MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

wszystko na temat spółek publicznych
jacobik
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 370
Rejestracja: 21 maja 2020 09:25

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: jacobik » 04 cze 2020 09:47

większość akcji ma prezes, który raczej nie będzie sprzedawał w ten sposób.

REKLAMA


fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: fluidek » 04 cze 2020 09:55

czyli dobrze rozumiem, że będzie ogromna redukcja zapisów bo chcą kupić raptem 0,5 mln akcji a wszystkich akcji jest 10 milionów :?: :roll: :shock:
No, ale przecież nie będzie całych 10 mln zapisanych na skup po 50 zł (przewidywania co do zysków w nadchodzących kwartałach, powinny hamować chęć pozbycia się akcji teraz za 50 zł).
Do tego jest mało czasu, ten je... Trigon to tylko 3 punkty ma i trzeba się bawić w formalności. Ja chciałem się syfa pozbyć ale nie wiem czy chce się mi tracic cały dzień. Generalnie śmierdzi wałem na odległość.

InwestorLONG
Plutonowy
Posty: 10
Rejestracja: 13 lut 2020 10:17

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: InwestorLONG » 04 cze 2020 10:20

Fluidek,

czy możesz wyjaśnić dlaczego śmierdzi to wałem na odległość?
Na czym ten wał miały polegać?

Pozdro,

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: hantar » 04 cze 2020 10:35

Nie do końca rozumiem te narzekania. Można mieć zastrzeżenia czy np. większościowy odpowie na zaproszenie do składania ofert, ale prawda jest taka, że skup spółka realizuje jako substytut dywidendy, gdyż takowej wypłacić chyba nie może z uwagi na wyniki z ostatniego roku. Więc jeśli przyjąć redukcję akcji z uwagi, że odpowiedzą na to wszyscy, to będzie to ok. 5% kwoty zapisu. Do tego 1% uchwalonej dywidendy i mamy 6%. Do tego zmniejszy się ilość akcji, co wpływa pozytywnie na wycenę.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: pandorinium » 04 cze 2020 10:39

Z doświadczenia nie znam skupu akcji, który wniósł coś pozytywnego dla drobnych. Tym bardziej, że to idealny sposób na wyciągnięcie kasy ze spółki i pozbycie się akcji przez grubsze ryby. Ale może tutaj będzie inaczej.

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: hantar » 04 cze 2020 10:43

Tak bo dla "forumowych, profesjonalnych" inwestorów lepsza jest dywidenda. Dla takich ludzi jak jest skup i główny nie oddaje akcji to pewnie chce wszystkich oszukać i zdjąć spółkę z giełdy. Jak oddaje, to chce oszukać i sam wyjść z akcji. Dla takich osób najlepsza jest dywidenda - mogą wtedy z tępym uśmiechem na ustach oddać 19% podatku, którego nijak nie odliczą, z kursu się odetnie. A że są realnie w plecy to udają, że białe jest czarne :lol: :lol: :lol:

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: pandorinium » 04 cze 2020 10:45

Bo na skupie to rzeczywiście drobni cokolwiek zyskują.

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: fluidek » 04 cze 2020 10:50

Fluidek,

czy możesz wyjaśnić dlaczego śmierdzi to wałem na odległość?
Na czym ten wał miały polegać?

Pozdro,
Bo skup akcji w cywilizowanych krajach ma na celu zwiększenie kursu spółki. Tu jest dokładnie na odwrót. Robili wszystko od tej konferencji żeby go zwalić. Są 2 wyjścia. Albo są *** albo przewalaczami. Innej możliwości nie widzę.

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: hantar » 04 cze 2020 10:51

Fluidek,

czy możesz wyjaśnić dlaczego śmierdzi to wałem na odległość?
Na czym ten wał miały polegać?

Pozdro,
Bo skup akcji w cywilizowanych krajach ma na celu zwiększenie kursu spółki. Tu jest dokładnie na odwrót. Robili wszystko od tej konferencji żeby go zwalić. Są 2 wyjścia. Albo są *** albo przewalaczami. Innej możliwości nie widzę.
Są dwa wyjście - albo chcą skupić przed lepszymi wynikami albo główny chce się pozbyć części akcji bo gorączka się kończy. Rzuć sobie monetą. I nie musisz sprzedawać.

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: fluidek » 04 cze 2020 10:56

Fluidek,

czy możesz wyjaśnić dlaczego śmierdzi to wałem na odległość?
Na czym ten wał miały polegać?

Pozdro,
Bo skup akcji w cywilizowanych krajach ma na celu zwiększenie kursu spółki. Tu jest dokładnie na odwrót. Robili wszystko od tej konferencji żeby go zwalić. Są 2 wyjścia. Albo są *** albo przewalaczami. Innej możliwości nie widzę.
Są dwa wyjście - albo chcą skupić przed lepszymi wynikami albo główny chce się pozbyć części akcji bo gorączka się kończy. Rzuć sobie monetą. I nie musisz sprzedawać.
Tylko wtedy zanizenie kursu przez tą konferencje byłoby bez sensu jak prezes by chciał się scashowac. Poza tym mógł walić w rynek po 55. To wychodzi ze jednak ***? :twisted:

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: hantar » 04 cze 2020 11:00



Bo skup akcji w cywilizowanych krajach ma na celu zwiększenie kursu spółki. Tu jest dokładnie na odwrót. Robili wszystko od tej konferencji żeby go zwalić. Są 2 wyjścia. Albo są *** albo przewalaczami. Innej możliwości nie widzę.
Są dwa wyjście - albo chcą skupić przed lepszymi wynikami albo główny chce się pozbyć części akcji bo gorączka się kończy. Rzuć sobie monetą. I nie musisz sprzedawać.
Tylko wtedy zanizenie kursu przez tą konferencje byłoby bez sensu jak prezes by chciał się scashowac. Poza tym mógł walić w rynek po 55. To wychodzi ze jednak ***? :twisted:
Ja myślę że przeceniasz dość mocno zamiary i wykonanie. Kruszewski jest takim właśnie człowiekiem i może nie robi nic intencjonalnie. Poza tym po co miał walić w rynek jeśli chce lub nie chce sprzedać - wiedział, że może przegłosowac skup i odpowiedziec na niego po ustalonej przez siebie dowolnej cenie. Gdyby zrobił skup po 80 zł i wystawił cały swoj pakiet pod redukcje to też być latał i krzyczał, że sprzedaje akcje do spółki po zawyżonej cenie żeby sobie zrobić dobrze. Nie ma rozwiązania w którym być nie jęczał, ze ci nie odpowiada.

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: trance » 04 cze 2020 11:10

Szczególnie szczęśliwi ze skupu są ci powieszenie na haku ;D

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: fluidek » 04 cze 2020 11:10

No skoro uważasz że chlew to Wersal to kupuj papiera. Mógłby się ten przewalacz zadeklarować czy odpowie na to tfu zaproszenie. Przy redukcji 90 procent nie warto lazic do BM.

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4767
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: hantar » 04 cze 2020 11:14

No skoro uważasz że chlew to Wersal to kupuj papiera. Mógłby się ten przewalacz zadeklarować czy odpowie na to tfu zaproszenie. Przy redukcji 90 procent nie warto lazic do BM.
To sprzedaj i przestań ujadać - po co tu jesteś jak ci nie pasuje. Ile jest spółek, które nie płacą jakiejkolwiek dywidendy. Tu masz dwie opcje i nadal ci źle, bo cena nie ta, bo komunikat nie ten. Można raz napisać, ale po kij tak ciągle to wałkować. z 70-80% giełdowych przedstawicieli to kombinatorzy i oszuści, ale zostaje te 30%. Oni robią ten skup pewnie pierwszy raz w życiu więc może warto dać czystą kartę przynajmniej częściowo. Szczególnie, że dużo zależy też co powie doradca, jeśli sam zarząd w tej materii nie ma doświadczenia.

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: MERCATOR MEDICAL [MRC] start ku szczytom

Postautor: fluidek » 04 cze 2020 11:26

No bym sprzedał - ale za 50. Dlatego zasadne pytanie czy ten przewalacz ze swoim przydupasem też się zapiszą.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości