MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8190
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 lip 2018 14:08

Oni chyba naprawdę są zadowoleni z sytuacji w Dacie...
https://www.pulshr.pl/wynagrodzenia/com ... 55965.html

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12653
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 lip 2018 14:40

Wcześniej uważałeś, nie wiem na jakiej podstawie, ze Tomek wszystko ew. wiele robi z myślą o drobnych, uważałeś że jest honorowy i uczciwy. A teraz ze skrajności w skrajność...
Przede wszystkim wcześniej uważałem że Tomek jest geniuszem inwestycyjnym. Podstawą były jego wyniki zarządzania portfelem w latach 2000-2014. Tu bardzo zmieniłem pogląd ponieważ zmieniły się fakty.

Natomiast nie przypominam sobie abym chwalił Tomka za jego postępowanie względem drobnych akcjonariuszy. Wręcz od czasu (moim zdaniem skandalicznego) spin off jestem w tej sprawie krytyczny. Zmieniłem zdanie w temacie honorowości Tomka. Mam powód. Zmieniły się fakty! Facet nie dotrzymał ważnej publicznej obietnicy. Ale czy to jest "ze skrajności w skrajność"?
Nadal nie mam powodu żeby kwestionować uczciwość Tomka. Nie robię tego! Ale on tak tutejsze sprawy prowadzi że chyba prawie wszyscy obawiają się że w przyszłości postąpi nieuczciwie. Koszmarne dyskonto jest dowodem że rynek się tego obawia.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12653
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 lip 2018 14:52

Chyba wszyscy się zgadzamy że hipotetyczny scenariusz:
Nigdy nie wypłaci żadnej dywidendy i dzięki temu tanio przejmie całe MCI za pieniądze MCI a najwierniejszych akcjonariuszy przymusowo wystawi za drzwi płacąc im pół godziwej ceny byłby bardzo nieuczciwy. I koniecznie trzeba by było iść z tym do prokuratury, sądów itd.

Niestety Tomek dostarczył wielu przesłanek że taki scenariusz nie jest fobią nadwrażliwego akcjonariusza, lecz czymś co może się realnie wydarzyć.

Ale oczywiście na razie nie wiadomo jak to będzie wyglądało i wciąż możliwe są dużo lepsze scenariusze. One mogą wyniknąć albo wprost z uczciwości Tomka albo wskutek oporu obligatariuszy albo wskutek działań mniejszościowych akcjonariuszy, ze szczególnym uwzględnieniem finansowych, którzy mają łatwo dostępny cały arsenał środków żeby się skutecznie postawić.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: filozof rynku » 23 lip 2018 17:12

Oni chyba naprawdę są zadowoleni z sytuacji w Dacie...
https://www.pulshr.pl/wynagrodzenia/com ... 55965.html
ilona i jej 2 mln rocznie pensji to sporo, moim zdaniem zbyt dużo :roll:
co do portfela już dawno namieszałem, ale nowe środki kto wie?
w każdym razie, dawno już banan pokazał, że to co tanie może być tańsze ( w drugą stronę też, np cdr), często jest to irracjonalne i jak się nie rozumie czemu tak się dzieje, to lepiej jest stać z boku
może lepiej kupić spółkę, nawet gorszą, ale po prostu lubianą przez inwestorów?
co do mci, to sie nie wypowiadam, za to z dawnych czasów zostało mi 10 akcji abcd, na których mam niezłą wtopę :twisted:
dlatego odważyłem się, w końcu będąc akcjonariuszem, pogadać z tobą, choć wiem, że mnie nie znosisz :cry:
ps> może kurs abcd wreszcie odetchnie:
https://stooq.pl/n/?f=1245090

Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Maq » 23 lip 2018 19:19

Was też nagabują na sprzedaż w wezwaniu? :D ING wysyła maile, a z BZWBK wydzwaniają do skutku (dopiero dzisiaj odebrałem, a nie mam w zwyczaju odbierać obcych numerów)... Tak kiepsko idą zapisy?

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8190
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 lip 2018 19:29

Was też nagabują na sprzedaż w wezwaniu? :D ING wysyła maile, a z BZWBK wydzwaniają do skutku (dopiero dzisiaj odebrałem, a nie mam w zwyczaju odbierać obcych numerów)... Tak kiepsko idą zapisy?
Mam dwa rachunki na siebie w PKO BP i mBanku.
W pierwszym mam swoje akcje MCI a w drugim akcje MCI i PEMu dla dzieciaków.
Ani z jednego ani z drugiego, nie miałem telefonu, maila ani żadnej inne próby kontaktu w celu zapisów w wezwaniu. :shock: :shock: :shock:

Edit. Jeszcze raz sprawdziłem skrzynkę, spam również. Nic żadnej próby kontaktu z jednego czy drugiego DM.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2018 19:37 przez incoqnito, łącznie zmieniany 1 raz.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8190
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 lip 2018 19:35


dlatego odważyłem się, w końcu będąc akcjonariuszem, pogadać z tobą, choć wiem, że mnie nie znosisz :cry:
ps> może kurs abcd wreszcie odetchnie:
https://stooq.pl/n/?f=1245090
Nie znam Cię, nie wiem jaki jesteś choć z wpisów na forum raczej jakiś obraz się wyłania. Nic do Ciebie nie mam, natomiast daruj sobie swoje rady o zmianach w portfelu i perłach inwestycyjnych. Masz ochotę, to sobie mieszaj. Kupuj Datę, sprzedawaj PLI i odwrotnie. Twoja sprawa. Masz ochotę to pisz na forum, nikt Ci zabronić nie może ale zlituj się i niech to dotyczy MCI a nie tego na co MCI zamienić, wtedy wszyscy będziemy wobec siebie ok.

Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Maq » 23 lip 2018 20:18

Do mnie dzwonił dzisiaj człowiek z DM BZWBK (próbował kilka razy wcześniej, ale nie odbierałem), od razu wyskoczył z wiadomością żę jest wezwanie na MCI i czy jestem zainteresowany. Jednocześnie stwierdził jest moim dedykowanym doradcą i w razie jakichkolwiek pytań/problemów związanych z usługami maklerskimi, mogę do niego bezpośrednio dzwonić.
A z ING przyszedł imiennie podpisany mail z informacją o wezwaniu, i to nie był masowy mailing do wszystkich, bo normalnie nie dostaję informacji o wezwaniach na inne spółki. Baa, nawet przy poprzednich wezwaniach na MCI nic nie dostawałem, nikt nie dzwonił.

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Jerubaaal » 23 lip 2018 22:32

Mam akcje Mci w Ing i tez dostałem takiego mejla w sprawie wezwania

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 23 lip 2018 23:19

znanego mitomana, ktory zyje w tak zyczeniowym swiecie, ze on naprawde mysli iz wygra
To przegram. Ale zawalczę do końca. Nie dam sobie odebrać moich akcji (po niegodziwie niskiej cenie) bez wyroku sądu.

Chyba grubo przesadziłeś z tym rzekomym życzeniowym światem. Wszak oczekuję skromnych wzrostów NAV/s i bardzo brutalnego potraktowania mniejszościowych akcjonariuszy. Co tu jest życzeniowym światem??? Chyba pomyliłeś moje teksty z wypowiedziami Incoqnito, który napisał że to już koniec "atrakcji" w MCI i naprawdę spodziewa się pozytywnego przełomu.

BTW taki jesteś pewny że przegram? Przecież tutaj nawet sprawę karną da się w przyszłości zrobić. Nawet teraz produkujemy materiał dowodowy w sprawie. Widzimy potencjalny plan Prezesa - najpierw BB niby dla dobra wszystkich (długoterminowych) akcjonariuszy a potem zamiast podziału zysków tani squeeze off i wszystko trafia do jednego akcjonariusza.
Jeśli odważy się go przeprowadzić to czemu mamy się nie odważyć pójść do Prokuratury?
ja niczego nie jestem pewien ;)

Genaralnie, pan pulkownik od jakiegos czasu nieco "przejrzal na oczy" - chodzilo mi stricte o proces ( ktory juz jest <znow: w wyobrazni!> wygrany -> ERGO.... i "*** prawda"! :-) ) bowiem mam od dawna wrazenie, ze "realia procesowe" zna pan pulkownik z relacji zatroskanej ostatnio polskimi sadami, waznej Niemki, Pani Betiny :P Niemniej - trzymalbym kciuki za wygrana! Mocno!

Nie mam teraz mocy klepac, ale myslenie, ze "Tomus" czegos nie zrobi bo sady...no prosze mnie nie rozsmieszac..

Powtarzam jak z niejakim Ryszardem K :oops: -> gonic, sciagac po necie i zrobic sobie z tego wrecz zyciowe HOBBY!
Najpierw prasa branzowa - czy akcjonariusze "sa zaniepokojeni"? Sa! No to dawac redaktorom tematy, bo tu jest taki wczesniej milutki pan opowiadajacy banialuki ( zzamairem, niekorzystnego rozporzadzenia swoim majatkiem) zeby potraktowac JEGO firme jako SWOJ fundusz emerytalny - a teraz ow mily pan ..no przynajmniej MILCZY; milczy w oczywistym konflikcie interesow! Milczy wobec tych wszytkich MAMIONYCH latami - i akcjonariusze sa mocno zaniepokojeni, co ow mily wczesniej pan, zamierza tu zrobic z tymi, ktorzy mu ZAUFALI!

Pozniej kolejne kroki z protestami na WZA i podobnymi. No i swiadomosc tego HOBBY - ze moze i z maluczkich wycisnie ( az sie k..noz mi w kieszni otwiera, jak widze potencjalnie takiego - haha) ale swiadomosc, ze ilus tam ludzi przez nastepne 20 lat bedzie mialo HOBBY pisac (najlepiej po angielsku) co tu zrobil - ona wplywa! Na zwykly rachunek zyskow i strat. Oczywiscie: p o t e n c j a l n i e "zrobil"(!)

To jest przeciez zupelnie inne "gwiazdorzenie" z zablokowanymi ( hahaha) komentarzami! I to jest cos co zrozumie (bo nawet fejsowy glab wie, ze blokuje bo pewno ma jakichs 'hejterow", ale moze cos wiecej na sumieniu!) - a nie jakies tasiemce na jakims smietniku, jakim jest to forum od dawna!

P.S. pan pulkownik moze pamieta, co ja proponowalem, co do tego oszusta z petrola az mnie Qgen stopowal (wciaz sie upieram, ze gdyby wiedzial, ze bedzie mial grupe "zatrwardzialych hobbystow" - inaczej by postepowal!) i mnie chodzi o s k u t e cz n o s c - cos , co multimilioner musi brac pod uwage. A musi, bo o ile moze "lac" na "maluczkich" jak my, to partnerzy biznesowi policza mu odpowiednio cene za jego.."deficyt empatii" - jak to sie teraz nazywa, a kiedys nazywalo slowami wykropkowanymi - oczywiscie POTENCJALNY!


A - tak mi sie skojarzylo, ze jakby co... mam wrzenie, ze czesc ruchow T.Cz. by uniknac opodatkowania, jak rowniez wyrwaac spore pieniadze (JTT) nie do konca podobalaby sie moznym dzis, majacym jakby inna "filozofie podatkowa" - moze ci "hobbysci" i tu moglby cos komus podpowiedziec - czy T.Cz. wzial i to pod uwage? To jest zawsze duze ryzyko "wyru...chac" tak dyuza, anonimowa mase - nigdy nie wiadomo jacy wchodza w jej sklad..teoretycznie, nie wykluczajac nawet postaci z oskarowych filmow z bardzo znanym aktorem - uspakajam, ze to oczywsistosci jak sie tworzy samemu sobie tysiace nieprzyjaznych sobie ludzi ;) Oczywiscie - POTENCJALNIE!
;)



młoddy
Podporucznik
Posty: 12653
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 lip 2018 23:52

To się na coś zdecyduj. Albo wyśmiewasz potencjalne interwencje w sądach albo twierdzisz że akcjonariusze jednak coś mogą "hobbystycznie" zrobić.

BTW mój prawnik twierdzi że na razie to mu mogę skoczyć, ale jeśli naprawdę mnie tanio wyciśnie to zrobimy mu sprawę z wielkimi szansami na wygranie odszkodowania.
Zważ że Prezes na razie nic kryminalnego nie zrobił. Ino daje bardzo niepokojące sygnały np.
-od wielu lat obiecuje dywidendy i ich nie płaci pomimo że publicznie twierdził że brak dywidend jest jedyną przyczyną dyskonta jaką zna
-bredzi że dyskonto jest dobre dla inwestorów i że z dyskontem się mu wygodnie pracuje
-bredzi że jest zainteresowany agresywnymi komentarzami medialnymi (najwyraźniej po to żeby kurs był słaby)
-wzywa na całość, pisze koszmarną bzdurę że 9.8 to cena godziwa za aktywa konserwatywnie wycenione na około 23
-planuje trzy duże BB w latach 2018-2020 które prawdopodobnie zaprowadzą go na procentaż umożliwiający wyciskanie

Bardzo niepokojące, ale przecież nie pójdę do Prokuratury ani do sądu dlatego że jestem zaniepokojony. Najpierw musi coś złego zrobić. Nie wiem czy zrobi.

BTW2 porównanie z Ryśkiem bez sensu; Tomek przynajmniej jest ściągalny. To nie jedyna różnica, ale właściwie kluczowa.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12653
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lip 2018 00:03

taki wczesniej milutki pan opowiadajacy banialuki ( zzamairem, niekorzystnego rozporzadzenia swoim majatkiem) zeby potraktowac JEGO firme jako SWOJ fundusz emerytalny - a teraz ow mily pan ..no przynajmniej MILCZY; milczy w oczywistym konflikcie interesow! Milczy wobec tych wszytkich MAMIONYCH latami - i akcjonariusze sa mocno zaniepokojeni, co ow mily wczesniej pan, zamierza tu zrobic z tymi, ktorzy mu ZAUFALI!
Niech milczy. Kogo interesują jego słowa??? Nawet gdyby jutro przyobiecał że nigdy nas nie wywłaszczy i pozostawi spółkę na giełdzie hopefully forever to mnie takie słowa w ogóle nie interesują. Wszak obiecał dywidendy niezwłocznie po tym jak ustaną kowenanty obligacyjne. Obiecał (przy kursie 0.7NAV) że będzie walczył z dyskontem.

Zamiast czekania na słowa proponuję poczekać na kolejne emisje obligacji. Sprawdzimy czy mają kowenant pozostawienia MCI na giełdzie. To będzie jakaś realna wypowiedź Prezesa. I tak o niczym nie przesądzająca, ale jednak coś.
Poczekajmy też na najbliższy BB. Być może Tomek będzie w nim sprzedawał? To już byłoby naprawdę konkretną wypowiedzią.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: filozof rynku » 24 lip 2018 09:37

Twoja sprawa. Masz ochotę to pisz na forum, nikt Ci zabronić nie może ale zlituj się i niech to dotyczy MCI a nie tego na co MCI zamienić, wtedy wszyscy będziemy wobec siebie ok.
czuję się jednak reformowalny, akurat ostatni mój wpis dotyczył mci, bo czy: abcd nie jest jego istotnym składnikiem?
ty też, nie wydajesz się kryształowy w swoim postępowaniu, ja jednak szybko zapominam, choć przykre było to, że wyśmiewałeś się ze mnie, że nie puściłem pli powyżej 80 zeta :evil:
ps> obaj, choć mamy inne spółki, to strategię tę samą: LONGTERM 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12653
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lip 2018 09:46

Pamiętajmy że przeciwnik jest sprytny. Jeśli np. załatwilibyśmy mu stosowny artykuł w "Parkiecie" lub "Pulsie Biznesu" to mógłby być nawet zadowolony. Wszak lepiej przejmować MCI jak najtaniej.
Upsss. Chyba znowu zacznę go chwalić, ponieważ krytykując gram rolę pożytecznego idioty.

Ad rem. Tomek jest dla nas jak ojciec najlepszy. Facet poświęca się abyśmy mieli dobre emerytury. Inwestycje w Morele, Azimo, Answear, Frisco i Gett są absolutnie genialne, ATM niedługo odpali, ABC Data wstaje z kolan itd. Brak dywidendy jest w naszym najlepszym interesie. Dzięki buy back'om wzrośnie NAV/s i zostaną same silne ręce w akcjonariacie. MCI pozostanie na giełdzie także w latach dwudziestych i będzie wypłacało piękne dywidendy. 90% Tomka w akcjonariacie okaże się pozytywem. Być może to nawet prawda lub chociaż częściowo prawda.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12653
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lip 2018 10:57

1.Wielki popyt 9.72-9.74 się skończył. Czy wróci? Niekoniecznie.

2.Akcjonariusze dopiero teraz, w ostatnim tygodniu podejmują decyzje.

3.Zapisze się wielu chętnych na tomkowe 9.80. Z tym że nie na pewno. Trudno to przewidzieć. Sytuacja jest dynamiczna. Nawet dzisiejszy odpał ABC Daty może mieć znaczenie. Jednak sforsowanie bariery 66% uważam za pewnik. Po prostu nie wiem czy wyląduje na 70% czy na 80%.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: trader75 i 146 gości