PISOWSKI LAD

wszystko na temat spółek publicznych
chandlerr
Chorąży
Posty: 818
Rejestracja: 08 paź 2015 23:11

Re: PISOWSKI LAD

Postautor: chandlerr » 14 sty 2022 15:31

A dlaczego bogocz ma płacić procentowo mniejsze podatki jak biedny?
Z jednej strony każdy powinien płacić taki sam % podatku, ale z drugiej, jeśli biedny zapłaci 500zł podatku w ciągu roku a bogaty 5 milionów, a potem za 5 milionów zł wybudują most przez który biedny będzie mógł przejść do bogatego w minutę a nie 30minut, to bedzie to zasługa bogatego czy biednego?

Cóż, na świecie są wszędzie niesprawiedliwości, ale mnie osobiście irytuje to jak biedni wyciągają ręce nie po swoje pieniądze. Ja źle nie mam, ale też na wiele rzeczy mnie nie stać o ktorych marzę. Jednak uważam że każdy jest kowalem swojego losu, ale może ten los odmienić. Może albo robić to co robi i narzekać, że ma źle, albo coś próbować zmienić. Gdybym nie chciał wziac sprawy we własne ręce to by mnie na giełdzie nie było. A gdyby nie giełda to i pewnie do tej pory nie mialbym mieszkania. Teraz mam wieksze cele i uda sie albo nie uda. Ale nie bede narzekał na tych co mają kasę, tylko ewentualnie na rządzących i wyborcow, ktorzy robia wszystko, aby tym srednio zarabiajacym jeszcze bardziej utrudnic podwyzszenie warunkow do zycia.

Tak jak wielu bogatych pozyskało swój majątek z krętactwa, tak też wielu biednych jest ze swojego nieróbstwa i lenistwa, i uważa że im się wszystko należy i każdy kto tylko ma lepiej, powinien mieć gorzej, bo on ma źle.

REKLAMA


pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9619
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PISOWSKI LAD

Postautor: pazdzioch » 14 sty 2022 15:48

A dlaczego bogocz ma płacić procentowo mniejsze podatki jak biedny?
Z jednej strony każdy powinien płacić taki sam % podatku, ale z drugiej, jeśli biedny zapłaci 500zł podatku w ciągu roku a bogaty 5 milionów, a potem za 5 milionów zł wybudują most przez który biedny będzie mógł przejść do bogatego w minutę a nie 30minut, to bedzie to zasługa bogatego czy biednego?

Cóż, na świecie są wszędzie niesprawiedliwości, ale mnie osobiście irytuje to jak biedni wyciągają ręce nie po swoje pieniądze. Ja źle nie mam, ale też na wiele rzeczy mnie nie stać o ktorych marzę. Jednak uważam że każdy jest kowalem swojego losu, ale może ten los odmienić. Może albo robić to co robi i narzekać, że ma źle, albo coś próbować zmienić. Gdybym nie chciał wziac sprawy we własne ręce to by mnie na giełdzie nie było. A gdyby nie giełda to i pewnie do tej pory nie mialbym mieszkania. Teraz mam wieksze cele i uda sie albo nie uda. Ale nie bede narzekał na tych co mają kasę, tylko ewentualnie na rządzących i wyborcow, ktorzy robia wszystko, aby tym srednio zarabiajacym jeszcze bardziej utrudnic podwyzszenie warunkow do zycia.

Tak jak wielu bogatych pozyskało swój majątek z krętactwa, tak też wielu biednych jest ze swojego nieróbstwa i lenistwa, i uważa że im się wszystko należy i każdy kto tylko ma lepiej, powinien mieć gorzej, bo on ma źle.
niestety tak było i bedzie nikt na to nie wymysli złotego srodka a tym bardziej obecni politycy był kapitalizm było zle jest ukryty socjalizm i tez jest zle

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PISOWSKI LAD

Postautor: dochodzeniowy » 14 sty 2022 21:09

Zwróćcie uwagę na to że praktycznie od zawsze opłaca sie płacić pracownikom pod stołem , więc chyba pracownicy płacą wieksze podatki od zawsze. :idea:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: PISOWSKI LAD

Postautor: dryniol » 15 sty 2022 00:21

moja znajoma pracuje od 7 do 15 tej. do tego 4 razy w tyg przez caly miesiac robila nadgodziny pracowala do 23ciej . wczoraj dostala wyplate 1800zl mniej niz powinna . czy to jest sprawiedliwe? zabierac pracusia a dawac nierobom? *****.n kraj

***** *** :!:
Boleńgpw cała prawda o mafii :!: :roll:
***** *** :!: :!: :!:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PISOWSKI LAD

Postautor: dochodzeniowy » 15 sty 2022 14:47

moja znajoma pracuje od 7 do 15 tej. do tego 4 razy w tyg przez caly miesiac robila nadgodziny pracowala do 23ciej . wczoraj dostala wyplate 1,80zl mniej niz powinna . czy to jest sprawiedliwe? zabierac pracusia a dawac nierobom? *****.n kraj

***** *** :!:
Boleńgpw cała prawda o mafii :!: :roll:
***** *** :!: :!: :!:
ile dostała pensji . 50 tys i płacze nad złoty osiemdziesiąt ?

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: PISOWSKI LAD

Postautor: dryniol » 15 sty 2022 15:35

moja znajoma pracuje od 7 do 15 tej. do tego 4 razy w tyg przez caly miesiac robila nadgodziny pracowala do 23ciej . wczoraj dostala wyplate 1,80zl mniej niz powinna . czy to jest sprawiedliwe? zabierac pracusia a dawac nierobom? *****.n kraj

***** *** :!:
Boleńgpw cała prawda o mafii :!: :roll:
***** *** :!: :!: :!:
ile dostała pensji . 50 tys i płacze nad złoty osiemdziesiąt ?
a Ty dochodzeniowy ma.tole ile zarabiasz na giełdzie :?: :roll:
Może zgłoś się do swojego idola Pinokia, żeby Ci jepną 70% podatku z giełdy i oddał dla nierobów, bo nie swoją kasą
to fajnie dysponować ma.tole, prawda :roll: Obniżka pensji, a wszystko 100% droższe + wyższe kredyty, w tym hipoteczne :roll: "Nagroda" od PiSuarowych nieudaczników za to, że ktoś więcej pracuje :oops:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

manyman
Chorąży sztabowy
Posty: 4484
Rejestracja: 18 sty 2006 01:04
Lokalizacja: TRÓJMIASTO

Re: PISOWSKI LAD

Postautor: manyman » 15 sty 2022 15:54

Generalnie zarobek z giełdy jest stosunkowo nisko opodatkowany patrząc na nowe lady, progi podatkowe, zusy itd. oby to trwało jak najdłużej...

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PISOWSKI LAD

Postautor: dochodzeniowy » 15 sty 2022 15:57

Durniol dobrze wiesz że zarobiłem dwa razy tyle co ty ma.tołku. :lol:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: PISOWSKI LAD

Postautor: dryniol » 15 sty 2022 16:18

Durniol dobrze wiesz że zarobiłem dwa razy tyle co ty ma.tołku. :lol:

dochodzeniowy nie będę się z Tobą licytował PiSuarowy ma.tole, ale przypuszczam, że więcej zarabiam tygodniowo, niż Ty masz wszystkiego na giełdzie :P :lol: Wiesz co to w ogóle był Universal, kiedy był notowany, ile urósł, że się tutaj tak ekscytujesz tą swoja Novitą, która urosła tak naprawdę kilka % porównując ją do Universalu w tamtym czasie :?: :roll:
Do uczciwej i przejrzystej dla wszystkich forumowiczów rywalizacji z dryniolem nie miałeś jaj żeby przystąpić :!: :roll: Strach obleciał, żeby czasami nikt na forum się dowiedział, że większość jest kilka klas wyżej w te klocki niż Ty, co :?: viewtopic.php?f=1&t=251215
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PISOWSKI LAD

Postautor: dochodzeniowy » 15 sty 2022 17:04

Durniol dobrze wiesz że zarobiłem dwa razy tyle co ty ma.tołku. :lol:

dochodzeniowy nie będę się z Tobą licytował PiSuarowy ma.tole, ale przypuszczam, że więcej zarabiam tygodniowo, niż Ty masz wszystkiego na giełdzie :P :lol: Wiesz co to w ogóle był Universal, kiedy był notowany, ile urósł, że się tutaj tak ekscytujesz tą swoja Novitą, która urosła tak naprawdę kilka % porównując ją do Universalu w tamtym czasie :?: :roll:
Do uczciwej i przejrzystej dla wszystkich forumowiczów rywalizacji z dryniolem nie miałeś jaj żeby przystąpić :!: :roll: Strach obleciał, żeby czasami nikt na forum się dowiedział, że większość jest kilka klas wyżej w te klocki niż Ty, co :?: viewtopic.php?f=1&t=251215
Ile mam akcji Novity to jest w espi mozesz sprawdzić . Byłem na walnym w czerwcu były 3 osoby . Liczba głosów - liczba uczestników powyzej 5% i ci wyjdzie .
Zeby ci gul tylko nie skoczył > :idea:

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7924
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: PISOWSKI LAD

Postautor: zenek69 » 15 sty 2022 19:01

Jeśli dochodzeniowy to Janusz Piczak to dryniol wyglądasz przy nim jak biedny obdarty obszcza..ny kloszard :lol:

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PISOWSKI LAD

Postautor: dochodzeniowy » 15 sty 2022 19:37

Jeśli dochodzeniowy to Janusz Piczak to dryniol wyglądasz przy nim jak biedny obdarty obszcza..ny kloszard :lol:
Piczak jest wymieniony powyzej 5% . Znamy się od 2008 roku. Jego obecnośc gwarantuje w 99% tego ze małych nie wydymają . :idea:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: PISOWSKI LAD

Postautor: dryniol » 15 sty 2022 23:46

Durniol dobrze wiesz że zarobiłem dwa razy tyle co ty ma.tołku. :lol:

dochodzeniowy nie będę się z Tobą licytował PiSuarowy ma.tole, ale przypuszczam, że więcej zarabiam tygodniowo, niż Ty masz wszystkiego na giełdzie :P :lol: Wiesz co to w ogóle był Universal, kiedy był notowany, ile urósł, że się tutaj tak ekscytujesz tą swoja Novitą, która urosła tak naprawdę kilka % porównując ją do Universalu w tamtym czasie :?: :roll:
Do uczciwej i przejrzystej dla wszystkich forumowiczów rywalizacji z dryniolem nie miałeś jaj żeby przystąpić :!: :roll: Strach obleciał, żeby czasami nikt na forum się dowiedział, że większość jest kilka klas wyżej w te klocki niż Ty, co :?: viewtopic.php?f=1&t=251215
Ile mam akcji Novity to jest w espi mozesz sprawdzić . Byłem na walnym w czerwcu były 3 osoby . Liczba głosów - liczba uczestników powyzej 5% i ci wyjdzie .
Zeby ci gul tylko nie skoczył > :idea:

dochodzeniowy to komu Ty ten pakiet w tych cenach na giełdzie opchniesz, jak po 15 akcji lata :?: :shock:
Nie odpowiedziałeś mi na kilka pytań skoro się licytujesz o lata spędzone na giełdzie :roll: Wiesz co to był Universal
i ile dał zarobić :?: Wiesz ile dał zarobić Wedel :?: Wiesz co to był BIG i pod jaką marką jest teraz :?:
Wiesz po ile akcji Banku Śląskiego dostali inwestorzy w IPO pod koniec tamtej, największej jak dotąd hossy na GPW :?:
Wiesz że po akcje Banku Śląskiego były kilometrowe kolejki :?: Wiesz że jak sprzedawali Polifarb Wrocław to trzeba było stać za akcjami całą noc, bo tylko pierwsi z kolejek się załapali :?: :roll:
Dalej chcesz się licytować ze mną o doświadczenie, o lata spędzone na GPW, i o to kto z nas więcej zarobił :?: :roll:
Powiem Ci tylko jedno. Na giełdzie na żadnej spółce jak dotąd nie straciłem, zarobiłem co najwyżej mniej niż mógłbym zarobić, gdybym trzymał kilka lat dłużej 8) Giełda mnie nauczyła cierpliwości, konsekwencji i tego, że długoterminowy inwestor zarobił zawsze więcej niż spekulant (którym kiedyś byłem), skaczący tu i tam :idea:
Ostatnio zmieniony 16 sty 2022 00:46 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PISOWSKI LAD

Postautor: dochodzeniowy » 16 sty 2022 00:45

mam akcje od 1993 ? roku moze ciut wczesniej . Sokołów , Big .Prywatyzacja Banku ślaskiego organizowałem kolejkę pod Bankiem Gdańskim w Szczytnie pobierając wpisowe na listę społeczną. Był zajebisty mróz ale 250 złotych wtedy zebrałem za wpis a częśc ludzi nawet rano nie przyszła. Jak po dywan za komuny lub po meble. Pamietam jak po wioskach jeżdziłem szukajac pełnomocnictw i przez zaspy sniegu nie dało przejechać . Na wstecznym jechałem 5 km maluchem. To były czasy ...
:lol:
Wiem wiecej niż ci sie wydaje Durniol . BIg po 30 groszy to dziś millenium a banku slaskiego dostałem 21 akcji bo miałem 6 pełnomocnictw.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2022 00:55 przez dochodzeniowy, łącznie zmieniany 1 raz.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: PISOWSKI LAD

Postautor: dryniol » 16 sty 2022 00:49

mam akcje od 1993 ? roku moze ciut wczesniej . Sokołów , Big .Prywatyzacja Banku ślaskiego organizowałem kolejkę pod Bankiem Gdańskim w Szczytnie pobierając wpisowe na listę społeczną. Był zajebisty mróz ale 250 złotych wtedy zebrałem za wpis a częśc ludzi nawet rano nie przyszła. Jak po dywan za komuny lub po meble. Pamietam jak po wioskach jeżdziłem szukajac pełnomocnictw i przez zaspy sniegu nie dało przejechać . Na wstecznym jechałem 5 km maluchem. To były czasy ...
:lol:

dochodzeniowy jeśli chodzi o Bank Gdański to już nowsza historia, Banku Inicjatyw Gospodarczych też
nie znasz i też pewnie nie wiesz pod jakim szyldem jest obecnie, Universalu też nie znasz i nie wiesz ile dał
zarobić, to samo z Wedlem, więc nie licytuj się ze mną, bo źle trafiłeś :roll:
Ostatnio zmieniony 16 sty 2022 01:00 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości