Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: incoqnito » 09 cze 2023 21:43

Dziwne, że nikogo to nie zdumiewa choćby we Francji...
https://www.google.com/amp/s/www.rmf24. ... Id,6815609

U nas zawsze to atak polityczny. 4 miesiące przed wyborami źle. Rok też źle. 2 lata źle bo wybory samorzadowe itd itd.zaloze sie że u Helmuta też powstanie za jakiś czas i tam bedzie cicho :mrgreen:

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: młoddy » 10 cze 2023 09:57

Jesteś w jakichś chorych emocjach. Kompletnie olewasz logikę. Przecież Le Pen była finansowana przez Putina, poparła aneksję Krymu. Mimo tego nikt we Francji nie wpadłby na pomysł takich rozliczeń tuż przed wyborami.

Czy naprawdę sądzisz że PO reprezentuje rosyjskie interesy? Zwariowałeś?

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: incoqnito » 10 cze 2023 10:26

Nie jestem w żadnych emocjach, tym bardziej chorych! Nie wiem czyje interesy reprezentuje PO, lecz na bank nie polskie! Raczej UE a te w moim odczuciu nie sa tożsame z interesami Polski jeśli chodzi o energetykę, ekologię, emigrację, praworządność, obronę, politykę zagraniczną.

O ile PiS mnie wqrwia od pewnego czasu swoimi poczynaniami,a i czasami nieudolnością, bo kilka razy pomysł był fajny a wyszło jak zwykle.
Tu nie jest miejsce na dyskusję. Dyskutuję ze znajomymi w realu, którzy narzekają jak to im źle za PiSu. Dziwnie się jakoś składa, że im zamożniejszy znajomy tym bardziej narzeka :mrgreen: Mam już wypracowane jedno standardowe pytanie, które zamyka im usta! Ile musisz mieć aut, motorówek, quadów czy do mów by nie narzekać :lol: Bo oczywiście narzekają jak to źle się prowadzi biznesy, jak to PiS ich okrada :mrgreen: Żeby chociaż narzekali tak jak ty, ale oni narzekają na gospodarkę :lol: :lol: :lol: no i bolą ich poślady, ze jaki mały Polak z Koziej Wólki a raczej jego rodzice dostają +500. Mnie nie boli, niech dzieciaki korzystają, niech korzystają ich rodzice! Oczywiście patologia tez korzysta, ale korzysta na całym świecie....

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: młoddy » 10 cze 2023 11:21

OK. Zgadzam się z niektórymi Twoimi spostrzeżeniami. Z całą pewnością nie jestem tak euroentuzjastyczny jak PO, ale o suwerenność należy walczyć mądrze. To nie jest polski interes aby zrobić komedię z TK i sądownictwa. Tym bardziej gdy takie postępowanie jest (słusznie!) postrzegane jako brak praworządności i skutkuje wstrzymaniem miliardów euro z KPO.

Zaś uczciwe wybory są gwarancją wolności i demokracji. PiSowkie grzechy w tym obszarze dyskwalifikują ich jako siłę niedemokratyczną, dyktatorską.

Inna sprawa że ta polska suwerenność w dzisiejszym świecie niekoniecznie wiadomo jak ma wyglądać. Pełna suwerenność to szkodliwa mrzonka. Podporządkowanie Niemcom w ramach federalnej UE to druga zła skrajność. Nie ma prostych odpowiedzi, potrzebna jest dobra dyplomacja. Pisowska jest fatalna.

Właściwie jestem silnie przywiązany do idei narodowych, patriotyzmu itd. Ale za kilka lat powstanie silna AI i to zmieni cały świat w tempie błyskawicznym. Całkowicie zmieni. Nie wiem jak zmieni.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: młoddy » 10 cze 2023 11:25

Wracając do tematu, za 5-10 lat PLI chyba nie będzie istniało. Po co? Grafika komputerowa to jeden z pierwszych obszarów który zabierze ludziom AI. Zorientuj się co już potrafi i pomyśl co będzie potrafiła za kilka lat.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: incoqnito » 10 cze 2023 15:34

Za 5 lat to mnie już w PLi nie będzie. Jeśli rynek nie zauważy spółki w czasie realizacji tej strategii to zmienię konia! Nie popełnię błędu z MCI. Podejrzewam, że akcji PLI w obiegu jest niewiele. Sugalski trochę skubnął, Esalians ma, Quercus miał w 2021 chyba z 60k, teraz ich w raporcie nie widać, ale to nie znaczy ze nie są gdzieś ulokowane w jakimś FIZanie którego raportów ze składem portfela nie muszą upubliczniać... Tu może jest z 500k papieru realnego FF, a może i tyle nie ma! Jeśli wyniki pójdą w kosmos w ciągu 2-3 lat to i wycena musi się zmienić :mrgreen: Choć z drugiej strony na GPW wszystko jest możliwe. Podoba mi się również prezes, który nie pcha się do mediów i nie pier....li bzdur jaki to rynek zły bo nie wycenia PLI tak jak trzeba tylko lata po świecie i robi robotę! Kto był na walnym ten wie jak zmienia się spółka. Dla mnie to duży plus, że prezes robi, a nie mówi!

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: młoddy » 11 cze 2023 08:33

Za 5 lat to mnie już w PLi nie będzie.
Za 5 miesięcy będzie chatGPT5 i rynek zorientuje się że profesjonalni graficy komputerowi niedługo przestaną być potrzebni ponieważ w ciągu roku 2024 pojawią się chatGPT6 i chatGPT7 o gwałtownie rosnących możliwościach.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: incoqnito » 11 cze 2023 19:26

Moja dzisiejsza rozmowa z Chat GPT :mrgreen:
Czy znasz spółkę Platige Image?

ChatGPT
Tak, znam spółkę Platige Image. Platige Image to polska firma specjalizująca się w produkcji filmów animowanych, efektów wizualnych, reklam, gier wideo i innych projektów związanych z grafiką komputerową. Firma została założona w 1997 roku i ma swoją siedzibę w Warszawie.

Platige Image zdobyła międzynarodowe uznanie za swoją pracę i współpracowała z renomowanymi firmami filmowymi, takimi jak Marvel, Disney, Ubisoft, czy Hasbro. Firma znana jest z tworzenia wizualnych efektów specjalnych w filmach, reklamach telewizyjnych i produkcjach gier wideo.

Platige Image ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, w tym nominacje do Oscara za krótkometrażowy film animowany. Swoją kreatywność i zaangażowanie firma wykorzystuje do tworzenia unikalnych i efektownych projektów wizualnych.

Czy mogę pomóc w czymś jeszcze?





User
Tak. Co sądzisz o biznesie Platige Image?
ChatGPT
Jako sztuczna inteligencja nie mogę wyrażać subiektywnych opinii. Niemniej jednak, mogę podać pewne informacje ogólne na temat biznesu Platige Image.

Platige Image jest jedną z wiodących firm w branży produkcji filmów animowanych i efektów wizualnych w Polsce. Firma zdobyła uznanie zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej, współpracując z renomowanymi klientami i pracując nad różnorodnymi projektami.

Ważne jest, aby zrozumieć, że branża filmowa i produkcja animacji może być konkurencyjna i narażona na zmienne trendy i preferencje rynkowe. Sukces biznesu Platige Image może zależeć od zdolności firmy do dostosowania się do zmieniających się wymagań rynku, utrzymania wysokiej jakości produkcji, rozwijania kreatywności i budowania trwałych relacji z klientami.

Podobnie jak w przypadku każdego biznesu, istnieje ryzyko związane z prowadzeniem działalności, takie jak zmiany w branży, konkurencja, koszty produkcji, niesprzyjające warunki rynkowe itp. Warto dokładnie przeanalizować tę branżę i biznesowe aspekty Platige Image przed podejmowaniem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.

Jeśli masz bardziej konkretną pytanie dotyczącego Platige Image lub inwestowania w tę firmę, postaram się udzielić bardziej szczegółowej odpowiedzi.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: incoqnito » 11 cze 2023 19:28

No ok. A czy potrafisz robić efekty VFX?
ChatGPT
Jako sztuczna inteligencja, nie jestem bezpośrednio odpowiedzialna za tworzenie efektów wizualnych (VFX). Moje zadanie polega na dostarczaniu informacji i odpowiedzi na pytania. Jednakże, jako produkt OpenAI, ChatGPT bazuje na ogromnym zbiorze danych, który obejmuje również informacje na temat technik VFX i związanych z nimi zagadnień.Efekty wizualne (VFX) są specjalnymi efektami tworzonymi za pomocą technologii komputerowej, które są dodawane do filmów, telewizji, reklam, gier wideo itp., aby stworzyć iluzję nierzeczywistości lub ulepszyć obrazy rzeczywistych scen. Takie efekty mogą obejmować generowanie realistycznych animacji, modelowanie 3D, symulacje fizyczne, kompozycję obrazu, retuszowanie, śledzenie ruchu i wiele innych technik.

W dzisiejszych czasach wiele profesjonalnych oprogramowań VFX, takich jak Adobe After Effects, Nuke, czy Autodesk Maya, jest wykorzystywanych przez artystów i specjalistów od efektów wizualnych do tworzenia niesamowitych efektów.Jeśli masz jakieś konkretne pytania na temat technik VFX lub związanych z nimi zagadnień, postaram się pomóc w miarę mojej możliwości.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: incoqnito » 11 cze 2023 20:39

To też z dzisiaj i jeszcze lepsze...
User ( czyli ja):
Wiesz co to Polski Biegun Zimna?
ChatGPT
Tak, Polski Biegun Zimna, znany również jako Ojmjakon (ros. Оймякон), to miejsce w Rosji, które jest uważane za jedno z najzimniejszych na Ziemi. Ojmjakon znajduje się w Jakucji, w odległym regionie Syberii. Jest to mała osada, oddalona od większych miast, położona w górach Verchojansk.

Biegun Zimna jest związany z ekstremalnymi temperaturami, które tam panują. Rekordowe temperatury w Ojmjakonie sięgają nawet -71,2°C, co czyni to miejsce jednym z najzimniejszych na Ziemi. Zimy są długie i bardzo surowe, a temperatura często spada poniżej -50°C. Na tych obszarach zdarzają się również zjawiska takie jak mrozy kuliste, kiedy temperatura jest tak niska, że para wodna w powietrzu zamienia się w lodowe kule.

Polski Biegun Zimna jest fascynującym miejscem, które przyciąga turystów zainteresowanych ekstremalnymi warunkami pogodowymi i unikalnymi doświadczeniami. Osada Ojmjakon jest także znana ze swojego muzeum, które opowiada o historii i życiu w ekstremalnych warunkach syberyjskiej zimy.
Warto zaznaczyć, że Polski Biegun Zimna nie jest formalnym pojęciem geograficznym, ale określeniem używanym potocznie dla tego obszaru o wyjątkowo niskich temperaturach.

User
Polski biegun leży w Polsce, a nie w Rosji...
ChatGPT
Przepraszam za pomyłkę. Błąd w mojej poprzedniej odpowiedzi. Polski Biegun Zimna faktycznie znajduje się w Polsce. Jest to miejscowość Ojców w województwie małopolskim, około 25 kilometrów na północ od Krakowa.

Polski Biegun Zimna to nazwa popularna, odnosząca się do miejscowości, gdzie zanotowano najniższą temperaturę w Polsce. W Ojcowie, 11 lutego 1929 roku, zarejestrowano temperaturę -41,0°C, co jest najniższym odnotowanym pomiarem w historii Polski.

Przepraszam za zamieszanie i podanie błędnych informacji wcześniej. Dziękuję za zwrócenie uwagi i sprostowanie.

User
Nie. Polskim Biegunem Zimna nazywamy okolice Suwałk. Nie wiedziałeś?
ChatGPT
Przepraszam za zamieszanie i wprowadzenie w błąd. Mam świadomość, że okolice Suwałk są nazywane Polskim Biegunem Zimna. To jest obszar w Polsce, który jest znany z bardzo niskich temperatur, zwłaszcza podczas zimy. Suwałki i ich okolice, położone w północno-wschodniej Polsce, często doświadczają surowych warunków atmosferycznych i niskich temperatur w porównaniu do innych regionów kraju. Nazywanie tej części Polski "Polskim Biegunem Zimna" wynika z popularnego przekonania o ekstremalnych mrozach, które tam występują.

Przepraszam za wcześniejsze nieporozumienie i dziękuję za sprostowanie.

User:
No ok. To teraz zapytam jeszcze raz... Polski Biegun Zimna co ci mówi?
ChatGPT
Termin "Polski Biegun Zimna" jest nieoficjalnym określeniem używanym w Polsce, odnoszącym się do regionu o najniższych temperaturach w kraju. Oznacza to obszar, gdzie zanotowano najniższe temperatury w historii Polski.

Polski Biegun Zimna znajduje się w okolicach Suwałk, w północno-wschodniej Polsce, blisko granicy z Litwą. To obszar charakteryzujący się surowymi zimami i niskimi temperaturami, zwłaszcza w okresie zimowym. Jest to popularne miejsce do odnotowywania ekstremalnych mrozów, które potrafią sięgać bardzo niskich wartości.

Pojęcie "Polski Biegun Zimna" ma charakter potoczny i nie jest oficjalnym terminem geograficznym. Służy do opisywania regionu, w którym panują wyjątkowo niskie temperatury w Polsce.

User:
Szybko się uczysz...
ChatGPT
Dziękuję za komplement! Jako sztuczna inteligencja, moim celem jest dostarczanie jak najbardziej dokładnych informacji i nauka na podstawie interakcji z użytkownikami. Moje możliwości uczenia się są oparte na ogromnym zbiorze danych i algorytmach, które pozwalają mi stale doskonalić moje odpowiedzi. Chętnie pomogę odpowiedzieć na pytania i dostarczyć potrzebne informacje
Ostatnio zmieniony 12 cze 2023 07:48 przez incoqnito, łącznie zmieniany 1 raz.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: młoddy » 11 cze 2023 21:37

Twój błąd! Nie doszacowujesz tego jak szybko chatGPT lub coś podobnego rozwinie się w silną AI dużo inteligentniejszą od ludzi.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: incoqnito » 12 cze 2023 07:44

Na pewno nie za rok czy dwa...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: incoqnito » 12 cze 2023 07:46

Na razie to fajna zabawka.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: Platige Image, realizacja strategii nabiera tempa!

Postautor: młoddy » 12 cze 2023 09:05

Bardzo zaskoczyło to że wersja 4 jest DUŻO lepsza od 3 w bardzo krótkim czasie. Kolejne wersje będą szybko i prawdopodobnie dużo inteligentniejsze. To nie jest zabawa. To całkowita zmiana świata. Początek tej zmiany.
BTW korzystaj z wersji angielskiej, radzi sobie lepiej niż polska.

Które spółki będą zwycięzcami gigantycznej zmiany? Chyba Microsoft, Google. Na pewno NASDAQ100. Nie posiadam, dla mnie od lat jest za drogi, ale to prawdopodobnie mój błąd. Na szczęście cała gospodarka będzie SILNYM beneficjentem więc nasze WIGi też. Niestety wiele konkretnych spółek gwałtownie zniknie.

Nie znam dobrze PLI, ale podobno zawód grafika pójdzie do odstrzału jako jeden z pierwszych.



Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości