Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

wszystko na temat spółek publicznych
OSA
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2471
Rejestracja: 29 lip 2021 15:02

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: OSA » 10 sty 2024 16:13

Duda ponownie się skompromitował :twisted:
Gazety na całym świecie piszą , że prezydent Polski ukrywał przestępców którzy byli jego partyjnymi kolegami :!:
Czy może być większy wstyd :?:



POPLECZNICTWO (ART. 239)
Art. 239

§ 1. Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego albo odbywa za skazanego karę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

REKLAMA


Martyr
Kapitan
Posty: 44010
Rejestracja: 16 cze 2007 15:52
Lokalizacja: Ł3

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: Martyr » 10 sty 2024 16:20

[...]u mnie w domu nikt nigdy nie był w żadnej partii 8) 8)
I to się chwali, u mnie również nikt się nie zeszmacił, pamiętam jak kiedyś ojciec opowiadał, że w zamian za legitymację partyjną proponowali mu szybsze otrzymanie większego mieszkania (kilka innych podchodów też było), a pracował wówczas w państwowej firmie, jak większość pewnie, na które normalnie czekało się latami...i nie wszedł w to guwno, a mieszkanie za kilka lat w końcu i tak dostał.


PS. Ten powyżej to pewnie z komórki, gdzie levvak na levvaku, levvakiem pogania :twisted: :lol: :lol: :twisted:
Teraz "praworządnym" tuskinem (putinem z RP) tu zajeżdża... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek My ludzkie by.dło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.
https://www.youtube.com/watch?v=PbWtu5Sa_NE

OSA
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2471
Rejestracja: 29 lip 2021 15:02

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: OSA » 10 sty 2024 16:33

:idea:
Prawo łaski to nie abolicja indywidualna :!:

https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/praw ... 22139.html

Martyr
Kapitan
Posty: 44010
Rejestracja: 16 cze 2007 15:52
Lokalizacja: Ł3

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: Martyr » 10 sty 2024 21:49

Nie ważne w tym wszystkim jest to co mówi literatura lecz Konstytucja, a w Konstytucji zdaje się jest coś o abolicji czyli ułaskawieniu przed orzeczeniem :idea: :idea: :idea: :idea:
Z tego by wychodziło że panowie Wąsik i Kamiński są ułaskawieni względem kary więziennej jednak winni zarzucanym im czynom, stąd nie mogą posiadać mandatów poselskich, jak i sprawować funkcji publicznych.
Amen.
Obrazek My ludzkie by.dło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.
https://www.youtube.com/watch?v=PbWtu5Sa_NE

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3664
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: koordynator1 » 10 sty 2024 21:56

Na pewno im ciupa im nie zaszkodzi na wolności by tego nie mieli,,Roma Wąsik, żona Macieja Wąsika przekazała w środę wieczorem, że jej mąż - podobnie jak zatrzymany razem z nim Mariusz Kamiński - odmawia przyjmowania posiłków w areszcie. Natomiast Barbara Kamińska zwróciła się bezpośrednio do premiera Donalda Tuska. - To, że wsadziłeś za kraty mojego męża to jedno, ale nigdy nie pozbawisz go wolności - uznała. Żony obu polityków wystosowały również apel do wszystkich uczestników czwartkowej manifestacji PiS. Chcą, by po jego zakończeniu uczestnicy udali się przed areszt śledczy, "żeby oni usłyszeli nasz głos" :twisted: :twisted:


Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... ign=chrome

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7476
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: NiKtoś » 10 sty 2024 22:18

System sie rozje/buje na naszych oczach...Albo siada i sie dogadaja albo bezprawie bedzie potsepowac...Zeby policja sie wjepala do palacy prezydenckiego jak do jakiejs meliny to juz bananowe republiki tak maja :mrgreen: :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Martyr
Kapitan
Posty: 44010
Rejestracja: 16 cze 2007 15:52
Lokalizacja: Ł3

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: Martyr » 10 sty 2024 22:31

Zdecydowanie tuskin przegiął z tą zapowiadaną żelazną miotłą, poszedł równo po bandzie, myśli, że jest jak starszak w piaskownicy pełnej dzieciorów, w której zaczął rozstawiać wszystkich po kątach, nie dopuszcza do siebie, że może za chwilę przekroczyć tą cienką granicę, gdzie naród się obudzi i zacznie działać, prawdopodobnie na skalę większą, jak ta, do której się przyzwyczaił podczas swoich spędów.

Jedno jest pewne, on jest bardzo mściwy i pamiętliwy (tak nawet mówiła o nim Gilowska, która wszak go znała bliżej), do tego strasznie zakłamany, gdzie non-stop na swoich wystąpieniach mówi jedno, a za chwilę robi zupełnie co innego, przy tym nie potrafi przetrawić żadnego negatywnego głosu nieprzychylnych mu mediów, idealnie jest, gdy zadają mu tylko nic nie znaczące pytanka, takie, by tylko go nie denerwować, stąd to ciągłe poklepywanie go po pleckach i głaskanie, a jak tylko pojawi się nieprzychylny dziennikarz, od razu nabiera wścieku w usta i jest przygotowany do kontry.

No cóż, już kiedyś trzaśnięty mówił, że po to są wybory, by nikt nie zadawał takich pytań..........niewygodnych pytań :lol: :lol: :twisted: :twisted:
Obrazek My ludzkie by.dło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.
https://www.youtube.com/watch?v=PbWtu5Sa_NE

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5471
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: klaxon » 11 sty 2024 06:25

Doczytałem że ten akt łaski z 2015 nie dotyczył wcale darowania kary tylko literalnie "umorzenia postępowania". W takim razie zgodnie z orzeczeniem SN z 2017 nie wywoła on żadnych skutków także po wydaniu prawomocnych wyroków, zatem - inaczej niż pisałem wczoraj - obaj panowie powinni siedzieć a Duda musi w tej sytuacji wydać kolejny akt łaski lub - być może byłoby to dopuszczalne - przynajmniej zmodyfikować treść pierwotnego aktu o darowanie kary i zatarcie skazania.

AdmiralPiett
Chorąży sztabowy
Posty: 6119
Rejestracja: 13 lip 2015 12:32

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: AdmiralPiett » 11 sty 2024 13:50

Doczytałem że ten akt łaski z 2015 nie dotyczył wcale darowania kary tylko literalnie "umorzenia postępowania". W takim razie zgodnie z orzeczeniem SN z 2017 nie wywoła on żadnych skutków także po wydaniu prawomocnych wyroków, zatem - inaczej niż pisałem wczoraj - obaj panowie powinni siedzieć a Duda musi w tej sytuacji wydać kolejny akt łaski lub - być może byłoby to dopuszczalne - przynajmniej zmodyfikować treść pierwotnego aktu o darowanie kary i zatarcie skazania.
Proste

ale poszedl w zaparte

albo ktos mu tak nakazal

:shock:
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy !!!

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7476
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: NiKtoś » 11 sty 2024 13:59

Ulaskawianie kumpli zyrandola ma u nas bogata tradycje Robil to tez Kwasniewski i Komorowski ,ale zawsze zgodnie z litera prawa. Na 7 000 przypadkow ten jeden stanowi ulaskawienie przed wydaniem wyroku co wpisuje sie doskonale znana ceche PIS tzw naginania prawa dla wlasnych korzysci. Prawo ma luki i trzeba je uzupelnic /poprawic. Czy oni sa zdolni to zrobic ?? Nic na to nie wskazuje..Wg mnie prezydent nie moglby miec prawa laski wobec politykow formacji z ktorej sie wywodzi bo to sprzyja kolesiostwu. Tu łaska dysponowalby jakis inny niezalezny organ.. Moze nawet wspolna komisja przedstawicieli wszystkich partii sejmowych. Obecnie mamy dwa prawa obowiazujace.. Prawo PIS i prawo KO. A ze rzadzi poki co KO to ich prawo silniejsze :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3664
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: koordynator1 » 11 sty 2024 14:37

To jest straszne rozdzielili dwóch chłopaków i co to będzie mogli chociaż bandycie ułaskawionego przez maliniaka tą sukę dać ,,Maciej Wąsik został wywieziony z Aresztu Śledczego Warszawa-Grochów. Trafił do Zakładu Karnego w Przytułach Starych koło Ostrołęki. Z kolei Mariusz Kamiński został przewieziony do zakładu karnego w Radomiu.'' :twisted: :twisted:

welts
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7425
Rejestracja: 02 mar 2013 19:36
Lokalizacja: MACD

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: welts » 11 sty 2024 14:38

Jesli Jaruzelski Kiszczak Urban niewinni to oni tym bardziej.
Gdzie ta hossa powyborcza?!

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7476
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: NiKtoś » 11 sty 2024 14:52

Coś czytałem ze wszystkie srodki ktore zastosowali przy tej prowokacji korupcyjnej byly dozwolone dla tej formacji. Skad wiec ten wyrok skazujacy ?? I to bez zawiasów ?? Otoz stosowanie tych srodkow bylo obwarowane zgodami , prokuratora , sadu i ocena posiadanych dowodow.. To wszystko zostalo pominiete bo akcja miala byc szybka i zapewne Kaminski bal sie przeciekow czy przeciagania zgod. Szeryf wiec zadzialal sam. Krotko mowiac nadgorliwosc..Jakby sie akcja powiodla pewnie wszystko by sie rozeszlo po kosciach. Ale skonczylo sie fiaskiem. Lepper sie powiesil ( lub kos mu pomogł ) do dzis nie wiadomo co i jak. Rodzina obarczyla wina Kaminskiego i zrobil sie smrodek. Wg mnie powinno sie dac wyrok w zawiasach ze tak nie mozna jako ostrzezenie. A teraz jest jak jest .. Burdello Bum Bum :shock: :shock: :oops: :mrgreen: :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3664
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: koordynator1 » 11 sty 2024 17:12

Coś czytałem ze wszystkie srodki ktore zastosowali przy tej prowokacji korupcyjnej byly dozwolone dla tej formacji. Skad wiec ten wyrok skazujacy ?? I to bez zawiasów ?? Otoz stosowanie tych srodkow bylo obwarowane zgodami , prokuratora , sadu i ocena posiadanych dowodow.. To wszystko zostalo pominiete bo akcja miala byc szybka i zapewne Kaminski bal sie przeciekow czy przeciagania zgod. Szeryf wiec zadzialal sam. Krotko mowiac nadgorliwosc..Jakby sie akcja powiodla pewnie wszystko by sie rozeszlo po kosciach. Ale skonczylo sie fiaskiem. Lepper sie powiesil ( lub kos mu pomogł ) do dzis nie wiadomo co i jak. Rodzina obarczyla wina Kaminskiego i zrobil sie smrodek. Wg mnie powinno sie dac wyrok w zawiasach ze tak nie mozna jako ostrzezenie. A teraz jest jak jest .. Burdello Bum Bum :shock: :shock: :oops: :mrgreen: :mrgreen:
Przecież powiedział karakanowi mam na ciebie kwity starczyło,karakan dobrze wiedział że byłby to koniec kaczystanu :evil: :evil:

AdmiralPiett
Chorąży sztabowy
Posty: 6119
Rejestracja: 13 lip 2015 12:32

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: AdmiralPiett » 11 sty 2024 23:35

Coś czytałem ze wszystkie srodki ktore zastosowali przy tej prowokacji korupcyjnej byly dozwolone dla tej formacji. Skad wiec ten wyrok skazujacy ?? I to bez zawiasów ?? Otoz stosowanie tych srodkow bylo obwarowane zgodami , prokuratora , sadu i ocena posiadanych dowodow.. To wszystko zostalo pominiete bo akcja miala byc szybka i zapewne Kaminski bal sie przeciekow czy przeciagania zgod. Szeryf wiec zadzialal sam. Krotko mowiac nadgorliwosc..Jakby sie akcja powiodla pewnie wszystko by sie rozeszlo po kosciach. Ale skonczylo sie fiaskiem. Lepper sie powiesil ( lub kos mu pomogł ) do dzis nie wiadomo co i jak. Rodzina obarczyla wina Kaminskiego i zrobil sie smrodek. Wg mnie powinno sie dac wyrok w zawiasach ze tak nie mozna jako ostrzezenie. A teraz jest jak jest .. Burdello Bum Bum :shock: :shock: :oops: :mrgreen: :mrgreen:
Przecież powiedział karakanowi mam na ciebie kwity starczyło,karakan dobrze wiedział że byłby to koniec kaczystanu :evil: :evil:
:shock: :shock: :shock:
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy !!!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości