THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

wszystko na temat spółek publicznych
klapaucjusz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3478
Rejestracja: 18 lis 2005 20:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: klapaucjusz » 29 sie 2018 13:32

Gwint to maszynka do zarabiania pieniędzy !

REKLAMA


Invest-Journey
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 307
Rejestracja: 24 cze 2017 16:33

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Invest-Journey » 09 wrz 2018 22:09

Porównanie World War 3 z Battlefield 5 oraz hitem ostatnich dni - SCUM!

Gdybyśmy mieli uszeregować wymienioną wyżej trójkę w kolejności od najlepszego do najgorszego to nasza lista wyglądałaby następująco: 1. WW3 2. BFV 3. SCUM. Tyle tylko, że już teraz wiemy, że Battlefielda kupią miliony, SCUM-a kupiły setki tysięcy, a WW3? Na dzień dzisiejszy była mowa tylko o kilkudziesięciu tysiącach zarejestrowanych do testów. Ale to już i tak coś! Nasze oczekiwania to 500.000 – 1.000.000 sprzedanych szt. w rok od startu EA, więc na tle wymienionych tytułów nie jest to jakaś wygórowana liczba. Czy uda się ją osiągnąć? Trzymamy kciuki!

Cała analiza dostępna na http://investjourney.pl/2018/09/09/tydz ... defensywy/

mareqq
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 06 sie 2011 16:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: mareqq » 09 wrz 2018 23:19

Porównanie World War 3 z Battlefield 5 oraz hitem ostatnich dni - SCUM!

Gdybyśmy mieli uszeregować wymienioną wyżej trójkę w kolejności od najlepszego do najgorszego to nasza lista wyglądałaby następująco: 1. WW3 2. BFV 3. SCUM. Tyle tylko, że już teraz wiemy, że Battlefielda kupią miliony, SCUM-a kupiły setki tysięcy, a WW3? Na dzień dzisiejszy była mowa tylko o kilkudziesięciu tysiącach zarejestrowanych do testów. Ale to już i tak coś! Nasze oczekiwania to 500.000 – 1.000.000 sprzedanych szt. w rok od startu EA, więc na tle wymienionych tytułów nie jest to jakaś wygórowana liczba. Czy uda się ją osiągnąć? Trzymamy kciuki!

Cała analiza dostępna na http://investjourney.pl/2018/09/09/tydz ... defensywy/

SCUM-a to juz poszlo ponad 1 MLN

https://steamdb.info/app/513710/graphs/

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: klonas » 11 wrz 2018 21:26

Nauczony wieloma latami z Farmą i nie licząc na mega wzrosty w tym roku, warto było by przyjać minimum na to, że kapitalizacja obecna jest nie do ruszenia. Ja lidzę na to i obstawiam na 99 proc przy tym zainteresowaniu i sytuacji w jakiej jesteśmy. Premiera BF5 z murzynami... Realizstyczne podejscie może pomóc.

Tak czy inaczej nikt nie pamięta, że robiona jest druga gra, która ma być za rok. Nie jest to kompletnie brane pod uwagę, tak jak nie brało się przy GE, że robią WW3 a to błąd. Bo jednak jak ktoś grał pod to nie oddajac akcji zyskał.

Nie ma co jaj grzać i się podniecać, ale ciężko założyć aby im nie wyszło. Sumując myślę, że gorzej być nie powinno :D

ANTYCHRYST
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3756
Rejestracja: 30 cze 2018 11:46

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: ANTYCHRYST » 11 wrz 2018 22:53

Nauczony wieloma latami z Farmą i nie licząc na mega wzrosty w tym roku, warto było by przyjać minimum na to, że kapitalizacja obecna jest nie do ruszenia. Ja lidzę na to i obstawiam na 99 proc przy tym zainteresowaniu i sytuacji w jakiej jesteśmy. Premiera BF5 z murzynami... Realizstyczne podejscie może pomóc.
no tak - symbole Polski Walczącej w konflikcie gdzieś w niedalekiej przyszłości to dopiero realizm...

Eist
Plutonowy
Posty: 11
Rejestracja: 12 wrz 2018 13:22

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Eist » 12 wrz 2018 13:27

ANTYCHRYST-

- https://www.google.com/search?q=JWK+lub ... refox-b-ab

Stąd symbolika Polski Walczącej.
Niektóre jednostki mają taką symbolikę w swoich logach. Więc to jest realizm bo w grze będzie można się "wystylizować" np. na takiego komandosa z Lublińca.

ANTYCHRYST
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3756
Rejestracja: 30 cze 2018 11:46

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: ANTYCHRYST » 12 wrz 2018 13:46

ANTYCHRYST-

- https://www.google.com/search?q=JWK+lub ... refox-b-ab

Stąd symbolika Polski Walczącej.
Niektóre jednostki mają taką symbolikę w swoich logach. Więc to jest realizm bo w grze będzie można się "wystylizować" np. na takiego komandosa z Lublińca.
no oni to już w ogóle mają tyle wspólnego z Polską Walczącą że hej - jednostka powstała za głębokiej komuny w 1961... :roll:

Eist
Plutonowy
Posty: 11
Rejestracja: 12 wrz 2018 13:22

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Eist » 12 wrz 2018 14:31

Powstała, to fakt.

Mimo to jednak mają obecnie takie a nie inne oznaczenie i jego obecność w grze świadczy jednak o dbaniu o realizm/szczegóły.

A to jakie dana jednostka ma tło historyczne to już rozmowa na inny temat i na innym forum...

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: klonas » 18 wrz 2018 19:38

Zakładam sprytną premierę 19 października w miejscu BF. Pytanie kiedy ujawnią główne smaczki a tak własciwie to co im się wydaje, że jest smaczkiem.

Czy wy w ogóle pamiętacie o Czernobylite, że to to ma wyjść za rok. Jeżeli tworzą coś o podobnym potencjale do porównywanego stalkera to ciekawie się to zapowiada. Jestem pod wrażeniem, że Robili GE, pracowali nad ww3 jeszcze pare innych projektów i zaczęli robić Czernobylite. Chyba to skanowanie pozwala faktycznie przyspieszyć robienie gier, tak jak kiedyś wypowiadał się jakiś łoś z BN.

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7575
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Pandziora » 21 wrz 2018 16:49

Czy oni się nic nie uczą? Może mi ktoś wytłumaczyć czemu premiera tydzień po Call of Duty? Normalnie *** jakich mało...
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: pandorinium » 21 wrz 2018 17:28

Czy oni się nic nie uczą? Może mi ktoś wytłumaczyć czemu premiera tydzień po Call of Duty? Normalnie *** jakich mało...
to nie ma znaczenia. Na bankierze już oszacowali, że w tydzień pójdzie 500 000 sztuk. :lol:

Smutny
Starszy chorąży
Posty: 1549
Rejestracja: 04 paź 2006 20:39

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Smutny » 22 wrz 2018 12:57

Szczerze to te 500k sprzedanych sztuk nie jest oderwane od sufitu i wynika z krążących po sieci od ponad roku mnożników oraz grupy steam

57k * 3 = wishlist*3,7 sprzedaż w ciągu pierwszego miesiąc >to jest już ponad 500k
Oczywiście mnożniki mogą być inne itp ale np porównując do frostpunka grupa liczyła ok 60k i ile się sprzedało?
Jeżeli gra będzie bez większych bugów to widzę potencjał, że w EA sprzeda się większa liczba niż frostpunku z racji szerszej grupy docelowej.
także ja wszedłem :)

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: pandorinium » 22 wrz 2018 14:18

Szczerze to te 500k sprzedanych sztuk nie jest oderwane od sufitu i wynika z krążących po sieci od ponad roku mnożników oraz grupy steam

57k * 3 = wishlist*3,7 sprzedaż w ciągu pierwszego miesiąc >to jest już ponad 500k
Oczywiście mnożniki mogą być inne itp ale np porównując do frostpunka grupa liczyła ok 60k i ile się sprzedało?
Jeżeli gra będzie bez większych bugów to widzę potencjał, że w EA sprzeda się większa liczba niż frostpunku z racji szerszej grupy docelowej.
także ja wszedłem :)
\\

Jest to realne, ale nie tydzień po codzie. Gracze bedzie mieć w poważaniu jakieś ww3, bo będą mieli w co grac. Nie bez powodu Battelfield przesunął premierę.

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2331
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Rif1977 » 22 wrz 2018 14:43

Szczerze to te 500k sprzedanych sztuk nie jest oderwane od sufitu i wynika z krążących po sieci od ponad roku mnożników oraz grupy steam

57k * 3 = wishlist*3,7 sprzedaż w ciągu pierwszego miesiąc >to jest już ponad 500k
Oczywiście mnożniki mogą być inne itp ale np porównując do frostpunka grupa liczyła ok 60k i ile się sprzedało?
Jeżeli gra będzie bez większych bugów to widzę potencjał, że w EA sprzeda się większa liczba niż frostpunku z racji szerszej grupy docelowej.
także ja wszedłem :)
Wiesz, że gdzieś grają, ale nie wiesz w którym kościele.
Przy FP przerabialiśmy. Grupa miała ok 100k w dniu premiery* 3,5 dawało wishlistę 350k * 3 daje przybliżoną sprzedaż po pierwszym nie miesiącu, ale kwartale. W rzeczywistości w pierwszym kwartale było najprawdopodobniej około 700 tysięcy sprzedana zatem 2x więcej niż wishlista. Są przykre przypadki jak np. Get Even, gdzie w ogóle nic się nie zgadzało i nie wiadomo jak to się ma do EA :)

Przyjmijmy, że wszystko zagra i grupa dla F51 bedzie ok. 60k, gdy gra wejdzie na EA. Zatem wishlista ok. 210 tysięcy.
I po pierwszym kwartale sprzedaż rzędu - 400k. Dałoby to może 24 mln przychodu w pierwszym kwartale.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: pandorinium » 22 wrz 2018 16:51

Szczerze to te 500k sprzedanych sztuk nie jest oderwane od sufitu i wynika z krążących po sieci od ponad roku mnożników oraz grupy steam

57k * 3 = wishlist*3,7 sprzedaż w ciągu pierwszego miesiąc >to jest już ponad 500k
Oczywiście mnożniki mogą być inne itp ale np porównując do frostpunka grupa liczyła ok 60k i ile się sprzedało?
Jeżeli gra będzie bez większych bugów to widzę potencjał, że w EA sprzeda się większa liczba niż frostpunku z racji szerszej grupy docelowej.
także ja wszedłem :)
Wiesz, że gdzieś grają, ale nie wiesz w którym kościele.
Przy FP przerabialiśmy. Grupa miała ok 100k w dniu premiery* 3,5 dawało wishlistę 350k * 3 daje przybliżoną sprzedaż po pierwszym nie miesiącu, ale kwartale. W rzeczywistości w pierwszym kwartale było najprawdopodobniej około 700 tysięcy sprzedana zatem 2x więcej niż wishlista. Są przykre przypadki jak np. Get Even, gdzie w ogóle nic się nie zgadzało i nie wiadomo jak to się ma do EA :)

Przyjmijmy, że wszystko zagra i grupa dla F51 bedzie ok. 60k, gdy gra wejdzie na EA. Zatem wishlista ok. 210 tysięcy.
I po pierwszym kwartale sprzedaż rzędu - 400k. Dałoby to może 24 mln przychodu w pierwszym kwartale.
Natomiast dodałbym jeszcze jedną rzecz. Jak gra chwyci w pierwszych dniach to sprzedaż przyspieszy. Natomiast w przeciwieństwie do FP czy innych gier, jeżeli nie będzie dużego zainteresowania przez pierwsze dni i tygodnie to zwyczajnie nikt się nie będzie zajmował martwą grą, w której nie ma z kim grac.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości