XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
smalec_alfa
Starszy chorąży

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 13 maja 2021 12:29

Zapomniałeś chyba o inicjatywie TJS dot short squeeze na CDr. Wtedy urósł z 250 na 375zl.
Mogą zapewne więcej, niż Zenek który na forum xtb nagania na spadki piszac o niedomknietych lukach :lol: :lol:
i myślisz, ze to oni pod miliard dziennie obrotu wtedy zrobili? :lol:
ktoś wrzucił temat na redita, oni to podchwycili.
głowną robotę zrobiły duże grubasy, reszta tylko szczęśliwie się podłączyła i tyle w temacie.
ale jest teraz potrzeba, to się chodzi po studiach i głupoty opowiada...

no, ale jego retoryka jest taka, że on od kilku lat tzn. od 2018r. szortował i wyszedł na tym na plusie :shock:
Ale to on sam mówił na kilka dni przed, ze temat CDr zamierzają rozegrać z innymi grupami tradingowymi z reddita z USA i z DE, wiec jasne, ze nie sam, ale musisz przyznać, ze trzeba tez mieć jakiś zasięg, żeby zainicjować taki ruch w górę z miliardem obrotu.
A co do innych spółek jak jest to nie wiem, bo nie śledzę go na bieżąco.
cdr w tamtym czasie, był po wydaniu CP2077 był na ustach wszystkich, pisali juz na forach zagranicznych wcześniej :roll:
no ale ok, ja tego nie śledziłem dlatego zapytałem.

więc wobec tego co piszesz, może i oni szortują xtb? :lol:

jak technicznie wygląda taki szort na akcjach spółki z gpw?
nie pisze o kontraktach na spadki, bo przy mało plynych spółkach, to nie rozwiązanie.
może ktoś mądrzejszy wyjasnić?

smalec_alfa
Starszy chorąży

Postautor: smalec_alfa » 13 maja 2021 12:34

To co dla jednego jest kiszeniem ogóra, bo wrzuca upośledzone kreski, dla innych jest trwaniem w krótkoterminowym trendzie wzrostowym :lol:

Co do TSJ, to wiara, że przyczynili się do wyciskania shortów za miliard jest zabójczo zabawna. Ich "pałer" było widać, gdy zaraz później rzucili hasłem o ciągnięciu w górę takiej miernoty pod względem obrotów jak PLI.

Rafał Zaorski
@rafal_zaorski
·
29 sty
jak skończe zabawe na #CDR to wracam do zabawy na Platige Image #PLI tam jest duża szansa na pompke

Jakie obroty tego dnia były i czemu służył komunikat każdy widzi.
Nie stać ich na ***** z NC, a co dopiero mocniejsze spółki.
o to, to... teraz scamem na jakieś coiny się zajęli, kółko wzajemnej adoracji

"Posiadacze BigShortBets będą mieli dostęp do tajnej, wysoce anonimowej grupy ze skoordynowanymi wezwaniami do handlu przeciwko funduszom hedgingowym"
https://bitcoinpl.org/bigshortbets-bsb- ... aorskiego/
https://kryptowaluty.expert/rafal-zaors ... nwestowac/

yhyy. mnie przekonali :lol:

tylko ciekawe, dlaczego teraz grubasów na cdr nie wyciskają?
Ostatnio zmieniony 13 maja 2021 12:37 przez smalec_alfa, łącznie zmieniany 1 raz.

czaszek
Starszy chorąży

Postautor: czaszek » 13 maja 2021 12:37

i myślisz, ze to oni pod miliard dziennie obrotu wtedy zrobili? :lol:
ktoś wrzucił temat na redita, oni to podchwycili.
głowną robotę zrobiły duże grubasy, reszta tylko szczęśliwie się podłączyła i tyle w temacie.
ale jest teraz potrzeba, to się chodzi po studiach i głupoty opowiada...

no, ale jego retoryka jest taka, że on od kilku lat tzn. od 2018r. szortował i wyszedł na tym na plusie :shock:
Ale to on sam mówił na kilka dni przed, ze temat CDr zamierzają rozegrać z innymi grupami tradingowymi z reddita z USA i z DE, wiec jasne, ze nie sam, ale musisz przyznać, ze trzeba tez mieć jakiś zasięg, żeby zainicjować taki ruch w górę z miliardem obrotu.
cdr w tamtym czasie, był po wydaniu CP2077 był na ustach wszystkich, pisali juz na forach zagranicznych wcześniej :roll:

nie pisze o kontraktach na spadki, bo przy mało plynych spółkach, to nie rozwiązanie.
Praktycznie to wygląda tak, że musisz znaleźć kogoś kto ma akcję. Dogadać się co do warunków tj oprocentowanie, prowizja termin zwrotu akcji i takie inne szczegóły, udać się do notariusza aby to wszystko spisać. Wtedy z tym papierem zgłaszasz się do bm, akcje są przerzucone na twój rachunek, sprzedajesz i próbujesz odkupić taniej, tak żeby pokryć wszystkie opłaty i jeszcze wyjść na plus :) Niestety to nie USA gdzie u każdego większego brokera możesz pożyczać akcje jednym kliknięciem.

smalec_alfa
Starszy chorąży

Postautor: smalec_alfa » 13 maja 2021 12:39

Praktycznie to wygląda tak, że musisz znaleźć kogoś kto ma akcję. Dogadać się co do warunków tj oprocentowanie, prowizja termin zwrotu akcji i takie inne szczegóły, udać się do notariusza aby to wszystko spisać. Wtedy z tym papierem zgłaszasz się do bm, akcje są przerzucone na twój rachunek, sprzedajesz i próbujesz odkupić taniej, tak żeby pokryć wszystkie opłaty i jeszcze wyjść na plus :) Niestety to nie USA gdzie u każdego większego brokera możesz pożyczać akcje jednym kliknięciem.
czyli generalnie dla małych do gra niewarta świeczki, bo ten który pożycza jeżeli nie jest fundem, to nie zależy na pożyczeniu akcji, żeby dostać je z powrotem, kiedy tanie sa... :roll:

zenek69
Chorąży sztabowy

Postautor: zenek69 » 13 maja 2021 19:32

Na dziennym mamy spadająca gwiazdę...zalecana ostrożność

karolina z modlina
Sierżant sztabowy

Postautor: karolina z modlina » 13 maja 2021 20:01

Obrazek

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Rif1977 » 13 maja 2021 20:11

Zenek i Halina to razem takie spadające gwiazdy pitolące bez sensu :lol:

WIKUS
Młodszy chorąży

Postautor: WIKUS » 13 maja 2021 20:13

Zenek i Halina to razem takie spadające gwiazdy pitolące bez sensu :lol:
Chyba dobrze się dogadują :P

Hyde Park
Kapral

Postautor: Hyde Park » 13 maja 2021 20:15

o pojawili się WIKUS i Rif1977
czyli głupi i głupszy

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Martyr
Porucznik

Postautor: Martyr » 13 maja 2021 20:32

Ten papier zwyczajnie trzeba mieć w portfelu, nie dla zysków, bo one jak widać są bardzo iluzoryczne, lecz dla prestiżu.
Każdy na dzielni kłania się w pas, o szynce, baleronie czy świeżej kaszance poza kolejnością w osiedlowym sklepiku nie wspominając.
Jeszcze nie próbowałem, ale myślę, że komunikacją miejską, w tym metrem, też pewnie pojadę bez biletu, same plusy, tak więc ten tego, nie ważny kurs, ważna przynależność do elity :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek

karolina z modlina
Sierżant sztabowy

Postautor: karolina z modlina » 13 maja 2021 20:36

to stara ELITA

Obrazek

zenek69
Chorąży sztabowy

Postautor: zenek69 » 13 maja 2021 20:40

Ten papier zwyczajnie trzeba mieć w portfelu, nie dla zysków, bo one jak widać są bardzo iluzoryczne, lecz dla prestiżu.
Każdy na dzielni kłania się w pas, o szynce, baleronie czy świeżej kaszance poza kolejnością w osiedlowym sklepiku nie wspominając.
Jeszcze nie próbowałem, ale myślę, że komunikacją miejską, w tym metrem, też pewnie pojadę bez biletu, same plusy, tak więc ten tego, nie ważny kurs, ważna przynależność do elity :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Coś w tym jest ale uważaj Martyrku bo na dziennym mamy spadająca gwiazdę a dziś xtb kazało pozamykać wszystkie pozycje na krypto i jutro ma być mocna zwalka

trance
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: trance » 13 maja 2021 21:23

Ciekawe czy bita przebiją długością boczniaka. A że nie ma pod co grać, to chyba jest szansa :mrgreen:

karolina z modlina
Sierżant sztabowy

Postautor: karolina z modlina » 13 maja 2021 21:28

o pojawili się WIKUS i Rif1977
czyli głupi i głupszy

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Obrazek

WRÓŻKA ZĘBUSZKA
Chorąży

Postautor: WRÓŻKA ZĘBUSZKA » 13 maja 2021 21:31