MABION [MAB] cz.13 - Mabion spółką międzynarodową

wszystko na temat spółek publicznych
omaha
Chorąży
Posty: 859
Rejestracja: 22 sty 2010 13:17

Re: Mabion

Postautor: omaha » 03 kwie 2017 23:49

Jeśli wchodzimy na tematy MAKRO to ostatnio czytałem, że FED prawdopodobnie podniesie stopy jeszcze tylko 1 raz we wrześniu. Nie jestem pewien czy to można nazwać cyklem gospodarczym czy tylko korektą polityki ?
Nigdy w historii nie było tak niskich stóp w USA i teraz jest ich normalne wyrównanie, co moim zdaniem nie zmieni nastawienia do inwestycji w ryzykowne aktywa.
Zagadką jest polityka gospodarcza Trumpa ale chyba już pierwsze dostosowanie rynków do niej mamy za sobą.
JS
ile razy FED podniesie, to jest jeszcze niewiadome. na razie wiemy, że zaczął podnosić, historycznie to wywoływało przesilenia.
ponadto historia uczy, że pełen cykl koniunkturalny na giełdzie trwa zazwyczaj niecałe 10 lat- 7/8 lat hossy i 2 lata bessy. doszliśmy więc już do punktu, w którym powinna zaczynać się bessa. wskaźnik CAPE dla spółek amerykańskich dochodzi do poziomu notowanego jedynie w szczycie hossy internetowej. to się naprawdę wszystko zaczyna składać w logiczną całość... :)
Dobrze kombinujesz, ale to jeszcze nie czas na wyjście.
Pytanie nr jeden : po ilu podwyżkach stóp procentowych w Stanach zaczynała się bessa ta np. z 2000 czy 2007 ? Pytanie nr 2 : przy jakim poziomie stóp procentowych zaczynała się bessa ? Jak odpowiesz sobie na te pytania, to wyjdzie Ci, że wychodząc teraz z rynku akcji, ominie Cię ostatnia najsilniejsza faza hossy. Dodaj do tego dodruki i inne operacje...
No to liczymy:
1. pierwsza podwyżka czerwiec 2004 -hossa trwała jeszcze 3 pełne lata
2.TERAZ- grudzień 2015--->grudzień 2018 ?

REKLAMA


zabujca
Starszy chorąży
Posty: 1454
Rejestracja: 06 paź 2008 22:42

Re: Mabion

Postautor: zabujca » 03 kwie 2017 23:55

Jeśli wchodzimy na tematy MAKRO to ostatnio czytałem, że FED prawdopodobnie podniesie stopy jeszcze tylko 1 raz we wrześniu. Nie jestem pewien czy to można nazwać cyklem gospodarczym czy tylko korektą polityki ?
Nigdy w historii nie było tak niskich stóp w USA i teraz jest ich normalne wyrównanie, co moim zdaniem nie zmieni nastawienia do inwestycji w ryzykowne aktywa.
Zagadką jest polityka gospodarcza Trumpa ale chyba już pierwsze dostosowanie rynków do niej mamy za sobą.
JS
ile razy FED podniesie, to jest jeszcze niewiadome. na razie wiemy, że zaczął podnosić, historycznie to wywoływało przesilenia.
ponadto historia uczy, że pełen cykl koniunkturalny na giełdzie trwa zazwyczaj niecałe 10 lat- 7/8 lat hossy i 2 lata bessy. doszliśmy więc już do punktu, w którym powinna zaczynać się bessa. wskaźnik CAPE dla spółek amerykańskich dochodzi do poziomu notowanego jedynie w szczycie hossy internetowej. to się naprawdę wszystko zaczyna składać w logiczną całość... :)
Dobrze kombinujesz, ale to jeszcze nie czas na wyjście.
Pytanie nr jeden : po ilu podwyżkach stóp procentowych w Stanach zaczynała się bessa ta np. z 2000 czy 2007 ? Pytanie nr 2 : przy jakim poziomie stóp procentowych zaczynała się bessa ? Jak odpowiesz sobie na te pytania, to wyjdzie Ci, że wychodząc teraz z rynku akcji, ominie Cię ostatnia najsilniejsza faza hossy. Dodaj do tego dodruki i inne operacje...
ok, ja nie mam zamiaru kopać się z koniem- z rynku akcji jeszcze nie wyszedłem- i jeżeli zrealizuje się mój scenariusz to odkupię akcje MAB. trwa hossa i każdy o tym wie, mówię jedynie, że istnieje coraz większe ryzyko jej zakończenia.
a odpowiadając na Twoje pytania- od lat 80tych coraz niżej wypadały szczyty wykresu stóp procentowych, i coraz niższe były konieczne do wywołania przesilenia. taka bańka internetowa nie potrzebowała wielu podwyżek, żeby ją przekłuć- wystarczył absurdalnie wysoki poziom P/E, kilka podwyżek i voila.

zabujca
Starszy chorąży
Posty: 1454
Rejestracja: 06 paź 2008 22:42

Re: Mabion

Postautor: zabujca » 03 kwie 2017 23:58

Zabujca jak mamy tak przeciwstawne opinie na temat Mabionu to proponuję zakład o przysłowiową butelkę whisky.
Dziś jest początek kwietnia i kurs Mabionu wynosi 112 zł.
Jeśli na początek lipca będzie niżej to ja wysyłam do Ciebie flaszkę, a jak będzie wyżej to Ty wysyłasz ją do mnie???
Zgadzasz się?
http://singlemalt.pl/lagavulin-12-years ... 56-8-0-7-l
Jak się czyta to aż korci żeby spróbować!!!!
JS
niestety nie mogę przyjąć tego zakładu. przede wszystkim mylisz się, co do mojej opinii na temat Mabionu, wręcz mogę powiedzieć, że mamy poniekąd podobne odczucia. wg mnie jedynie powinien zaliczyć korektę do 9X zł. jeżeli ją zaliczy, będziemy zapewne po tej samej stronie, choć ja pewnie ze szczuplejszym niż wcześniej pakietem.
natomiast jestem w stanie przyjąć zakład o wartość indeksu SP500, w perspektywie 2 lat. bo hossa pewnie się jeszcze nie skończyła i do lipca wiele się może zdarzyć. czekam na sygnał do zajęcia krótkich pozycji na indeksach, na razie jeszcze nie nadszedł.


a tak wczesniej pitoliłeś ze odkupujesz wiecej :lol:
będzie mnie stać na więcej, ale więcej nie odkupię. i nie zagaduj mnie więcej proszę :)

Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Re: Mabion

Postautor: Kaplica » 04 kwie 2017 00:00

niestety nie mogę przyjąć tego zakładu. przede wszystkim mylisz się, co do mojej opinii na temat Mabionu, wręcz mogę powiedzieć, że mamy poniekąd podobne odczucia. wg mnie jedynie powinien zaliczyć korektę do 9X zł. jeżeli ją zaliczy, będziemy zapewne po tej samej stronie, choć ja pewnie ze szczuplejszym niż wcześniej pakietem.
natomiast jestem w stanie przyjąć zakład o wartość indeksu SP500, w perspektywie 2 lat. bo hossa pewnie się jeszcze nie skończyła i do lipca wiele się może zdarzyć. czekam na sygnał do zajęcia krótkich pozycji na indeksach, na razie jeszcze nie nadszedł.


a tak wczesniej pitoliłeś ze odkupujesz wiecej :lol:
będzie mnie stać na więcej, ale więcej nie odkupię. i nie zagaduj mnie więcej proszę :)
nie mam zamiaru z toba gadac, bez osbioru :lol:
Mabion, Celon, Farm51--i będę ,,ciut,, bogatszy:)

Ann1
Młodszy chorąży
Posty: 482
Rejestracja: 10 lut 2014 23:34

Re: Mabion

Postautor: Ann1 » 04 kwie 2017 00:16

ile razy FED podniesie, to jest jeszcze niewiadome. na razie wiemy, że zaczął podnosić, historycznie to wywoływało przesilenia.
ponadto historia uczy, że pełen cykl koniunkturalny na giełdzie trwa zazwyczaj niecałe 10 lat- 7/8 lat hossy i 2 lata bessy. doszliśmy więc już do punktu, w którym powinna zaczynać się bessa. wskaźnik CAPE dla spółek amerykańskich dochodzi do poziomu notowanego jedynie w szczycie hossy internetowej. to się naprawdę wszystko zaczyna składać w logiczną całość... :)
Dobrze kombinujesz, ale to jeszcze nie czas na wyjście.
Pytanie nr jeden : po ilu podwyżkach stóp procentowych w Stanach zaczynała się bessa ta np. z 2000 czy 2007 ? Pytanie nr 2 : przy jakim poziomie stóp procentowych zaczynała się bessa ? Jak odpowiesz sobie na te pytania, to wyjdzie Ci, że wychodząc teraz z rynku akcji, ominie Cię ostatnia najsilniejsza faza hossy. Dodaj do tego dodruki i inne operacje...
ok, ja nie mam zamiaru kopać się z koniem- z rynku akcji jeszcze nie wyszedłem- i jeżeli zrealizuje się mój scenariusz to odkupię akcje MAB. trwa hossa i każdy o tym wie, mówię jedynie, że istnieje coraz większe ryzyko jej zakończenia.
a odpowiadając na Twoje pytania- od lat 80tych coraz niżej wypadały szczyty wykresu stóp procentowych, i coraz niższe były konieczne do wywołania przesilenia. taka bańka internetowa nie potrzebowała wielu podwyżek, żeby ją przekłuć- wystarczył absurdalnie wysoki poziom P/E, kilka podwyżek i voila.
@ Zabujca
Ja nie neguję ani Twojej strategii, ani nie mówię, że na Mab, nie może być korekty do 99 zł, bo może...Chciałam Ci tylko zwrócić uwagę na postrzeganie makro. A na moje pytania ( a były konkretne ) nie odpowiedziałeś.
Z kolegą Kaplica - nie gadaj...przy kursie czterdzieści parę złotych smarował, że spółka to "syf".

zabujca
Starszy chorąży
Posty: 1454
Rejestracja: 06 paź 2008 22:42

Re: Mabion

Postautor: zabujca » 04 kwie 2017 00:35

Dobrze kombinujesz, ale to jeszcze nie czas na wyjście.
Pytanie nr jeden : po ilu podwyżkach stóp procentowych w Stanach zaczynała się bessa ta np. z 2000 czy 2007 ? Pytanie nr 2 : przy jakim poziomie stóp procentowych zaczynała się bessa ? Jak odpowiesz sobie na te pytania, to wyjdzie Ci, że wychodząc teraz z rynku akcji, ominie Cię ostatnia najsilniejsza faza hossy. Dodaj do tego dodruki i inne operacje...
ok, ja nie mam zamiaru kopać się z koniem- z rynku akcji jeszcze nie wyszedłem- i jeżeli zrealizuje się mój scenariusz to odkupię akcje MAB. trwa hossa i każdy o tym wie, mówię jedynie, że istnieje coraz większe ryzyko jej zakończenia.
a odpowiadając na Twoje pytania- od lat 80tych coraz niżej wypadały szczyty wykresu stóp procentowych, i coraz niższe były konieczne do wywołania przesilenia. taka bańka internetowa nie potrzebowała wielu podwyżek, żeby ją przekłuć- wystarczył absurdalnie wysoki poziom P/E, kilka podwyżek i voila.
@ Zabujca
Ja nie neguję ani Twojej strategii, ani nie mówię, że na Mab, nie może być korekty do 99 zł, bo może...Chciałam Ci tylko zwrócić uwagę na postrzeganie makro. A na moje pytania ( a były konkretne ) nie odpowiedziałeś.
Z kolegą Kaplica - nie gadaj...przy kursie czterdzieści parę złotych smarował, że spółka to "syf".
dawno już zauwazyłem, że Kaplica/akrobata to człowiek o prawdopodobnie niskiej inteligencji oraz stabilności emocjonalnej, dlatego też nie zamierzam dalej z nim dyskutować. nie musisz mnie przed tym przestrzegać :)

odpowiadając "konkretnie" na pytania- owszem, na razie poziomy stóp są niższe niż przeszłe, w których zaczynała się bessa. jednocześnie było też mniej następujących po sobie podwyżek, niż to było w historii.
ale nie było też przedtem w historii zerowych stóp. historycznie też ostatnie szczyty stóp wypadały coraz niżej. więc nie powiem Ci ile konkretnie podwyżek trzeba i do jakiego poziomu, aby przesilenie nastąpiło, ale spodziewam się, że mniej niż poprzednio.
zresztą stopy to tylko jeden z czynników. na razie jednak technicznie wciąż mamy hossę, więc nie ma o czym gadać :P
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2017 10:08 przez zabujca, łącznie zmieniany 1 raz.

Ann1
Młodszy chorąży
Posty: 482
Rejestracja: 10 lut 2014 23:34

Postautor: Ann1 » 04 kwie 2017 01:01

No i ok :) Jak dla mnie mamy co najmniej pół roku hossy przed sobą , a może więcej...tego nie wiem...Pozdrawiam i weź pod wzgląd, że takie stopy procentowe są mega niskie, prawie nieobserwowalne w historii.
No i masz rację ..technicznie jest hossa i chyba trzeba się trendu trzymać :)

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Postautor: Miły » 04 kwie 2017 11:07

Odnośnie wieczornej dyskusji

https://www.pb.pl/ta-analogia-zapowiada ... nia-858394

Każdy widzi, co chce widzieć :wink:
decyduje data stempla pocztowego

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 04 kwie 2017 13:16

Wysłuchałem konferencji.

To co najważniejsze to, że przygotowują się do rozmów z FDA.
Dossier rejestracyjne w USA to inna para kaloszy niż EMA w Europie.

Kluczowy patent dla Rituximabu w US ( tzw. Cabilly II Genetechu) wygasa z końcem 2018 r. tak, że muszą się pospieszyć jeśli chcą być pierwsi.
Podejrzewam, że długie i pieczołowite badania kliniczne Mab CD 20 są przygotowywane także pod kątem FDA.
Jeżeli wyprzedzą konkurencję w USA ( 2 razy większy rynek) to 3 miejsce w Europie będzie mniej ważne.
Jak na razie ani Celltrion ani Sandoz nic nie złożyli do FDA. :wink:
Celltrion złożył dossier rejestracyjne w Europie 1,5 roku temu, Sandoz rok temu, więc jeśliby byliby gotowi to powinni skladać wnioski do FDA.
Widocznie są za słabi na razie na USA.
(Sandoz na razie jest nawet za słaby na Europę bo ostatnio dostał reprymendę od EMA)
Mam nadzieję, że tzw. ślamazarność Mabionu z badaniami ma swój sens w lepszym przygotowaniu do batalii w Stanach.

Pamiętajmy,że Rituximab (jego odpowiednik) jest jednym z natrudniejszych na świecie leków do skonstruowania. Wyłożyło się na nim mnóstwo firm wielokrotnie większych od Mabionu.
(Panie Jaros jestem pełen podziwu dla Pana i Pańskiego zespołu)


Myślę, że jeśli poradzili sobie z CD20 to poradzą sobie ze wszystkim innym.
Kończą wdrażać przemysłową skalę w technologi którą operują jako pierwsi na świecie więc wykończą konkurencję. Teraz inni będą musieli ich doganiać.

Co do emisji w tym roku to trzymam kciuki że dotrzymją terminu. :)
ja bym tutaj jeszce dodal chyba najwazniejsza osobe....Macieja Wieczorka....podejrzewam ze jesli chodzi o procesy decyzyjne i analitryczne....nawet w procesie tworzenia.....czastki....to to byla najwazniejsza osoba..w mabionie...

:wink:

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Postautor: Miły » 04 kwie 2017 13:34

Wysłuchałem konferencji.

To co najważniejsze to, że przygotowują się do rozmów z FDA.
Dossier rejestracyjne w USA to inna para kaloszy niż EMA w Europie.

Kluczowy patent dla Rituximabu w US ( tzw. Cabilly II Genetechu) wygasa z końcem 2018 r. tak, że muszą się pospieszyć jeśli chcą być pierwsi.
Podejrzewam, że długie i pieczołowite badania kliniczne Mab CD 20 są przygotowywane także pod kątem FDA.
Jeżeli wyprzedzą konkurencję w USA ( 2 razy większy rynek) to 3 miejsce w Europie będzie mniej ważne.
Jak na razie ani Celltrion ani Sandoz nic nie złożyli do FDA. :wink:
Celltrion złożył dossier rejestracyjne w Europie 1,5 roku temu, Sandoz rok temu, więc jeśliby byliby gotowi to powinni skladać wnioski do FDA.
Widocznie są za słabi na razie na USA.
(Sandoz na razie jest nawet za słaby na Europę bo ostatnio dostał reprymendę od EMA)
Mam nadzieję, że tzw. ślamazarność Mabionu z badaniami ma swój sens w lepszym przygotowaniu do batalii w Stanach.

Pamiętajmy,że Rituximab (jego odpowiednik) jest jednym z natrudniejszych na świecie leków do skonstruowania. Wyłożyło się na nim mnóstwo firm wielokrotnie większych od Mabionu.
(Panie Jaros jestem pełen podziwu dla Pana i Pańskiego zespołu)


Myślę, że jeśli poradzili sobie z CD20 to poradzą sobie ze wszystkim innym.
Kończą wdrażać przemysłową skalę w technologi którą operują jako pierwsi na świecie więc wykończą konkurencję. Teraz inni będą musieli ich doganiać.

Co do emisji w tym roku to trzymam kciuki że dotrzymją terminu. :)
ja bym tutaj jeszce dodal chyba najwazniejsza osobe....Macieja Wieczorka....podejrzewam ze jesli chodzi o procesy decyzyjne i analitryczne....nawet w procesie tworzenia.....czastki....to to byla najwazniejsza osoba..w mabionie...

:wink:
:lol: dodałbym jeszcze spaceX Elona Muska. Ponoć prezes go natchnął.
cząsteczka to Sławomir Jaros
decyduje data stempla pocztowego

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 04 kwie 2017 13:46

Wysłuchałem konferencji.

To co najważniejsze to, że przygotowują się do rozmów z FDA.
Dossier rejestracyjne w USA to inna para kaloszy niż EMA w Europie.

Kluczowy patent dla Rituximabu w US ( tzw. Cabilly II Genetechu) wygasa z końcem 2018 r. tak, że muszą się pospieszyć jeśli chcą być pierwsi.
Podejrzewam, że długie i pieczołowite badania kliniczne Mab CD 20 są przygotowywane także pod kątem FDA.
Jeżeli wyprzedzą konkurencję w USA ( 2 razy większy rynek) to 3 miejsce w Europie będzie mniej ważne.
Jak na razie ani Celltrion ani Sandoz nic nie złożyli do FDA. :wink:
Celltrion złożył dossier rejestracyjne w Europie 1,5 roku temu, Sandoz rok temu, więc jeśliby byliby gotowi to powinni skladać wnioski do FDA.
Widocznie są za słabi na razie na USA.
(Sandoz na razie jest nawet za słaby na Europę bo ostatnio dostał reprymendę od EMA)
Mam nadzieję, że tzw. ślamazarność Mabionu z badaniami ma swój sens w lepszym przygotowaniu do batalii w Stanach.

Pamiętajmy,że Rituximab (jego odpowiednik) jest jednym z natrudniejszych na świecie leków do skonstruowania. Wyłożyło się na nim mnóstwo firm wielokrotnie większych od Mabionu.
(Panie Jaros jestem pełen podziwu dla Pana i Pańskiego zespołu)


Myślę, że jeśli poradzili sobie z CD20 to poradzą sobie ze wszystkim innym.
Kończą wdrażać przemysłową skalę w technologi którą operują jako pierwsi na świecie więc wykończą konkurencję. Teraz inni będą musieli ich doganiać.

Co do emisji w tym roku to trzymam kciuki że dotrzymją terminu. :)
ja bym tutaj jeszce dodal chyba najwazniejsza osobe....Macieja Wieczorka....podejrzewam ze jesli chodzi o procesy decyzyjne i analitryczne....nawet w procesie tworzenia.....czastki....to to byla najwazniejsza osoba..w mabionie...

:wink:
:lol: dodałbym jeszcze spaceX Elona Muska. Ponoć prezes go natchnął.
cząsteczka to Sławomir Jaros
Mozesz dodac....ale czy to ma jakies znaczenie??......

ale cos z ELONA MUSKA...ma....prezes MAciej....

powiem tak...Jerzy.STARAK..ktory poki co jest najwieksza figura...w polskiej medycynie ....nazywany poki co KROLEM FARMACJI......to o dr M.Wieczorku powiedzial...to co powiedzial..a nie o dr JAROSZU.....jak myslisz....dlaczego...???....PEWNIE sie ...POMYLIL..albo MA MNIEJSZE POJECIE....NIZ TY.....NA TE TEMATY....... :lol: 8) :lol:

Obrazek

link do calego wywiadu.....

http://biotechnologia.pl/biotechnologia ... orka,13715

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Postautor: Miły » 04 kwie 2017 14:14


powiem tak...Jerzy.STARAK..ktory poki co jest najwieksza figura...w polskiej medycynie ....nazywany poki co KROLEM FARMACJI......to o M.Wieczorku powiedzial...to co powiedzial..a nie o dr.JAROSZU.....jak myslisz....dlaczego...???....PEWNIE sie ...POMYLIL..albo MA MNIEJSZE POJECIE....NIZ TY.....NA TE TEMATY....... :lol: 8) :lol:
Człowieku, tu ziemia. Sławomir Jaros (nie Jarosz) stoi od 2007 r w Mabionie za opracowywaniem technologii i produktów. Dotarło?
Czy Musk projektuje rakiety? Jest wizjonerem, tak jak Wieczorek ale nie robi wszystkiego. Co za ..... :lol:
decyduje data stempla pocztowego

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 04 kwie 2017 14:20


Człowieku, tu ziemia. Sławomir Jaros (nie Jarosz) stoi od 2007 r w Mabionie za opracowywaniem technologii i produktów. Dotarło?
Czy Musk projektuje rakiety? Jest wizjonerem, tak jak Wieczorek ale nie robi wszystkiego. Co za ..... :lol:
czyli jednak....Jerzy STARAK..tez jest z kosmosu.....OKEY.....nie ma pojecia o czym mowi..jelsi chodzi..o kreatywnosc..innowacje..itp..w POlskiej medycynie....

dziwnym trafem..to wlasnie Dr...M.Wieczorek..pnie sie " mimo-chodem"...na po szczeblach najbogatszych ludzi w Polsce..jak Elon Musk w US.......a nie najwazniejsza persona.....w mab....dr.JAROSZ....itp.itd....

ale TY..wiesz.....lepiej.....ze inni sa z kosmosu..i nie kumaja podstawowych kwesti...nawet jak jak sa NA SZCZYCIE Polskiej FArmacji....i maja informacje pewne z PIERWSZEJ REKI co sie w NIEJ DZIEJE..i co w trawie piszczy........i mowie tu o....JERZYM STARAKU.....
:lol: 8) :lol:

ty jestes jak PIS...i wiesz wszytko najlepiej......a reszta.....to KOSMICI..z UE...ktorzy o niczym pojecia nie maja...........dotarlo??... :lol: 8) :lol: 8)
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2017 14:25 przez alkoita7, łącznie zmieniany 1 raz.

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Postautor: Miły » 04 kwie 2017 14:25


Człowieku, tu ziemia. Sławomir Jaros (nie Jarosz) stoi od 2007 r w Mabionie za opracowywaniem technologii i produktów. Dotarło?
Czy Musk projektuje rakiety? Jest wizjonerem, tak jak Wieczorek ale nie robi wszystkiego. Co za ..... :lol:
czyli jednak....Jerzy STARAK..tez jest z kosmosu.....OKEY.....nie ma pojecia o czym mowi..jelsi chodzi..o kreatywnosc..innowacje..itp..w POlskiej medycynie....

dziwnym trafem..to wlasnie Dr...M.Wieczorek..pnie sie " mimo-chodem"...na po szczeblach najbogatszych ludzi w Polsce....a nie najwazniejsza persona.....w mab....dr.JAROSZ....itp.itd....

ale TY..wiesz.....lepiej.....ze inni sa z kosmosu..i nie kumaja podstawowych kwesti...nawet jak jak sa NA SZCZYCIE Polskiej FArmacji....i maja informacje pewne z PIERWSZEJ REKI co sie w NIEJ DZIEJE..i co w trawie piszczy........i mowie tu o....JERZYM STARAKU.....
:lol: 8) :lol:

ty jestes jak PIS...i wiesz wszytko najlepiej......a reszta.....to KOSMICI..z UE...ktorzy o niczym pojecia nie maja...........dotarlo??... :lol: 8) :lol: 8)
:lol: jakbym rozmawiał z betoniarką
decyduje data stempla pocztowego

alkoita7
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2328
Rejestracja: 18 lut 2017 08:38

Postautor: alkoita7 » 04 kwie 2017 14:26


Człowieku, tu ziemia. Sławomir Jaros (nie Jarosz) stoi od 2007 r w Mabionie za opracowywaniem technologii i produktów. Dotarło?
Czy Musk projektuje rakiety? Jest wizjonerem, tak jak Wieczorek ale nie robi wszystkiego. Co za ..... :lol:
czyli jednak....Jerzy STARAK..tez jest z kosmosu.....OKEY.....nie ma pojecia o czym mowi..jelsi chodzi..o kreatywnosc..innowacje..itp..w POlskiej medycynie....

dziwnym trafem..to wlasnie Dr...M.Wieczorek..pnie sie " mimo-chodem"...na po szczeblach najbogatszych ludzi w Polsce....a nie najwazniejsza persona.....w mab....dr.JAROSZ....itp.itd....

ale TY..wiesz.....lepiej.....ze inni sa z kosmosu..i nie kumaja podstawowych kwesti...nawet jak jak sa NA SZCZYCIE Polskiej FArmacji....i maja informacje pewne z PIERWSZEJ REKI co sie w NIEJ DZIEJE..i co w trawie piszczy........i mowie tu o....JERZYM STARAKU.....
:lol: 8) :lol:

ty jestes jak PIS...i wiesz wszytko najlepiej......a reszta.....to KOSMICI..z UE...ktorzy o niczym pojecia nie maja...........dotarlo??... :lol: 8) :lol: 8)
:lol: jakbym rozmawiał z betoniarką
dokladnie mam takie samo wraznie...wszyscy to glaby nawet Starak z majatkiem 3.3 mld PLN.......bo..TY JESTES JEDYNY OSWIECONY.....co do tego...kto jest OJCEM SUKCESU....mabiona....ktory oparty jest pokic co na jednej czastce.... :lol: 8) :lol:
jakbys troszke pocztytal..to bys wiedzial..ze M.Wieczorek na siebie zawsze bierze odpowiedzialnosc za Wszystko co dzieje sie w firmie...liczy sie z opiniami innych..ale sam..ma swoje opinie...i nimi kieruje..sie w podejmowaniu decyzji...a swoje spolki zna od PODSZEWKI....w kazdym mozliwym temacie..rowniez MEDYCZNYM.... :lol: 8) :lol:

to dlatego ON..moze byc najbogatszym czlowiekiem w POlsce..za jakis czas.......a nie.... DR.jarosz.......dociera??..... :lol: 8) :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: klaxon i 198 gości