gielda/w ... hewhpy.amp
"Państwowemu gigantowi nie udało się przejąć Polenergii"

:)) wkróte będą prosić by po 16zł kupić. Na pierwszy ogień pójdzie odpis całej inwestycji w EP.
Do tego dojdą opłaty o których pisałem w zeszłym tygodniu i brak możliwości upchnięcia mocy o którym wspominasz. Ale tak się kończy jak się idzie na pyskówki z ME i PGE.
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.

Bryza
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7169
Rejestracja: 28 cze 2017 15:16

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Bryza » 17 paź 2018 23:10

A więc projekt północ nadal w grze. Czy się dogadają z PGE?

https://businessinsider.com.pl/gielda/w ... hewhpy.amp
"Państwowemu gigantowi nie udało się przejąć Polenergii"

:)) wkróte będą prosić by po 16zł kupić. Na pierwszy ogień pójdzie odpis całej inwestycji w EP.
Do tego dojdą opłaty o których pisałem w zeszłym tygodniu i brak możliwości upchnięcia mocy o którym wspominasz. Ale tak się kończy jak się idzie na pyskówki z ME i PGE.
wpis edytowałem Yusuke wyżej, tak ale energetycy remontują pod wymogi z konkluzji BAT bloki 200-tki i 300-tki czyli złom z PRL a ten jest spłacony a im więcej OZE tym mniejszy popyt na rynku wtórnym i Brexit praw do emisji CO2 i tu by musiało być tak że energetycy wygaszą bloki a to tylko regulator może zrobić ew. Drugim towarem jest rezerwa mocy a więc gotowość do jej produkcji, bloki będą utrzymywane i nie produkując będą zarabiały :))) więc kto chętnie je odłączy?

taki Off-shore jest 2x droższy niż blok konwencjonalny a gazowy o połowę tańszy ale paliwo droższe niż węgiel.

Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Yusuke » 17 paź 2018 23:19



"Państwowemu gigantowi nie udało się przejąć Polenergii"

:)) wkróte będą prosić by po 16zł kupić. Na pierwszy ogień pójdzie odpis całej inwestycji w EP.
Do tego dojdą opłaty o których pisałem w zeszłym tygodniu i brak możliwości upchnięcia mocy o którym wspominasz. Ale tak się kończy jak się idzie na pyskówki z ME i PGE.
wpis edytowałem Yusuke wyżej, tak ale energetycy remontują pod wymogi z konkluzji BAT bloki 200-tki i 300-tki czyli złom z PRL a ten jest spłacony a im więcej OZE tym mniejszy popyt na rynku wtórnym i Brexit praw do emisji CO2 i tu by musiało być tak że energetycy wygaszą bloki a to tylko regulator może zrobić ew. Drugim towarem jest rezerwa mocy a więc gotowość do jej produkcji, bloki będą utrzymywane i nie produkując będą zarabiały :))) więc kto chętnie je odłączy?

taki Off-shore jest 2x droższy niż blok konwencjonalny a gazowy o połowę tańszy ale paliwo droższe niż węgiel.
Dla mnie trochę bezsensowne utrzymywanie starych prlowskich trupów. To już lepiej postawić kilka nowych bloków i praca na niższym obciążeniu niż eksploatować kilka jednostek na maksimum i mieć w rezerwie trupy po komunie. Wolę 1% wydajności ze 100 pracowników, niż 100% wydajności z jednego pracownika.
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 17 paź 2018 23:20

Kto kupi od PEP W celu realizacji projektu zabezpieczono prawa do nieruchomości o powierzchni 223 ha po projekcie EP? była opcja do końca roku, teraz już po ptakach bo na aukcji rynek mocy nowe bloki wejdą z mocami i to na 15 lat :)).

Kogeneracja w nowym prawie coś podobnego, tu rolę dla nowych bloków odegra cena...

Teraz poskładaj sobie to wszystko i szybko zrozumiesz mą krytykę takiego Rafako i EPK za ich pomysły, energetycy nie skorzystali a ci ich chcieli "uszczęśliwić" budowa składaka duo-bloku a biomasa też droga i co to by im dało a na ich wynalazki i procesy to po ile oni chcą sprzedać płynne paliwo klientowi, to butelka Finlandii czy innego spiritu tańsza ale w Finlandii zbiorniczek budują :))).

Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Yusuke » 17 paź 2018 23:34

Kto kupi od PEP W celu realizacji projektu zabezpieczono prawa do nieruchomości o powierzchni 223 ha po projekcie EP? była opcja do końca roku, teraz już po ptakach bo na aukcji rynek mocy nowe bloki wejdą z mocami i to na 15 lat :)).

Kogeneracja w nowym prawie coś podobnego, tu rolę dla nowych bloków odegra cena...

Teraz poskładaj sobie to wszystko i szybko zrozumiesz mą krytykę takiego Rafako i EPK za ich pomysły, energetycy nie skorzystali a ci ich chcieli "uszczęśliwić" budowa składaka duo-bloku a biomasa też droga i co to by im dało a na ich wynalazki i procesy to po ile oni chcą sprzedać płynne paliwo klientowi, to butelka Finlandii czy innego spiritu tańsza ale w Finlandii zbiorniczek budują :))).
Jedyne opcje jakie ekonomicznie tanio mi wychodzą skoro gaz drogi a węgiel tani to wychodzi na zgazowanie węgla, o którym tutaj pisaliśmy niejednokrotnie. Ale coś cicho na razie, na ten temat i bez konkretów, ze strony energetyki.
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 18 paź 2018 00:11

Kto kupi od PEP W celu realizacji projektu zabezpieczono prawa do nieruchomości o powierzchni 223 ha po projekcie EP? była opcja do końca roku, teraz już po ptakach bo na aukcji rynek mocy nowe bloki wejdą z mocami i to na 15 lat :)).

Kogeneracja w nowym prawie coś podobnego, tu rolę dla nowych bloków odegra cena...

Teraz poskładaj sobie to wszystko i szybko zrozumiesz mą krytykę takiego Rafako i EPK za ich pomysły, energetycy nie skorzystali a ci ich chcieli "uszczęśliwić" budowa składaka duo-bloku a biomasa też droga i co to by im dało a na ich wynalazki i procesy to po ile oni chcą sprzedać płynne paliwo klientowi, to butelka Finlandii czy innego spiritu tańsza ale w Finlandii zbiorniczek budują :))).
Jedyne opcje jakie ekonomicznie tanio mi wychodzą skoro gaz drogi a węgiel tani to wychodzi na zgazowanie węgla, o którym tutaj pisaliśmy niejednokrotnie. Ale coś cicho na razie, na ten temat i bez konkretów, ze strony energetyki.

Ano, ale są ceny w okolicy 2 mld takich instalacji nie myl z blokami jak w Japonii po 500MW.Rentowność odgrywa tu rolę.

Maharadza
Starszy plutonowy
Posty: 22
Rejestracja: 30 sie 2018 21:09

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Maharadza » 18 paź 2018 09:02

A jednak trzeba było oddac po 3,50 :) ordynarna podbitka, a zaraz pewnie jakiegoś kiepskiego newsa walną.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 18 paź 2018 09:06

A jednak trzeba było oddac po 3,50 :) ordynarna podbitka, a zaraz pewnie jakiegoś kiepskiego newsa walną.

Maharadza

El Tango De Roxanne- Moulin Rouge
https://www.youtube.com/watch?v=Rn0xXo1gwGY

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 18 paź 2018 09:09

brawo dla amtorki ktora nie sprzedala wczoraj bankir was pozdrawia :lol: :lol: :lol: :lol:

Witaj Laptop


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości