PSW Holding [GPH] cz.IV

wszystko na temat spółek publicznych
Gorbashow_208078
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7369
Rejestracja: 12 lis 2008 15:41
Lokalizacja: Dublin

Postautor: Gorbashow_208078 » 12 sty 2011 01:11

Prowokacje prowokacje... [-X
Jak zmienicie ten zarzad (:^o ) w calosci, to sie pomysli (w sumie chyba i wlascicieli tez :-k). Do tego czasu nie ma nawet co porownywac. :lol:
"Ja nie muszę rysować kresek - wystarczy że na wykres przez 10 sekund spojrzę."-stockfire,IMMO,cz.XII,str.1010
Obrazek

REKLAMA


Robin_292808
Młodszy chorąży
Posty: 510
Rejestracja: 05 mar 2010 12:23
Lokalizacja: Sherwood

Postautor: Robin_292808 » 12 sty 2011 01:39

Pan Sandokan zacytowal pismo niejakiego Robina z 20maja 2010 jak rozumiem o popelnieniu przestepstwa./a uwzględniajac adresatow e-maila/ przez Panow Krawczykow.Poniewaz przeczytalem tam o zawiadomieniu prokuratury /i KNF/ to chcialbym zapytac Pana Robina czy prokuratura wszczęla dochodzenie /śledztwo/,odmowila wszczęscia dochodzenia/śledztwa/,umorzyla postępowanie wobec braku cech przestępstwa,wobec iinych przeslanek umorzenia ,a moze skierowala akt oskarzenia
Nie wiem co zrobiła prokuratura, to nie był mój post, a jedynie zrobiłem zrzut ekranu tego, co ktoś napisał na Bankierze.. :roll:
Zapewne w tym roku wypowiadać się będą w podobnym tonie, bo jak napisał Amigo, ludzie muszą im słać pochwały za kółeczka. Do tego ten papier się nadaje.

merida2
Starszy chorąży
Posty: 1240
Rejestracja: 22 kwie 2006 11:36

Postautor: merida2 » 12 sty 2011 01:50

Problemem jest a contrario.Brak merytoryki.

Gregor_277087
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2009 11:49

Postautor: Gregor_277087 » 12 sty 2011 08:37

Panowie siedzieć na dupsku albo skakać. To jest Giełda a dokładniej NC wiec tu wszystko jest możliwe. Jak macie kasę to dokupować okazje trafiają się rzadko. Jak ktoś masz kasę żeby na chama zwalać kurs to jest okazja żeby ugryźć trochę z tego tortu. Photon też spadał przez pół roku z 6PLN na 3,2PLN a potem w kilka dni wrócił na 5PLN trzeba znać swoje miejsce w szeregu :idea:
Gregor na Boga...nie porownuj Krawcow do Photona, bo to jakims czarnym humorem zalatuje. [-X
Zarzad to wielka czesc fundamentow...o ile nie najwieksza, bo to on decyduje o tym, co bedzie w przyszlosci. Tu masz Krawcow, co robili kazdy moze latwo sprawdzic...wiec grac owszem, jak ktos ma nerwy na Krawcach pogrywac, moze czasem ktos wpadnie zrobic zamieszanie, ale fundamentow to szukac gdzie indziej.
Gorbi ja nie porównuje Krawców do Photona bo albo porównujemy zarządy, spółki albo właścicieli do siebie. Ja porównuje akurat zachowanie kursu jednej spółki do drugiej. Oraz możliwości rozwoju każdej ze spółek. A dobrze wiesz że Photon i GPH to liderzy zysków i obrotów na NC. Co do zarządu to każdy wie że ty wychwalasz Photona pod niebiosa i czy on był po 6PLN czy po 3PLN zawsze chwaliłeś go bo jak sadzę jesteś mocno zaangażowany. Raz byłeś zarobiony na Photonie raz byłeś straty. Ja podobnie mam na GPH ale patrząc długoterminowo od października 2009r jestem cały czas bardzo dobrze zarobiony i jak na razie na żadnej innej spółce nie zarobiłem tyle.

Gregor_277087
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2009 11:49

Postautor: Gregor_277087 » 12 sty 2011 08:38

jw.

kopytko0
Porucznik
Posty: 21152
Rejestracja: 01 cze 2005 19:17

Postautor: kopytko0 » 12 sty 2011 09:11

Panowie siedzieć na dupsku albo skakać. To jest Giełda a dokładniej NC wiec tu wszystko jest możliwe. Jak macie kasę to dokupować okazje trafiają się rzadko. Jak ktoś masz kasę żeby na chama zwalać kurs to jest okazja żeby ugryźć trochę z tego tortu. Photon też spadał przez pół roku z 6PLN na 3,2PLN a potem w kilka dni wrócił na 5PLN trzeba znać swoje miejsce w szeregu :idea:
Gregor na Boga...nie porownuj Krawcow do Photona, bo to jakims czarnym humorem zalatuje. [-X
Zarzad to wielka czesc fundamentow...o ile nie najwieksza, bo to on decyduje o tym, co bedzie w przyszlosci. Tu masz Krawcow, co robili kazdy moze latwo sprawdzic...wiec grac owszem, jak ktos ma nerwy na Krawcach pogrywac, moze czasem ktos wpadnie zrobic zamieszanie, ale fundamentow to szukac gdzie indziej.
Gorbi ja nie porównuje Krawców do Photona bo albo porównujemy zarządy, spółki albo właścicieli do siebie. Ja porównuje akurat zachowanie kursu jednej spółki do drugiej. Oraz możliwości rozwoju każdej ze spółek. A dobrze wiesz że Photon i GPH to liderzy zysków i obrotów na NC. Co do zarządu to każdy wie że ty wychwalasz Photona pod niebiosa i czy on był po 6PLN czy po 3PLN zawsze chwaliłeś go bo jak sadzę jesteś mocno zaangażowany. Raz byłeś zarobiony na Photonie raz byłeś straty. Ja podobnie mam na GPH ale patrząc długoterminowo od października 2009r jestem cały czas bardzo dobrze zarobiony i jak na razie na żadnej innej spółce nie zarobiłem tyle.
Sporo racji w tym, że Photon mimo wszelakich och i ach na jego wątku, na obecnym etapie wykresu PSW może pozazdrościć. Ma się to nijak do siebie jak się porównuje zarzadzanie obu spółek, a wręcz jest obrażaniem zarządu Photonu porównując go do tego czegoś co ma w nazwie Grupa.
PSW idealnie pasuje do przesłania tego utworu, chociaż wątpię, że to pojmiesz.

http://www.youtube.com/watch?v=bAEsESMLjSA

kwinto 121
Młodszy chorąży
Posty: 597
Rejestracja: 07 sty 2011 18:57
Lokalizacja: zach-pom.

Postautor: kwinto 121 » 12 sty 2011 09:20

Witam,jest szansa na korekcyjny ruch w górę.
Kwinto,kto to jest?Nie zwracaj na nich uwagi.

oldmike_27836
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8205
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: oldmike_27836 » 12 sty 2011 09:24

8 grudnia była korekta prognoz związana z przeszacowaniem aktywów. Kurs PSW w tym okresie był na maksach (2-2,2) i stąd dodatkowe 6mln zysku (6mln akcji kupionych po 1 zeta i wzrost do 2 zet). W dniu 28-29 grudnia kurs się wahał w okolicach 1,5 co już zmniejsza zysk netto z wyceny do 3 mln.
Na dziś (rok 2011) ten zysk stopniał do 1,2mln i końca nie widać. Ale rok zaczynają od 1,8mln strat a w całości od ostatnich prognoz 4,2mln!!!!!
Zakładany zysk w prognozach na 2010 był w wysokości 7,3mln złotych. Doliczając to, co wydaje im się że jest już ich, czyli 1,6mln z potrąceń od Vatenfala, zrobili jedynie swoją prognozę.
Ale czy zrobili?
Po 3kwartałach było 4,5mln zysku.
W październiku było 800k zysku.
W listopadzie zysk miał być zgodny z prognozami czyli 1mln.
W grudniu muszą mieć 1 mln zysku by wypełnić zakładany zysk z pierwotnych prognoz.
Ale czego się spodziewać jak zyski są wirtualne?
Przecież przychody w prognozach jedynie wzrosły o 2mln ze 148 do 150mln.
A co będzie jak trzeba będzie oddać te naliczone zyski z Vattenfalla? Kolejne straty? Czy rok 2011 to rok strat?
Czekam na korektę prognoz za 2010. Musi być i będzie ona w dół.
Czekam na oficjalnie zakończony spór z Vattenfallem. Zakładając zdolności negocjacyjne Piotrusia zakładam, że nie tylko oddadzą te 1,6mln + odsetki ale jeszcze może pojawić się emisja ratunkowa dla cypryjskiego podmiotu.
Dziś kurs spadł o złotówę a co będzie jeżeli będą chcieli wejść na rynek główny i zwiększyć FF do wymaganych 25%? Wzrosty bo ustalą sobie cenę 5zet? Z historii ich działalności: dziesięc razy po 45 groszy się wymieniali własnymi akcjami na HMSG niby porządkując grupę. Na leszcza to nie działa.
Podziwiam (sarkazm) ludzi którzy stawiają na politykę dywidendową GPH. Spadek kursu o 1 zet wymagałby dywidendy rzędu 1 zeta, co daje 48mln zysku do podziału. Ale jeżeli ktoś w to wierzy to dobrze. :lol:

Gregor_277087
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2009 11:49

Postautor: Gregor_277087 » 12 sty 2011 09:41

8 grudnia była korekta prognoz związana z przeszacowaniem aktywów. Kurs PSW w tym okresie był na maksach (2-2,2) i stąd dodatkowe 6mln zysku (6mln akcji kupionych po 1 zeta i wzrost do 2 zet). W dniu 28-29 grudnia kurs się wahał w okolicach 1,5 co już zmniejsza zysk netto z wyceny do 3 mln.
Na dziś (rok 2011) ten zysk stopniał do 1,2mln i końca nie widać. Ale rok zaczynają od 1,8mln strat a w całości od ostatnich prognoz 4,2mln!!!!!
Zakładany zysk w prognozach na 2010 był w wysokości 7,3mln złotych. Doliczając to, co wydaje im się że jest już ich, czyli 1,6mln z potrąceń od Vatenfala, zrobili jedynie swoją prognozę.
Ale czy zrobili?
Po 3kwartałach było 4,5mln zysku.
W październiku było 800k zysku.
W listopadzie zysk miał być zgodny z prognozami czyli 1mln.
W grudniu muszą mieć 1 mln zysku by wypełnić zakładany zysk z pierwotnych prognoz.
Ale czego się spodziewać jak zyski są wirtualne?
Przecież przychody w prognozach jedynie wzrosły o 2mln ze 148 do 150mln.
A co będzie jak trzeba będzie oddać te naliczone zyski z Vattenfalla? Kolejne straty? Czy rok 2011 to rok strat?
Czekam na korektę prognoz za 2010. Musi być i będzie ona w dół.
Czekam na oficjalnie zakończony spór z Vattenfallem. Zakładając zdolności negocjacyjne Piotrusia zakładam, że nie tylko oddadzą te 1,6mln + odsetki ale jeszcze może pojawić się emisja ratunkowa dla cypryjskiego podmiotu.
Dziś kurs spadł o złotówę a co będzie jeżeli będą chcieli wejść na rynek główny i zwiększyć FF do wymaganych 25%? Wzrosty bo ustalą sobie cenę 5zet? Z historii ich działalności: dziesięc razy po 45 groszy się wymieniali własnymi akcjami na HMSG niby porządkując grupę. Na leszcza to nie działa.
Podziwiam (sarkazm) ludzi którzy stawiają na politykę dywidendową GPH. Spadek kursu o 1 zet wymagałby dywidendy rzędu 1 zeta, co daje 48mln zysku do podziału. Ale jeżeli ktoś w to wierzy to dobrze. :lol:
Po kolei:

Pierwsza prognoza mówiła o 7,3mln.zł zysku i 148mln.zł przychodu
I zgodnie z raportami miesięcznymi tyle zysku wypracowali ale dodatkowo w październiku dokonali potrącenia z Vattenfallem dlatego też zysk zwiększył się z 7.3mln.zł do 9mln.zł i podnieśli tylko o 2mln.zł przychody wiec ja tu nic nadzwyczajnego nie widzę.

Wycenę aktywów zrobili podobnie jak robi MCI który wiadomo ile więcej zarobił w 2010r co spowodowane było zwiększeniem się wartości aktywów głównie ABC Data.

warto jeszcze dodać że pod koniec grudnia debiutowały spółki z stajni Platinum i nie dość że sprzedali trochę akcji po wzroście ponad 100% to jeszcze spółki utrzymują się ok 50% powyżej ceny jaka widnieje w księgach Platinum a tego przy prognozach nie planowali.

Nie muszę Ci chyba mówić o tym że ten zysk z GPH zostanie skonsolidowany z Platinum co przełoży się na wzrost wartości Platinum a tym samym wzrost posiadanego przez GPH pakietu akcji Platinum.

oldmike_27836
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8205
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: oldmike_27836 » 12 sty 2011 09:54

wiec ja tu nic nadzwyczajnego nie widzę.
W tych już zarobionych pieniądzach (6,3mln zet), bo o zyskach w grudniu nic na razie nie wiadomo, widnieje zysk jednorazowy ze sprzedaży HMSG (2mln zet)

Bardzo szybko topnieją tutaj zyski ze sprzedaży węgla a szybko rosną inne, które mogą okazać się wirtualne w końcowym rozrachunku.

Wycena Krawczykowych akcji ma tendencję pójścia w dół. Od momentu debiutu w którym de facto cenę ustalają Krawce i ich funfle ceny lecą w dół vide HMSG, Depend. Jeszcze jakaś zadebiutowała?
Ostatnio zmieniony 12 sty 2011 10:19 przez oldmike_27836, łącznie zmieniany 1 raz.

kopytko0
Porucznik
Posty: 21152
Rejestracja: 01 cze 2005 19:17

Postautor: kopytko0 » 12 sty 2011 10:07

oldmike też ujmiemy w pozwie zbiorowym. Nauczy się, że siorbanie perełki jest podstawą funkcjonowania na forum albo odsiedzi rok w Rosyjskich łagrach wykopując węgiel
o!

Harold
Podporucznik
Posty: 13818
Rejestracja: 07 lis 2005 11:32
Lokalizacja: inąd.

Postautor: Harold » 12 sty 2011 10:14

a mnie dalej zastanawia jak zrobili 7 milionów należności z 700 tysięcy... :roll:
home away...spadamy pod spadki w USA dyskontujące jutrzejsze wzrosty ich kontraktów w odpowiedzi na dzisiejszy spadek ich indeksów spowodowany spadkiem kontraktów po wzrostach indeksów...

gregas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2392
Rejestracja: 16 wrz 2006 20:46

Postautor: gregas » 12 sty 2011 10:15

gdyby nie ciachanowskie podporki na kursie teraz po 10 tys co grosz, popytu wogole nie widac, w sumie nie ma co sie dziwic, kazdy moze poczytac raporty sprzed ponad roku i tam widac jaki numer Krawce wywineli, a najlepsze jest to ze mimo 50% spadku dalej maja okolo 1000% zysku na milionach wyemitowanych dla siebie akcji :?

kopytko0
Porucznik
Posty: 21152
Rejestracja: 01 cze 2005 19:17

Postautor: kopytko0 » 12 sty 2011 10:19

a mnie dalej zastanawia jak zrobili 7 milionów należności z 700 tysięcy... :roll:
Jak usuniesz swój post będę apelował do "bryket" "wengel" o przekazanie Ci zaproszenia na najbliższą konferencję prasową jakiejkolwiek z ich spółek, podczas której do woli najesz się słonych paluszków oraz skosztujesz przeterminowanej wody mineralnej. Z góry przedzam, że na dalej idące ustępstwa nie masz co liczyć.

oldmike_27836
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8205
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: oldmike_27836 » 12 sty 2011 10:20

oldmike też ujmiemy w pozwie zbiorowym. Nauczy się, że siorbanie perełki jest podstawą funkcjonowania na forum albo odsiedzi rok w Rosyjskich łagrach wykopując węgiel
o!
Od roku się do tych łagrów szykuje jedząc cebulę w 5 smakach :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości