XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9619
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: XTB - księga I

Postautor: pazdzioch » 31 lip 2020 15:40

Julian zaśmiecasz forum. Weź kredyt pod zastaw majatku , ktorym wielokrotnie się chwalisz i kupuj na ośle XTB. Przekroczysz próg 5 % i wtedy udowodnisz, że nie tylko w pisaniu jesteś mocny!
Zaraz Julek będzie skany wyciągów z hipotek wklejal by udowodnić jakim golasem jesteś :lol:
ja osobiście uważam że Julian ma racje...
także nie widzę obecnie nic lepszego na ulokowanie środków...
(MRC mam w 2/3 portfela jeszcze, ale nie będę trzymał kasy na lokacie)

moim zdaniem spółka świetna do dywersyfikacji portfela...
zwłaszcza teraz
nie pisałem a napisze --dla mnie to typowa spólka spekulacyjna a nie inwestycyjna ,jak kazde biuro maklerskie bedzie robic wszystko zeby sami zarobili a nie drobni jak idm kiedys ,wyniki beda spadac bo wszystko beda ladowac w koszta zeby nie dzioelic sie zyskami ,stad tyle akcji w obiegu i dt ma co robic ,tyle :P

REKLAMA


arbi
Starszy sierżant
Posty: 91
Rejestracja: 20 maja 2020 14:45

Re: XTB - księga I

Postautor: arbi » 31 lip 2020 15:52

Dywersyfikacja portfela.. 2 spółki... Oj bedzie kwik jeszcze w tym roku :mrgreen:
Po czym wnosisz że dwie?
Kwiczałem, jak na czysto wyciągnąłem 1,3 mln z MRC
resztą się bawię... KWIIIK

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7476
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: XTB - księga I

Postautor: NiKtoś » 31 lip 2020 16:07

aaaa to MRC.. to dywresyfikacja zbedna :mrgreen:
Dywersyfikacja portfela.. 2 spółki... Oj bedzie kwik jeszcze w tym roku :mrgreen:
Po czym wnosisz że dwie?
Kwiczałem, jak na czysto wyciągnąłem 1,3 mln z MRC
resztą się bawię... KWIIIK
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Kiwanuka
Starszy plutonowy
Posty: 24
Rejestracja: 29 lip 2020 21:59

Re: XTB - księga I

Postautor: Kiwanuka » 31 lip 2020 16:15

Dobre o tych 90% - tutaj każdy wiedział, ze po 28 trzeba sprzedać bo się odkupi taniej :lol:

Ja nie wiedziałem, ale wiem, że od 11.50 mam dobry zapas i wiem jaki spółka ma C/Z
Ja tam jestem inwestor raczej długoterminowy.

Nie jestem tak dobry jak 90 % z tutejszych czy z bankiera co to trafiają w dołki z kupnem i w górki ze sprzedażą.

Większość kasy wkładam i ....... czekam, długo czekam. Oczywiście są spółki na których mam mały ( dla mnie ) szmal, ale o tym rzadko piszę ( jak np. mercator 450 szt od 60 zł, pointpack 800 szt od 40 zł, geotrans 1000 szt od 12 zł), poza tym jest mennica od 2015 r. średnia kupna 2 zł ( tego jest dużo, wtedy wydałem kilkadziesiąt tys zł - tylko) i xtb teraz od ok. 10 zł.

Znowu przyjdzie mi tu poczekać z rok albo kilka lat i oddać po z pewnością grubo ponad 100 zł, dziś to abstrakcja, ale ..... gdybym w 2015 r na mennicy napisał , że będzie powyżej 100 zł to by mnie wyśmiano.

Przedtem pamiętam 2 spółki na dłuższy czas. EEX od 1-3 zł do ..... i tu znowu nie sprzedałem na szczycie , a po 25-30 zł i 11bit od 70 zł .... tu też nie trafiłem w szczyt, ale to robią wybitni z forum bankiera i parkietu, ja oddałem po ok. 300-350 zł.

Tak i teraz z pewnością nie oddam na górce, ale ...... grunt to cierpliwość. Nudna , ale ..... skuteczna.

Slawek
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8075
Rejestracja: 20 sty 2010 23:35
Lokalizacja: Polska

Re: XTB - księga I

Postautor: Slawek » 31 lip 2020 16:18



Zaraz Julek będzie skany wyciągów z hipotek wklejal by udowodnić jakim golasem jesteś :lol:
ja osobiście uważam że Julian ma racje...
także nie widzę obecnie nic lepszego na ulokowanie środków...
(MRC mam w 2/3 portfela jeszcze, ale nie będę trzymał kasy na lokacie)

moim zdaniem spółka świetna do dywersyfikacji portfela...
zwłaszcza teraz
nie pisałem a napisze --dla mnie to typowa spólka spekulacyjna a nie inwestycyjna ,jak kazde biuro maklerskie bedzie robic wszystko zeby sami zarobili a nie drobni jak idm kiedys ,wyniki beda spadac bo wszystko beda ladowac w koszta zeby nie dzioelic sie zyskami ,stad tyle akcji w obiegu i dt ma co robic ,tyle :P
Albo się nie znasz albo celowo piszesz głupoty. Sądzę, że się nie znasz.

Xtb nie robi gł. kasy z zerowania klientów. Marketmaking to drobna część przychodów, zdecydowanie największa to kasa ze spredów

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9619
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: XTB - księga I

Postautor: pazdzioch » 31 lip 2020 16:35



ja osobiście uważam że Julian ma racje...
także nie widzę obecnie nic lepszego na ulokowanie środków...
(MRC mam w 2/3 portfela jeszcze, ale nie będę trzymał kasy na lokacie)

moim zdaniem spółka świetna do dywersyfikacji portfela...
zwłaszcza teraz
nie pisałem a napisze --dla mnie to typowa spólka spekulacyjna a nie inwestycyjna ,jak kazde biuro maklerskie bedzie robic wszystko zeby sami zarobili a nie drobni jak idm kiedys ,wyniki beda spadac bo wszystko beda ladowac w koszta zeby nie dzioelic sie zyskami ,stad tyle akcji w obiegu i dt ma co robic ,tyle :P
Albo się nie znasz albo celowo piszesz głupoty. Sądzę, że się nie znasz.

Xtb nie robi gł. kasy z zerowania klientów. Marketmaking to drobna część przychodów, zdecydowanie największa to kasa ze spredów
ta spolka zyje z spekulacii i ja uprawie nie posiada stałych stabilnych wpływów i dlatego tak sadze , moze miec raz miliony zyskow i miliony strat

Kiwanuka
Starszy plutonowy
Posty: 24
Rejestracja: 29 lip 2020 21:59

Re: XTB - księga I

Postautor: Kiwanuka » 31 lip 2020 16:37

ta spolka zyje z spekulacii i ja uprawie nie posiada stałych stabilnych wpływów i dlatego tak sadze , moze miec raz miliony zyskow i miliony strat
Źle sądzisz - musisz się dokształcić

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9619
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: XTB - księga I

Postautor: pazdzioch » 31 lip 2020 16:43

ta spolka zyje z spekulacii i ja uprawie nie posiada stałych stabilnych wpływów i dlatego tak sadze , moze miec raz miliony zyskow i miliony strat
Źle sądzisz - musisz się dokształcić
moze i tak zle sadze , mam tylko pytanko to gdzie te wasze 400mln zysku wyparował ,zmiennosc itp w tym kwartale przeciez pisaliscie ze to najlepszy kwartał itd, juz moze przestancie z tymi bzdurami jaka to swietna spolka bo znowu bedziecie płakac skad te spadki jak pokaze 20mln zysku i zawaliste koszta zeby nie płacic podatku

Slawek
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8075
Rejestracja: 20 sty 2010 23:35
Lokalizacja: Polska

Re: XTB - księga I

Postautor: Slawek » 31 lip 2020 16:49

Zobacz w raport pazdzioch , zobacz gdzie kasa poszła, nie w cfd a gro w akcje stąd mniejszy zysk, ale potężny.
A jak 117 mln t mało w kwartał to idź na spółki z wig20. Polecam ccc lub lpp. Po nogach by całowali za taki wynik. Tam będą straty rzędu setek mln zł.


Dlatego tak ważne jest wejście w wig20. Nie dość , że kurs wzrośnie choby tylko przez to, że fundy mające np. etf na wig20 będą brały to poza tym będzie w wig20 świeży koń pociągowy.

A jak już będzie trochę fundów to popatrzcie jak pięknie trzymają kursy na korektach. Wtedy nie leci 30-50 % w dwa dni. Zobaczcie na dino, cdr. Spokojnie wyważona delikatna korekta.

Kiwanuka
Starszy plutonowy
Posty: 24
Rejestracja: 29 lip 2020 21:59

Re: XTB - księga I

Postautor: Kiwanuka » 31 lip 2020 16:54

Jakie 400 mln?
Kto tak przewidywał?

Index VIX można zobaczyć jak wyglądał w marcu a jak w Q2. W Marcu był ekstremalnie wysoki.
ta spolka zyje z spekulacii i ja uprawie nie posiada stałych stabilnych wpływów i dlatego tak sadze , moze miec raz miliony zyskow i miliony strat
Źle sądzisz - musisz się dokształcić
moze i tak zle sadze , mam tylko pytanko to gdzie te wasze 400mln zysku wyparował ,zmiennosc itp w tym kwartale przeciez pisaliscie ze to najlepszy kwartał itd, juz moze przestancie z tymi bzdurami jaka to swietna spolka bo znowu bedziecie płakac skad te spadki jak pokaze 20mln zysku i zawaliste koszta zeby nie płacic podatku

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 31 lip 2020 17:00

ta spolka zyje z spekulacii i ja uprawie nie posiada stałych stabilnych wpływów i dlatego tak sadze , moze miec raz miliony zyskow i miliony strat
Źle sądzisz - musisz się dokształcić
moze i tak zle sadze , mam tylko pytanko to gdzie te wasze 400mln zysku wyparował ,zmiennosc itp w tym kwartale przeciez pisaliscie ze to najlepszy kwartał itd, juz moze przestancie z tymi bzdurami jaka to swietna spolka bo znowu bedziecie płakac skad te spadki jak pokaze 20mln zysku i zawaliste koszta zeby nie płacic podatku
na pewno zle sadzisz wystarczy zobaczyć raporty.....roczne...kiedy mial w plecy??..

Obrazek

Obrazek

porownaj te wyniki do wynikow REKAWICZEK..z czasow gdznie nie bylo PANDEMII...ktora NIKOMU nie lezy dlatego sa tak Intensywne szybkie badania ...nas szczepionkami...i zalezy wszytkim NA SZYBKIM ich wporowadzniem....i zakonczeniem sprawy z corona....najszybciej jak to mozliwe....


teraz po dynamicznym zwikszaniu Bazy klientow...wyniki sa jeszce lepsze...W Pol roku...zrobili takie wynika jak w 2 lata NASZ BANAN...czyli GPW...i pisamki sie dziwily i podkreslaly ze XTb byl wyzej wyceniany niz GPW ktory mial 29 MLn zysku za 1 qw....przy wycenie rynkowej 1.8 MLD PLN... :lol: 8) ...ktory tez wydaje sie niedowartosciowany na tle rynku..ale tam glownym akcjonariuszem jest SP....


Obrazek

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9619
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: XTB - księga I

Postautor: pazdzioch » 31 lip 2020 17:15

julian to wycenia rynek ,teraz zrobił zjazd 50% wbew waszym analizom itp ,nie twierdze ze zysk zły pisałem ze super tylko naprawde juz nie piszcie o w20 ,o milionach zyskow itd bo to wy zrobiliscie ten zjazd rozbudzajac oczekiwania w kosmos ,jezeli ma rosnac niech rosnie ,spolka miała 100mln na rok ile teraz chcecie miliard w kwartał ,ochłoncie

Kiwanuka
Starszy plutonowy
Posty: 24
Rejestracja: 29 lip 2020 21:59

Re: XTB - księga I

Postautor: Kiwanuka » 31 lip 2020 17:17

julian to wycenia rynek ,teraz zrobił zjazd 50% wbew waszym analizom itp ,nie twierdze ze zysk zły pisałem ze super tylko naprawde juz nie piszcie o w20 ,o milionach zyskow itd bo to wy zrobiliscie ten zjazd rozbudzajac oczekiwania w kosmos ,jezeli ma rosnac niech rosnie ,spolka miała 100mln na rok ile teraz chcecie miliard w kwartał ,ochłoncie
No pewnie, rajd na 28 był zbędny i dostarczył zbędnych emocji. Bez niego gdyby powoli urosło do tych 19.00 to inaczej byśmy na to patrzyli.

Erudyta
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2736
Rejestracja: 02 lis 2018 11:08

Re: XTB - księga I

Postautor: Erudyta » 31 lip 2020 18:16

julian to wycenia rynek ,teraz zrobił zjazd 50% wbew waszym analizom itp ,nie twierdze ze zysk zły pisałem ze super tylko naprawde juz nie piszcie o w20 ,o milionach zyskow itd bo to wy zrobiliscie ten zjazd rozbudzajac oczekiwania w kosmos ,jezeli ma rosnac niech rosnie ,spolka miała 100mln na rok ile teraz chcecie miliard w kwartał ,ochłoncie
No pewnie, rajd na 28 był zbędny i dostarczył zbędnych emocji. Bez niego gdyby powoli urosło do tych 19.00 to inaczej byśmy na to patrzyli.
Ciężko wam dogodzić... Żeby były tylko takie problemy.
Gołym okiem widać akumulacje, a tu rozważania, czy to dobrze, że spółka urosla do 29 i spadła.

MaxSwinger
Starszy chorąży
Posty: 1258
Rejestracja: 25 sie 2017 14:30

Re: XTB - księga I

Postautor: MaxSwinger » 31 lip 2020 18:55

julian to wycenia rynek ,teraz zrobił zjazd 50% wbew waszym analizom itp ,nie twierdze ze zysk zły pisałem ze super tylko naprawde juz nie piszcie o w20 ,o milionach zyskow itd bo to wy zrobiliscie ten zjazd rozbudzajac oczekiwania w kosmos ,jezeli ma rosnac niech rosnie ,spolka miała 100mln na rok ile teraz chcecie miliard w kwartał ,ochłoncie
No pewnie, rajd na 28 był zbędny i dostarczył zbędnych emocji. Bez niego gdyby powoli urosło do tych 19.00 to inaczej byśmy na to patrzyli.
Ciężko wam dogodzić... Żeby były tylko takie problemy.
Gołym okiem widać akumulacje, a tu rozważania, czy to dobrze, że spółka urosla do 29 i spadła.
Golym okiem u dawcy giełdowego :lol: przy 23 w srode tez byla akumulacja?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości