MABION [MAB] cz.13 - Mabion spółką międzynarodową

wszystko na temat spółek publicznych
Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Postautor: Miły » 26 sty 2017 11:22

Cos mi się wydaje, ze tu będą takie przeskoki w zaleznosci co będzie roslo.
Sugerujesz, że skoro wczoraj Celon +10%, to dzisiaj Mabion +10%? :wink:
Ja bym raczej zasugerował, że jeśli w ciągu ostatnich 3 miesięcy celon +100%, to teraz Mabion +100% w 3 miesiące :)
Pierwszy etap wykonany :D
decyduje data stempla pocztowego

REKLAMA


pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 26 sty 2017 11:27

No to skoro to wszystkie paczki czyli to były dwa OFE

- OFE MetLife 95K akcji
- OFE Aviva BZ WBK 30K akcji

cierpliwosc
Młodszy chorąży
Posty: 612
Rejestracja: 19 cze 2015 10:38

Postautor: cierpliwosc » 26 sty 2017 12:27

Wygląda to bardzo ładnie. Obroty i wzrost sugerują ciekawe następne sesje
😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊

alkoita4
Starszy chorąży
Posty: 1932
Rejestracja: 29 wrz 2016 11:12

Postautor: alkoita4 » 26 sty 2017 12:28

ms....kiedys cos pzreczytalem....odnosnie mojej osoby....i zakupow ze jak cos..to ty cos....

wiec...powiem tak...bralem sobie w tym tygodniu..troche..mabiona....wszytko uklada sie tak...ze moze tu byc naprawde ciekawie...zaczynajac od AT....konczac..na tej emisji..szcegolnie jesli faktycznie w ten 1 mln papaierow wejdzie jakis duzy gracz..np Branzowy......a reszta spzreda sie z TRZY.cyfrowka.....


powiedzmy sobie szczerze...jelsi zgarna 500 MLN pln..z emisji..jelsi podpisza na stany...umowe za 400 MLn pln...+ to co juz podpisali na UE..czyli grubo ponad 150 MLN.....jelsi zarejestruja lek...ktory moze im dac..kilkaset mln pln zysku w przeciagu kilku lat....to beda miueli wiecej hajsu....niz teraz jest warty mabion....pomijajac juz nawet wplywy....ze spzredazy leku..... :wink:

ja od jakiegos czasu jestem na takiej spolce..ktora nagle zaczela generowac wiecej kapuchy....niz byla warta...skonczylo sie to tym co musialo sie skonczyc..poteznymi wzrostami..... :wink: :lol: 8) :lol:
Ostatnio zmieniony 26 sty 2017 12:31 przez alkoita4, łącznie zmieniany 1 raz.
Dużo lepiej jest kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną firmę za wspaniałą cenę - Warren Buffett

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Postautor: Gerda88 » 26 sty 2017 12:31

Wiedziałem, Alik kupił przed odpałem :lol:

alkoita4
Starszy chorąży
Posty: 1932
Rejestracja: 29 wrz 2016 11:12

Postautor: alkoita4 » 26 sty 2017 12:33

Wiedziałem, Alik kupił przed odpałem :lol:
nie koniecznie przed odpalem..dzisiaj tez bralem troche z prawej....i pod widly podgonilem kurs....wiec..mozna by rzec...ze...szczyty i ta dynamike....zakupow gdzie pogonilem kurs w gore o pare PLNow....to byly moje zakupy.... ..... :lol: 8) :lol:

Lepiej ci....??... :lol: 8) :lol:
Dużo lepiej jest kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną firmę za wspaniałą cenę - Warren Buffett

seal6
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3578
Rejestracja: 18 mar 2010 03:10

Postautor: seal6 » 26 sty 2017 12:37

Garda tylko ty biedaku zostales na peronie.
"Dumb money is only dumb when it listens to the smart money". Peter Lynch

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Postautor: Gerda88 » 26 sty 2017 12:43

Wiedziałem, Alik kupił przed odpałem :lol:
nie koniecznie przed odpalem..dzisiaj tez bralem troche z prawej....i pod widly podgonilem kurs....wiec..mozna by rzec...ze...szczyty i ta dynamike....zakupow gdzie pogonilem kurs w gore o pare PLNow....to byly moje zakupy.... ..... :lol: 8) :lol:

Lepiej ci....??... :lol: 8) :lol:
Mi to tito, ale zawsze tak jest że jakoś zawsze w pociagu jestes :lol:

Seal6, od maja bez ruchu

seal6
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3578
Rejestracja: 18 mar 2010 03:10

Postautor: seal6 » 26 sty 2017 12:48

Ja miejscowke w pociagu juz mam, nie spieszy mi sie wiec nie przebieram nozkami w oczekiwaniu kiedy ruszy, Widac ze doczepiane sa kolejne lokomotywy, noga na noge i cierpliwie czekamy.
"Dumb money is only dumb when it listens to the smart money". Peter Lynch

alkoita4
Starszy chorąży
Posty: 1932
Rejestracja: 29 wrz 2016 11:12

Postautor: alkoita4 » 26 sty 2017 12:50

Wiedziałem, Alik kupił przed odpałem :lol:
nie koniecznie przed odpalem..dzisiaj tez bralem troche z prawej....i pod widly podgonilem kurs....wiec..mozna by rzec...ze...szczyty i ta dynamike....zakupow gdzie pogonilem kurs w gore o pare PLNow....to byly moje zakupy.... ..... :lol: 8) :lol:

Lepiej ci....??... :lol: 8) :lol:
Mi to tito, ale zawsze tak jest że jakoś zawsze w pociagu jestes :lol:

Seal6, od maja bez ruchu
w pociagu??....kolego...ja jestem patrzac na wykres kursowy..przy SZCZYTACH....HISTORYCZNYCH......wiec o jakim pocigu mowisz..?/..on bedzie jesli....kurs bedzie duzo wyzej....i wlasnie dlatego kupowalem bo stwierdzilem ze moze byc na to spora szansa....

Mowisz o POCIAGU....ze jestem w POCIAGU...ty tez mozesz byc tylko musisz kupic....a ze BILET..KUPILEM KILKA RAZY DROZEJ..NIZ WIELU INNYCH TU...to juz inna kwestia......dla mnie wazniejsze jest to ze jest realna szansa aby on byl jeszce drozszy za jakis czas.....

:lol: 8) :lol:

Obrazek
Dużo lepiej jest kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną firmę za wspaniałą cenę - Warren Buffett

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Postautor: Gerda88 » 26 sty 2017 13:04

Ciebie nie przegadam...pół roku temu mówiłes że to nie ma sensu i Wieczorek to marzyciel...teraz masz w portfelu 2 jego spółki i wychwalasz pod niebiosa. Nie mam nic przeciwko zmianie zdania na jakiś temat ale Ty jestes po prostu czlowiek żyto - jak zawieje...

alkoita4
Starszy chorąży
Posty: 1932
Rejestracja: 29 wrz 2016 11:12

Postautor: alkoita4 » 26 sty 2017 14:01

Ciebie nie przegadam...pół roku temu mówiłes że to nie ma sensu i Wieczorek to marzyciel...teraz masz w portfelu 2 jego spółki i wychwalasz pod niebiosa. Nie mam nic przeciwko zmianie zdania na jakiś temat ale Ty jestes po prostu czlowiek żyto - jak zawieje...
bo jesli marzyciele....potrafia te marzenia pzrekuc w sukcess....TO ....moga byc jednymi z bardzo bogatych i znanych marzycieli...i warto...razem z nimi zarabiac....

gorzej..jak marzenia ....na panewce spalaja..i zostaja tylko Plany...

Mabion uswiadomil mi jedno...ze pomimo bardzo malego prawdopodobienstwa statystycznego.....taki start up jak MAB..potrafil jednak opracowac..trudna czastke na ktorej nie jedn\i sie wylozyli na roznych etapach ....badan...TEN strzal....nie byl fartem..tylko....konsekwencja...KNOW HOW....

i wlansie dlatego....nie kupowalem mab po 12-15....chociaz juz wtedy..z 3 mld euro pare zdan zamikenialem...i nawet kiedys wyrysowalem ze zbliza sie wybicie z konsoli w okolicach 15 PLN......bo wole kupowac konkrety..niz totalnego kota w worku.....a to ze place drozej...??....coz..konkrety kosztuja drozej.....

..11 bit..tez nie mialem po 1.9 jak bylo w IPO..czy po 3-5 PLN...jak byl po wejsciu na NC..ja mam duzo drozej.....ale ta dycha to nic...w porownaniu do obecnej ceny....i tego ile dal mi zarobic...procentow...

Tak samo jest teraz z CLN...i MAB..chociaz w CLN juz siedze..od IPO....bo widac na co prezesa Wieczorka...stac....i ze nie rzuca słów na wiatr....wiec jelsi ma takie a nie inne...symulacje dotyczace lekow..w CLN....to MOZE TO SIE ZISCIC...to kwestia ZAUFANIA..z kim chcesz byc w biznesie....na MABIONIE..potwierdzil swoja skutecznoc..na CELONIE..przychodami i salmexem tez....w nastpnych latach moze to jeszce piekniej rozwoinac....w przypadku CLN...i dlatego....od pewnego momentu i FAKTOW..ktore nastapily w MABIONIE..radeykalnie zmienilem..swoje nastawienie ....do PREZESA...

z MARZYCIELA....stal sie MARZYCIELEM...ktory te marzenia potrafi realizowac....jesli chodzi o moja opinie..na ten temat.......I JA W TO WCHODZE...bo teraz juz UFAM..w jego ZDOLNOSCI....

TO MARZYCIELE..czesto tworza potegi....gospodarcze swoich podmiotow...


A i jeszce jedno....PREZES..potrafi przyciagac GRUBY SZMALEC..do spolek...co to oznacza ze INNI tez ufaja w jego zdolnosci.....to DLATEGO....1.5 MLD chciano nawet zapakowac w CLN...i dlatego byla taka redukcja......bo rynek kupuje przyszlosc..nawet jesli jest mglista..ale kto umie realizowac zakladane CELE....to potem ona staje sie coraz bardziej wyrazna..i przypuszczenia zastepuja juz FAKTY..tylko ze za FAKTY..placi sie znacznie drozsza CENE....i to sie nazywa inwestowanie w wartosc i rozwoj.....
Dużo lepiej jest kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną firmę za wspaniałą cenę - Warren Buffett

zabujca
Starszy chorąży
Posty: 1454
Rejestracja: 06 paź 2008 22:42

Postautor: zabujca » 26 sty 2017 15:29

Luki luki luki
gdzie, gdzie, gdzie? :shock:

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 26 sty 2017 15:33

Luki luki luki
gdzie, gdzie, gdzie? :shock:
Te przyszłe kolega ma na mysli. Jak ogłoszą cenę emisji to będzie luka ze 110 na 130zł na otwarciu. Potem będzie kilka kolejnych ale to dopiero pomiędzy 150 a 243 maj/czerwiec tego roku. :)

seal6
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3578
Rejestracja: 18 mar 2010 03:10

Postautor: seal6 » 26 sty 2017 15:49

Kolega niech wiecej nie pije to nie bedzie luk :)
"Dumb money is only dumb when it listens to the smart money". Peter Lynch


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości