Getin [GTN]

wszystko na temat spółek publicznych
mada
Starszy sierżant
Posty: 73
Rejestracja: 03 wrz 2005 11:12

Odp:Getin [GTN]

Postautor: mada » 08 mar 2006 09:55


Witamy Cię mado :) Może chociaż ten wątek będzie normalny :)

Bardzo dobry zakup zrobiłaś jeśli chodzi o Getin. Przed nami Walne i emisja pp. Po ile i w jakim stosunku dowiemy się po walnym. Moim skromnym zdaniem lekko się skorekcimy, ale tylko lekko :)

Co do emisji obligacji to nie została przeprowadzona. Czemu? Nie wiem. Wygląda na to że Czarnecki zmienił zamierzenia, stwierdził że emisja z pp będzie bardziej opłacalna niż sprzedaż obligacji, które przecież kiedyś trzeba wykupić lub zamienić na akcje :)

Pozdrawiam :)
[/quote]
Witaj Martins
niestety nasz dzielny bankrut usunął Twój wątek na temat inwestorek, ale co tam - jesteśmy obecne
Pytałam o te obligacje bo nie daje mi to spokoju, czy pan Leszek zmienił zdanie co do sposobu pozyskania kapitału, czy po prostu nie było chętnych na ich objęcie? Dużo się czyta o przewartościowaniu tych akcji. Myśle też o kupieniu akcji, a wydaje mi się to ważne. A może się mylę i to nie ma znaczenia?

REKLAMA


szymonfilip
Młodszy chorąży
Posty: 564
Rejestracja: 08 gru 2005 20:45

Odp:Getin [GTN]

Postautor: szymonfilip » 08 mar 2006 17:31

Na tle rynku dzien chyba w miare pozytywny;] widac ze w okolicach 7,30 bedzie sie trzymac chyba
Make money money make money money money money

Martins_57614
Podporucznik
Posty: 18987
Rejestracja: 14 gru 2005 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Odp:Getin [GTN]

Postautor: Martins_57614 » 08 mar 2006 17:39

Witamy Cię mado :) Może chociaż ten wątek będzie normalny :)

Bardzo dobry zakup zrobiłaś jeśli chodzi o Getin. Przed nami Walne i emisja pp. Po ile i w jakim stosunku dowiemy się po walnym. Moim skromnym zdaniem lekko się skorekcimy, ale tylko lekko :)

Co do emisji obligacji to nie została przeprowadzona. Czemu? Nie wiem. Wygląda na to że Czarnecki zmienił zamierzenia, stwierdził że emisja z pp będzie bardziej opłacalna niż sprzedaż obligacji, które przecież kiedyś trzeba wykupić lub zamienić na akcje :)

Pozdrawiam :)
Witaj Martins
niestety nasz dzielny bankrut usunął Twój wątek na temat inwestorek, ale co tam - jesteśmy obecne
Pytałam o te obligacje bo nie daje mi to spokoju, czy pan Leszek zmienił zdanie co do sposobu pozyskania kapitału, czy po prostu nie było chętnych na ich objęcie? Dużo się czyta o przewartościowaniu tych akcji. Myśle też o kupieniu akcji, a wydaje mi się to ważne. A może się mylę i to nie ma znaczenia?
Witam. Forum mi dzisiaj nie działało więc dopiero teraz odpowiadam. Co do wątku inwestorek to założyłem nowy w Hyde Parku i zapraszam się tam wpisywać. Koleżanki też może się zmobilizują, przynajmniej dla orientacji :)

Co do obligacji Getinu to Leszek zmienił koncepcję, z akcji więcej kaski wyciśnie dlatego będą pp. Co do obecnej ceny jest znakomicie. Rynek leciał na ryj a Getin stracił naprawdę niewiele. Jednak przed samym pp spodziewam się podobnych poziomów lub około 7 zeta. Wszystko zależy od WZA. Cena akcji i podział jest istotny.

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 08 mar 2006 17:40 przez Martins_57614, łącznie zmieniany 1 raz.

PiterPP
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 233
Rejestracja: 20 lut 2006 22:01

Odp:Getin [GTN]

Postautor: PiterPP » 08 mar 2006 22:39

No to generale Martins dobre wiesci przynosisz.
Czy masz coś jeszcze w swoim zasobniku.
Jaką cene pp przewidujesz i co może wydażyć się z GTN do oczekiwanego Walnego Zebrania??
Jak będzie spadał do 7 , to być cierpliwym czy może ....itd
Co tak dzisiaj słabo idze to forum -imprezujecie z okazji 8 marca!!

mbs600
Sierżant sztabowy
Posty: 179
Rejestracja: 03 lut 2006 01:36
Lokalizacja: LUBLIN

Odp:Getin [GTN]

Postautor: mbs600 » 08 mar 2006 23:11

ja podejrzewam ze slabo idzie forum bo ludzie boja sie wlaczac kompy i sprawdzac stan inwestycji na rachunkach maklerskich po tych spadkach... :P
Money come,
money go,
you know...

mbs600
Sierżant sztabowy
Posty: 179
Rejestracja: 03 lut 2006 01:36
Lokalizacja: LUBLIN

Odp:Getin [GTN]

Postautor: mbs600 » 08 mar 2006 23:13

do DaveGahan
nick to inna historia... mam inne cudo :D ale to nie forum o samochodach, pozdrawiam :)
Money come,
money go,
you know...

kees
Młodszy chorąży
Posty: 653
Rejestracja: 26 lut 2006 14:16

Odp:Getin [GTN]

Postautor: kees » 09 mar 2006 00:28

na obligacje nie było chętnych to zrobi z pp :roll: :roll: :roll: :idea:

szszeregowy
Chorąży
Posty: 737
Rejestracja: 21 sty 2006 23:13

Odp:Getin [GTN]

Postautor: szszeregowy » 09 mar 2006 00:35

kupiłem getin , zwała murowana :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Martins_57614
Podporucznik
Posty: 18987
Rejestracja: 14 gru 2005 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Odp:Getin [GTN]

Postautor: Martins_57614 » 09 mar 2006 02:14

No to generale Martins dobre wiesci przynosisz.
Czy masz coś jeszcze w swoim zasobniku.
Jaką cene pp przewidujesz i co może wydażyć się z GTN do oczekiwanego Walnego Zebrania??
Jak będzie spadał do 7 , to być cierpliwym czy może ....itd
Co tak dzisiaj słabo idze to forum -imprezujecie z okazji 8 marca!!
Mało dziś wpisów bo Forum od 10 do praktycznie 13 lub 14 nie działało. Pewnie wyłączyli serwer i poszli świętować ;)

Co do pp Getinu i ceny wszystko zależy od tego kiedy będzie przeprowadzona emisja, jeśli w korekcie to Leszek nie ma się co z ceną za pp wydurniać i będzie 1-2 zeta za akcję. Z drugiej strony trzeba wziąść pod uwagę że jest głównym udziałowcem i ani myśli pozbywać się udziałów więc im wyższa cena pp tym gorzej dla niego samego. Przecież musi za swoje akcje pp zapłacić i to nie małą sumkę.

Co do samych akcji, cóż przewiduję osłabienie kursu, sprawdziło się już 2 razy w przypadku Getinu zatem 3 raz będzie tak samo. Ile będą kosztować trudno powiedzieć jednoznacznie. Myślę że przedział 6.50-7.00 jest jak najbardziej stosowny. Zależy też od korekty jaka będzie. Bo cena może spaść poprzez samą korektę na rynku.
Z kolei jak będzie głębsza korekta to Leszek raczej poczeka z emisją akcji, więc wszystko jak narazie zależy od sytuacji na rynku.

Pożyjemy zobaczymy, pozdrawiam :)

kristof
Chorąży
Posty: 725
Rejestracja: 04 sty 2006 12:48
Lokalizacja: Śląsk

Odp:Getin [GTN]

Postautor: kristof » 09 mar 2006 09:55

W dzisiejszym parkiecie.
07:29 09.03.2006 Nr 2982, kolumna 5
Banki | Teraz trzeba klientów przekonać do kredytów
Getin Bank rusza na Wschód

Cabaret
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 08 gru 2005 16:15

Odp:Getin [GTN]

Postautor: Cabaret » 09 mar 2006 10:18

Ku pokrzepieniu serc. Dzisiejszy artykuł :
http://euro.bankier.pl/news/article.htm ... r=priority
Pzdr

ryzykant25
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2194
Rejestracja: 03 lut 2006 19:24
Lokalizacja: Gdynia

Odp:Getin [GTN]

Postautor: ryzykant25 » 09 mar 2006 10:38

ten artykol jest znany od dwoch tygodni ... :twisted:
Wspomnienia gracza giełdowego - Jesse Livermore NA SPRZEDAŻ !!! Oferty prosze kierowac na priv.

blachax
Starszy plutonowy
Posty: 38
Rejestracja: 23 lut 2006 10:40

Odp:Getin [GTN]

Postautor: blachax » 09 mar 2006 10:50

Jak to mam rozumiec? cena PP juz jest podana? 5,5 zł?

Getin Holding S.A., zawiadamia, iż w dniu 06.03.2006r. otrzymał informację od GETIN Bank S.A. z siedzibą w Katowicach (dalej "GETIN Bank"), jednostki zależnej od Emitenta, iż w dniu 23.02.2006r. zatwierdzony został przydział akcji serii U GETIN Banku, obejmowanych przez akcjonariuszy w ramach wykonania prawa poboru. W emisji akcji serii U GETIN Banku, Getin Holding S.A. objął łącznie 9.976.359 (słownie: dziewięć milionów dziewięćset siedemdziesiąt sześć tysięcy trzysta pięćdziesiąt dziewięć) akcji zwykłych imiennych, za które Spółka dokonała wpłaty w kwocie 54.869.974,50 zł. (słownie: pięćdziesiąt cztery miliony osiemset sześćdziesiąt dziewięć tysięcy dziewięćset siedemdziesiąt cztery złote 50/100). Cena emisyjna za jedną akcję wynosiła 5,50 zł. (słownie: pięć złotych 50/100) Zgodnie z otrzymaną informacją, GETIN Bank występuje aktualnie do sądu rejestrowego z wnioskiem o wydanie postanowienia o zmianie Statutu GETIN Banku w zakresie wysokości kapitału zakładowego. O uzyskaniu informacji dotyczącej wydania powyższego postanowienia Emitent poinformuje odrębnym raportem. Po dokonaniu rejestracji podwyższenia kapitału GETIN Banku, Getin Holding S.A. będzie posiadał akcje stanowiące 99,28% kapitału zakładowego GETIN Banku. Wartość nominalna jednej akcji GETIN Banku wynosi 1,35 zł. (jeden złotych 35/100).

Cabaret
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 08 gru 2005 16:15

Odp:Getin [GTN]

Postautor: Cabaret » 09 mar 2006 10:58

Ad. BlaszkaX. Jak trafnie zauważyłeś, jest to emisja z pp, ale GTN Banku a nie GTN Holdingu - którego akcjonariuszem chciałbyś zapewne zostać. ;-) Pzdr

peace
Chorąży
Posty: 836
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:Getin [GTN]

Postautor: peace » 09 mar 2006 11:15

opowiem Wam co mi sie przytrafilo; zalozylem swojej mamie certyfikat ubez. na dozycie jako rodzaj lokaty ktora omija podatek belki; po wygasnieciu certyfikatu zgodnie z informacja ktora podawal pracownik banku pieniadze mialy byc przelane bezposrednio na rachunek w getin banku ktory pod ten certyfikat zostal zalozony; oczywiscie tak sie nie stalo!!!! po 2 tygodniach od wygasniecia umowy na ktora byl spisany certyfikat pieniadzy nie bylo na koncie; okazalo sie ze aby pieniadze trafily na wskazane konto w getin banku potrzebna jest dyspozycja pisemna mojej mamy i tylko mamy (ja nie moge takiej dyspozycji wydac pomimo ze bylem uprawomocniony do tego certyfikatu); ok faktycznie w umowie okazalo sie ze tak to zostalo zapisane jednak jak napisalem wczesniej pracownik informowal nas (mam swiadka na to ) ze przelew powortny bedzie zrealizowany w sposob automatyczny po wygasnieciu waznosci certyfikatu; sciagnalem wiec mame specjalnie do banku by dokonala stosownych podpisow i zeby w ciagu 3 dni roboczych pieniadze wreszcie wyladowaly na jej rachunku; no i tu dopiero sie zaczyna; przeczuwajac ze na przelew wczesniejszy (do 3 dni roboczych - tak glosi regulamin) raczej nie mam co liczyc umowilem sie na wyplate pieniedzy zaraz po zakonczeniu tego okresu; pieniedzy nie bylo pracownik banku zapewnial jednak ze pieniadze NA PEWNO beda jeszzce tego samego dnia ale za pewne przelane zostana pozniejszym elixirem; wzial ode mnie nr tel i powiedzial ze bedzie dzwonic; no niestety to ja zadzwonilem pierwszy jak stracilem cierpliwosc by uslyszec ze pieniedzy jeszcze NIE MA!!! o 16,30 tego samego dnia zadzwonil (!!!!) pracownik banku by mi przekazac ze ... PIENIEDZY NIE MA; na nastepny dzien mysle sobie pieniedze musza byc na 100 % moze przyszly wieczornym elixirem kiedy bank dla klientow jest juz zamkniety??? wiec zaraz po skonczeniu pracy o 16 na dzien nastepny ide pewnym krokiem do GETIN BANKU ( po raz 5!!! w tej samej sprawie) daje swoj dowod by za chwile uslyszec ze pieniedzy dalej NIE MA!!!! jakis zart? nie, pracownik rozklada bezradnie rece - NIE MA! i nie wie kiedy beda !!! tego bylo mi juz za wiele; powiedzialem ze nie opuszcze banku dopoki nie dostane swoich pieniedzy i jezeli sie zaraz nie znajda na naszym koncie gotoe do wyplaty to sprawqe zglaszam na prokurature i dzwonie na policje; jak widac moja grozba podzialala bo po telefonie ktory wykonal pracownik banku pieniadze w ciagu 20 minut znalazly sie na koncie i zostaly wyplacone!!! jezeli wiec to ma byc powazny bank to takie rzeczy sa niedopuszcalne !!! po raz pierwszy z czyms takim sie spotkalem a na koniec po takim incydencie nawet slowa przepraszam ze strony kierownika tego oddzialu lub kogos z centrali, nie wspominajac juz o tym ze przez 3 tygodnie bank obracal naszymi pieniedzmi !!! gdyby to ktokolwiek z nas spoznil sie choc 1 dzien ze splata czegokolwiek bankowi to zaraz by zostal ukarany horendalnymi odstekami, prowizjami za nieterminowa splate, wykonany telefon do dluznika czy wyslanie listu z ponagleniem; po prostu p. czarnecki ma Was gdzies i wcale bym sie nie zdziwil ze emisja jest wlasnie po to by przywrocic GETIN BANKOWI plynnosc finansowa bo za pewne z taka sie boryka jezeli takie rzeczy maja miejsce;

caly incydent mial miejsce w OPOLU na ul. Ozimskiej;
to tak ku uwadze a tekst jest z FOPA a akcje GTN mam jakby co


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości