BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

wszystko na temat spółek publicznych
dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: dryniol » 16 mar 2022 23:06

a ten durniol dalej w swiecie swoich fantazji :lol:

"mistrzu giełdowy" pandorinium to raczej Ty gościu żyjesz w świecie fantazji i iluzji :P :lol:

..półtora roku temu zamiast niepopularnego Taurona po 1,90 zł,
wolał "mistrz" kupować popularnego Mercatora po 425 zł :P :lol: :lol:

autor: pandorinium » wt, 10 lis 2020, 12:01
Sprzedałem część innych, dobrałem po 425. Ryzyk fizyk. Dla mnie to nie jest normalne już.
...od tego czasu;
niepopularny Tauron +40%
a popularny Mercator -81%

I ten gość pisze, że to ja jestem w świecie swoich fantazji, a nie on :P :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 17 mar 2022 04:06 przez dryniol, łącznie zmieniany 2 razy.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: dryniol » 16 mar 2022 23:27

Z Bogdanką jest taki "kłopot", że jej produkt został do tego stopnia znienawidzony, przez nowoczesnych intelektualistów (a za takich uważa się większość na tym forum) że nawet nie rozważają zakupu jej akcji. Ba, znienawidzili by samych siebie, gdyby przyłożyli rękę (wg. własnego mniemania) do zatruwania środowiska naturalnego. A jak do tego dodać rozwydrzonych górników, roszczeniowe związki zawodowe czy pazerny skarb państwa, to nawet gdyby te akcje dawano im za darmo, a potem odkupowano za grube sumy to by ich nie przyjęli. Zresztą podobnie jest na JSW.

paaulinka dobrze prawisz :idea: Dlatego woleli jeszcze 1,5 roku temu Projekta po 400 zł, zamiast Bogdanki po 20 zł :roll: Moje tłumaczenia, że nic wiecznie nie rośnie i nic wiecznie nie spada kwitowane były śmiechem :roll:
Ja zawsze wychodzę z założenia, że to co popularne powinno się sprzedawać bo jest już po prostu drogie, a za to kupić coś niepopularnego, bo jest po prostu wtedy tanie, i sprzedać drogo gdy przyjdzie moment popularności 8)
Takie proste, a jednak do niektórych "mądrych" na tym forum to nie dociera :P
Akurat z Bogdanka sie pofarcilo.
Gdyby nie to, ze byl covid(lockdown, a potem otwarcie gospodarek wymusilo ogromne zapotrzebowanie na surowiec energetyczny, a teraz wojna na Ukrainie), to byc moze Bogdanka by sie osunela na 15zl.

dusigrosz jak pisałem przy ponad 600 zł na Mercatorze, że jest hiperbola wzrostowa, koniec hossy,
i okazja do wyjścia na szczycie, to też mi się pofarciło :?: :roll:
Jak pisałem na Mirbudzie przy 70 groszach, że rozpoczyna hossę i nowy etap w swojej historii,
to też mi się pofarciło :?: :roll:
Coś za dużo mam tego farta na giełdzie, ale tak trzymać kolego :P :lol:
Ciekawe czy jak będę w pierwszej trójce naszego konkursu, to też napiszesz, że mi się pofarciło :?: :roll:

Jeszcze tylko kilka zdań co do Bogdanki. Pisałem już wcześniej w okolicach 60 zł, że będzie korekta. Pisałem też,
że po ogromnych obrotach na mocno spadkowej sesji wygląda, że nie będzie to płaska korekta. Teraz dodam tylko,
że obecna korekta na Bogdance potrwa pewnie kilka miesięcy. No ale to wszystko co pisałem wcześniej i co się sprawdza to przecież tylko mój fart :P Po prostu kilka razy w roku trafiam 6 w totolotka :P :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

m.post
Sierżant sztabowy
Posty: 144
Rejestracja: 07 kwie 2020 22:55

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: m.post » 08 cze 2022 02:08

No raczej nie płaska...
Idzie kolejna fala na 100 zł.

welts
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7425
Rejestracja: 02 mar 2013 19:36
Lokalizacja: MACD

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: welts » 08 cze 2022 07:36

Znamienne zachowanie kursu od 2015

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: dryniol » 08 cze 2022 11:20

No raczej nie płaska...
Idzie kolejna fala na 100 zł.

m.post korekta przez kilka miesięcy była tak jak pisalem na początku marca, a teraz to ja widzę w średnim terminie podwójny szczyt na Bogdance 8) Ale pewnie się nie znam :idea: Są tu lepsi fachowcy, którzy widzą teraz 100 zł, a jak dryniol kupował Bogdankę po 20 zł, to nie widzieli wtedy tych 100 zł, tylko widzieli 10 zł :oops: No ale może jedno zero się gdzieś wtedy nie kliknęło 8)
I żeby nie było niedomówień :!: Cały czas mam Bogdankę w swoim portfelu, tyle że czym jest droższa mam jej coraz mniej, na rzecz tych tańszych spólek w moim portfelu :idea:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9619
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: pazdzioch » 08 cze 2022 12:59

https://www.onet.pl/informacje/onetlubl ... b,79cfc278 przeciez to najbezpieczniejsza kopalnia w polsce

mcovalski
Starszy chorąży
Posty: 1514
Rejestracja: 28 kwie 2006 10:17

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: mcovalski » 14 cze 2022 09:34

We wtorek Rada Ministrów zajmie się m.in. projektem uchwały dot. nabycia przez Skarb Państwa akcji Lubelski Węgiel "Bogdanka" - wynika z porządku obrad Rady Ministrów opublikowanego na stronie KPRM.
Wnioskodawcą tej uchwały jest minister aktywów państwowych.

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9619
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: pazdzioch » 14 cze 2022 10:05

We wtorek Rada Ministrów zajmie się m.in. projektem uchwały dot. nabycia przez Skarb Państwa akcji Lubelski Węgiel "Bogdanka" - wynika z porządku obrad Rady Ministrów opublikowanego na stronie KPRM.
Wnioskodawcą tej uchwały jest minister aktywów państwowych.
a tego to nie wiem ,czyli co pełna nacjonalizacja :P jak kiedys tez przejmowali to zjechali z kursem niezle

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7476
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: NiKtoś » 14 cze 2022 10:14

Chciwe łapy Sasina wyciagaja sie po spolke ktora nigdy nie potrzebowala partyjniakow do dobrego funkcjonowania jako wzor dla kopaln.. :shock: :oops:
Jakos nie jestem zdziwiony , zaraz lykna moze Cd-Projecta..
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9619
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: pazdzioch » 14 cze 2022 10:18

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzad-w ... 56691.html zbytnio nie wiem o co chodzi i od kogo te akcje ,biedna ta bogdanka wciaz ja panstwo nacjonalizuje :P

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7924
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: zenek69 » 14 cze 2022 10:26

Chciwe łapy Sasina wyciagaja sie po spolke ktora nigdy nie potrzebowala partyjniakow do dobrego funkcjonowania jako wzor dla kopaln.. :shock: :oops:
Jakos nie jestem zdziwiony , zaraz lykna moze Cd-Projecta..
Prawidłowo jest wojna liczy się interes państwa a nie spekulantow

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: trance » 14 cze 2022 10:30

Gdyby państwo jeszcze potrafiło zarządzać...

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7924
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: zenek69 » 14 cze 2022 10:32

Gdyby państwo jeszcze potrafiło zarządzać...
Jakoś jak Orlen wypracował zysk to wszyscy krzyczą że kradno :lol: to jak to jest z tym zarządzaniem? :lol:

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9619
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: pazdzioch » 14 cze 2022 10:39


NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7476
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: BOGDANKA Lubelski Węgiel [LWB]

Postautor: NiKtoś » 14 cze 2022 10:42

No ale Bogdanka tez wypracowuje zysk i to od lat , bez Obajtka i zajumywania na sile innych duzych przedsiebiorstw ( Lotos , Energa a teraz i PGNiG nawet). Poza tym wojny na naszym terytorium nie ma co najwyzej polityczna domowa. Ja nie wiem jak ludzie po PRL pochwalaja nacjonalizacje. To juz bylo i zbankrutowalo.. Tez miedzy innymi w czasie hiperinflacji. I Utoniecia pod dlugami za Jaruzela..
Gdyby państwo jeszcze potrafiło zarządzać...
Jakoś jak Orlen wypracował zysk to wszyscy krzyczą że kradno :lol: to jak to jest z tym zarządzaniem? :lol:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości