Dziś prezentacja Nowego Ładu

wszystko na temat spółek publicznych
zenek69
Chorąży sztabowy

Re: Dziś prezentacja Nowego

Postautor: zenek69 » 16 maja 2021 07:36

Jarek pozamiatał... szach mat
Zenek czym pozamiatał, bo mi koszty życia za ich panowania wzrosły niebagatelnie .Przykład : prąd z 100 co da miesiące na 240 ( zużycie 240 kw),woda , zaraz uwolnią cny gazu , paliwo ,/chleb z 2 na 4,8 zł i mogę tak wymieniać a zarobki może zwiększyły mi się z 2200 do 2500 i tu dam kropkę i nie mam więcej pytań .
Koszty życia rosły i będą rosnąć...nie pamiętam żeby kiedyś spadały...prąd rośnie przez chore unijne wymysły z ekologia...paliwo ile kosztuje 5.3? Mogłoby być tańsze ale dramatu żadnego nie ma. A chleb kupisz i za 2 zł i za 10 więc co to za przykład? Wywóz śmieci rośnie ale to też wymysły łunii...

Ja nikogo na siłę nie będę przekonywał do PiSu...idźcie głosujecie na budke z szymusiem to wam wszystkim zrobią dobrze...zlikwidują podatki ceny wszystkiego spadną prąd będzie za darmo.. będziecie mieli cudowne zycie :lol:
Przecież przedsmak tego możemy zobaczyć jak jahał rządzi w Warszawie...normalnie sam miód....wszystkie obietnice spelnil :lol:

Wy po prostu musicie być pod niemieckim butem ogłupieni tvnowska propaganda inaczej nie umiecie się odnaleźć...i czerapc radości z życia..
Ostatnio zmieniony 16 maja 2021 07:45 przez zenek69, łącznie zmieniany 1 raz.

Erudyta
Starszy chorąży

Re: Dziś prezentacja Nowego Ładu

Postautor: Erudyta » 16 maja 2021 07:41

No cóż. PiS zlikwidował spółki komandytowe.
To teraz zlikwidował JDG.
Obecnie sp. z o. o. płaci 9% podatku i wyjęcie kasy to 19% dywidenda.
Ale brak zusu i odpowiedzialności własnym majątkiem.

Działalność jednoosobowa teraz to 19% podatku + nowy 9% podatek zdrowotny czyli tyle co sp. z o. o.
Ale..... Trzeba płacić ZUS i odpowiada się własnym majątkiem.

Zenek ty tego nie zrozumiesz bo jesteś na etacie. Co więcej ty myślisz, że płacisz ZUS. Żądam Ci pytanie. Kiedy etatowiec np. Nauczyciel zrobił przelew z konta na ZUS?

Niszczenie klasy średniej rozpoczęte.
100% racji z tym, że taki Zenek tego nie ogarnie, nawet nie spojrzał w tabelkę która twardo przedstawia zysk etatowców w "Nowym Ładzie" czy tam Polskim Ładzie.
Rzeczywiście, sprawiedliwie było, że gość zarabiajscy 20tys mies płacił składkę zdrowotna kilkaset pln ha ha ha

Slawek
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Slawek » 16 maja 2021 08:18

A ten co, Arabia 20 tys zł i będzie teraz płacił 1800 zł składki zdrowotnej vs osoba z zarobkiem 3 tys zl i płacącą 90 zł tejże składki.
Jak trafia do szpitala to będzie różnica w leczeniu?
Nie rozumiem dlaczego ktoś ma płacić składkę 20 razy większą za ten sam towar.

Już w podatkach osoba lepiej zarabiająca dostaje w d....
Bo ten co zarabia np. 2.5 tys zł nie będzie płacił w ogóle a ten co zarabia np. 40 tys miesięcznie po 4 miesiącach będzie oddawał 1/3 swoich często ciężko zarobionych pieniędzy.

To się nazywa niszczenie klasy sredniej

olimp.zeusowy
Chorąży

Postautor: olimp.zeusowy » 16 maja 2021 08:23

Działalność jednoosobowa teraz to 19% podatku + nowy 9% podatek zdrowotny czyli tyle co sp. z o. o.

Zenek ty tego nie zrozumiesz bo jesteś na etacie. Co więcej ty myślisz, że płacisz ZUS. Żądam Ci pytanie. Kiedy etatowiec np. Nauczyciel zrobił przelew z konta na ZUS?

Dokładnie tak !!!
Jak ktoś co cała życie nic nie robił nawet fajery nie trzymał może być przyjacielem biznesu ???

olimp.zeusowy
Chorąży

Postautor: olimp.zeusowy » 16 maja 2021 08:24

niszczenie klasy sredniej? ahahaha co za dzban....nie kompromituj sie
Tym wPISem sam się skompromitowałaś , totalny brak realnego spojrzenia na rzeczywistość

olimp.zeusowy
Chorąży

Postautor: olimp.zeusowy » 16 maja 2021 08:29

No pozamiatał.
Już teraz ceny materiałów bud wzrosły o 50%, + dotacje do 160tys na kredyt jak będą wiec trzeba się liczyć, ze mieszkania jak teraz są w Gdańsku po 10tys/m to będą po 15tys/m2 w nowym ladzie :lol:
Ale wiadomo, ze warto skoro politycy i inni ich pachołkowie jak OBAJTKA maja po kilkanaście a nawet dziesiątki mieszkań. :shock:

Na wielki plus i uznanie podniesienie kwoty do 30tys i 2go progu podatkowego oraz budowa domu do 70m bez pozwolenie.
Mamy ceny UNIJNE UNIJNE na materiały budowlane. :idea:
Jesteś jak zwykle w błędzie
Nie ma jednolitych cen na materiały budowlane
Np; cement za Odrą jest 20% tańszy niż w Polsce
„Kafle” są tańsze w Hiszpanii , a drewno konstrukcyjne i papa w Szwecji
Doucz się , poczytaj , a dopiero wówczas zabieraj głos

olimp.zeusowy
Chorąży

Postautor: olimp.zeusowy » 16 maja 2021 08:32

Jarek pozamiatał... szach mat
Zenek czym pozamiatał, bo mi koszty życia za ich panowania wzrosły niebagatelnie .Przykład : prąd z 100 co da miesiące na 240 ( zużycie 240 kw),woda , zaraz uwolnią cny gazu , paliwo ,/chleb z 2 na 4,8 zł i mogę tak wymieniać a zarobki może zwiększyły mi się z 2200 do 2500 i tu dam kropkę i nie mam więcej pytań .
Koszty życia rosły i będą rosnąć...nie pamiętam żeby kiedyś spadały...prąd rośnie przez chore unijne wymysły z ekologia...paliwo ile kosztuje 5.3? Mogłoby być tańsze ale dramatu żadnego nie ma. A chleb kupisz i za 2 zł i za 10 więc co to za przykład? Wywóz śmieci rośnie ale to też wymysły łunii...

Ja nikogo na siłę nie będę przekonywał do PiSu...idźcie głosujecie na budke z szymusiem to wam wszystkim zrobią dobrze...zlikwidują podatki ceny wszystkiego spadną prąd będzie za darmo.. będziecie mieli cudowne zycie :lol:
Przecież przedsmak tego możemy zobaczyć jak jahał rządzi w Warszawie...normalnie sam miód....wszystkie obietnice spelnil :lol:

Wy po prostu musicie być pod niemieckim butem ogłupieni tvnowska propaganda inaczej nie umiecie się odnaleźć...i czerapc radości z życia..
Ty tak od siebie , czy też tekst wysłali ci z komitetu
Ślepy jesteś ? Z tych 770 mamy zapłacić 200 . A i tak za wszystko prapraprawnuki płacić będà .

Slawek
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Slawek » 16 maja 2021 08:58

Chciałbym dodać, że kredyt poza Polską bierze Grecja, Portugalia, Francja itd. Oni mają dług do pkb ponad 100%, my ok. 60%.
Bierzemy jako EU solidarnie.
Jak Grecja padnie to tzw. Komornik bierze od tego najmniej zadłużonego, bo najłatwiej.
I tak tym sposobem polscy przedsiębiorcy z czasem dostaną pasem po d u p i e 2 razy.
Teraz pierwszy raz.
Powiem szczerze, że nie sądziłem, że to kiedykolwiek powiem, ale Miler wprowadził podatek liniowy i wynosił 19%, teraz tzw rząd prawicowy zmieni podatek liniowy na 28%.

Kto tu jest ***?

zenek69
Chorąży sztabowy

Postautor: zenek69 » 16 maja 2021 09:25

Ślepy jesteś ? Z tych 770 mamy zapłacić 200 . A i tak za wszystko prapraprawnuki płacić będà .
To co m.at.ole mamy nie wziąć tej kasy? Wszyscy się zadłużają jak poje..ba.ni a my nie będziemy. My będziemy stać z boku z gołą d.u.p.a i bez długów....a oni będą za tą kasę się rozwijać. Tylko jeśli potem światowy system się zawali przez te długi to my którzy ich nie braliśmy dostaniemy po *** tak samo albo i gorzej jak ci co brali.

Tak jak zarabiasz 20000 i płacisz 1800 to będziesz miał to samo co ten co płaci 90 z 2500 zł...wszędzie na świecie tak jest poza Afryka jak ci nie pasi to tam jedzcie. Każdy by chciał supeł służbę zdrowia piękny kraj silna armię tylko żeby podatków nie musiał płacić....już kiedyś to przerabialiśmy i skończyło się rozbiorami...przez takich oszołomów jak wy myślących tylko w kategorii ja....

Sławek już ci pisałem jak ci łunia nie pasuje jedz do Afryki tam nie będziesz płacił podatków...

Slawek
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Slawek » 16 maja 2021 09:28

Ja zenek place na służbę zdrowia kilka razy więcej od ciebie, zacznij płacić tyle co ja.

Mikro_B
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: Mikro_B » 16 maja 2021 09:32

To co m.at.ole mamy nie wziąć tej kasy? Wszyscy się zadłużają jak poje..ba.ni a my nie będziemy. My będziemy stać z boku z gołą d.u.p.a i bez długów....a oni będą za tą kasę się rozwijać. Tylko jeśli potem światowy system się zawali przez te długi to my którzy ich nie braliśmy dostaniemy po *** tak samo albo i gorzej jak ci co brali.

Tak jak zarabiasz 20000 i płacisz 1800 to będziesz miał to samo co ten co płaci 90 z 2500 zł...wszędzie na świecie tak jest poza Afryka jak ci nie pasi to tam jedzcie. Każdy by chciał supeł służbę zdrowia piękny kraj silna armię tylko żeby podatków nie musiał płacić....już kiedyś to przerabialiśmy i skończyło się rozbiorami...przez takich oszołomów jak wy myślących tylko w kategorii ja....

Sławek już ci pisałem jak ci łunia nie pasuje jedz do Afryki tam nie będziesz płacił podatków...
Zenek ochłoń. Jesteś niby historyk, a bardziej wychodzi, że histeryk.
Jak na belfra, który przedmiot historii wykłada, to wypadałoby, żebyś miał, choć i podstawowe pojęcie o ekonomii.
Zresztą, komuś kto piszesz, że rozbiory to wpływ tego, że Polska się nie zapożyczała, to słabo Ci wróżę nawet karierę historyka w podstawówce...

Powtórzę, bo ktoś już to pisał.
Jaki z Ciebie nauczyciel, jak Ty 24h na dobę, 7dni w tygodniu w stanie czuwania na forum?
No chyba, że tak wygląda praca na państwowym, więc przyznam, że mogę się nie znać :roll:

zenek69
Chorąży sztabowy

Postautor: zenek69 » 16 maja 2021 09:49

Jak na belfra, który przedmiot historii wykłada, to wypadałoby, żebyś miał, choć i podstawowe pojęcie o ekonomii.
Zresztą, komuś kto piszesz, że rozbiory to wpływ tego, że Polska się nie zapożyczała, to słabo Ci wróżę nawet karierę historyka w podstawówce...

Jaki z Ciebie nauczyciel, jak Ty 24h na dobę, 7dni w tygodniu w stanie czuwania na forum?
No chyba, że tak wygląda praca na państwowym, więc przyznam, że mogę się nie znać :roll:
Nie zapożyczałA się tylko nie miała armii bo nie miała na nią kasy a nie miała kasy bo szlachta nie chciała płacić podatków mimo że kasy miała jak lodu..widzisz analogię do waszych wypocin czy nie? Naucz się czytać ze zrozumieniem
Ostatnio zmieniony 16 maja 2021 09:50 przez zenek69, łącznie zmieniany 1 raz.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Nowy incoqnito » 16 maja 2021 09:49

Ten PiS tak niszczy klasę średnią, że wszystkim żyje się lepiej :lol:
Mentalność Polaka: dom, auto za 100k albo i więcej, wczasy w Grecji, ale jest chu....o nie da się żyć, zarzynają nas

A w UK styczeń/luty coroczny bal przedsiębiorców i przedstawianie przez prowadzącego kto i ile zapłacił podatków, przynajmniej w Bury pod Manchesterem gdzie 3 lata mieszkałem. No i wielki medal i podziękowania od Elki dla pierwszej trójki najbardziej hojnych płatników!!! Q#rwa pierwszy raz gdy to zobaczyłem byłem w głębokim szoku :shock: że tak można. Ale to nie w mojej ojczyźnie. U nas w jedno pokolenie musi Janusz zarobić aż będzie rzygać hajsem i tak będzie qrwie pazernej mało. Ludziom zapłaci 10zł/h premię obetnie, wypłaty nie da pierwszego tylko piatego, ale do Chorwacji musi polecieć bo inne Janusze też byli :evil:

Mikro_B
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: Mikro_B » 16 maja 2021 10:13

Nie zapożyczałA się tylko nie miała armii bo nie miała na nią kasy a nie miała kasy bo szlachta nie chciała płacić podatków mimo że kasy miała jak lodu..widzisz analogię do waszych wypocin czy nie? Naucz się czytać ze zrozumieniem
Zenek, nie wiem więc nie będę się sprzeczał, ale czy w ogłoszonym wczoraj rządowym planie jest mowa o dofinansowaniu armii czy ogólnie wojska?
Bo rozumiem, że premier, który notabene również jest historykiem z wykształcenia również widzi analogię do rozbiorów nakładając nowe podatki... Przepraszam daniny. A pożyczaną kasę od UE, no i oczywiście tą odbieraną z danin obywateli, będzie w pierwszej kolejności lokował m.in. w rozwój armii mając na uwadze rozbiory.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2021 10:27 przez Mikro_B, łącznie zmieniany 1 raz.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Nowy incoqnito » 16 maja 2021 10:25

Dzięki tej kasie wzrośnie PKB to i wydatki na armię wzrosną!

Wróć do „Akcje”

REKLAMA