MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

wszystko na temat spółek publicznych
pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: pandorinium » 09 kwie 2020 13:14

Będą ciągnąć ten cyrk do upadłego. Dla funduszy lepiej jest utopić kolejne 100 baniek i może odzyskać pozostałe 500. Niż nie dać kasy i stracić wszystko.

REKLAMA


Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Miły » 09 kwie 2020 13:36

Będą ciągnąć ten cyrk do upadłego. Dla funduszy lepiej jest utopić kolejne 100 baniek i może odzyskać pozostałe 500. Niż nie dać kasy i stracić wszystko.
No nie wiem.
Firma pali 5,5 mln pln miesięcznie. Czas - konsultacje z EMA, badanie pomostowe (tu już będzie więcej niż 5,5 mln/msc), opracowanie wyników, złożenie wniosku, procedura rejestracyjna, dopuszczenie do obrotu. 3 lata od teraz? Wg mnie nie mniej. Doposażenie zakładu. I to tylko Europa
Konserwatywnie licząc 250 mln pln
Do tego wiszące zwroty - bank - 15 mln, Mylan - 45 mln, do sprawdzenia czy nie 27 mln od NCBiR (przesunięte z końca 2019 do 30.09.2020)
Dałbyś im kasę?
decyduje data stempla pocztowego

Czeps
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 241
Rejestracja: 10 lip 2008 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Czeps » 09 kwie 2020 13:50

skoro mamy już okres zamknięty, to dobrym znakiem na początek nowej księgi byłyby zakupy Kirka? :)

A co do "ciągnięcia tego cyrku" to popatrzyłem jeszcze raz na akcjonariat i jeśli ostatnio zbytnio się Fundusze nie poskracały, to wszystkim będzie zależało, żeby dobrnąć do szczęśliwego końca - nawet za dwa lata.
Lepiej dziś dołożyć 100 mln niż zamknąć ten smutny spektakl na tym etapie.

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: hantar » 09 kwie 2020 13:51

Sami eksperci inwestycyjni... i żaden nie ma akcji. Aż się wierzyć nie chce. Myślicie, że ktoś wierzy w wasze dobre serce?

Miły płacą ci za to? Zresztą kto by chciał za to zapłacić, jeśli ekspert nie rozróżnia rachunku zysków i strat od przepływów z działalności operacyjnej. Już ci wcześniej pokazałem, że twoje gdybania są wyssane z palca, myślałem, że jednak wyciągniesz wnioski.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: pandorinium » 09 kwie 2020 13:52

Swoich bym nie dał. Ale fundusze nie mają swoich. :P

Mam dziwne przekonanie, że tutaj znajdą kasę, ale rozwodnienie będzie bardzo mocne.

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: hantar » 09 kwie 2020 13:54

skoro mamy już okres zamknięty, to dobrym znakiem na początek nowej księgi byłyby zakupy Kirka? :)

A co do "ciągnięcia tego cyrku" to popatrzyłem jeszcze raz na akcjonariat i jeśli ostatnio zbytnio się Fundusze nie poskracały, to wszystkim będzie zależało, żeby dobrnąć do szczęśliwego końca - nawet za dwa lata.
Lepiej dziś dołożyć 100 mln niż zamknąć ten smutny spektakl na tym etapie.
Wg mnie Kirk jednak nie kupi z wtórnego. Jeśli ma nabyć akcje, to sensowniej jest dorzucić w emisji na funkcjonowanie a nie brać z rynku. Podaż na rynku też wg mnie idzie od funduszy, które się skracają aby ew. objąć emisję po zbliżonej cenie. Za dużo akcji się chyba przemieliło aby to był zwyczajnie FF.

Co do wyceny - Mabion ma lek po 3 fazie badań i przed rejestracją, fabrykę i know how. Kapitalizacja to 300 mln zł. Ryvu ma 2 leki w I fazie, sprzeda je do zewnętrznego podmiotu i zarobi milestony oraz niski udział, bo sama ich nie zarejestruje. Nie ma fabryki. Kapitalizacja 700 mln zł. To chyba wystarczy.

omaha
Chorąży
Posty: 859
Rejestracja: 22 sty 2010 13:17

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: omaha » 09 kwie 2020 15:20

Ostatnie wymiany akcji na rynku mają w d...e wasze rozważania.
Lepiej poczytajcie sobie w raporcie o Ocrevusie ver. MS Mabionu. ( bezpieczeństwo leku a sytuacja w USA. :mrgreen: )

Mr.chabovsky
Młodszy chorąży
Posty: 686
Rejestracja: 13 gru 2017 22:37

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Mr.chabovsky » 09 kwie 2020 16:43

Ostatnie wymiany akcji na rynku mają w d...e wasze rozważania.
Lepiej poczytajcie sobie w raporcie o Ocrevusie ver. MS Mabionu. ( bezpieczeństwo leku a sytuacja w USA. :mrgreen: )
Pytanie pomocnicze: czy kurs dyskontuje właśnie ten świetlany raport? :)

kondi0
Starszy sierżant
Posty: 91
Rejestracja: 29 lip 2019 22:59

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: kondi0 » 09 kwie 2020 17:08

Seal.
Ty nie masz akcji.
Ja mam akcje.
To chyba ja powinienem panikować a nie ty ?
Cóż to jest za zagadka ? :mrgreen:
Czy możesz mi to wyjaśnić.

juz wyjasniam
spedzilem w akcjonariacie kilka lat i mimo opozniej wierzylem w pozytywne zakonczenie projektu cd20, łykalem jak pelikan wyjasnienia i obietnice zarzadu ale miarka sie przebrala i przejrzalem na oczy i mój syndrom sztokholmski jest w wersji light polega na dalszym sledzeniu losow spolki i udzielanie sie na forum ale z calym szacunkiem Twoj i hantara syndrom sztokholmski to całkiem nie znany dla nie poziom
Nie obserwujesz tylko trabisz glosno o samych negatywach zeby usprawiedliwic swoja decyzje. Czytajac twoje posty to jedyny wniosek, kory mozna wyciagnac. Takie emocje nie pomagaja w skutecznej spekulacji. Nie odbieraj tego personalnie.

seal6
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3578
Rejestracja: 18 mar 2010 03:10

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: seal6 » 09 kwie 2020 18:41

spoko, bez urazy ale to nie ja tu trąbie, krzycze, wklejam kolorowe linki duza czcionką, moje wpisy sa negatywne bo tak wedlug mnie wyglada sytuacja, podaj jakies pozytywne info ktore sie tu pojawilo w ostatnim co najmniej polroczu albo nawet lepiej?
tutaj kazda wyplywajaca informacja jest kolejnym gwozdziem do trumny albo przynajmniej strzalem z plaskacza w pysk
"Dumb money is only dumb when it listens to the smart money". Peter Lynch

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: pandorinium » 09 kwie 2020 18:59

Ej no. Jest jedna dobra wiadomość. Mamy prezesa. Jak tonąć to z kapitanem. :P

Mr.chabovsky
Młodszy chorąży
Posty: 686
Rejestracja: 13 gru 2017 22:37

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Mr.chabovsky » 09 kwie 2020 19:07

Ej no. Jest jedna dobra wiadomość. Mamy prezesa. Jak tonąć to z kapitanem. :P
Jedyna dobra wiadomość, to taka, ze Mr Wieczorek który budował i firmował ten kabaret ma ~miliony akcji. I nie wiem czy lekka ręka pozwoli żeby to poszło w PiS... du
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2020 19:23 przez Mr.chabovsky, łącznie zmieniany 1 raz.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: pandorinium » 09 kwie 2020 19:23

Dla niego to bez znaczenia. Ma Celon, teraz tam może roztaczać wizje. Plus z samej dywidendy wyciągnie tyle co ma tutaj. On tutaj nic nie może. Jest prezes. I on ma się zająć wnioskiem i negocjacjami.

Mr.chabovsky
Młodszy chorąży
Posty: 686
Rejestracja: 13 gru 2017 22:37

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Mr.chabovsky » 09 kwie 2020 19:26

Dla niego to bez znaczenia. Ma Celon, teraz tam może roztaczać wizje. Plus z samej dywidendy wyciągnie tyle co ma tutaj. On tutaj nic nie może. Jest prezes. I on ma się zająć wnioskiem i negocjacjami.
No nie wiem czy bez znaczenia, CLN ma 620 tys a Wieczorek >1mln akcji. Położenie MAB ma duże dla nich znaczenie...

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: hantar » 09 kwie 2020 19:31

Sami miliarderzy widze na watku. 50 czy 100 mln zl w akcjach mozna wyrzucic to smieci i nie ma to znaczenia. Poziom dyskusji, merytoryki i absurdow osiagnal wartosci nie widziane ostatnio nawet chyba na kursie spolki.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości