Tak wyglada pomoc dla wszystkich obywateli

wszystko na temat spółek publicznych
boxer2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2729
Rejestracja: 11 lip 2018 14:33

Re: Tak wyglada pomoc dla wszystkich obywateli

Postautor: boxer2 » 07 sty 2022 16:56

Cieszyłam się z wejścia w życie nowych przepisów. Dzięki nim moja emerytura miała wzrosnąć o około 175 zł miesięcznie. Przemnożyłam to przez dwanaście miesięcy, co daje łącznie 2,1 tys. zł - powiedziała nam emerytka.
I faktycznie, tu kalkulacje okazały się prawdziwe. Emerytura wzrosła o wspomniane 175 zł. Jednak wraz z podwyżką znikają ulgi. - Pozbawiono mnie jednocześnie 1,5 tys. zł odliczeń od podatku w skali roku. Mam pierwszą grupę inwalidzką. Mogłam sobie odliczyć koszty rehabilitacji i dojazdów na nią - tłumaczy nam kobieta. - Odliczeniu podlegał również zakupiony przeze mnie sprzęt rehabilitacyjny. Jeśli od podwyżki odejmę to, co tracę, wychodzi mi 600 zł w skali roku. Jeśli podzielę to na miesiące, wychodzi mi 50 zł na każdy z nich. Jestem bardzo zawiedziona - dodaje.
Nasza rozmówczyni powiedziała też, że śledziła na bieżąco przekazywane przez rząd informacje na temat Polskiego Ładu. - O podwyżkach informowali, ale o odebraniu nam ulg - już nie. Czyli z jednej strony dają, ale zabierają też wszelkie dodatki, które mieliśmy wcześniej - tłumaczy. - Po 38 latach ciężkiej pracy jako wykładowca na uczelni wyższej taka niska emerytura to po prostu dramat - mówi z rozgoryczeniem emerytka.
- Niech nie mówią, że ileś milionów emerytów zyska na tym, bo to po prostu fałsz. 50 zł, jak w moim przypadku, w skali miesiąca to praktycznie nic. Przy szalejącej inflacji, tego się nawet nie odczuje - stwierdza stanowczo nasza rozmówczyni. - Przypuszczam, że takich ludzi jak ja jest dużo więcej, albo takich, którzy są w dużo gorszej sytuacji - dodaje.

REKLAMA


pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9619
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: Tak wyglada pomoc dla wszystkich obywateli

Postautor: pazdzioch » 07 sty 2022 17:04

to forum ekonomiczne moze którys z was zaproponuje co ma zrobic rzad ,polski ,francji ,niemiec,włoch ,wiecie ile zdrozały nieruchomosci za granica itd rozumiem ze tam pis tez macza swoje palce ,widzicie ceny wszystkiego na giełdach chcecie zeby droxzalo bo akcje zdrozeja ,zdecydujcie sie czego chcecie moze jak za balcerka denominacje a moze swiat do tego własnie idzie, co maja wprowadzic ceny regulowane i do wszystkiego dopłacac ,to moze chcecie komuny to juz było ,z jednej strony chcecie zeby obnizali podatki ,ceny ,z drugiej płaczecie ze inflacja a to podnosi inflacje jak ludziom znowu dacie wiecej kasy a zreszta to forum w wiekszosci dekli ekonomicznych i politycznych ttrroolli ,jak ja czekam zeby pis odszedł i wtedy bedziecie jeczec tylko wtedy bedzie jedna władza,nie nawidze takich niudacznikow co biora co im za frico daja i warcza na tych co im dali ,tez beda jedne media i nic nie bedziecie wiedziec ale bedzie demokracja nie rezim bedziecie sie bali tutaj pisac cos złego bo was zamkna jak juz było ,czekam z utesknieniem

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Tak wyglada pomoc dla wszystkich obywateli

Postautor: dochodzeniowy » 07 sty 2022 18:05

Lubnałer juz wymyśliła regulowanie czynszów w prywatnych domach , a moze dokwaterowanie jak za Stalina . I taka osoba była rzekomo nowoczesna a poglądy ma jak zatwardziała komunistka. :idea:

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: Tak wyglada pomoc dla wszystkich obywateli

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 07 sty 2022 18:49

Polacy śmieją się z fatalnie wypudrowanego Ziobro. Co chciał ukryć minister Zero?

Obrazek


https://wiesci24.pl/2022/01/07/polacy-s ... go-ziobro/
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

OSA
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2471
Rejestracja: 29 lip 2021 15:02

Re: Tak wyglada pomoc dla wszystkich obywateli

Postautor: OSA » 05 lip 2022 14:06

Pomoc pisu to podatki które rząd PIS wprowadził.


1. podatek bankowy, czyli od kredytów
2. podatek handlowy, czyli od zakupów
3. danina solidarnościowa
4. opłata emisyjna od paliw
5. opłata przejściowa
6. tzw. opłata mocowa za prąd
7. podatek „galeryjny” – początkowo od galerii handlowych i biurowców
8. następnie od wszelkich nieruchomości komercyjnych
9. w tym nawet od budynków z mieszkaniami na wynajem
10. opłata za wpis do rejestru BDO
11. opłata recyklingowa
12. podwyższenie i rozszerzenie zakresu obowiązywania opłaty recyklingowej
13. opłata denna od przystani
14. opłata wodna
15. opodatkowanie wkładów pieniężnych wnoszonych do firm
16. oraz przychodów z dziedziczonego majątku lub otrzymanego jako darowizna, którego nie będzie można już amortyzować
17. opłata jakościowa za badanie techniczne pojazdów
18. podwyżka VAT na wiele produktów spożywczych
19. utrzymanie wyższych stawek VAT do 8% i 23% do 31 grudnia 2018r.
20. a następnie na czas nieokreślony
21. podwyżka podatku akcyzowego o 10 proc. na alkohole
22. na wyroby tytoniowe
23. i na e-papierosy
24. podwyżka opłat za wywóz śmieci
25. zamrożenie progów PIT
26. likwidacja liniowego PIT dla przedsiębiorców których dochody roczne przekraczają 1 milion złotych
27. obniżenia do zera kwoty wolnej od podatku od wysokich zarobków
28. pozbawienie wiele grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów
29. likwidacja możliwość pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych
30. podatek deszczowy
31. zaostrzenie sposobu opodatkowania farm wiatrowych
32. zaostrzenie sposobu naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy
33. podwyżka opłaty paliwowej
34. podatek od serwisów VOD
35. podatek cukrowy
36. coroczna podwyżka składek ZUS
37. podwyżka opłaty OZE
38. podatek od tzw. małpek (czyli małych napojów alkoholowych)
39. podwyżka abonamentu RTV
40. podatek od przekształcenia spółek w celu skorzystania z estońskiego CIT, podatek wynosi 19 proc.
41. podatek od plastiku (unijny podatek, poparty przez premiera Morawieckiego na szczycie UE, naliczany jest od 1 stycznia)
42. Podwyżka opłat sądowych
43. ograniczenie ulgi abolicyjnej
44. podwójne opodatkowanie spółek komandytowych
45. podwyżka stawek maksymalnych opłat lokalnych; decyzją rządu zwiększone zostały maksymalne stawki podatków od nieruchomości, od środków transportu, od psa oraz od opłaty uzdrowiskowa i reklamowej.
46. Odebranie możliwości odliczenia składki zdrowotnej od PIT (w ramach #NowyWał rządu, obowiązuje od 1 stycznia 2022r.)
47. Podwyżka akcyzy na alkohol i wyroby tytoniowe (wchodzi w życie od 1 stycznia 2022r.)

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Tak wyglada pomoc dla wszystkich obywateli

Postautor: dochodzeniowy » 05 lip 2022 15:07

Ważne że jest zakaz pedałowania.

palacz2009
Chorąży
Posty: 938
Rejestracja: 18 kwie 2009 10:43

Re: Tak wyglada pomoc dla wszystkich obywateli

Postautor: palacz2009 » 05 lip 2022 15:11

Modelowa marża rafineryjna Grupy Lotos wyniosła 64,33 USD/bbl w czerwcu
ISBnews - Biznes
5 lip 2022, 15:01


Warszawa, 05.07.2022 (ISBnews) - Modelowa marża rafineryjna Grupy Lotos wyniosła 64,33 USD na baryłce w czerwcu 2022 r., w porównaniu do 59,87 USD w poprzednim miesiącu i 2,47 USD rok wcześniej, podała spółka.
Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 33,12 mld zł w 2021 r.

(ISBnews) :mrgreen:

OSA
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2471
Rejestracja: 29 lip 2021 15:02

Re: Tak wyglada pomoc dla wszystkich obywateli

Postautor: OSA » 10 lip 2022 12:21

PiS i jego wyborcom zamarzyło się żyć na koszt innych. To zafundowali sobie inflację i osłabienie złotego. Teraz wszyscy udają, że kryzys ekonomiczny to wina zachodu i wschodu, tylko nie ich. Żyją w świecie bajek i uważają, że im się należy.
Zacytuję im zatem morał bajki "Miłe złego początki ale koniec żałosny"

Poza tym rządzący nie przejmują się zwykłym obywatelem , inflacją i cenami . Dali sobie nie dawno po 40 procent podwyżek A resztę udzi mają w D.up.pi.e. choć oficjalna narracja jest taka że rząd dba o zwykłych ludzi A nie o elity polityczne. :oops:

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7478
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Tak wyglada pomoc dla wszystkich obywateli

Postautor: NiKtoś » 10 lip 2022 14:47

Taki model turecki. Dryniol kiedys sie tu chwalil ze wplaca na IKE pelny limit rocznie.. Reszta tez co nabrala sie na te " korzysc " Teraz Glapa im zabiera 15% rocznie podatku od zgromadzonych skladek...i ufaj tu panstwu polskiemu :lol: :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Tak wyglada pomoc dla wszystkich obywateli

Postautor: dochodzeniowy » 10 lip 2022 15:33

Osłabianie złotówki to tylko nominalnie ,bo rzeczywistość skrzeczy że to dolar .euro są w ciemnej Dąbrowie. Kiedyś za 2tys dolarów można było kupić dom u nas na osiedlu. Dziś tych dolarów trzeba 200tys .

OSA
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2471
Rejestracja: 29 lip 2021 15:02

Re: Tak wyglada pomoc dla wszystkich obywateli

Postautor: OSA » 10 lip 2022 19:23

Żyjemy w ruinie, którą zafundował nam PiS. Ile jeszcze trzeba dowodów?
I co, fajnie jest?! Macie ruinę, w którą nie wierzyliście. "Polski wał", inflacja, drożyzna

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Tak wyglada pomoc dla wszystkich obywateli

Postautor: dochodzeniowy » 10 lip 2022 22:48

Kosa na kondona nie masz że płaczesz ?

welts
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7425
Rejestracja: 02 mar 2013 19:36
Lokalizacja: MACD

was nie ma

Postautor: welts » 12 lip 2022 22:57

Co tam p-rzy czerwona chołota z parkieta :?: :lol:
Gdzie ta hossa powyborcza?!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości