UNIFIED FACTORY [UFC]

wszystko na temat spółek publicznych
Quasarro
Młodszy chorąży
Posty: 415
Rejestracja: 25 sie 2011 09:13

Postautor: Quasarro » 16 lip 2017 13:54

Zysk 1,3 mln

REKLAMA


pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 16 lip 2017 14:37

Koledzy jaki jest sens prognozować zysk gdy jeszcze w tym roku wszystko się pozmienia ze względu na korekty raportów w celu dostosowania ich do GPW?

Quasarro
Młodszy chorąży
Posty: 415
Rejestracja: 25 sie 2011 09:13

Postautor: Quasarro » 16 lip 2017 18:35

Koledzy jaki jest sens prognozować zysk gdy jeszcze w tym roku wszystko się pozmienia ze względu na korekty raportów w celu dostosowania ich do GPW?
W tym roku, jesteś pewien...? Może się za słabo orientuję, ale jeśli przejście na MSR-y jest od 01.01.2018 to czy -ewentualne-korekty nie będą raczej w przysżłym roku podczas porównywania wyników w kwartałach 2018 do 2017...?
Jesli się mylę, to poproszę o poprawienie.
Ale z drugiej strony dla mnie to w tym momencie i tak bez znaczenia, bo nasze prognozy dotyczą tego co nadejdzie w raporcie za miesiąc.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 16 lip 2017 18:58

Koledzy jaki jest sens prognozować zysk gdy jeszcze w tym roku wszystko się pozmienia ze względu na korekty raportów w celu dostosowania ich do GPW?
W tym roku, jesteś pewien...? Może się za słabo orientuję, ale jeśli przejście na MSR-y jest od 01.01.2018 to czy -ewentualne-korekty nie będą raczej w przysżłym roku podczas porównywania wyników w kwartałach 2018 do 2017...?
Jesli się mylę, to poproszę o poprawienie.
Ale z drugiej strony dla mnie to w tym momencie i tak bez znaczenia, bo nasze prognozy dotyczą tego co nadejdzie w raporcie za miesiąc.
Sorki, już mi się mylą spółki. :) Dwie pozostałe które mam przechodzą w tym roku już, z tą do końca nie wiem. Jeżeli idzie na główny dopiero w przyszłym to tak, korekty będą za rok, ale korekty dotyczą też i poprzednich lat. Wiem, że jedna która teraz to robi, musiała przekonwertować raporty od 2014. To samo czeka unified, kwestia od którego roku. Dużego znaczenia nie ma, ale inaczej się patrzy na zysk, a na stratę. :)

A odnośnie zbliżającego się raportu. Chciałbym aby zachowali wzrost przychód oraz ewentualnego zysku. Nie wiem w jaki sposób są wynagradzani Ci goście od ekspansji. Czy stała pensja i premia później, czy może na początku dostali coś więcej żeby ich zmotywować jeszcze bardziej. Dla mnie bardziej istotne jest, ile osób korzysta z ich rozwiązań w sposób płatny, bo to świadczy czy produkt ma rację bytu.

Quasarro
Młodszy chorąży
Posty: 415
Rejestracja: 25 sie 2011 09:13

Postautor: Quasarro » 16 lip 2017 20:14


A odnośnie zbliżającego się raportu. Chciałbym aby zachowali wzrost przychód oraz ewentualnego zysku..
Ok, a jak to się ma w cyfrach, jakiego konkretnie zysku teraz oczekujesz...?
pozdrowienia :wink:

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 16 lip 2017 20:44


A odnośnie zbliżającego się raportu. Chciałbym aby zachowali wzrost przychód oraz ewentualnego zysku..
Ok, a jak to się ma w cyfrach, jakiego konkretnie zysku teraz oczekujesz...?
pozdrowienia :wink:
Zadowoli mnie 10% więcej niż rok temu :)

Dark-Piano
Młodszy chorąży
Posty: 671
Rejestracja: 25 sie 2014 01:46

Postautor: Dark-Piano » 16 lip 2017 21:28

No dobra możemy się pobawić w prognozowanie :) Moja propozycja to 2 mln zysku. Ostatnio trafiłem na bankierze prawie idealnie zobaczymy czy tym razem się uda.
O żesz kurdę...! No to przywaliłeś z grubej rury, gdyby był taki wynik naprawdę, to każda cena poniżej 20zł byłaby okazją do kupowania!
Ja aż w tak rewelacyjny wynik nie wierzę, choć oczywiście byłoby fajnie, ale myślę, że bardziej realny byłby wynik w granicach 1,5-1,6mln, co i tak by czyniło potem spółkę najtańszą wskaźnikowo w tej branży patrząc na P/E konkurentów, a przecież w planach przenosiny na GPW...
Moja prognoza niech będzie więc 1,5mln, choć po cichu liczę na nieco więcej. Ale jak będzie 1,5mln to będzie to 40%-owy progres.

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Postautor: Poker Man » 16 lip 2017 22:14

Ale się ożywił wątek...

Tak z ciekawości dlaczego tak bardzo chcielibyście wyników co miesiąc? Rozumiem, przejrzystość ale do czego ew. wykorzystane? Wskazane rzeczy podawane są w raportach kwartalnych (przychody, liczba wdrożeń, użytkownicy SaaS - zakładam z czasem także ilu z nich jest płatnych), tak więc próbuję zrozumieć po co większa częstotliwość raportowania...

Pozdr
Ale to bardzo proste, w sumie już Ci odpowiedział wcześniej Dyretkor_ork -każda informacja finansowa (podanie przychodów), czy pośrednio finansowa (podanie liczby wdrożeń) zamieszczona na kilka tygodni przed właściwym raportem kwartalnym powoduje jakieś zainteresowanie spółką, oczywiście nie wiadomo czy pozytywnie, czy negatywnie, bo wszystko zależy od podanych informacji. Ale jak jakakolwiek spółka poda raport w normalnym trybie, to tych raportów wtedy jest tak dużo, że giną pośród gąszczu informacji. A jak 2x w kwartale pojawi się coś finansowego, to już jest ciekawiej...
A tak swoją drogą to Ty ile prognozujesz zysku jeśli można wiedzieć...?

longaminus
Starszy sierżant
Posty: 90
Rejestracja: 25 sie 2016 18:20

Postautor: longaminus » 17 lip 2017 00:17

Stawiam, to chyba dobre określenie, na 1,4 mln.

Dyretkor_ork
Starszy sierżant
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2017 13:08

Postautor: Dyretkor_ork » 17 lip 2017 10:48

No dobra możemy się pobawić w prognozowanie :) Moja propozycja to 2 mln zysku. Ostatnio trafiłem na bankierze prawie idealnie zobaczymy czy tym razem się uda.
O żesz kurdę...! No to przywaliłeś z grubej rury, gdyby był taki wynik naprawdę, to każda cena poniżej 20zł byłaby okazją do kupowania!
Ja aż w tak rewelacyjny wynik nie wierzę, choć oczywiście byłoby fajnie, ale myślę, że bardziej realny byłby wynik w granicach 1,5-1,6mln, co i tak by czyniło potem spółkę najtańszą wskaźnikowo w tej branży patrząc na P/E konkurentów, a przecież w planach przenosiny na GPW...
Moja prognoza niech będzie więc 1,5mln, choć po cichu liczę na nieco więcej. Ale jak będzie 1,5mln to będzie to 40%-owy progres.
No trochę za bardzo huraoptymistyczne :) Pewnie najbliżej wyjdzie nasza średnia.

Dark-Piano
Młodszy chorąży
Posty: 671
Rejestracja: 25 sie 2014 01:46

Postautor: Dark-Piano » 17 lip 2017 11:20

No trochę za bardzo huraoptymistyczne :) Pewnie najbliżej wyjdzie nasza średnia.
W razie czego możesz edytować swój post z prognozą, nie ma problemu. Ja i tak zrobię podsumowanie nieco później, niech jeszcze przybędzie kilka innych prognoz, im więcej tym lepiej dla obliczenia konsensusu.
p.s.Jestem zwłaszcza ciekawy prognozy "ms"...

Dyretkor_ork
Starszy sierżant
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2017 13:08

Postautor: Dyretkor_ork » 17 lip 2017 12:00

No trochę za bardzo huraoptymistyczne :) Pewnie najbliżej wyjdzie nasza średnia.
W razie czego możesz edytować swój post z prognozą, nie ma problemu. Ja i tak zrobię podsumowanie nieco później, niech jeszcze przybędzie kilka innych prognoz, im więcej tym lepiej dla obliczenia konsensusu.
p.s.Jestem zwłaszcza ciekawy prognozy "ms"...
nie już zostawmy, jak dużo przestrzelę to kolejne będą bardziej konserwatywne.
Ciekawi mnie stale rosnący AD. Może jakiś technik wypowiedziałby się co to może oznaczać. Dark też o tym pisałeś.

ms
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 304
Rejestracja: 23 wrz 2015 13:52

Postautor: ms » 17 lip 2017 12:18

No trochę za bardzo huraoptymistyczne :) Pewnie najbliżej wyjdzie nasza średnia.
W razie czego możesz edytować swój post z prognozą, nie ma problemu. Ja i tak zrobię podsumowanie nieco później, niech jeszcze przybędzie kilka innych prognoz, im więcej tym lepiej dla obliczenia konsensusu.
p.s.Jestem zwłaszcza ciekawy prognozy "ms"...
Dark-Piano, z całym szacunkiem dla tej zabawy, po pierwsze na tym etapie rozwoju spółki jest to czyste wróżenie z fusów. Racjonalną prognozę trudno postawić. Po drugie, chciałbym dodać, że nie jestem akcjonariuszem spółki, a jedynie bacznie obserwuję rozwój spółki, która jest w kręgu moich zainteresowań. Nie siedzę tak głęboko w spółce, żeby podać prognozę opartą o konkretne dane, a strzelanie nie ma sensu.

Dark-Piano
Młodszy chorąży
Posty: 671
Rejestracja: 25 sie 2014 01:46

Postautor: Dark-Piano » 17 lip 2017 12:41

No trochę za bardzo huraoptymistyczne :) Pewnie najbliżej wyjdzie nasza średnia.
W razie czego możesz edytować swój post z prognozą, nie ma problemu. Ja i tak zrobię podsumowanie nieco później, niech jeszcze przybędzie kilka innych prognoz, im więcej tym lepiej dla obliczenia konsensusu.
p.s.Jestem zwłaszcza ciekawy prognozy "ms"...
nie już zostawmy, jak dużo przestrzelę to kolejne będą bardziej konserwatywne.
Ciekawi mnie stale rosnący AD. Może jakiś technik wypowiedziałby się co to może oznaczać. Dark też o tym pisałeś.
Generalnie oczywiście, że zdecydowanie lepiej gdy wskaźnik A/D ma trend rosnący i wybija nowe szczyty, bo sugeruje akumulację danego papieru, co jest podstawą by w przyszłości miał być solidny trend wzrostowy, z praktycznego punktu widzenia jest to wręcz niezbędne. Teraz ów wskaźnik jest minimalnie pod szczytem (pomimo ostatniego 3 -dniowego wywalania przez fundusz.
I teraz tak:
od ok.2 miesięcy wywala prawdopodobnie ten sam fundusz, bo sposób wystawiania ukrytych zleceń jest bardzo podobny. Optycznie wygląda to na dystrybucję. Inną sprawą jest, że ten sam sypacz sypał w ten sam sposób również poniżej 13zł, widać, ze sypie bez opamiętania na oślep, często bez względu na kurs i informacje ze spółki. Gdzieś oczywiście musi być tego kres, bo tylko Quercus był ponad progiem 5%.
Tymczasem wskaźnik A/D konsekwentnie wskazuje na akumulację, gdyż inaczej nie wybijałby kolejnych historycznych szczytów. Wygląda to oczywiście w sprzeczności z tym co widać optycznie, ale ponoć z faktami na giełdzie się nie dyskutuje. Jak obserwuję ten wskaźnik na wielu spółkach, to trudno go lekceważyć, bo w długim terminie okazywało się, że miał rację. Czy tak też będzie i tutaj?-Nie wiem, czas pokaże, wszystko będzie zależeć od informacji fundamentalnych ze spółki. Spółka jest rozpędzona dobrymi wynikami od wielu kwartałów, więc na tej podstawie można mieć nadzieję, że tak tez będzie dalej, gdyż były istotne informacje o wchodzeniu na kolejne rynki,a sam rynek automatyzacji należy do tych bardzo szybko rosnących wg Gartnera, a sam rozwój sztucznej inteligencji wręcz do najszybciej rosnących w IT (tu polecam zerknąć do analizy Noble Securities, tam też wspominano o prognozach Gartnera).
Podsumowując:
optycznie akumulacja/dystrybucja wygląda źle przez to wysypywanie się funduszu
z drugiej strony sam wskaźnik A/D wygląda bardzo dobrze, gdyż nieustannie ma bardzo mocny trend wzrostowy wspinając się co jakiś czas na kolejne szczyty, co zgodnie z teorią stanowi podstawowyfundament pod ewentualny trend wzrostowy na kursie.
Nie ma co gdybać kto ma rację, to pokaże czas.

p.s. @ms:
Ok, przyjąłem, w takim razie gdybyś kiedyś dołączył do akcjonariatu to daj znać, pozdrawiam :roll:

Dyretkor_ork
Starszy sierżant
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2017 13:08

Postautor: Dyretkor_ork » 17 lip 2017 12:54

dzięki za kawał solidnej wykładni. Czyli zwyczajowo czekamy


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości