LENTEX cześć XX

wszystko na temat spółek publicznych
pazerna_babcia_77502
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7532
Rejestracja: 09 maja 2006 19:25

Postautor: pazerna_babcia_77502 » 23 sie 2006 22:37

mysle ze jak bedzie koncu 50 zł to bedziemy sie cieszyc:))))))
Niby tak, ale dla wielu będzie to pewne rozczarowanie. Te 50 zeta można w jedną sesję zrobić. Łatwiej można było po trochu do góry na 60-70 zeta bez problemu do PP dojechać. Może Moska tego nie potrafi ? :roll:
a dlaczego myslisz ze mu na tym zalezy:)))))))?
Jeśli chce mieć stabilny akcjonariat to musi dbać o kurs. Jeśli mu nie zależy to wielu nie obejmie PP. Powinien iść na nauki do Karka.

:lol: :lol: :lol:
stabilny tzn jaki?na miesiac ,dwa, rok:)))?:ciekawe kto tutaj bedzie trzymał lentex dłuzej:))))))
70 zł?:))))))marzyciel:)))))))moze ci się przysni.........spadam dobranoc:))))))

Jeśli udałoby się osiągnąć poziom 70-75 zeta do PP to mamy na drugi dzień kurs odniesienia w okolicach dzisiejszego. Wtedy mamy praktycznie drugie tyle walorów w prezencie. A wówczas wielu może pozostać i zostać przynajmniej średnioterminowym inwestorem lenia. Warto wówczas poczekać. :wink:

REKLAMA


kasm_42266
Porucznik
Posty: 20484
Rejestracja: 21 lip 2005 15:01
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kasm_42266 » 23 sie 2006 22:37

Przy takim kursie niewielu będzie do objęcia PP. Po co kisić kasę. Myślę, że ma tego świadomość i ruszy tego lenia. Jak to uczyni to wszystkie jego grzechy zostaną wybaczone.

:lol: :lol: :lol:
pewnie tak. czacha już mi dzisiaj nie pracuje, ale co by było gdyby kisił kurs do pp, a zaraz potem zaczął jego pompowanie, co wprowadziłby taki scenariusz?
Teoretycznie jest to możliwe. Tyle, że tuż przed PP wielu może się wysypać. Kurs może mocno zlecieć. A tak nie buduje się zaufania. Już wystarczająco narozrabiali z kursem z maju. :wink:
Błogosławieni, którzy na nic nie liczą albowiem nie będą zawiedzeni.

cesarz
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7573
Rejestracja: 11 kwie 2006 18:57
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: cesarz » 23 sie 2006 22:38

A ja powiem szczerze ze grupa MOSKI juz mnie wq........ zamiast dbac o akcjonariuszy to oni kur...... bawia sie z nimi w kotka i myszke. Co to za akcje wykonuja na Lubawie sprzedaja 50 tys akcji jednego dnia i odkupuja 43 tys drugiego o 10 groszy taniej. Jesli jutro rano przed sesja albo w prasie nie bedzie jakiegos fundamentalnego infa, to wyp........ wszystkie akcje Lentexu i LZPS i ide gdzie indziej. Wroce jak sie zacznie cos dziac. Dosyc tego *****....... kiszenia. :evil: :evil: :evil: :evil:
też siedzę w tym *** po uszy. Moska i reszta zaczyna mi przypominać takich kolesi z bazarów co to grają z palantami w 3 karty (zresztą jego image wiele się od tego nie różni). zresztą co on robi w kierunku wybicia kursu?? jakieś ściemy o węgrach czy hiszpanach? - pełen blef. wziął się facet i zatrudnił jako przedstawiciel handlowy - śmiechu warte, jedzie wiochą na maksa. myślał że rzuci takie infa to mu wyjebie kurs na marsa, a tu taki h..j. w porównaniu do karka, moska wygląda jak niedorobiony cinkciarz. jeśli do 17.09 kurs dojdzie chociaż do 45-50 zwracam honor wszystkim, ale wydaje mi się że będzie dalsze kiszenie w ok. 38 zeta

Moskę porównujesz do Karkosika!!!? Człowieku!!! Nie ta klasa i nie ta kasa! A co do ściemniania (infa o Wegrach, Hiszpanach oraz inne *****) to zgadzam się - to szczyt wieśniactwa - w sam raz dla idiotów i honorowych dawców kapitału. Ja na szczęście do takowych nie należę i już dawno wywaliłem to ***. Śmierdziało mi to od początku podpuchą (od wielu dni ostrzegałem że to jakiś szwindel).
Moska i jego kompania codziennie ***** jakiegoś durnowatego newsa a kurs ani drgnie. Widać nie jest już tak łatwo znaleźć idiotów do pompowania badziewiarstwa. Ludzie nie są tacy naiwni jak kiedyś. Kupuje się spółki na których jest cisza a nie takie których Zarząd i akcjonariusze produkują rewelacyjne infa prosto z komiksu o Kapitanie Żbiku.

Moska i inne oszołomy srają durnymi infami aż się dymi. Z daleka śmierdzi mydleniem oczu i kantem. Super wyniki od początku roku tylko dlatego że przejeli aktywa innej spółki. A wogóle to sama spółka i branża jest żałosna. Co to za branża!!? Przecież to jakiś totalny syf! Materace, śpiwory i fotele to można równie dobrze gałganami ze śmietnika wypełniać. Ciekawe czy choć jeden chętny się znajdzie na objęcie akcji z Prawa Poboru. Watpię! :lol: :twisted:


ps. Polecam Hutmenka! To dopiero poczatek jazdy!
Ostatnio zmieniony 23 sie 2006 22:39 przez cesarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Leonardo1
Młodszy chorąży
Posty: 552
Rejestracja: 17 cze 2006 22:26

Postautor: Leonardo1 » 23 sie 2006 22:39

mysle ze jak bedzie koncu 50 zł to bedziemy sie cieszyc:))))))
Niby tak, ale dla wielu będzie to pewne rozczarowanie. Te 50 zeta można w jedną sesję zrobić. Łatwiej można było po trochu do góry na 60-70 zeta bez problemu do PP dojechać. Może Moska tego nie potrafi ? :roll:
a dlaczego myslisz ze mu na tym zalezy:)))))))?
Jeśli chce mieć stabilny akcjonariat to musi dbać o kurs. Jeśli mu nie zależy to wielu nie obejmie PP. Powinien iść na nauki do Karka.

:lol: :lol: :lol:
stabilny tzn jaki?na miesiac ,dwa, rok:)))?:ciekawe kto tutaj bedzie trzymał lentex dłuzej:))))))

Jeśli udałoby się osiągnąć poziom 70-75 zeta do PP to mamy na drugi dzień kurs odniesienia w okolicach dzisiejszego. Wtedy mamy praktycznie drugie tyle walorów w prezencie. A wówczas wielu może pozostać i zostać przynajmniej średnioterminowym inwestorem lenia. Warto wówczas poczekać. :wink:
kasm, wyślij mu takie wyliczenia, bo może facet nie rozumie. może myśli że bez względu na wszystko "stabilny akcjonariat" będzie trzymał akcje, a on będzie ich równo ***

mile
Podporucznik
Posty: 12833
Rejestracja: 22 kwie 2006 07:12
Lokalizacja: z biura Solorza

Postautor: mile » 23 sie 2006 22:40

A ja powiem szczerze ze grupa MOSKI juz mnie wq........ zamiast dbac o akcjonariuszy to oni kur...... bawia sie z nimi w kotka i myszke. Co to za akcje wykonuja na Lubawie sprzedaja 50 tys akcji jednego dnia i odkupuja 43 tys drugiego o 10 groszy taniej. Jesli jutro rano przed sesja albo w prasie nie bedzie jakiegos fundamentalnego infa, to wyp........ wszystkie akcje Lentexu i LZPS i ide gdzie indziej. Wroce jak sie zacznie cos dziac. Dosyc tego *****....... kiszenia. :evil: :evil: :evil: :evil:
też siedzę w tym *** po uszy. Moska i reszta zaczyna mi przypominać takich kolesi z bazarów co to grają z palantami w 3 karty (zresztą jego image wiele się od tego nie różni). zresztą co on robi w kierunku wybicia kursu?? jakieś ściemy o węgrach czy hiszpanach? - pełen blef. wziął się facet i zatrudnił jako przedstawiciel handlowy - śmiechu warte, jedzie wiochą na maksa. myślał że rzuci takie infa to mu wyjebie kurs na marsa, a tu taki h..j. w porównaniu do karka, moska wygląda jak niedorobiony cinkciarz. jeśli do 17.09 kurs dojdzie chociaż do 45-50 zwracam honor wszystkim, ale wydaje mi się że będzie dalsze kiszenie w ok. 38 zeta
Przy takim kursie niewielu będzie do objęcia PP. Po co kisić kasę. Myślę, że ma tego świadomość i ruszy tego lenia. Jak to uczyni to wszystkie jego grzechy zostaną wybaczone.

:lol: :lol: :lol:
pewnie tak. czacha już mi dzisiaj nie pracuje, ale co by było gdyby kisił kurs do pp, a zaraz potem zaczął jego pompowanie, co wprowadziłby taki scenariusz?
a taki scenariusz przyznam ze tez mi chodzi po glowie, ale nie wiem czy sie bardziej przewija celem podtrzymania na duchu samego siebie i przekonania o pozostawieniu czesci pakietu na nowa emisje.

pitello
Podporucznik
Posty: 15404
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: pitello » 23 sie 2006 22:44

w sumie w interesie Moski jeśli rzeczywiście chciałby przejąć całkowitą kontrolę nad spólką jest obecnie niska cena lentexu ,a nawet zwała ,dzięki czemu mógłby tanio przejąć jak najwięcej akcji ,a potem dokupić jeszcze tanich pp.Nie robi jednak tego bo naśladuje Karkosika (choć nie do końca mu sie to udaje) i nie może pozwolić sobie na utratę zaufania inwestorów.
Zastanawiam się czy faceta już ta cała sytuacja z lentexem i lubawą zaczyna przerastać i nie może podołać tu finansowo czy moze robi to wszystko celowo.
Czy ktoś wie choć poruszałem tą sprawę ,a przeszła bez echa ,co dzieje się z prospektem emisyjnym na nową emisje lentexu.
Dlaczego niektóre spólki prospekt mogą przygotować wcześniej ,a niektóre nie?Czy to jest celowe działanie? Zastanawia mnie czym to moze być podyktowane
Obrazek

lubię uśrednianie w górę

Leonardo1
Młodszy chorąży
Posty: 552
Rejestracja: 17 cze 2006 22:26

Postautor: Leonardo1 » 23 sie 2006 22:46

A ja powiem szczerze ze grupa MOSKI juz mnie wq........ zamiast dbac o akcjonariuszy to oni kur...... bawia sie z nimi w kotka i myszke. Co to za akcje wykonuja na Lubawie sprzedaja 50 tys akcji jednego dnia i odkupuja 43 tys drugiego o 10 groszy taniej. Jesli jutro rano przed sesja albo w prasie nie bedzie jakiegos fundamentalnego infa, to wyp........ wszystkie akcje Lentexu i LZPS i ide gdzie indziej. Wroce jak sie zacznie cos dziac. Dosyc tego *****....... kiszenia. :evil: :evil: :evil: :evil:
też siedzę w tym *** po uszy. Moska i reszta zaczyna mi przypominać takich kolesi z bazarów co to grają z palantami w 3 karty (zresztą jego image wiele się od tego nie różni). zresztą co on robi w kierunku wybicia kursu?? jakieś ściemy o węgrach czy hiszpanach? - pełen blef. wziął się facet i zatrudnił jako przedstawiciel handlowy - śmiechu warte, jedzie wiochą na maksa. myślał że rzuci takie infa to mu wyjebie kurs na marsa, a tu taki h..j. w porównaniu do karka, moska wygląda jak niedorobiony cinkciarz. jeśli do 17.09 kurs dojdzie chociaż do 45-50 zwracam honor wszystkim, ale wydaje mi się że będzie dalsze kiszenie w ok. 38 zeta

Moskę porównujesz do Karkosika!!!? Człowieku!!! Nie ta klasa i nie ta kasa! A co do ściemniania (infa o Wegrach, Hiszpanach oraz inne *****) to zgadzam się - to szczyt wieśniactwa - w sam raz dla idiotów i honorowych dawców kapitału. Ja na szczęście do takowych nie należę i już dawno wywaliłem to ***. Śmierdziało mi to od początku podpuchą (od wielu dni ostrzegałem że to jakiś szwindel).
Moska i jego kompania codziennie ***** jakiegoś durnowatego newsa a kurs ani drgnie. Widać nie jest już tak łatwo znaleźć idiotów do pompowania badziewiarstwa. Ludzie nie są tacy naiwni jak kiedyś. Kupuje się spółki na których jest cisza a nie takie których Zarząd i akcjonariusze produkują rewelacyjne infa prosto z komiksu o Kapitanie Żbiku.

Moska i inne oszołomy srają durnymi infami aż się dymi. Z daleka śmierdzi mydleniem oczu i kantem. Super wyniki od początku roku tylko dlatego że przejeli aktywa innej spółki. A wogóle to sama spółka i branża jest żałosna. Co to za branża!!? Przecież to jakiś totalny syf! Materace, śpiwory i fotele to można równie dobrze gałganami ze śmietnika wypełniać. Ciekawe czy choć jeden chętny się znajdzie na objęcie akcji z Prawa Poboru. Watpię! :lol: :twisted:


ps. Polecam Hutmenka! To dopiero poczatek jazdy!
teraz już strach na hutmenka... żałuję że nie posłuchałem jednego gościa który, po zabawie z alchemią na początku roku mówił że kark coś szykuje na hutmenie, uznałem że to za dużo dobrego by było, i olałem sprawę, a tu takie rajdy, eh, no cóz trzeba będzie znaleźć nową ofiarę...

mile
Podporucznik
Posty: 12833
Rejestracja: 22 kwie 2006 07:12
Lokalizacja: z biura Solorza

Postautor: mile » 23 sie 2006 22:51

swoja droga proponuje aby ktos kto ma szczesliwa reke otworzyl XXI ksiege, oczko jakby nie bylo i dodatkowo bedziemy pisac w ciekawym miejmy nadzieje okresie.

inwestor65
Sierżant sztabowy
Posty: 112
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: inwestor65 » 23 sie 2006 22:57

a ja jestem wyjątkowo spokojny o kurs LTX, aktualnie spółka stanowi 30% mojego portfela, nie zamierzam pozycji zmniejszać i z pewnością wejdę w nową emisję, być może na kilku innych spółkach można trochę pospekulować i więcej szybko zarobić (ale większość wie jak się na tym często wychodzi - wielu już się wyleczyło, zwłaszcza ci co wchodzili na górkach i potracili dużo kasy), doświadczenie mówi mi, że społki trzeba dobierać na podstawie dokonanej analizy o rozsądnych wskaźnikach oraz z jakimiś perspektywami i najlepiej średnioterminowo, ograniczając maksymalnie ryzyko, uważam, że aktualny kurs na tle sutuacji wokół LTX jest dość atrakcyjny i dużo więcej argumentów przemawia za wzrostami (oczywiście rozsądnymi - nie kilkaset %) niż spadkami, a jak będzie czas pokaże, pozdrawiam

Forteca
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2671
Rejestracja: 20 kwie 2006 13:50

Postautor: Forteca » 23 sie 2006 23:00

pewnie tak. czacha już mi dzisiaj nie pracuje, ale co by było gdyby kisił kurs do pp, a zaraz potem zaczął jego pompowanie, co wprowadziłby taki scenariusz?
Wydaje mi się, że to bez sensu. Jak ma odpalać rakietę, to będzie ją odpalać przed PP.

Sens opóźnianie odpału miałoby tylko wtedy, gdyby obejmowało również okres notowań PP. Wtedy dobraliby tanio pipki i dopiero wtedy jazda. Tylko kto to wytrzyma? I jaka strata dla image Moski. Przecież już teraz niektórzy się pienią, jak o nim słyszą.

Faktem jest, że tu potrzebne są infa nie o tym, że Moska rozwozi wykładziny po hurtowaniach albo że Leń zarobił w lipcu 600 tysięcy. To mogłoby zadziałać na fali ogólnej hossy, a nie przy takiej niejednoznacznej sytuacji całego rynku. Tu potrzebne są kopy w stylu przekroczenia 5% przez jakiegoś nowego akcjonariusza, albo sprzedaż wykładzin Węgrom. Spodziewane info, że Leń sprzeda trochę czegoś jakiemuś Hiszpanowi to całe g..., na które nikt nie zareaguje.

Jest jednak druga strona medalu. Kurs jest systematycznie trzymany w ryzach, a przy okazji ktoś zbiera akcje. Po wynikach za lipiec dojechałby do 39 jak nic, gdyby go ktoś ordynarnie nie zwalił. To samo było z butami. Buty po wynikach zareagowały prawidłowo i poszły prawie +10% po 10 minutach sesji, po czym ktoś je na chama zasypał i do tej pory zasypuje, jak tylko dygną trochę do góry. Tu coś jest grane i nie wygląda na to, żeby nowa płyta, którą DJ Moska chce nam puścić będzie jakaś zła.

Są tacy, którzy mimo, że podobno nic nie wiedzą, co się będzie na leniu działo zapakowali ostatnio po 70 kilo. Ja w bajki nie wierzę - nikt bez stosownej wiedzy w moskową ruletkę by nie wchodził...

Mis_Uszatek
Starszy chorąży
Posty: 1251
Rejestracja: 01 sie 2006 22:17

Postautor: Mis_Uszatek » 23 sie 2006 23:00


Smiter
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 354
Rejestracja: 02 gru 2005 15:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Smiter » 23 sie 2006 23:02

Czy ktoś wie choć poruszałem tą sprawę ,a przeszła bez echa ,co dzieje się z prospektem emisyjnym na nową emisje lentexu.
Dlaczego niektóre spólki prospekt mogą przygotować wcześniej ,a niektóre nie?Czy to jest celowe działanie? Zastanawia mnie czym to moze być podyktowane
Ponawiam pytanie Pitello, czy ktoś coś wie na ten temat?
P.S. Zwiać na kilka dni stąd na rzecz HTM:>

3plus
Kapitan
Posty: 42271
Rejestracja: 09 kwie 2006 21:50

Postautor: 3plus » 23 sie 2006 23:04

Jeśli udałoby się osiągnąć poziom 70-75 zeta do PP to mamy na drugi dzień kurs odniesienia w okolicach dzisiejszego. Wtedy mamy praktycznie drugie tyle walorów w prezencie. A wówczas wielu może pozostać i zostać przynajmniej średnioterminowym inwestorem lenia. Warto wówczas poczekać.

Kasm...powiedz mi gdzie są te prezenty bo siedzę już 4 miesiące na pipkach Lubawy i za ch.... nie mogę ich znależć.... :(

pitello
Podporucznik
Posty: 15404
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: pitello » 23 sie 2006 23:05

w sumie w interesie Moski jeśli rzeczywiście chciałby przejąć całkowitą kontrolę nad spólką jest obecnie niska cena lentexu ,a nawet zwała ,dzięki czemu mógłby tanio przejąć jak najwięcej akcji ,a potem dokupić jeszcze tanich pp.Nie robi jednak tego bo naśladuje Karkosika (choć nie do końca mu sie to udaje) i nie może pozwolić sobie na utratę zaufania inwestorów.
Zastanawiam się czy faceta już ta cała sytuacja z lentexem i lubawą zaczyna przerastać i nie może podołać tu finansowo czy moze robi to wszystko celowo.
Czy ktoś wie choć poruszałem tą sprawę ,a przeszła bez echa ,co dzieje się z prospektem emisyjnym na nową emisje lentexu.
Dlaczego niektóre spólki prospekt mogą przygotować wcześniej ,a niektóre nie?Czy to jest celowe działanie? Zastanawia mnie czym to moze być podyktowane
co do prospektu to nie licz na jakas szybka premiere, to nie ten typ, on ma zlotego sikora i nowego finansowego nad soba i calkiem niedawno RN zdecydowala o ostatecznym kierunku rozwoju. Podwaliny pod prospekt sa bo ble..ble..ble bylo juz malowane we wniosku o dofinansowanie unijne, teraz troche kopiuj, wklej pare dodatkowych tabelek, wykresow i dopiero bedzie, przyjma jakiegos kota po wakacjach i to poskleja :wink:
to po co ta emisja już teraz ,niczemu to przecież nie służy.
Tak jak na skotanie czy lubawie.Kasa zamrożona przez pól roku ,nikt z niej nie korzysta a handluje się akcjami tańszymi o kilkaset procent.
Wogóle te emisje bez gotowych prospektów to u nas wymyślił Karkosik,ale cały czas nie mogę zrozumieć jaki jest tego cel.Przecież i tak spólka kasę dostaje przy zapisach już po zatwierdzeniu prospektu.Więc dla spółki nie ma to w zasadzie znaczenia.Jedynym rozsadnym wytłumaczeniem tej praktyki jest zmniejszenie się kapitalizacji spółki na pewien dość długi okres czasu przez co łatwiej manipulować jej kursem
Moim zdaniem giełda powinna zakazać takich praktyk pomimo ,ze na karkosikach czekanie jest nagradzane
Obrazek

lubię uśrednianie w górę

Forteca
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2671
Rejestracja: 20 kwie 2006 13:50

Postautor: Forteca » 23 sie 2006 23:07

P.S. Zwiać na kilka dni stąd na rzecz HTM:>
Czy ja wiem... Żeby nie było jakiejś nagłej niespodziewanej korekty na HTM. Takie się zdarzają na spółkach spokrewnionych ze znanym inwestorem w sytuacjach, kiedy nikt się ich nie spodziewa. On trzepie nie tylko leszczy, ale i szczupaczki i sumy (grube) ;)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości