RAFAKO [RFK] vol. LX

wszystko na temat spółek publicznych
Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Postautor: Czarna.Koszule » 20 lut 2017 02:41

Obrazek

hm...swiat bez Pandziusia...

I will always love you - John Doe
https://www.youtube.com/watch?v=EIVtUz1s_Zs

i zapamietaj, ze nienawisc nigdy nie wygrawa...

Obrazek
Key West

kwestia czasu jest tylko kiedy pamiec o tym nicku na tablicy wyschnie :wink:

REKLAMA


luksusowa
Plutonowy
Posty: 12
Rejestracja: 15 lut 2017 09:12

Postautor: luksusowa » 20 lut 2017 07:58

ale....(skasowe, nizej)

Obrazek

Jak osmiesza sie Rafako z obligacjami, ze godzi sie na "zwrot" pieniedzy przez wykup obligacji po 8 latach o ile bedzie wykup(wierzytelnosci z lat 2012 160 mln a wykup 2020 to 39 mln {zamiana starych dlugow na nowe}) to ich sprawa ale ze kasuje sie fakty, jak screen z stooq to juz "cenzura".

Wszak w tym jest "wal", rynek ma zaakceptowac sztuczna wycene PBG i wartosc rynkowa podmiotu na 2,5 mld zlotych bo do wrzesnia 2017r bedzie to prawie rok jak owe akcje po 2grosze moga sie pojawic. Nikt przed tym nie ostrzega.
gdzie mozna tak zarobic jak na tym wykresie? napisze mi ktos na priv?

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Postautor: Czarna.Koszule » 20 lut 2017 08:18

XII Konferencja Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie

17:15 – 19:00 CZAS NA DEBATĘ: CZAS NA… pomysły na węgiel
MODERATOR: Marek Ściążko, AGH, Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla
Zaproszeni do dyskusji:
Herbert Leopold Gabryś, Przewodniczący Komitetu ds. Energii i Polityki Klimatycznej Krajowej Izby Gospodarczej
Małgorzata Mika-Bryska, Dyrektor ds. Regulacji i Relacji Publicznych Veolia Energia Polska
Bogusław Regulski, Wiceprezes Zarządu Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie
Wiesław Różacki, Dyrektor Wykonawczy Mitsubishi Hitachi Power Systems GmbH
Agnieszka Wasilewska-Semail, Prezes Zarządu RAFAKO S.A.
Tematyka:
• przyszłość polskiego węgla,
• czy spalanie węgla może być ekologiczne?
• alternatywa dla węgla w polskich realiach,
• produkcja energii z węgla przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji,
• nowe technologie energetyczne,
• wzbogacanie węgla – oczyszczanie paliwa przed spalaniem,
• a może zgazowanie? – polskie doświadczenia,
• budowa elektrowni w technologii czystego węgla,
• Bezodpadowa Energetyka Węglowa & Circular Economy.
20:00 – 24:00 KOLACJA

http://www.kierunekenergetyka.pl/konfer ... 32763.html

i
Budownictwo energetyczne w szczytowym momencie. Głębokie załamanie już na horyzoncie
http://budownictwo.wnp.pl/budownictwo-e ... 1_0_0.html

Najciekawsza bedzie kolacja choc "placzacy Wieslaw"(Ex CEO Rafako) "dostojny" Gabrys i sloneczko Rafako wyglada ciekawie.


Pomysly PIS jak zgazowanie wegla pozbawione realizmu raczej a bariera jest emisja w finasowaniu emisja powyzej 550 kg MW i nawet nowe bloki emituja wiecej, opisy jak Tauron na JAW III EL zbyt kolorowe bo takich norm nie osiagna na co Rafako winno zwrocic uwage, to kolejny punkt programu z Tauron za ktory AWS nic nie moze, poprzednicy pewnie budowali prom kosmiczny.

Nie jada sie tak goraco jak sie gotuje, ciekawe czy poza UE spojrza na plany Trumpa i sprawe zloz np w Appalachach :lol: gdzie gornictwo sie odzyc :)

Obrazek
http://www.independent.co.uk/news/world ... 84916.html

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Postautor: Czarna.Koszule » 20 lut 2017 13:31

Obrazek

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Postautor: Czarna.Koszule » 20 lut 2017 13:58

Obrazek

P. Jacek (Tauron Wytwarzanie) a w drugim rzedzie ojciec dyrektor pan Piotr Karas (Rafako), jeden z niewielu ktory sumiennie swa prace wykonuje, od miesiecy to widac na kazdych targach i konferencjach.

Obrazek

a gdzie ulubieniec prezesowej? Pan Michal, po co on wogole w Rafako jest? hm...chyba taniej jezdzic na wycieczki do Chin, RPA niz do Katowic, tam winka nie podaja za friko, tylko zwykla kawe :wink:

O Michalku nie mowie przypadkowo, bo taka pani Małgorzata Mika-Bryska ktora wystpi to ta sama osoba (dzis Dyrektor ds. Regulacji i Relacji Publicznych Veolia Energia Polska) byla kiedys z Platformy Obywatelskiej i wtedy Zastępca Dyrektora Departamentu Energetyki, Ministerstwo Gospodarki, wiec znizenie sie do poziomu winno byc dokonane przez czlowieka od PR Rafako a nie sama CEO Rafako....Ludzie ktorzy 8 lat niszczyli energetyske bredzac dzis mowia dalej jak ja odbudowaci chonic klimat. Smiech!

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Postautor: Czarna.Koszule » 20 lut 2017 15:07

Zakład Produkcji Kotłów Rafako świętuje rok po zmianach

Od samego początku działalności ważną kartą przetargową Rafako w wielu rozmowach z klientami było posiadanie własnego warsztatu produkcyjnego. Dzięki temu atutowi firma, startując w przetargu, mogła nie tylko przedstawiać konkurencyjne warunki, ale znacznie krótszy czas realizacji zamówienia i była bardziej wiarygodnym partnerem do współpracy. Często dzięki własnej produkcji Rafako wygrywało przetargi. - Dla nas jest to bardzo istotne, aby tę wartość dodaną podtrzymywać. Mamy jednak świadomość tego, że konkurencja na rynku jest bardzo silna i również działa w tym kierunku. Opinia o Rafako jako największego wytwórcy elementów kotłowych w Europie zobowiązuje, zatem naturalną kwestią była konieczność reorganizacji i zmiany funkcjonowania tej części naszej firmy - przyznaje Krzysztof Burek, wiceprezes Zarządu Rafako S.A.


Zamówienia, które już udało się pozyskać na rok 2017, w 80 proc. pokrywają moce produkcyjne Zakładu Produkcji Kotłów Rafako. Co za tym idzie, pracownicy mogą spokojnie patrzeć w przyszłość, bo pracy im nie zabraknie. Jak zgodnie podkreślają menadżerowie zarządzający zakładem wytwórczym - największą wartością dla firmy są właśnie wysoko wykwalifikowani pracownicy produkcyjni. - Bez ich wiedzy i umiejętności nasza praca nie miałaby sensu. To oni są filarem i na nich opiera się działalność zakładu i całej spółki - mówi G. Brożek.

http://www.naszraciborz.pl/site/art/4-b ... ch-.html#1

Czas wywiesic biala flage czytajac tyle glupot w jednym artykule. Co ci ludzie opowiadaja, o jakich atutach oni mowia i jakim znaczacym czasie i skroceniu czasu produkcji, chyba nie 5-6 tyg transportu np z rynkow azjatyckich jak Korea, Chiny etc.

Oblozenie produkcji w 80% na 2017r to tylko oczekiwanie ze na druga polowe roku cos jeszcze zlapia, tu czytam by miec pelna ksiege a gdy odejmie sie okres letni, swieta i tak dalej to wesolo ow plan nie wyglada.

A moze prawda jest taka jak i historia ktora nikt inny jak sam Burek wtedy dyrektor handlowy uprawial ze pracowal jako podwykonawca a posrednicy zjadali filety a Rafako pracowalo na pietruszke, i dzis swietuja ze glupote zamienili na mniejsza b musial przyjsc urzedniczka z banku by im wskazac jak winno sie pracowac...

Polecam przeliczenie owych 100 mln na tony stali wtedy bedzie widac ile tego jest i jaka role odgrywa nadal Jaworzno El 2.

oraz kontroli jakości wszystkie elementy zostały wyprodukowane w terminie i z bardzo dobrą jakością


wow! inni pewnie tego nie maja hi hi...

Oni nie swietuja papierowej rocznicy, oni zrobili sie zazdrosni o dewizje srodiwskowa wiec pokazuja ze tez istnieja ale panie Burek, jak pan podniesie o 3zl stawke godzinowa to bedzie pan znow out :))


W ubiegłym roku zarówno dzięki własnej działalności handlowej zakładu, jak i współpracy z innymi jednostkami biznesowymi w Rafako udało się zabezpieczyć pełne obciążenie dla dostępnych mocy produkcyjnych, a portfel zleceń własnych zakładu opiewał na ponad 100 mln zł.

ach nie :-) cuda, na Jaworzno krasnoludki pracowaly, od 2014 trabicie to samo, ale niech nam przypomna za ile oddano projekt opolski :)) i gdzie by byla wtedy produkcja...

@Burek

Panie Burek, wez pan pomysl o produkcji masztow do drog by w przyszlosci e-TIRy mogly grasowac po autostradach, wtedy bedzie gigantyczna produkcja seryjna bo na dzis rzad PIS zachlysniety e-car fascynuje sie tylko osobowami, czy paroma autobusami a to nic innego takie e-TIRy jak etrolejbusy za PRL :-)

Parada z PFR trwa

Obrazek

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Postautor: Czarna.Koszule » 20 lut 2017 15:47

Obrazek

o i sa...niektorzy schudli :) i Aga i Krzys, pewnie tesknili za Koszula hi hi...jestem, do czerwca nawet :lol: :lol: :lol:

AWS zawsze byla jak szparaga ale Burek mnie martwi...musze go czesciej chwalic :wink:

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Postautor: Czarna.Koszule » 20 lut 2017 16:15

Pan Jacek/tak mawia klasyk/

Obrazek

Pan Krzysztof
Obrazek

Pani Aga
Obrazek

Tego po lewej "Misia"z mieczem zamiast krawatu nie znam
Obrazek

Swietne fotki (rowniez jakosciowo przy tym swietle jakie panuje, inni winni sie uczyc od Rafako) tak powinno byc za kazdy razem: na tle logo Rafako, przed wlasnym parawanem...przed czasem...po 17 dopiero dyskusja...pan Karas czuwa, brawo!

sceptyk00
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3861
Rejestracja: 05 paź 2012 21:16

Postautor: sceptyk00 » 20 lut 2017 21:35

ale....(skasowe, nizej)

Obrazek

Jak osmiesza sie Rafako z obligacjami, ze godzi sie na "zwrot" pieniedzy przez wykup obligacji po 8 latach o ile bedzie wykup(wierzytelnosci z lat 2012 160 mln a wykup 2020 to 39 mln {zamiana starych dlugow na nowe}) to ich sprawa ale ze kasuje sie fakty, jak screen z stooq to juz "cenzura".

Wszak w tym jest "wal", rynek ma zaakceptowac sztuczna wycene PBG i wartosc rynkowa podmiotu na 2,5 mld zlotych bo do wrzesnia 2017r bedzie to prawie rok jak owe akcje po 2grosze moga sie pojawic. Nikt przed tym nie ostrzega.
Weź się koszula zdecyduj!
Od lat piszę, że jedynym ratunkiem dla RAFAKO jest pozbycie się krwiopijcy i oszusta Jerzego W., to awanturujesz się, że jestem nieuczciwy i niesprawiedliwy wobec Wybitnego Inwestora.
A ty teraz jojczysz, że PBG robi "wał" kosztem RAFAKO.
Masz rację, ale ja o TYCH wałach (bo ostatni to jeden z wielu) piszę od lat.
Więc witaj w klubie!

sceptyk00
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3861
Rejestracja: 05 paź 2012 21:16

Postautor: sceptyk00 » 20 lut 2017 21:40

Obrazek

o i sa...niektorzy schudli :) i Aga i Krzys, pewnie tesknili za Koszula hi hi...jestem, do czerwca nawet :lol: :lol: :lol:

AWS zawsze byla jak szparaga ale Burek mnie martwi...musze go czesciej chwalic :wink:
Niepokoi mnie mizerna kondycja Pani Prezes!
Mam nadzieję, że to nie z przepracowania ani nie z anoreksji.

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Postautor: Czarna.Koszule » 20 lut 2017 21:50

Weź się koszula zdecyduj!
Od lat piszę, że jedynym ratunkiem dla RAFAKO jest pozbycie się krwiopijcy i oszusta Jerzego W., to awanturujesz się, że jestem nieuczciwy i niesprawiedliwy wobec Wybitnego Inwestora.
A ty teraz jojczysz, że PBG robi "wał" kosztem RAFAKO.
Masz rację, ale ja o TYCH wałach (bo ostatni to jeden z wielu) piszę od lat.
Więc witaj w klubie!
Nic takiego nie napisalem, napisalem z akt. wycena rynkowa jest bzdura i jest to dzialanie grozne, pozbawione podstaw, i przywykniecie do takiej wyceny to "wal". Na dzis max cena za PBG moze byc cena w okolicy 30groszy.

Nie witaj mnie w klubie :)

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Postautor: Czarna.Koszule » 20 lut 2017 22:01

Obrazek

o i sa...niektorzy schudli :) i Aga i Krzys, pewnie tesknili za Koszula hi hi...jestem, do czerwca nawet :lol: :lol: :lol:

AWS zawsze byla jak szparaga ale Burek mnie martwi...musze go czesciej chwalic :wink:
Niepokoi mnie mizerna kondycja Pani Prezes!
Mam nadzieję, że to nie z przepracowania ani nie z anoreksji.
Sceptyku zabawny jestes, dosc niedawno mnie pytales o pania prezes a do dzis pamietam twe slowa pytajace czy znam lakiery do paznoknci i ku twemu zdziwieniu powiedzialem ci jakich uzywac moze i wtedy byles zaszokowany ze napisalem ci ze "pazurkow" malowac do konca nie potrafi bo po polozeniu podkladu bezbarwnego maluje 2 razy uwazajac ze koniec i jakosciowy wystarczy a przeciez winna miec ta 4 warstwe czyli polyskowa bo jak sie nerwia to zarysowuje sobie i musi zmywac i od nowa pedzlowanie. Mam nadzieje ze to poprawila :)

Nie moge Ci pomoc w sprawie kondycji, ze lekko schudla to dobrze jej to zrobilo i wygalada lepiej choc widac ze ze snem ma moze problemy bo problemow wokol Rafako moze miec sporo i to chyba normalne bo i pan Burek tez zrzucil lekko i innych spraw nie bede mu wskazywal choc on moze po 1,5r zakumal ze wtedy opuchniete palce to serducho...

Zmeczeni z lekka a ze sie dzieje wiec nic groznego, ja sam wiem ze w takim okresie sie "ucieka" i odpoczywa bo ile tej zimy mozna miec...za to ja lekko przytylem :) wiec w naturze nic nie ginie hi hi.

@Sceptyk

ale genralnie bardzo sie ciesze ze dbasz o Rafako no i pania prezes :) zartem: wszak w PBG okrzyknieto jako "Power Queen" a ktora krolowa ma lekko? jak tam twoja osobista Queen, bo ja jako singel takich zmartwien nie mam.

Na koniec, jakbys mial sposobnosc to polece Ci dobre menu, a to pomoze :)...

Lara Fabian " LA LETTRE "
https://www.youtube.com/watch?v=Q4MlsI4FaHE

i nutka z filmu "The Return of the King"

Gregorian ft Sarah Brightman - Moment Of Peace
https://www.youtube.com/watch?v=gIOytoFNxOU

dobrze ze wrociles :wink:

Trzeba bedzie o nich zadbac, poglaskac, troche rozpiescic..jak wydobrzeja to znowu "baty" :lol: :lol: :lol:

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Postautor: Czarna.Koszule » 20 lut 2017 22:51

Obrazek

o i Pan Stanislaw nawet byl, spec z Tauron Wytwarzanie...niech przyzna sie do bledu podczas podpisywania umowy z Rafako, tez zawinil w Jaworznie.

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Postautor: Czarna.Koszule » 20 lut 2017 23:34

Obrazek
Dzis zadalem sobie pytanie jak wyzej a sprawa bedzie dopiero opisana

XII Konferencja Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie
CZAS NA DEBATĘ: CZAS NA… pomysły na węgiel


i gdyby przyjac za jedyny material jaki jest dzieki Rafako i mowe cial

Obrazek

to mozna postawic nastepujace hipotezy

a. odrzucajac naturalne zmeczenie AWS ze debata i pomysly na "wegiel" wcale nie byla radosna, mimo usiemchow,
b. publika raczej zaliczyla konferencje
c. Prezes Rafako wewnetrznie zdradza i znudzenie tym co mowiono ale i zamkniecie sie wrecz na gadki, pewnie gadki w duzej czesci nierealne jak czesc polityki PIS i Tchorzewskiego,
d. kurtuazyjne smiechy pisza ksiegi a calosc emanuje oddaleniem sie prezes od mysli prezentowanych wg motta "ile razy mozna pie....?"
e. AWS i Wieslaw Rozacki to zupelnie inna liga w energetyce, osoby te przerosly towarzystwo a taki pan Jacek jest bo jest...
f. co cenne i taki Wisniewski musi to wiedziec, ze nie Rafako jest perelka ale ta co perelki dzis na sobie miala, bez niej ta manufaktura by dawno upadla

zobacze co przekazie opisza ew. filmowali bo widzialem Ole Harz wiec RTK tez pewnie byla

AWS mysli wyprzedzajaca i nie jest z tych menadzerow co nazwywa sie "pucharami" ktore przekazuje sie z jednego podmiotu do drugiego, jej na tym Rafako mocno zalezy...a taki Tchorzwski w sprawie takiego Polimexu "gwalci" mechanizmy rynkowe...i podmiot fatalnie zarzadzany kreuje sie na czepiona ktorym nie bedzie...a to co cenne sie nie wspiera nalezycie...

Czarna.Koszule
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2254
Rejestracja: 30 gru 2016 21:51

Postautor: Czarna.Koszule » 20 lut 2017 23:41

Forum nabralo troche zycia, barwy i tresci, ja "pozostajac w zalobie" ciesze sie ze Pandara sie w grobie przewraca widzac z "jestesmy"

Hugh Grant - Don't Write Me Off
https://www.youtube.com/watch?v=NqSpukl9zCU

a za odrobine klimatu z "magla" przepraszamy, za pandarowy czas tez, skoro autor ksiegi zostal wyrzucony :lol:

Dobranoc


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości