Aż 2 mln Polaków w skrajnym ubóstwie. Porażający raport.

wszystko na temat spółek publicznych
K.OSA
Chorąży
Posty: 960
Rejestracja: 28 paź 2020 18:11

Aż 2 mln Polaków w skrajnym ubóstwie. Porażający raport.

Postautor: K.OSA » 19 paź 2021 21:29

Aż 2 mln Polaków w skrajnym ubóstwie. Porażający raport.

W 2020 r. liczba obywateli żyjących w skrajnym ubóstwie zwiększyła się o 378 tys. osób. Odczuły to głównie dzieci i najstarsi. 15,7 mln Polaków żyje zaś poniżej minimum socjalnego. Wynika tak z najnowszego opracowania "Poverty Watch 2021" przygotowanego przez EAPN Polska, czyli Polski Komitet Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu. Kluczowy wniosek z tegorocznego opracowania: liczba osób skrajnie ubogich istotnie wzrosła. W tym zwiększyła się liczba skrajnie ubogich dzieci oraz seniorów. EAPN Polska wskazuje, że w 2020 r. populacja Polaków żyjących poniżej minimum egzystencji liczyła łącznie ok. 2 mln osób, w tym 410 tysięcy dzieci (wzrost o ok. 98 tys.) i 312 tysięcy seniorów (wzrost o ok. 49 tys.). Minimum egzystencji w 2020 r. to zaś jedynie 640 zł miesięcznie dla gospodarstw jednoosobowych oraz 1 727 zł miesięcznie dla czteroosobowej rodziny, w której jest dwoje rodziców i dwoje dzieci do lat 14.

Krótko mówiąc: życie poniżej minimum egzystencji to funkcjonowanie w ciągłym ryzyku dla zdrowia i życia człowieka. - Najprawdopodobniej wzrost liczby osób znajdujących się w skrajnym ubóstwie ma charakter przejściowy. W 2020 r. tymczasowe zamknięcia części gospodarki powodowały zmniejszenie dochodów z pracy w zawodach o najniższych płacach, co nie będzie miało miejsca w 2021 r. - zaznacza dr hab. Ryszard Szarfenberg, przewodniczący EAPN Polska. Ale od razu dodaje, że zagrożeniem dla najuboższych może być rosnąca inflacja. Świadczenia rodzinne i wychowawcze w większości nie są waloryzowane, a wzrost wynagrodzeń nie jest wcale pewny, gdy praca wśród najbiedniejszych obywateli często wykonywana jest "na czarno" lub w ogóle jej nie ma. Ale od razu dodaje, że zagrożeniem dla najuboższych może być rosnąca inflacja. Świadczenia rodzinne i wychowawcze w większości nie są waloryzowane, a wzrost wynagrodzeń nie jest wcale pewny, gdy praca wśród najbiedniejszych obywateli często wykonywana jest "na czarno" lub w ogóle jej nie ma.

:idea: :idea: :idea: :idea:
No przecież z dnia na dzień coraz to więcej zarabiamy, stać jest nas na coraz to więcej, to skąd aż tylu biednych!? Ktoś tu kłamie, i próbuje winą Morawieckiego obarczyć! :shock: :shock: :shock: :shock:


dryniol
Chorąży sztabowy
Posty: 6838
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Aż 2 mln Polaków w skrajnym ubóstwie. Porażający raport.

Postautor: dryniol » 21 paź 2021 09:07

Pinokio zaraz ubierze się w garniturek i krawatkę, zrobi konferencję i powie dochodzeniowym tę.pakom, że Polska to bogaty kraj dzięki PiSuarom i cały świat nam zazdrości :lol: :lol: :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % w 2024 roku :P

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2940
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: Aż 2 mln Polaków w skrajnym ubóstwie. Porażający raport.

Postautor: Nowy incoqnito » 21 paź 2021 09:14

Dryniolku przeciez to działa w obie strony!
Choćby ostatnie wystąpienie Morawieckiego!
Po dzisiejszym spotkaniu w Europarlamencie, komentarze skupiają się na tym kto kogo "przeczołgał", "postawił pod ścianą", "zmiażdżył" i tak dalej. Ale o tym co kto mówił, w zasadzie niewiele się z mediów dowiecie. Media przede wszystkim OPOWIADAJĄ o tym co było mówione w EP. Nie puszczają wypowiedzi tylko mówią co ktoś powiedział i co miał na myśli. Bo media nie są po to żebyś dowiedział się co naprawdę ktoś powiedział, a po to byś wiedział co o tym myśleć, niezależnie od tego co kto powiedział.

A potem odpalić tv o 19.00. Zobaczycie jak wygląda sprawny montaż, wyciąganie kawałków zdań i kreowanie narracji.
Z kolei o 19.30 zobaczycie jak zarżnąć gotowy materiał
O 19.30 powinny polecieć obszerne fragmenty debaty z minimum montażu i bez absolutnie żadnego komentarza. Ale będzie omawianie, wciskanie młotkiem do głów i "fur Deutschland"

A jak ta debata wyglądała wg mnie?
Najlepiej jest skupić się na tym co mówili poszczególni politycy.
Np. Hiszpanka z lewicy mówiła, że polski rząd obcina emerytury.
Nie słyszeliście? My też nie (być może chodzi o emerytury dla esbeków, sprawę sprzed kilku lat)
Ale ta Hiszpanka to jest właśnie obraz tego ile oni wiedzą o Polsce.
To nie była przypadkowa babka zaczepiona na ulicy w Hiszpanii.
To była europosłanka.
Ba, to była wyselekcjonowana do debaty kobieta, która zajmuje się sprawą Polski. I taki ma o tej Polsce poziom wiedzy, że normalnej osobie, po takiej wtopie byłoby wstyd i powinna przeprosić.
Co tam jeszcze mówiono? Ano ciekawe rzeczy.
Niemiec oczywiście atakował Polskę o działanie na rzecz Putina. Typ z tego kraju, który postawił Nordstream naruszając bezpieczeństwo energetyczne całej Europy Środkowej i Wschodniej, wyskakuje do Polski że działa w interesach Rosji. No są jakieś granice hipokryzji. Ale w Niemczech ich chyba nie znają.
Później było oczywiście o tym, że w Polsce osoby LGBT nie mogą wejść na niektóre obszary. Nikt nie wie gdzie ale w Europarlamencie uważają, że to prawda, bo ktoś w jakiejś gminie napisał, że nie życzy sobie seksualizacji dzieci przez propagowanie tejże przez osoby LGBT.
Jakiś mistrz płaszcza, szpady i oratorstwa wypalił, że kradniemy Czechom wodę pitną.
No i oczywiście ulubieniec wszystkich, Guy Verhofstadt machając palcem wygłosił tyradę, w której stwierdził iż obecna sytuacja przypomina mu 18 wiek i czasy, gdy Polska zniknęła z mapy przez... złe zarządzanie, zagrożenie zewnętrzne i zdradę konserwatystów, którzy nie umieli zaakceptować nowoczesnej polskiej konstytucji
Fejki fejkami, bzdury bzdurami ze strony europejskich posłów ale potem na scenę wkroczyli nasi. I chyba byli nawet lepsi.
Oczywiście Sylwia Spurek, która wzruszyła wszystkich historią o tym, że na polskiej wsi kobiety nie mają dostępu do ginekologa. Nie wiemy skąd ta rozkmina ale znając SS, wolimy chyba nie wiedzieć.
Poseł Halicki stwierdzić raczył iż w Polsce protestowało przeciw rządowi 84% społeczeństwa. Nie wiemy jak to wyliczył, no ale liczba 31,9 mln ludzi robi wrażenie. Brawo Panie Andrzeju!
Potem na scenę wjechał Włodzimierz Cimoszewicz. Członek PZPR od 1971 do 1985, opowiadał w Europarlamencie, że obecnie w Polsce prawie nie ma niezależnych mediów, a manifestacje są brutalnie tłumione. Słowa ze strony tego akurat człowieka, członka partii w czarnym okresie Polski Ludowej, z jedną telewizją i 100% propagandowymi mediami oraz z setkami ofiar zabitymi przez reżim, to jest ten poziom bezczelności, którego nie ogarniamy.
Tutaj w zasadzie wypadałoby się zastanowić jak to możliwe, że na prawie 32 mln uczestniczących w manifestacjach, które wszystkie są brutalnie tłumione, nie ma ani jednej ofiary. Ba, nie ma w zasadzie żadnych filmów, choćby na poziomie pacyfikacji antycovidowych manifestacji w Australii (kto nie zna sprawy, niech wpisze "Australia" w mediach społecznościowych i zaznaczy filmy).
Wyjątkowo p#ier#dołowaty ten reżim.
No nic. Idziemy po popcorn i wyjątkowo polecamy wszystkim obejrzenie najpierw tego, co naprawdę mówili przynajmniej Morawiecki oraz von der Leyen, a potem podziwianie gimnastyki najpierw o 19, a potem o 19.30

NiKtoś
Chorąży sztabowy
Posty: 5761
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Aż 2 mln Polaków w skrajnym ubóstwie. Porażający raport.

Postautor: NiKtoś » 21 paź 2021 09:51

15 lat temu bylo 20 mln skrajnym ubóstwie.. wtedy mozna bylo byc przerazonym/.. Teraz to widze tylko spasłe nastolatki...z gofro-lodami i I-Phonem w reku :mrgreen:

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2940
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: Aż 2 mln Polaków w skrajnym ubóstwie. Porażający raport.

Postautor: Nowy incoqnito » 21 paź 2021 12:15

Ale Kosa i Dyniolek myślą tak jak im powiedzieli w okienku...
Bo w jakim kraju nie skrajnego ubóstwa? Byłem w szoku, gdy w UK zbierano ciepłe ubrania dla Anglików na zimę, bo ich nie stać na kupno! Jak to myślałem? Przy takim socjalu, takim wyborze pracy i zarobkach... A jednak!!!

jarcyś
Sierżant sztabowy
Posty: 194
Rejestracja: 11 wrz 2017 09:12

Re: Aż 2 mln Polaków w skrajnym ubóstwie. Porażający raport.

Postautor: jarcyś » 22 paź 2021 16:08

Jak to powiedział emeryt głosujący na PiS:
Podrożało?
"Dla mnie to i nawet lepiej, wydaje tyle samo ale mam mniejszy koszyk do dźwigania"

dochodzeniowy
Podporucznik
Posty: 19810
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Aż 2 mln Polaków w skrajnym ubóstwie. Porażający raport.

Postautor: dochodzeniowy » 22 paź 2021 21:01

Pinokio zaraz ubierze się w garniturek i krawatkę, zrobi konferencję i powie dochodzeniowym tę.pakom, że Polska to bogaty kraj dzięki PiSuarom i cały świat nam zazdrości :lol: :lol: :lol:
ile zarabiasz miesięcznie na GPW w zywej gotówce a nie wirtualnych zyskach ,ze uwazasz sie za takiego mądrego ?
Watpię żebyś mnie przebił , ale gnidą jesteś wielką :lol:

basior
Sierżant sztabowy
Posty: 111
Rejestracja: 06 paź 2012 11:45

Re: Aż 2 mln Polaków w skrajnym ubóstwie. Porażający raport.

Postautor: basior » 22 paź 2021 21:34

"A potem odpalić tv o 19.00. Zobaczycie jak wygląda sprawny montaż, wyciąganie kawałków zdań i kreowanie narracji.
Z kolei o 19.30 zobaczycie jak zarżnąć gotowy materiał"

Nie wiem ile macie lat, ale powiem wam jedno: przekaz z TVN-u jest identyczny jak Dziennik Telewizyjny z lat 80-tych. Sposób narracji , dobieranie "przypadkowych" przechodniów, konkluzje - to był wzorzec. Wchodzi narrator , wypowiada to co nas aktualnie interesuje i się zaczyna... Ci "dobrzy" mogą wypowiedzieć do nawet trzech nieprzerywanych zdań ,a ci z tamtej strony to - " w miarę sensownie " to nawet jedno zdanie , a ci co za dużo mówią , to nawet pół zdania , to za dużo.
W latach osiemdziesiątych - a były to lata / co ciekawe/ mogli się wypowiadać ludzie niepartyjni , bo wcześniej - zapomnijcie ,że ktoś inny był dopuszczony do mikrofonu.

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2355
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Aż 2 mln Polaków w skrajnym ubóstwie. Porażający raport.

Postautor: koordynator1 » 23 paź 2021 00:11

Dryniolku przeciez to działa w obie strony!
Choćby ostatnie wystąpienie Morawieckiego!
Po dzisiejszym spotkaniu w Europarlamencie, komentarze skupiają się na tym kto kogo "przeczołgał", "postawił pod ścianą", "zmiażdżył" i tak dalej. Ale o tym co kto mówił, w zasadzie niewiele się z mediów dowiecie. Media przede wszystkim OPOWIADAJĄ o tym co było mówione w EP. Nie puszczają wypowiedzi tylko mówią co ktoś powiedział i co miał na myśli. Bo media nie są po to żebyś dowiedział się co naprawdę ktoś powiedział, a po to byś wiedział co o tym myśleć, niezależnie od tego co kto powiedział.

A potem odpalić tv o 19.00. Zobaczycie jak wygląda sprawny montaż, wyciąganie kawałków zdań i kreowanie narracji.
Z kolei o 19.30 zobaczycie jak zarżnąć gotowy materiał
O 19.30 powinny polecieć obszerne fragmenty debaty z minimum montażu i bez absolutnie żadnego komentarza. Ale będzie omawianie, wciskanie młotkiem do głów i "fur Deutschland"

A jak ta debata wyglądała wg mnie?
Najlepiej jest skupić się na tym co mówili poszczególni politycy.
Np. Hiszpanka z lewicy mówiła, że polski rząd obcina emerytury.
Nie słyszeliście? My też nie (być może chodzi o emerytury dla esbeków, sprawę sprzed kilku lat)
Ale ta Hiszpanka to jest właśnie obraz tego ile oni wiedzą o Polsce.
To nie była przypadkowa babka zaczepiona na ulicy w Hiszpanii.
To była europosłanka.
Ba, to była wyselekcjonowana do debaty kobieta, która zajmuje się sprawą Polski. I taki ma o tej Polsce poziom wiedzy, że normalnej osobie, po takiej wtopie byłoby wstyd i powinna przeprosić.
Co tam jeszcze mówiono? Ano ciekawe rzeczy.
Niemiec oczywiście atakował Polskę o działanie na rzecz Putina. Typ z tego kraju, który postawił Nordstream naruszając bezpieczeństwo energetyczne całej Europy Środkowej i Wschodniej, wyskakuje do Polski że działa w interesach Rosji. No są jakieś granice hipokryzji. Ale w Niemczech ich chyba nie znają.
Później było oczywiście o tym, że w Polsce osoby LGBT nie mogą wejść na niektóre obszary. Nikt nie wie gdzie ale w Europarlamencie uważają, że to prawda, bo ktoś w jakiejś gminie napisał, że nie życzy sobie seksualizacji dzieci przez propagowanie tejże przez osoby LGBT.
Jakiś mistrz płaszcza, szpady i oratorstwa wypalił, że kradniemy Czechom wodę pitną.
No i oczywiście ulubieniec wszystkich, Guy Verhofstadt machając palcem wygłosił tyradę, w której stwierdził iż obecna sytuacja przypomina mu 18 wiek i czasy, gdy Polska zniknęła z mapy przez... złe zarządzanie, zagrożenie zewnętrzne i zdradę konserwatystów, którzy nie umieli zaakceptować nowoczesnej polskiej konstytucji
Fejki fejkami, bzdury bzdurami ze strony europejskich posłów ale potem na scenę wkroczyli nasi. I chyba byli nawet lepsi.
Oczywiście Sylwia Spurek, która wzruszyła wszystkich historią o tym, że na polskiej wsi kobiety nie mają dostępu do ginekologa. Nie wiemy skąd ta rozkmina ale znając SS, wolimy chyba nie wiedzieć.
Poseł Halicki stwierdzić raczył iż w Polsce protestowało przeciw rządowi 84% społeczeństwa. Nie wiemy jak to wyliczył, no ale liczba 31,9 mln ludzi robi wrażenie. Brawo Panie Andrzeju!
Potem na scenę wjechał Włodzimierz Cimoszewicz. Członek PZPR od 1971 do 1985, opowiadał w Europarlamencie, że obecnie w Polsce prawie nie ma niezależnych mediów, a manifestacje są brutalnie tłumione. Słowa ze strony tego akurat człowieka, członka partii w czarnym okresie Polski Ludowej, z jedną telewizją i 100% propagandowymi mediami oraz z setkami ofiar zabitymi przez reżim, to jest ten poziom bezczelności, którego nie ogarniamy.
Tutaj w zasadzie wypadałoby się zastanowić jak to możliwe, że na prawie 32 mln uczestniczących w manifestacjach, które wszystkie są brutalnie tłumione, nie ma ani jednej ofiary. Ba, nie ma w zasadzie żadnych filmów, choćby na poziomie pacyfikacji antycovidowych manifestacji w Australii (kto nie zna sprawy, niech wpisze "Australia" w mediach społecznościowych i zaznaczy filmy).
Wyjątkowo p#ier#dołowaty ten reżim.
No nic. Idziemy po popcorn i wyjątkowo polecamy wszystkim obejrzenie najpierw tego, co naprawdę mówili przynajmniej Morawiecki oraz von der Leyen, a potem podziwianie gimnastyki najpierw o 19, a potem o 19.30

Sorki kolego ale nie wierzę że to tak sam wymyśliłeś bez obrazy ale tylko jak się taką litanię wkleja to też się linka zapodaje 8) 8) 8)

dochodzeniowy
Podporucznik
Posty: 19810
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Aż 2 mln Polaków w skrajnym ubóstwie. Porażający raport.

Postautor: dochodzeniowy » 23 paź 2021 12:16

Poparcie dla polskiego rządu rośnie z dnia na dzień w Polsce i UE. Kwestia kolejnych wyborów w kolejnych krajach i lewacka wizja odejdzie w od byt. :lol:

dryniol
Chorąży sztabowy
Posty: 6838
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Aż 2 mln Polaków w skrajnym ubóstwie. Porażający raport.

Postautor: dryniol » 23 paź 2021 12:17

Pinokio zaraz ubierze się w garniturek i krawatkę, zrobi konferencję i powie dochodzeniowym tę.pakom, że Polska to bogaty kraj dzięki PiSuarom i cały świat nam zazdrości :lol: :lol: :lol:
ile zarabiasz miesięcznie na GPW w zywej gotówce a nie wirtualnych zyskach ,ze uwazasz sie za takiego mądrego ?
Watpię żebyś mnie przebił , ale gnidą jesteś wielką :lol:

dochodzeniowy no Ciebie to mało kto tu przebije, no może jeszcze gibający_głu.pol....tyle że w dużym ubytku rozumu :roll:
Gnidą to może i jestem, ale tylko dla takich gnid i cwaniaczków jak wy :oops: Jeszcze napisz, że te zyski na giełdzie to dzięki PiSuarowej sitwie, de.bilku :roll:
-kto okradł drobnych z akcji Energa :?: :oops:
-która spółka Skarbu Państwa zarządzana ponad 6 lat przez politycznych PiSuarowych nominatów, nieudaczników, dała w tym czasie zarobić na giełdzie :?: :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % w 2024 roku :P

fluidek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3988
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: Aż 2 mln Polaków w skrajnym ubóstwie. Porażający raport.

Postautor: fluidek » 23 paź 2021 12:45

Ech a gdyby każdy Polak miał kantor durniola... Ech pomarzyć.

dryniol
Chorąży sztabowy
Posty: 6838
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Aż 2 mln Polaków w skrajnym ubóstwie. Porażający raport.

Postautor: dryniol » 23 paź 2021 12:57

Ech a gdyby każdy Polak miał kantor durniola... Ech pomarzyć.

fluidek ach jak mogłem Ciebie pominąć wsórd tych, którzy wszystkich przebili na tym forum.....w ogromnym ubytku rozumu :oops:
Sorki :!: :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % w 2024 roku :P

fluidek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3988
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: Aż 2 mln Polaków w skrajnym ubóstwie. Porażający raport.

Postautor: fluidek » 23 paź 2021 13:18

Ech a gdyby każdy Polak miał kantor durniola... Ech pomarzyć.

fluidek ach jak mogłem Ciebie pominąć wsórd tych, którzy wszystkich przebili na tym forum.....w ogromnym ubytku rozumu :oops:
Sorki :!: :lol:
Z takim kantorem perpetum mobile gpw to każdy Polak byłby niby szejk naftowy. Wykupilibysmy Apple, Googla, fejsa. Gdybyś był patriotą podzieliłbyś się patentem na ten zawsze zarabiający kantor chciwy bogaczu :evil:

dryniol
Chorąży sztabowy
Posty: 6838
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Aż 2 mln Polaków w skrajnym ubóstwie. Porażający raport.

Postautor: dryniol » 23 paź 2021 13:49

Ech a gdyby każdy Polak miał kantor durniola... Ech pomarzyć.

fluidek ach jak mogłem Ciebie pominąć wsórd tych, którzy wszystkich przebili na tym forum.....w ogromnym ubytku rozumu :oops:
Sorki :!: :lol:
Z takim kantorem perpetum mobile gpw to każdy Polak byłby niby szejk naftowy. Wykupilibysmy Apple, Googla, fejsa. Gdybyś był patriotą podzieliłbyś się patentem na ten zawsze zarabiający kantor chciwy bogaczu :evil:

fluidek wiesz z kilkoma mądrymi osobami podzieliłem się co do mojej giełdowej strategii z dużą dokładnością, nie taką szczątkową jak opisywana na tym forum i są mi za to bardzo wdzięczne. Nie sadzę żeby taki głu.pol jak Ty cokolwiek z niej zrozumiał, nawet jakbym Ci ją wyjaśnił dokładnie z milion razy. Do tego trzeba mieć cos w głowie, a u ciebie pusto :P
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % w 2024 roku :P


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości