TOP 10 cytatów dawcy gieldowego

wszystko na temat spółek publicznych
dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TOP 10 cytatów dawcy gieldowego

Postautor: dryniol » 12 lut 2019 23:08

"łajno't?"[/b] post_id=9232480 time=1549999033 user_id=1704741]
czesto tez czytałem na róznych wątkach:

"błagam, niech ktoś zabierze stąd tego ***"

ciekawe, kogo mieli na myśli? :shock:
To na pewno chodzi o dryniola.
Do tematu pasuje jeszcze jego cytat:
Kupuj Tauron po 3.50 taniej nie będzie :roll:

"łajno't?" głu,polu oto cytaty Twoich kolegów i moje odpowiedzi :roll:
autor: dryniol » śr, 12 wrz 2018, 23:01 (Tauron, księga VI str 148)
hej 1,7pln wato wchodzić ????


to pytanie do dryniola on jest w temacie tej spolki 8)

.


Jasne że tak. Jak rozdają coś dobrego za bezcen, to trzeba wykorzystać okazję. Ja dobieram od 2,20 - 2,30 zł, cały czas coraz taniej.
jareczku111 dziękuję, że o mnie pamiętasz. Mam nadzieję, że będziesz również pamiętał za kilka lat, co tutaj pisałem i przy jakich cenach, bo na wątku Mirbudu też już nie pamiętają, co pisałem ponad 2 lata temu na temat Mirbudu i Budimexu;
http://forum.parkiet.com/viewtopic.php? ... d#p9152829
Na Twoją ironię odpowiem;
Na wątku Amiki pisałem, że warto brać przy 15 zł, pisałem że tanio przy 10 zł, przy 3,50 zł z niedowierzaniem kręciłem głową, że tak bardzo można zgnoić tak dobrą fundamentalnie spółkę. Potem poszła na ponad 200 zł w kilka następnych lat, a do tego płaciła co rok dywidendy. Co za różnica czy ktoś mnie posłuchał i kupował po 15 zł, czy po 3,50 zł :?:
Jak inwestował w spókę na kilka lat, a nie spekulował z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień, czy z miesiąca na miesiąc, to zarobił górę pieniędzy, nawet jak kupił po 15 zł.
Pewnie nieliczni zarobili przez 10 lat więcej skacząc ze spółki na spółkę, niż gdyby przez te 10 lat trzymali cały czas Amikę kupioną nawet po 15 zł i brali dywidendy co rok, które spółka zaczęła wypłacać po 2 latach od tej śmiesznej wyceny na GPW.
Obecnie na Tauronie przy cenie 1,70 zł, mam podobne odczucia co przy Amice przy 3,50 zł. To jest już taka cena, przy której z niedowierzaniem kręcę głową, że tak można zgnoić tak dobrą fundamentalnie spółkę.


autor: dryniol » sob, 29 wrz 2018, 12:43
(Tauron)
Obecnie energetyka na long-term na kilka ładnych lat. TAURON i ZEPAK oczywiście najtańsze i najwięcej dadzą zarobić przez kolejne lata, ale i na ENEI, ENERDZE i PGE też będzie solidny zwrot z inwestycji. Tradery będą wyskakiwać na wzrostach, myśląc że odkupią taniej na korekcie, ale kiedyś się pomylą, a pociąg pod nazwą energetyka będzie gnał dalej do przodu przez kolejne lata 8)


Pozdrawiam :)

autor: dryniol » pn, 08 paź 2018, 23:03 (Tauron)
dajcie spokój dryniolowi, wcale bym się nie zdziwił jakby w średnim terminie lepszą inwestycją byłą energetyka niż gry, co nie znaczy że zamierzam inwestować w jedną czy drugą, chyba, że typowo spekulacyjnie na sekundę :lol: :lol:


W końcu jakiś rozsądny głos. Osobiście uważam, że obecnie w gry to nawet wejście na sekundę może okazać się ogromnym błędem (sprzedać i zapomnieć, że kiedykolwiek coś takiego istniało), a jeśli chodzi o energetykę, to dużym błędem jest wchodzenie tylko i wyłącznie na sekundę (kupić i zapomnieć na 2 lata). Czas wszystko zweryfikuje.

Pozdrawiam

autor: dryniol » pn, 29 paź 2018, 21:29 (Zaczyna się fundamentalna selekcja spółek)
Bessa równa do dołu, śmieci typu energetyka pospadały po prostu najwcześniej, teraz leci lepszy sort.

Kiepskie myślenie klaxon :oops:
Śmieć który jest warty 3 miliardy zł, a zarabia rocznie 1,5 miliarda zł :roll:
To taki CCC będzie musiał jeszcze kilka lat równać do energetyki :roll:
Prosta zależność klaxon, wystarczy tylko trochę logicznego myślenia. Energetyka najwcześniej się posypała (od 2014 roku), to i najwcześniej zacznie wzrosty.
Jak te "śmieci" energetyczne urosną 200%, to takie CCC czy CD Projekty i Bity dalej jeszcze będą spadać. Ja już na energetyce widzę ładną akumulację, a Ty chyba jej nie chcesz zauważyć, albo jesteś ślepcem.


autor: dryniol » pt, 09 lis 2018, 17:47 (CD Projekt)
głowacki4 powiem krótko;

Od 2018 roku zaczęła się wieloletnia bessa na grach.
Od 2018 roku zaczęła się wieloletnia hossa na energetyce.

Czym wcześniej to pojmiesz, tym mniej stracisz lub więcej zarobisz.
Dobrze Ci radzę, nie przyzwyczajaj się do spółek (branż), tylko dlatego, że przez wiele lat rosły, i nie skreślaj spółek (branż) tylko dlatego, że przez wiele lat spadały.
Idź drogą Warrena Buffeta, a nie drogą Jana Kowalskiego :roll:

autor: glowacki4 » pt, 16 lis 2018, 18:15 (11 Bit)

Wczoraj uznałem, że na 11bit jest już taniutko i wróciłem do akcjonariatu.
Ty dryniu jednak kompletnie nie rozumiesz inwestowania :(
Już nie wspomnę, że przez ostanie 2 dni zarobiłem na CDR tyle, co ty wyciągniesz z Taurona przez 5-10 lat
:oops:

Morał z tego taki, że mądry głowacki4 na giełdzie zawsze zarabia, a głupi dryniol na giełdzie zawsze traci, i że tylko na spadających Projektach i Bitach można zarabiać na day tradingu, a na rosnącej energetyce day trading jest zabroniony :roll: :P
A jeszcze nie tak dawno mądry mistrz giełdy głowacki4, śmiał się z głupiego dryniola, że łapie spadający nóż na Tauronie (w dołku wieloletniej bessy), a teraz sam łapie spadające noże na Projektach i Bitach (na szczytach wieloletniej hossy, myśląc, że to tylko korekta i że jest taniutko) :roll:
Tyle, że mądry mistrz giełdy głowacki4 zarabia :roll: :lol: :lol:

BRAWO TY głowacki4 :!:



Jak wyżej, cdn...

Bez odbioru Jasie Kowalskie typu; głowacki4, jarek111, pandorinium, klaxon, H.A.N.Z.O, łajno't?, trance, Rif1977
Jak może kiedyś przestaniecie być Jasiami Kowalskimi GPW, to wtedy podyskutujemy na poważnie o inwestowaniu pieniędzy (jeżeli wam w ogóle cokolwiek jeszcze zostanie) :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

REKLAMA


PytonTrader
Chorąży
Posty: 841
Rejestracja: 12 lut 2019 11:22

Re: TOP 10 cytatów dawcy gieldowego

Postautor: PytonTrader » 13 lut 2019 14:15

Dajcie jakies cytaty bo nudy na sesji


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości