Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

wszystko na temat spółek publicznych
Hafid
Sierżant sztabowy
Posty: 190
Rejestracja: 13 kwie 2018 07:41

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Hafid » 31 gru 2020 00:32

ssanie jest jakby miało iść na 14 pln , a ja mam jeszcze 8 groszy straty. :lol:
Szkoda ze na konsoli instytucji kontraktu nie użyłeś. Nvm bd ok.

Ciekawa sesja, druga na mocnym wzroście, obserwowałem kilka wskaźników, chłodzenie kilka groszy i wskaźniki spadały dolnych granic. wirówka kręciła aż miło.

Pozdrawiam, H.

REKLAMA


Unio
Sierżant sztabowy
Posty: 105
Rejestracja: 19 kwie 2018 22:33

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Unio » 31 gru 2020 12:38

Chłodzenie wskaźników a przy okazji odbierają papier na poszczególnych poziomach. Obroty idą w górę ale do 300 mln dziennie jest jeszcze daleko.

Unio
Sierżant sztabowy
Posty: 105
Rejestracja: 19 kwie 2018 22:33

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Unio » 31 gru 2020 13:04

Wszyscy tutaj dość długo jesteśmy i wydaje się że te ciężkie złe chwile już za nami. Przed nami raczej ciężkie dobre chwile na tym papierze. Ważne by nie wyjść za wcześnie. Uważam że kurs może rosnąć szybko ,mimo to w 2021 szczytu nie osiągniemy. Dlatego Wszystkim życzę by za szybko nie wyszli a przede wszystkim by 2021 był Zdrowy i Szczęśliwy!

Hafid
Sierżant sztabowy
Posty: 190
Rejestracja: 13 kwie 2018 07:41

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Hafid » 31 gru 2020 13:12

Wszyscy tutaj dość długo jesteśmy i wydaje się że te ciężkie złe chwile już za nami. Przed nami raczej ciężkie dobre chwile na tym papierze. Ważne by nie wyjść za wcześnie. Uważam że kurs może rosnąć szybko ,mimo to w 2021 szczytu nie osiągniemy. Dlatego Wszystkim życzę by za szybko nie wyszli a przede wszystkim by 2021 był Zdrowy i Szczęśliwy!
Szczesliwie koło 2024 bardziej :)

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: dochodzeniowy » 03 sty 2021 22:55

+ 60% w tym tygodniu ?
Nagonka jak na polowaniu na jelenie.

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Kayak » 04 sty 2021 17:56

Noworoczny rajd Polimeksu Mostostalu na giełdzie
https://www.wnp.pl/budownictwo/noworocz ... 41498.html

Przyczyn spektakularnego rajdu na akcjach Polimeksu Mostostalu należy upatrywać w zakończeniu przez spółkę procesu wieloletniej restrukturyzacji rozpoczętej jeszcze w 2012 r. Można przypuszczać, że przedterminowa spłata zadłużenia wobec banków zaangażowanych w restrukturyzację będzie zachęcała inwestorów do kupna akcji firmy mocno przecenionych na tle kursu w okresie jej świetności. Widać to zresztą po bardzo dużych obrotach, których dawno na tej spółce nie obserwowano - komentuje Damian Kaźmierczak, główny ekonomista Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

Jego zdaniem nie bez znaczenia są także bardzo dobre wyniki finansowe wypracowywane przez Polimex w trudnych dla budownictwa latach 2018-2020, a także perspektywa powrotu do wypłaty dywidendy w ciągu 3-4 lat.

- W mojej ocenie kurs Polimeksu ma potencjał do dalszych wzrostów, ponieważ spółka będzie mocno zaangażowana w proces transformacji energetycznej naszego kraju jako jeden z liderów w obszarze budownictwa energetycznego i paliwowego. Firma dynamicznie rozwija się również w innych segmentach rynku, na przykład w drogownictwie, a także bardzo mocno stawia na eksport. Na tej podstawie uważam, że w kolejnych latach Polimex będzie w stanie zwiększać swoje zyski, co powinno wpływać pozytywnie na zachowanie kursu jego akcji, o ile oczywiście uda mu się utrzymać satysfakcjonujący poziom marż - dodaje Damian Kaźmierczak.

True80
Starszy chorąży
Posty: 1964
Rejestracja: 30 lis 2018 17:09

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: True80 » 05 sty 2021 10:50

od marca kilaset %%% wzrostow podobna sytuacja moze miecmiejsce wkrotce z Mostostalem Warszawa..mam wrażenie ze "pod to" graja :shock:

rkaem6
Starszy chorąży
Posty: 1510
Rejestracja: 17 paź 2015 11:43

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: rkaem6 » 05 sty 2021 12:05

jak miałem rok temu to ***** nie rosło ...

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2021
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: smalec_alfa » 05 sty 2021 15:33

jak miałem rok temu to ***** nie rosło ...
też miałem i nie miałem do niej cierpliwości. Oddałem z niewielką stratą, bo przeskoczyłem na inną spółkę w której widziałem potencjał. Nie żałuję, bo na dzień dzisiejszy odrobiłem już z nawiązką.

PMX to wg. mnie spółka z dobrym zarządem, a to jej duży atut, który wróży jej niezłą przyszłość, tym bardziej, że poruszają się sprawnie w różnych gałęziach szeroko pojętej budowlanki...

Hafid
Sierżant sztabowy
Posty: 190
Rejestracja: 13 kwie 2018 07:41

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Hafid » 05 sty 2021 22:50

jak miałem rok temu to ***** nie rosło ...
też miałem i nie miałem do niej cierpliwości. Oddałem z niewielką stratą, bo przeskoczyłem na inną spółkę w której widziałem potencjał. Nie żałuję, bo na dzień dzisiejszy odrobiłem już z nawiązką.

PMX to wg. mnie spółka z dobrym zarządem, a to jej duży atut, który wróży jej niezłą przyszłość, tym bardziej, że poruszają się sprawnie w różnych gałęziach szeroko pojętej budowlanki...
Są tacy, dla których PXM zawsze miał przyszłość ;) Podobają mi się te wzrosty, przy 2 zł dobierałem pakiety, ale tempo wzrostu zbyt szalone jak dla mnie... takie powolne organiczne wzrosty przemawiałyby dla mnie za odpowiedzialnym rozwojem niż obecne przestawienie wajchy i zamknięcie ujadających trolli.

Unio
Sierżant sztabowy
Posty: 105
Rejestracja: 19 kwie 2018 22:33

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Unio » 06 sty 2021 00:48

Tu nic nie dziwi. To jest po prostu banan. Widać na każdym rogu przewały i nikt nic z tym nie robi. Nawet temat szczepionek. A co dopiero jak tyle forsy na Poli. Tu KNF powinien dawno zrobić dochodzenie jak spółka podaje coraz lepsze infa a kurs systematycznie uwalany a papier zbierany. Czym się różniła sytuacja w spółce miesiąc temu a dwa dni temu? Podali info przełożyli wajchę i sprężyna odbiła. Tu kurs tak uwalony do ogólnej sytuacji na rynku że tu może być wszystko. Były dzienne obroty jak w warzywniaku????Na spółce tej wielkości 20baniek a kurs o 100% w górę. My możemy tylko czekać a sternik zrobi co zechcę. Podawanie poziomów wzrostów i korekt to nawet nie wróżenie z fusów. Z historii widać że rosło szybko a spadało długotrwałe. Ale jakie to ma znaczenie. 5-10-30-100 a może 2-1.5. Jutro, za tydzień a może dwa kwartały. Tu nawet infa się układają. Nic mnie tu nie ždziwi ma być ściana będzie ściana. Ja trzymam i nawet na chwilę nie wychodzę by mnie nie odleszczyli bo wydaje się ze korekta a tu info i +20

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: rocky_balboa » 06 sty 2021 10:06

Zawarcie aneksu do Umowy o współpracy w zakresie udzielania gwarancji ubezpieczeniowych

http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/i ... czeniowych

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: dochodzeniowy » 06 sty 2021 16:30

Wczoraj był wolumen jak przez dwa miesiące i ruchy jak przez dwa miesiace. :idea:

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: rocky_balboa » 06 sty 2021 20:46

Zobaczymy co dalej -w górę czy z powrotem w dół....
Dobrze by było, żeby po korekcie ciągle na północ ;-)
Niedługo sie przekonamy.)

gienadij
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2074
Rejestracja: 20 kwie 2010 12:22

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: gienadij » 07 sty 2021 09:54

czyżbyśmy się w końcu doczekali wielkiego powrotu Polimexu?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości