MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

wszystko na temat spółek publicznych
zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7924
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: zenek69 » 22 kwie 2021 16:58

Na bankierze piszą że spod siedziby mercatora wyruszyła kolumna limuzyn i kieruje się na lotnisko w balicach :shock:

REKLAMA


NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7476
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: NiKtoś » 22 kwie 2021 16:58

Miela te same razy 10 licz 400 tys max..
:shock: skad oni te akcje biorą przecie w FF jest ok 4 mln
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2021
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: smalec_alfa » 22 kwie 2021 16:59

Brakuje jeszce zeby Mercartora zawiesili jak inna szmate Inno-gene a potem za dwa lata wywalili jak Krezusa i GetBack. Wtedy to KNF znow osiagnalby nowe szczyty niekompetencji :mrgreen:
ty to jednak znafca jesteś...
np. getbacka do dzisiaj nie wywalili, cały czas wisi w notowaniach. jakbyś się interesował, bys wiedział, że nadal działa, robi odzyski i spłaca obligatoriuszy zgodnie z układem :roll:

twojbyly
Chorąży
Posty: 740
Rejestracja: 19 sty 2021 17:55

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: twojbyly » 22 kwie 2021 17:00

teraz to już głupio nie zamykać tej luki

desant
Starszy sierżant
Posty: 84
Rejestracja: 29 maja 2020 21:31

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: desant » 22 kwie 2021 17:01

ile tu zadowolonych z tego obrotu sytuacji nagle się pojawiło :mrgreen: widać, kto przegapił spółkę rok temu :mrgreen:

LAMER
Starszy chorąży
Posty: 1455
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: LAMER » 22 kwie 2021 17:02

To nie są normalne spadki. Nikt tak w WIG20 nie upłynnia papierów na takim obrocie z takimi odchyleniami bez cenotwórczych informacji. Obudźcie się :lol:
To co to jest? Jakoś się to nazywa?... :roll:
To się nazywa "wszyscy, którzy brali powyżej 30 zł muszą oddać".
A myślisz, że są tu jeszcze tacy? :|

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7476
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: NiKtoś » 22 kwie 2021 17:13

No i ?? Myslisz ze kiedykolwiek zostanie odwieszony i ktos skorzysta z tych "odzyskow":) Po takim okresie to by sie katastrofalnie osmieszyli.. Zniknie jak Idea w tym roku razem z odrostami czy odzyskami ktore kazdy ma w doo/pie, Idea tez dzila i jeszce moze raz ja kupisz :mrgreen:
Brakuje jeszce zeby Mercartora zawiesili jak inna szmate Inno-gene a potem za dwa lata wywalili jak Krezusa i GetBack. Wtedy to KNF znow osiagnalby nowe szczyty niekompetencji :mrgreen:
ty to jednak znafca jesteś...
np. getbacka do dzisiaj nie wywalili, cały czas wisi w notowaniach. jakbyś się interesował, bys wiedział, że nadal działa, robi odzyski i spłaca obligatoriuszy zgodnie z układem :roll:
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2021 17:15 przez NiKtoś, łącznie zmieniany 1 raz.
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Zbyszek2
Chorąży
Posty: 732
Rejestracja: 27 kwie 2020 19:19

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: Zbyszek2 » 22 kwie 2021 17:15

Dobra wiadomość: Dzięki zamknięciu GPW, akcje MRC nie tracą już dziś na wartości. :lol:

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2021
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: smalec_alfa » 22 kwie 2021 17:19

No i ?? Myslisz ze kiedykolwiek zostanie odwieszony i ktos skorzysta z tych "odzyskow":) Po takim okresie to by sie katastrofalnie osmieszyli.. Zniknie jak Idea w tym roku razem z odrostami czy odzyskami ktore kazdy ma w doo/pie, Idea tez dzila i jeszce moze raz ja kupisz :mrgreen:
Brakuje jeszce zeby Mercartora zawiesili jak inna szmate Inno-gene a potem za dwa lata wywalili jak Krezusa i GetBack. Wtedy to KNF znow osiagnalby nowe szczyty niekompetencji :mrgreen:
ty to jednak znafca jesteś...
np. getbacka do dzisiaj nie wywalili, cały czas wisi w notowaniach. jakbyś się interesował, bys wiedział, że nadal działa, robi odzyski i spłaca obligatoriuszy zgodnie z układem :roll:
jasne, bo ty o tym decydujesz :mrgreen:

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7476
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: NiKtoś » 22 kwie 2021 17:21

No a ? Moze wiesz immienie kto o tym decyduje ?? Bardzo dbaja zeby nie bylo wiadomo kto za tym stoi..
No i ?? Myslisz ze kiedykolwiek zostanie odwieszony i ktos skorzysta z tych "odzyskow":) Po takim okresie to by sie katastrofalnie osmieszyli.. Zniknie jak Idea w tym roku razem z odrostami czy odzyskami ktore kazdy ma w doo/pie, Idea tez dzila i jeszce moze raz ja kupisz :mrgreen:


ty to jednak znafca jesteś...
np. getbacka do dzisiaj nie wywalili, cały czas wisi w notowaniach. jakbyś się interesował, bys wiedział, że nadal działa, robi odzyski i spłaca obligatoriuszy zgodnie z układem :roll:
jasne, bo ty o tym decydujesz :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

twojbyly
Chorąży
Posty: 740
Rejestracja: 19 sty 2021 17:55

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: twojbyly » 22 kwie 2021 17:25

Zmieńcie lepiej nazwę tematu

Zbyszek2
Chorąży
Posty: 732
Rejestracja: 27 kwie 2020 19:19

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: Zbyszek2 » 22 kwie 2021 17:26

Zmieńcie lepiej nazwę tematu
Może na taką: Domykanie luki [brakuje do tego poziomu ok. 160 zł ok. -30%]

Belzebub
Sierżant
Posty: 42
Rejestracja: 14 gru 2020 18:48

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: Belzebub » 22 kwie 2021 17:36

Ale paździerz. Odpuściłem sobie jakiś czas temu MRC, ale po spadkach po walnym i wynikach (moim zdaniem zdecydowanie przereagowanych) wczoraj wciągnąłem mały pakiet za ok 267 i oddałem z kilkuprocentowym zyskiem widząc, że nie ma siły iść wyżej.

Natomiast dziś ponownie wciągnąłem po 260 i okazało się, że mnie ubrali.

Pakiet jest mały w stosunku do całości portfela, więc mogę sobie poczekać na rozwój sytuacji. Jeśli będą bawić się w domykanie luki, to powiększam x 4 w przedziale 170-200, średnia wyjdzie 190-220 i taka średnia już powinna dać zarobić.

Ciekawe te wyniki, spadły im wyniki w dystrybucji. Ze słów CFO wynika, że spadają ceny w dystrybucji, ale spółka zamiast sprzedać po niższej cenie i nadal sporo zarobić, próbuje utrzymywać bardzo wysoką marżę.

Forumowe świry (z których wielu odczuwa pewnie żal, że nie załapali się na rajd z 10 na 770) już widzą jakieś spadki poniżej 100 zyli, ale bądźmy poważni. W tej chwili ta spółka jest wyceniona już na tyle nisko, że będzie atrakcyjnym celem przejęcia.

https://www.klsescreener.com/v2/news/vi ... aking-unit - tu przykład przejęcia ze stycznia, jedna spółka kupiła udziały w producencie rękawic, wycena całości producenta na poziomie 200 milionów RM, zysk za okres styczeń-październik 32 miliony RM, za cały rok pewnie 45 milionów RM, może trochę więcej.

Przy podobnej wycenie MRC mógłby sprzedać samą fabrykę za 2,5 miliarda, biorąc pod uwagę zysk operacyjny z 2020, czyli za obecną wycenę giełdową. Dystrybucja w pierwszym kwartale zadziałała gorzej, ale ona też pokazała świetny wynik w 2020, i też będzie jeszcze zarabiać, gdzie wycena tego segmentu, całej sieci?

Śmierdzi mi to gierką pod przejęcie. Zarząd kłamał już parę razy, że będzie super, teraz odwrócili wajchę i zapowiadają, że będzie źle. Drobni akcjonariusze są traktowani coraz gorzej, to wywalanie ile popadnie wygląda już absurdalnie. Może wyjdą z giełdy za te 250 ziko za akcję, bez problemu znajdzie się kupiec na całą spółkę za taką cenę.

dalekopis
Sierżant sztabowy
Posty: 155
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:20

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: dalekopis » 22 kwie 2021 17:41

Dobra wiadomość: Dzięki zamknięciu GPW, akcje MRC nie tracą już dziś na wartości. :lol:
👍
Obrazek

Zbyszek2
Chorąży
Posty: 732
Rejestracja: 27 kwie 2020 19:19

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: Zbyszek2 » 22 kwie 2021 17:44

Belzebubie [co za okropny nick; nie było innych na stanie?], gdyby p. Żyznowski chciał pozbyć się firmy (bo tak rozumiem Twoje wywody), to by chyba sobie w stopę strzelał. Wiele razy mówił, że to jego rodzinna firma, a że ma spadkobierców, to doprawdy nie masz racji.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fango i 25 gości