THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

wszystko na temat spółek publicznych
mareqq
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 06 sie 2011 16:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: mareqq » 17 paź 2018 22:05

Yep zgadza się wszyscy maja kwity w rejonie 6- 9 PLN drożej nikt nie brał :)

REKLAMA


klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: klonas » 17 paź 2018 22:08

Podłączył się kanał gwiazdora twitcha z piętnastoma tys. oglądaczy - coś jak piewdiepie na youtube przed premierą Get Even - raczej bym żadnych wniosków z tego nie wyciągał :roll:

https://streamers.gamepedia.com/LIRIK

Wcześniej max peak viewers to było ok. 9k
Z drugiej strony wartość oglądajacych jest wieksza gdy mamy 1000 transmisji po 15 oglądających czyli 15000 głów oglądających czy 100 transmisji i po 150 oglądających? Bo ja tego nie ogarniam chociaż bardziej cenię autorytety, tak jak patrzycie na społeczność. Frostpunk miał inny marketing.
Dodatkowo 11 bit miało coś takiego jak szeroką bazę klientów i subskrybentów z TWOM. Tak zwaną markę.
Myślę, że nie damy radę tego przełożyć.


Obecny Marketing WW3 jest imponujący bo takie tempo daje100 na godzinę społeczności trzeba już to odnotować, że po prostu jest dobrze. Zostało nam uderzenie Recon... Czy utrzyma się tempo po premierze i szum?

Luxtorpeda
Podporucznik
Posty: 11294
Rejestracja: 07 paź 2013 14:15

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Luxtorpeda » 18 paź 2018 01:08

"luxtorpeda"

Rozumiem , możesz wkleić jakiś najnowszy jeden przykład twojego "ślizgania się/ łapania fali" , skoro jesteś taki zajęty trejdowaniem, że nie masz czasu nawet stopki zmienić. Wiesz tak pokazać tym "kiszącym się" jak powinno się na trudnym rynku efektywnie zarabiać kasę, a nie bezsensownie tracić czas na kwitach, które dały od początku roku zarobić prawie 4 setki % zysku :lol:
Gratulacje i życzę następne 400%, i szanuję Twoja wytrwałość, proszę masz 3 gwiazdy na koniec roku : TOW - sr 21,CLD sr 7,5 i jedna spółka kamoli 8) nazwę zostawię dla siebie bo kwita mało 8)
A ty co mi proponujesz ?

Havana
Chorąży
Posty: 957
Rejestracja: 17 cze 2007 10:53

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Havana » 18 paź 2018 08:30

https://www.toppicks.pl/spolki-gamingow ... -rynku-nc/

lider obrotów jest jeden, The Farm51 8)

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 18 paź 2018 08:32


Przesada, przecież większość ma te kwity kupowane poniżej 10PLN, jaki problem połowę sprzedać przed premierą, a przy zysku 200-300% resztę ma się tak jakby za darmo, więc luz. Ale fakt, że może mocno bujać, a spekuła już tu parę razy pokazała że jeńców nie bierze tylko bez uprzedzenia zrzuca napalm. Moim zdaniem sukces rzędu pół miliona kopii w kwartale premiery już jest w cenie i w średnim terminie raczej widzę walkę o utrzymanie wyceny niż nowe szczyty, co jednak nie oznacza, że nie będzie jeszcze jednej spekulacyjnej podbitki jak premiera wypadnie okazale.
Na jakiej podstawie twierdzisz ze większość ma kupowane papiery poniżej 10 PLN ? Twoim twierdzeniom przeczy rozkład wolumenu jaki był na F51 od początku roku, doskonale widać , ze w swej opinii całkowicie się mylisz. W większości to handel odbywał się na nich powyżej powyżej 20 PLN.

Obrazek

Co do wyceny rynkowej , być może że tak będzie ( przy zakładanych 500 k sprzedanych kopiach w kwartał), ale to by oznaczało, że F51 jest jedna z najbardziej niedoszacowanych spółek w gamedevie , tak jak 11 bit był po TWoM z wycena ok 150 mln PLN, czy CDR po debiucie W3 z wycena 2-3 MLD pln. Ci co przetrzymali papiery owych spółek mieli szansę wyjąć z nich z czasem duże zyski.Jedno jest dla mnie najważniejsze , potencjał F51 , po WW3 widzę go bardzo duży , bo oprócz BFa to ta gra spokojnie może konkurować z każdą inna strzelanką pod względem jakości gry , tym bardziej że to jest wersja Alfa, zrobiona za relatywnie bardzo niewielkie pieniądze. Ja widzę olbrzymi progres Spółki miedzy tym co robili wcześniej a tym co teraz. Tym bardziej że obecnie nabywane doświadczenie powinno premiować w przyszłości bo właśnie na tym polega rozwój spółek.

Co do opinii punkt widzenia zależy od punktu siedzenia , każdy ma swoje "widzi mi się " , pytanie czy jest racjonalne czy nie. Taki Hantar porównuje grafikę WW3, na równi do tej z przed 20 lat . Tak wyglądał pierwszy BF z 2002 roku Wówczas DICE było nieznanym studiem.

https://www.youtube.com/watch?v=ZaBhm343ddQ

Obrazek

Tutaj jest skrajnie inna opinie na temat WW3 , i nie trudno zgadnąć która ma większą wymowę . Czy takiego hantara , głowackiego itp czy znanego Utubera. Poza tym wystarczy spojrzeć na gameplay i samemu sobie odpowiedzieć czy, gra mi sie podoba równiez pod względem graficznym i czy jest drętwa w porównaniu z R6, CoD , PUBG , CS:GO czy insurgency ( BFa pomijam)

https://www.youtube.com/watch?v=8yP6FFp64hs

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5453
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: klaxon » 18 paź 2018 08:44

Na jakiej podstawie twierdzisz ze większość ma kupowane papiery poniżej 10 PLN ? Twoim twierdzeniom przeczy rozkład wolumenu jaki był na F51 od początku roku, doskonale widać , ze w swej opinii całkowicie się mylisz. W większości to handel odbywał się na nich powyżej powyżej 20 PLN.
Przez kilka miesięcy kurs bujał się w przedziale 7-8zł i można było nabrać tego do woli. Jak ktoś wchodził wyżej to też miał kilka możliwości zrobienia kółek po 7-8-10 zł przynajmniej częścią pakietu i zbicia ceny zakupu. Zatem sądzę że zdecydowana większość ma te akcje ze średnią jednocyfrową albo nawet praktycznie za darmo.

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: hantar » 18 paź 2018 08:49

Niezaleznie co bedziesz pisal 3mldEUR vel Julian, bo juz nie mozesz pod swoim pierwotnym nikiem po totalnej kompromitacji na Mabionie, dla mnie bedziesz zwyklym oszustem i naganiaczem najnizszego sortu. A ze ludzie jeszcze sie na tobie nie poznali to niestety ich pech i nieszczescie.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 18 paź 2018 08:54

Przez kilka miesięcy kurs bujał się w przedziale 7-8zł i można było nabrać tego do woli. Jak ktoś wchodził wyżej to też miał kilka możliwości zrobienia kółek po 7-8-10 zł przynajmniej częścią pakietu i zbicia ceny zakupu. Zatem sądzę że zdecydowana większość ma te akcje ze średnią jednocyfrową albo nawet praktycznie za darmo.
Wolumeny wskazują jasno, na jakich poziomach cenowych handel odbywał się w największym stopniu. Co więcej obrót pokazuje jaka kasa była zaangażowana w jakich przedziałach cenowych. Skoro większość ma nadal poniżej 10 PLN , to dlaczego obrót akcjami powyżej 20 PLN wyniósł 300 MLn PLN . Ja wole się opierać na faktach , niż na domysłach bo jak wiadomo z domysłami i opiniami jest tak jak powiedziałem " punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5453
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: klaxon » 18 paź 2018 09:13

Przez kilka miesięcy kurs bujał się w przedziale 7-8zł i można było nabrać tego do woli. Jak ktoś wchodził wyżej to też miał kilka możliwości zrobienia kółek po 7-8-10 zł przynajmniej częścią pakietu i zbicia ceny zakupu. Zatem sądzę że zdecydowana większość ma te akcje ze średnią jednocyfrową albo nawet praktycznie za darmo.
Wolumeny wskazują jasno, na jakich poziomach cenowych handel odbywał się w największym stopniu. Co więcej obrót pokazuje jaka kasa była zaangażowana w jakich przedziałach cenowych. Skoro większość ma nadal poniżej 10 PLN , to dlaczego obrót akcjami powyżej 20 PLN wyniósł 300 MLn PLN . Ja wole się opierać na faktach , niż na domysłach bo jak wiadomo z domysłami i opiniami jest tak jak powiedziałem " punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"
Julek, w maju było 33 potem przez pół roku zrobili 300mln obrotu i kurs dalej 33 :lol: To mi raczej nie wygląda na akumulację, bardziej na mielenie przez grubego celem zbicia paru(nastu) złotych na akcji tak dla bezpieczeństwa przed premierą (bo jakaś niepewność zawsze jest, no może tylko przed Frostpunkiem jej nie było).

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5453
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: klaxon » 18 paź 2018 09:36

https://stooq.pl/n/?f=1257681
"W fazie wczesnego dostępu gra będzie nieco tańsza niż produkt końcowy, jest to zachęta ale także premia dla graczy którzy zdecydowali się na wcześniejszy zakup i wsparcie tytułu. Ostateczny koszt produkcji 'World War 3' podamy niedługo po premierze gry na platformie Steam. Obecnie realizowane są jeszcze różne działania promocyjne oraz wydawnicze, które chcemy spokojnie zamknąć i podsumować po premierze. Jedyne co mogę w tej chwili powiedzieć, to że w porównaniu do konkurencyjnych tytułów, koszt produkcji 'World War 3' jest relatywnie tani, co powinno korzystnie wpłynąć na ostateczną rentowność całego projektu." - wskazał dyrektor."

mareqq
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 06 sie 2011 16:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: mareqq » 18 paź 2018 09:39

Dadzą standardowe 10% jak większość innych firm ale rozumiem to jest dla Was jakieś zaskoczenie?

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 18 paź 2018 09:39


Julek, w maju było 33 potem przez pół roku zrobili 300mln obrotu i kurs dalej 33 :lol: To mi raczej nie wygląda na akumulację, bardziej na mielenie przez grubego celem zbicia paru(nastu) złotych na akcji tak dla bezpieczeństwa przed premierą (bo jakaś niepewność zawsze jest, no może tylko przed Frostpunkiem jej nie było).

Grubas wydał 300 mln PLN na to żeby zbić paręnaście PLN dla bezpieczeństwa przed premierą? Bezpieczeństwa czego, skoro jeśli to on robił obrót to jego średnia jest grubo powyżej 20PLN a bliżej 30 PLN, podczas gdy jak twierdzisz większość innych akcjonariuszy ,ma poniżej 10 PLN. Czy nie widzisz tutaj swojej mocnej niespójności , a tym bardziej Głupoty ewentualnego grubasa który podwyższył sobie mocno średnią tym obrotem który wygenerował dla w " celu większego bezpieczeństwa" w razie nieudanej premiery?

To może inaczej sprawdziłem pana Hantara , jest na MAB , na MAB spółce wartej 1.4 MLD pln obrót w Pół roku wyniósł poniżej 100 MLN pln to 1/3 tego co na F51, kapitalizacja na mabionie od min do max w tym okresie zmieniała się 1.1 MLD -1.7 mld PLN czyli różnice na kapitalizacji wyniosły ok 600 mln PLN , przy zaangażowanych środkach w handel akcjami na poziomie 95 mln PLN.

A ty twierdzisz że ktoś wydał na F51 3 razy więcej mamony niż na spółce z Mwigu 40 , wydał na obrót 300 MLN pln żeby " obniżyć kurs " i wartość o kilkadziesiąt mln PLN żeby czuć się bezpieczniej przed debiutem? Przecież to nie ma ładu ani składu.

Tym bardziej ze ten Grubas jest nie ujawniony , wiec ma poniżej 300 K akcji , a w ostatnich 3 tygodniach przeszło 800 K akcji z średnia cena powyżej 30 PLN. Wiec jak to jest z tym Uśrednianiem w dół o " kilkanaście PLN-ów w celu bezpieczeństwa" coś tu mocno się nie zgadza od strony czysto matematycznej.

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5453
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: klaxon » 18 paź 2018 09:53

Julek jakie wydane 300 mln, tu wystarczyło co sesję obrócić kwotą 1-2 mln żeby zrobić większość z tego obrotu. Płynności nie brakowało przez ostatnie miesiące. :roll:

mareqq
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 06 sie 2011 16:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: mareqq » 18 paź 2018 10:00

Jakby to byla dystrybucja to by cisneli jak na cdprojekcie na hiperboli a tu leszcz co widac po forum boi sie to kupic :) dlaczego mieli by wyzej nie pojechac jak leszcz widzial 70 pln przed premiera? i tam rozdać kwity?

Jak dla mnie to jest reakumulacja towaru.

Po co te shakeout-y byly niby robione ?

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5453
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: klaxon » 18 paź 2018 10:02

Jak dla mnie to jest reakumulacja towaru.
O tym piszę. Zrolowanie co najmniej części pakietu po niższej cenie.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 195 gości