Drogie polskie banki

wszystko na temat spółek publicznych
dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: Drogie polskie banki

Postautor: dusigrosz » 11 sty 2022 13:37

Ciekawe czy jak sie zacznie bessa to zaczna spuszczac powietrze z bankow czy one ostatnie zgasza swiatlo?

REKLAMA


mateusz7802
Plutonowy
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2020 00:45

Re: Drogie polskie banki

Postautor: mateusz7802 » 17 paź 2022 15:49

Dlatego po pożyczkę czasem warto pójść po prostu do jakiejś firmy pożyczkowej. Wygodniej, łatwiej, szybciej. Gdyby kogoś interesowały sprawdzone oferty, to można sprawdzić sobie np. informacje pożyczkowe na stronie https://monebay.pl/ . Osobiście polecam się zainteresować.

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Drogie polskie banki

Postautor: dochodzeniowy » 17 paź 2022 15:56

Jak sie zaczał covid to postawiłem tezę , kto za to zapłaci i wyszło mi po pierwszych ruchach NBP ,ze posiadacze lokat. Wiec kupiłem działke rolna z domem do remontu pod Olsztynem. W tym roku cos tam pogrzebię , bo pracować sie nie opłaca .
Dziś widzę ,ze kasa w państwie się kończy , wiec erozja lokat bedzie nastepowała dalej . Do tego na wartości beda tracić emerytury i generalnie widze na horyzoncie duze podwyzki cen zywności zwiazane z trendem ogólnoswiatowym spekulacyjnych gier które obserwowaliśmy kilka lat temu na maśle czy cukrze .Mysle ze hitem powinny być w tym roku magazyny do przechowywania żywności , na której mozna bedzie zarobic krocie .Kto bedzie miał magazyny ten zarobi , a kto tych magazynów miec nie bedzie bedzie musiał kupować po cenach rynkowych . Podwyzki cen gazu spowodowały wzrost cen nawozów o 300-400% co na pewno bedzie przeniesione na klienta , Wcale nie jest wykluczone ze to co znamy z rynku budowlanego ze nagle 50% czy 100% drozej nie zobaczymy w spozywczaku czy na bazarze przy okazji kupna chleba. Olej rzepakowy juz jest drozszy w sklepie 100% , a to tylko jeden z przykładów na to co moze być w tym roku.
Unia przez lata nakładała limity produkcyjne na produkty rolne , a teraz bedzie walczyc z głodem jedynym sposobem jaki potrafi czyli dodrukiem pieniadza i 0-wymi stopami procentowymi .
jak na tym wyjda banki , to nie wiadomo . Moze byc przyspieszona likwidacja lokat , a jak półki w sklepach zaczna sie robic puste to się zacznie .Nikt nie powiedział że wegiel co kosztuje 1400 złotych za rok nie bedzie kosztowa 2,5 czy nawet 3tys za tonę , a gaz stanieje. Za duzo jest forsy bez pokrycia na rynku i jaka bedzie mozliwośc zarobku to nikt tego nie przepusci. I mówie tu o rynku swiatowym , bo my nie mamy nawet guzików od niskich cen, zeby na nie naciskać. :idea:
Nie doszacowałem ceny wegla na poczatku stycznia , bo w markecie 100 zł za worek i 4 tys za tonę .


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości