MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

wszystko na temat spółek publicznych
drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8617
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: drex1 » 05 cze 2020 10:32

ale warunki emisji są w sumie znane: minimum 23 na chwile obecną (90% średniej)

REKLAMA


kondi0
Starszy sierżant
Posty: 91
Rejestracja: 29 lip 2019 22:59

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: kondi0 » 05 cze 2020 10:37

Gdzie sa opisane zasady ustalania ceny minimalnej? Czy na pewno wiadomo ze to bedzie emisja prywatna, a nie ABB? Na razie mamy rekomendacje zarzadu, ktora pewnie uzyska zgode WZA, ale nie jest to jeszcze przesadzone na 100%.

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8617
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: drex1 » 05 cze 2020 10:38

Gdzie sa opisane zasady ustalania ceny minimalnej?
w projektach uchwał

kondi0
Starszy sierżant
Posty: 91
Rejestracja: 29 lip 2019 22:59

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: kondi0 » 05 cze 2020 10:46

Jeżeli zobaczymy pierwsze znaki, a te pewnie będą po WZA i ustaleniu warunków emsji, że postęp dużej skali idzie we właściwym kierunku to Mylan tego nie odpuści na ostatniej prostej, ponieważ na jego miejsce będzie kilku nastepnych.Jeżeli tort do podziału będzie mniejszy to zdobyte know-how i nowoczesny zakład pozwoli na odpowiednią wycenę, szczególnie w czasach jakich żyjemy, gdzie spółki z game devu, które nie potrafią zarabiać, a mają w aktywach kilka komputerów są wyceniane na steki milionów.
odsłuchałem sobie raz jeszcze te ostatnią konferencję z Dirkiem i jeśli chcieli by odbudować swój wizerunek to pierwszy termin jaki zapada wkrótce to koniec 2q kiedy to mieli złożyć ponownie wniosek do emy.
Zazwyczaj nowa emisja a właściwie jej wzmianka powodowała presje sprzedających bo budowa księgi popytowej i przepływ informacji dawał zarobek kilku oczek dla lepiej wiedzących. Tu jest hmm... inaczej. Więc albo są dogadani z nowymi inwestorami że np niżej niż xx akcji nie kupią (xx > ceny dziś) bo są pewni projektu i mają mocne wyniki z trzeciej szarży.
Tak sobie gdybam... na razie nie uśredniam w dół ale na WZA pojadę popatrzeć na złotoustego. Nadal wierze że moja anielska cierpliwość będzie zapłacona...
Z tego co pamietam zlozenie kolejnego wniosku jest planowane na Q4

seal6
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3578
Rejestracja: 18 mar 2010 03:10

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: seal6 » 05 cze 2020 10:51

Czekałem na odpowiedź między innymi od seala i bankrucika. Szanuje Was,ale to właźnie między innymi o Was była mowa, pisaliście bardzo rozsądnie mając akcje, ale widać że szala goryczy się przelała w Waszym przypadku i teraz już nic do Was nie dociera, obraliście taktykę plucia na spółkę, jaki sens.Ja wszedłem ponownie ponieważ uważam, że z opóźnieniami ,ale dowiozą projekt do końca i ma już kolejne 50% ponieważ się nie obrażam.Na wczorajszej sesji większość akcji była brana z prawej strony, a zaczęło się od szarpnięcia i zgarnięcia 70k akcji od 26,5zł do 28,9zł, później odbieranie od wystraszonych, że spada, ale na małym obrocie.Potwierdzeniem mojej tezy będzie kolejny wzrost na dzisiejszej sesji.Zauważcie, że Mabion podjął się projektu, którego nikt W Polsce wcześniej nie robił i doprowadzenie tego do końca zapewniając sobie wielomilionowe finansowanie to nie lada wyczyn, jednak czasami trzeba naciągać fakty, czasami manipulować informacją, trzeba grać na zwłokę co robi wiele spółek, liczy się jak skończą. 8)
alex ja stracilem zaufanie do spółki dlatego ze zadne z ich zapowiedzi i obietnic sie nie sprawdzily a najgorsze to ze ida w zaparte i twierdza ze nic sie nie stalo, wole moje pieniadze zaiwestowac w ludzi ktorzy mnie nie robia w bambuko na kazdym kroku, jak sie pojawia sprzyjajace okolicznosci to spekulacyjnie moze wejde na chwilke ale z palcem na enterze, zycze powodzenia Tobie i innym posiadaczom akcji
"Dumb money is only dumb when it listens to the smart money". Peter Lynch

kondi0
Starszy sierżant
Posty: 91
Rejestracja: 29 lip 2019 22:59

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: kondi0 » 05 cze 2020 10:54

Gdzie sa opisane zasady ustalania ceny minimalnej?
w projektach uchwał
Hm.. moje pytanie bylo raczej o to jakie sa ogolne zasady wyznaczania ceny minimalnej. Przewija sie tu informacja o 90% sredniej... z jakiego okresu? Gdzie jet to uregulowane?

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8617
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: drex1 » 05 cze 2020 11:08

1. Drugi raz mam powtórzyc ze w projektach uchwał, czy na co teraz liczysz?
2. Ogólnie to nie moze byc cena emisyjna nizsza niz nominalna, ale co do mabionu patrz punkt 1

kondi0
Starszy sierżant
Posty: 91
Rejestracja: 29 lip 2019 22:59

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: kondi0 » 05 cze 2020 11:21

Pytam wlasnie o to “Ogólnie” - skad to wiesz? Gdzie to jest spisane? Kto ustala ramy w ktorych WZA moze sie poruszac przy ustalaniu ceny? Kodeks Spolek Handlowych? GPW? KNF? Bylbym wdzieczny za linka.

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Miły » 05 cze 2020 11:23


Z tego co pamietam zlozenie kolejnego wniosku jest planowane na Q4
Dopóki nie mają wytycznych z EMA co do zakresu badania leku z dużej skali nie ma mozliwości planowania złożenia wniosku. Ale 4q 2020 jest nierealny, chyba że regulator zgodziłby sie na dolączenie samej analityki. Ale to chyba sci-fi
decyduje data stempla pocztowego

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: pandorinium » 05 cze 2020 11:25

Pytam wlasnie o to “Ogólnie” - skad to wiesz? Gdzie to jest spisane? Kto ustala ramy w ktorych WZA moze sie poruszac przy ustalaniu ceny? Kodeks Spolek Handlowych? GPW? KNF? Bylbym wdzieczny za linka.
zarząd

Cena emisyjna akcji serii U zostanie określona przez Zarząd Spółki w granicach ustalonych przez Walne Zgromadzenie.

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8617
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: drex1 » 05 cze 2020 11:28

"Upoważnia się Zarząd Spółki do podjęcia wszelkich czynności związanych z podwyższeniem
kapitału zakładowego w drodze emisji Akcji Nowej Emisji oraz, z zastrzeżeniem postanowień
niniejszej uchwały, do określenia szczegółowych warunków oferowania, subskrypcji, objęcia
i przydziału Akcji Nowej Emisji, w tym do:
(a) oznaczenia ceny emisyjnej Akcji Nowej Emisji, przy czym cena emisyjna jednej Akcji Nowej
Emisji nie może być niższa niż 90% (słownie: dziewięćdziesiąt procent) średniej ceny rynkowej
akcji Spółki stanowiącej średnią arytmetyczną ze średnich, dziennych cen akcji Spółki
ważonych wolumenem obrotu (z wyłączeniem transakcji pakietowych) z okresu 30 (słownie:
trzydziestu) dni poprzedzających dzień rozpoczęcia procesu budowania księgi popytu albo
innego procesu mającego na celu pozyskanie podmiotów obejmujących Akcje Nowej Emisji,
w czasie którego dokonywany był obrót akcjami Spółki na rynku regulowanym (rynku
podstawowym) prowadzonym przez GPW;..."

seal6
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3578
Rejestracja: 18 mar 2010 03:10

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: seal6 » 05 cze 2020 11:40

chetnych moze juz maja teraz tylko graja zeby cena minimalna byla jak najwieksza
nie ma szans na zlozenie wniosku w tym roku, jak do tego czasu skoncza duza skale to bedzie "sukces", do tego analityka i pisanie tysiecy stron wniosku
"Dumb money is only dumb when it listens to the smart money". Peter Lynch

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: pandorinium » 05 cze 2020 11:45

Jeżeli EMA odpuści dodatkowe badania to powinni zdążyć. Została jedna seria i ma być gotowa chyba za miesiąc jak mnie pamięć nie myli. Potem już tylko pół roku pisanie wniosku.

seal6
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3578
Rejestracja: 18 mar 2010 03:10

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: seal6 » 05 cze 2020 11:51

jezeli w to wierzysz to trzymaj
"Dumb money is only dumb when it listens to the smart money". Peter Lynch

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: pandorinium » 05 cze 2020 11:59

jezeli w to wierzysz to trzymaj
to nie jest wiara, a skłonność do ryzyka. :P I tak, trzymam. Dużo mniej, ale mam trochę tego.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości