SUNTECH [SUN] księga I NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
indiana_jones
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3568
Rejestracja: 14 paź 2013 17:26
Lokalizacja: Kępno

Postautor: indiana_jones » 13 lis 2015 13:34

Oprócz lepszych wyników cieszy też wzrost obrotów na rynku.

REKLAMA


tw"dostawca"
Podporucznik
Posty: 11652
Rejestracja: 16 gru 2013 14:32

Postautor: tw"dostawca" » 13 lis 2015 14:02

Oprócz lepszych wyników cieszy też wzrost obrotów na rynku.
inna spolke juz by dawno rozerwalo :roll: :roll: zapomniana i tyle w tym temacie :!: :!: :shock:

zly
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 349
Rejestracja: 09 paź 2013 08:52

Postautor: zly » 13 lis 2015 14:08

[quote="tw"dostawca""]
Oprócz lepszych wyników cieszy też wzrost obrotów na rynku.
inna spolke juz by dawno rozerwalo :roll: :roll: zapomniana i tyle w tym temacie :!: :!: :shock:[/quote]

Moja teoria spiskowa głosi, że weszła na stabilną ścieżkę wzrostową pod okiem "opiekuna". Cel - wyprowadzenie na odpowiednie poziomy na wyniki za IVQ.

tw"dostawca"
Podporucznik
Posty: 11652
Rejestracja: 16 gru 2013 14:32

Postautor: tw"dostawca" » 13 lis 2015 14:15

[quote="tw"dostawca""]
Oprócz lepszych wyników cieszy też wzrost obrotów na rynku.
inna spolke juz by dawno rozerwalo :roll: :roll: zapomniana i tyle w tym temacie :!: :!: :shock:
Moja teoria spiskowa głosi, że weszła na stabilną ścieżkę wzrostową pod okiem "opiekuna". Cel - wyprowadzenie na odpowiednie poziomy na wyniki za IVQ.[/quote]ok. tylko gdzie ten opiekun jak jeszcze lezy po takich wynikach po 40gr :?: :roll: :roll:

zly
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 349
Rejestracja: 09 paź 2013 08:52

Postautor: zly » 13 lis 2015 14:21

[quote="tw"dostawca""]
[quote="tw"dostawca""]
Oprócz lepszych wyników cieszy też wzrost obrotów na rynku.
inna spolke juz by dawno rozerwalo :roll: :roll: zapomniana i tyle w tym temacie :!: :!: :shock:
Moja teoria spiskowa głosi, że weszła na stabilną ścieżkę wzrostową pod okiem "opiekuna". Cel - wyprowadzenie na odpowiednie poziomy na wyniki za IVQ.[/quote]ok. tylko gdzie ten opiekun jak jeszcze lezy po takich wynikach po 40gr :?: :roll: :roll:[/quote]

Właśnie dlatego "leży". Sam wiesz, że jeszcze miesiąc temu ktoś dusił na 25 groszy. Teraz rośnie po max 5% dziennie. Zebranie, odpoczynek i powtórka o 2-3 groszy wyżej. Zakładam, że nie po drodze "opiekunowi" z fajerwerkami.

tw"dostawca"
Podporucznik
Posty: 11652
Rejestracja: 16 gru 2013 14:32

Postautor: tw"dostawca" » 13 lis 2015 14:24

[quote="tw"dostawca""]
[quote="tw"dostawca""]
Oprócz lepszych wyników cieszy też wzrost obrotów na rynku.
inna spolke juz by dawno rozerwalo :roll: :roll: zapomniana i tyle w tym temacie :!: :!: :shock:
Moja teoria spiskowa głosi, że weszła na stabilną ścieżkę wzrostową pod okiem "opiekuna". Cel - wyprowadzenie na odpowiednie poziomy na wyniki za IVQ.
ok. tylko gdzie ten opiekun jak jeszcze lezy po takich wynikach po 40gr :?: :roll: :roll:[/quote]

Właśnie dlatego "leży". Sam wiesz, że jeszcze miesiąc temu ktoś dusił na 25 groszy. Teraz rośnie po max 5% dziennie. Zebranie, odpoczynek i powtórka o 2-3 groszy wyżej. Zakładam, że nie po drodze "opiekunowi" z fajerwerkami.[/quote]a ja mysle ze kiepski akcjonariat, zapakowany po pachy i modlacy sie o wzrosty :shock: :shock:

zly
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 349
Rejestracja: 09 paź 2013 08:52

Postautor: zly » 13 lis 2015 14:47

Owszem może być tak piszesz, zapomniana i ludzie bardzo ostrożni.

Swoją drogą zerknąłem na AT (choć zawsze mam wątpliwości czy jest sens) i tu na tygodniowym wygląda bardzo fajnie.

tw"dostawca"
Podporucznik
Posty: 11652
Rejestracja: 16 gru 2013 14:32

Postautor: tw"dostawca" » 13 lis 2015 14:49

Owszem może być tak piszesz, zapomniana i ludzie bardzo ostrożni.

Swoją drogą zerknąłem na AT (choć zawsze mam wątpliwości czy jest sens) i tu na tygodniowym wygląda bardzo fajnie.
tez zagladalem :wink: :wink:

indiana_jones
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3568
Rejestracja: 14 paź 2013 17:26
Lokalizacja: Kępno

Postautor: indiana_jones » 13 lis 2015 15:19

Póki co to przebicie poziomu 40 gr to duży sukces.

zly
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 349
Rejestracja: 09 paź 2013 08:52

Postautor: zly » 13 lis 2015 15:27

Póki co to przebicie poziomu 40 gr to duży sukces.
Niecałe 1,5 miesiąca temu szorowało po dnie 25 gr. Dziś jest +60%

staryznajomy
Podporucznik
Posty: 10950
Rejestracja: 05 mar 2009 16:35

Postautor: staryznajomy » 13 lis 2015 15:32

miałem to to kiedyś w portfelu i coś tam dało zarobić ale to było lata temu :oops:
teraz niewiele ponad 20 % akcji w wolnym obrocie, spółka ok ale grana nie jest i niestety nie będzie :roll:
Skończyły się czasy spektakularnych innowacji na rynku NC i podbić po kilkaset % , to nie wróci :lol:

Jedyne co by pchnęło to przejście na główny ale czy główni udziałowcy mają na to ochotę ? Spółka ma kapitalizację 6 mln zł, swoje zarabiają, dywidendę jak trzeba sobie wypłacą w takiej czy innej postaci, zdrowy biznes weszli na NC w swoim znanym celu by zyskać wiarygodność, inwestorów, dofinansowanie itp. itd. Po co się pchać na główny to są informatycy i tym mają zaprzątnięte głowy a nie ***** i kursami akcji :lol: :lol: :lol:
Sternika nie ma, więc i spektakularnych zysków z wzrostu akcji nie będzie, takie moje zdanie i dlatego te parę lat temu sprzedałem akcje :roll:

staryznajomy
Podporucznik
Posty: 10950
Rejestracja: 05 mar 2009 16:35

Postautor: staryznajomy » 13 lis 2015 15:33

Póki co to przebicie poziomu 40 gr to duży sukces.
Niecałe 1,5 miesiąca temu szorowało po dnie 25 gr. Dziś jest +60%
trzeba było wtedy kupować :lol:

zenekp
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 395
Rejestracja: 20 gru 2010 14:23

Postautor: zenekp » 13 lis 2015 15:42

Zawsze przy tego typu dywagacjach proponuję dodanie tego wyniku i IV-ego kwartału , mi wychodzi P\E około 5-6 , więc chyba tanio . I technicznie bez zarzutu więc spokojnie. Wbrew pozorom nie ma za dużo takich spółek na tym łez padole :wink:

staryznajomy
Podporucznik
Posty: 10950
Rejestracja: 05 mar 2009 16:35

Postautor: staryznajomy » 13 lis 2015 15:49

Zawsze przy tego typu dywagacjach proponuję dodanie tego wyniku i IV-ego kwartału , mi wychodzi P\E około 5-6 , więc chyba tanio . I technicznie bez zarzutu więc spokojnie. Wbrew pozorom nie ma za dużo takich spółek na tym łez padole :wink:
ale ja nie mówię, że spółka jest zła wręcz przeciwnie jest bardzo dobra ale co z tego ? Zarobku na akcjach tu nie będzie dużego i tyle.

Miałem kiedy spółkę LSISoft, również dobra spółka, zyski itp. i co z tego skoro szpata nie chciała iść do góry i patrząc na historię o ile pamiętam obecnie kurs jest niższy niż wtedy jak kupowałem po ok 4 zł :lol: :lol: :lol: a to było również parę lat temu :oops: Siewiera miał wtedy jeszcze większy udział a mimo zysków w miedzy czasie kurs był nawet poniżej chyba 3 zł.
Jak widać LSI ostatnia amiejsa i cena emisyjna akcji 8,4 zł i co to dało ? :lol:
Co kwartał wzrost przychodów a kurs leciał :lol: SUNTECH to bardzo podobny przykład :oops:

zly
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 349
Rejestracja: 09 paź 2013 08:52

Postautor: zly » 13 lis 2015 15:54

Zawsze przy tego typu dywagacjach proponuję dodanie tego wyniku i IV-ego kwartału , mi wychodzi P\E około 5-6 , więc chyba tanio . I technicznie bez zarzutu więc spokojnie. Wbrew pozorom nie ma za dużo takich spółek na tym łez padole :wink:
Technicznie zamknięcie tego tygodnia na 0,4 jest pożądane (żadnych paraboli).

Fundamentalnie była zapowiedź przychodów o 20% wyższych niż przed rokiem (daje to ok 10 mln). Koszty ogarnęli na poziomie 2 mln na kwartał czyli 8 mln na rok. Dzisiejszy raport pokazał, że są na dobrej drodze realizacji.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości