CAPITAL XI

wszystko na temat spółek publicznych
Vilenwne
Starszy chorąży
Posty: 1071
Rejestracja: 20 lis 2005 18:38

Postautor: Vilenwne » 27 maja 2006 14:15

wszystło pieknie Vil

tylko w takim razie dlaczego ostatnio uwazasz ze wycena na dzien dzis ecardu to 50 - mln :shock:

w takim razie Capital jak nie wyceni ecardu na 100 mln to znaczy ze bedzie tania dz.....

takich perełek nie sprzedaje sie czesto wiec powienien zgarnac jak najwiecej mysle ze nawet emisja na poziomie 100 mln powiedzie sie i to z duza redukcja :!:

mimo rynku obecnego w sumie moze powiem ze nawet tym bardziej
nowe spolki wchodzace nie sa wiwindowane jeszcze nie uczestniczyły w hossie dlatego mozna wiecej z nich wycisnac bo wielu sie znajdzie chetnych tym bardziej ze takie interferie wyceniały sie na 50 - 60 mln
to ecard 100 mln !!!

ale mysle ze niestety zostanie wlasnie wyceniony na 50 - 60 mln ecadr troszke bede zawiedzony od 80 bede zadowolony :lol:
To konserwatywna wycena na potrzeby tego forum by nie wzbudzać zbyt dużej euforii. Podobnie było z moimi wycenami CP koło 50 tym czasem kurs dobił do 100. Tak między nami w tajemnicy powiem, że liczę na 100 mln.

REKLAMA


omegameil
Chorąży
Posty: 909
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: HH

Postautor: omegameil » 27 maja 2006 14:16

"GW": Kto spowodował czarny tydzień na giełdach?
(Gazeta Wyborcza, pb/27.05.2006, godz. 09:21)

To zagraniczni inwestorzy odpowiadają za ostatnie tąpnięcia na młodych giełdach, m.in. w Polsce, Czechach i na Węgrzech - czytamy w sobotnim wydaniu "Gazety Wyborczej".
W ciągu tygodnia z funduszy inwestycyjnych działających na wszystkich rynkach wschodzących klienci wycofali najwięcej kapitału w historii.

Dane Domu Maklerskiego BZ WBK potwierdzają to, o czym od połowy maja mówili jednym głosem zarządzający funduszami na warszawskiej giełdzie. Wskazywali, że to zagraniczne fundusze inwestujące na rynkach wschodzących ruszyły do zmasowanej wyprzedaży. Sprowokowały je do tego komentarze amerykańskiego banku centralnego, który podnosząc główną stopę procentową do 5 proc., nie wykluczył kolejnych podwyżek

Od szczytu z 11 maja do dna z 24 maja indeks dwudziestu największych i najbardziej płynnych spółek naszej giełdy WIG20 stracił aż 16,5 proc. napędzany spadkami takich tuzów jak KGHM, PKN Orlen czy Grupa Lotos.

Według danych NBP w ostatnim kwartale 2005 r. i pierwszym tego roku zagraniczni gracze sprzedali polskie akcje o łącznej wartości 3,7 mld zł.

Więcej na ten temat w "Gazecie Wyborczej".



Bzdura a co złotówki w walizkach do domu zabrali

GIORGIO ARMANI_69521
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3938
Rejestracja: 14 mar 2006 16:46
Lokalizacja: Skąd wiatr wie, w którą stronę wiać?

Postautor: GIORGIO ARMANI_69521 » 27 maja 2006 14:16

Ecard vs Bankier.
Na podstawie PB http://pb.pl/content.aspx?sid=2303&guid ... 8F960CCF4F
Ecard to lider na polskim rynku autoryzacji kart w Internecie. Posiada ponad 90% udziałów. Jego klientami są największe banki w Polsce http://www.ecard.pl/O-ecard.htm

Firma miała 1,65 mln zysku za 2005 rok http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=417826
Obroty wynosiły 160 mln.
Prezesem jest Konrad Korobowicz. Twórca jednego z największych internetowych banków w Polsce Inteligo. Aktualnie własność PKO BP.
Capital partners posiada 45% akcji,
5% posiada Konrad Korobowicz - Prezes eCard,
5% - Radosław Sosnowski -Wiceprezes eCard,
resztę (45%) spółka wskazana przez Permobile sp. zo.o. - partnera w tej transakcji.
Kapitał zakładowy to 20 mln.

Bankier to portal giełdowy zajmujący się pośrednictwem w sprzedaży produktów finansowych, ale większa część jego przychodów to reklamy.
Jego zysk w 2005 roku wyniósł 0,34 mln.
Kapitał zakładowy to 5,672 842.
Więcej informacji w artykule PB.

Jeżeli debiut Bankiera odbędzie się po maksymalnej cenie to jego wartość będzie wynosić 64 mln.

Przyjrzyjmy się bliżej wskaźnikom cena/zysk opublikowanym w PB.

Wycena eCarda na podstawie tych wskaźników:
Bankier c/z 188 --------------- eCard 310 mln
Onet c/z 88 -------------------- eCard 145 mln
Interia c/z 110 ----------------- eCard 181 mln
Travelplanet c/z 1925 -------- eCard 3176 mln
Bankrate c/z 74 ---------------- eCard 122 mln

Średnio 786 mln.
Odrzucając wartości skrajne: 212 mln.

Oczywiście eCard w sposób zasadniczy różni się od wymienionych spółek. W mojej opinii jego perspektywy są dużo większe niż opisanych portali.

eCard jest monopolistą, z ponad 90% udziałem. Dlatego może działać na wyższych marżach.
Żaden z wymienionych portali nie jest monopolistą i podlega dużej konkurencji.

Prezesem firmy jest Konrad Korobowicz. Znany i ceniony manager, który udowodnił swoją wartość tworząc Inteligo. Jak ważny jest zarząd, a tym samym zaufanie do firmy chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Wystarczy spojrzeć na notowania betacomu, który wyceniany jest poniżej swojej wartości z powodu braku zaufania do menagmentu. Z kolei wartość Skotanu opiera się w zasadniczy sposób na osobie Pana Karkosika, którego natura wyposażyła w midasowy dotyk.

eCard to spółka niezwykle wiarygodna pod każdym względem. Ostatnio zdobyła II miejsce w konkursie na najbardziej rzetelne przedsiębiorstwo http://www.ecard.pl/ii-miejsce-w-rankin ... -firma.htm

eCard to jedna z najszybciej rozwijających się firm we wschodniej Europie http://www.ecard.pl/nagroda-rising-star.htm


Capital Partners skorzysta z debiutu eCarda.

Jeżeli eCard zadebiutuje z ceną 5 zł za akację, będzie wart 100 mln przy c/z 60. W porównaniu z wyżej przytoczonymi firmami to cena niezwykle atrakcyjna.
Udziały CP będą warte 45 mln.
Jeżeli firma zdecydowałaby się wypłacić dywidendę, na jedną akcję przypadałoby prawie 4 zł i to przy aktualnej cenie za akcję CP 14,25. Oczywiście o dywidendzie nie ma mowy, ale przedstawiam te informację by uświadomić jak atrakcyjnie wyceniane mogą być teraz akcje.

W przypadku zysku 45 mln i wskaźniku c/z 30 dla CP jedna akcja powinna być warta 117 zł.
Moja wycena 42 zł. uwzględnia wartość ecarda na poziomie 50 mln oraz koszty związane z zakupem ecarda, ale nie uwzględnia ewentualnego wzrostu notowań tej spółki po debiucie.
Nie uwzględniam wartości innych spółek portfelowych.

Capital Partners to fundusz venture capital. W skałd portfela wchodzą jeszcze:
- 63% bipromet (konstrukcje stalowe)
- 50% cp energia (gaz)
- 100% DM CP (dom maklerski)

Publikacja jest wyrazem przemyśleń autora. Została opracowana na podstawie ogólnie dostępnych informacji. Może i na pewno zawiera subiektywne odczucia autora. Przed podjęciem decyzji inwestycyjnych warto dokonać własnych obliczeń.
Zastrzegam sobie prawo do kilkukrotnego zamieszczenia tego tekstu.
Inwestowanie na giełdzie zawsze związane jest z dużym ryzykiem.

POWTORZĘ jeszcze RAZ CAPITAL to WIELKA PRZYSZŁOŚC.NIE SIEJE a ZBIERAC BEDZIE KOKOSY i na tym polega WYZSZOSC MYSLENIA nad PRACĄ.[/quote]


TACY CO TO NIE SIEJĄ O ORZĄ TO SIĘ NAZYWAJĄ...ZŁODZIEJE DROGI ALFREDZIE! :lol: :lol: :lol: !
Nie należy propagować "pure nonsens'u" tam, gdzie panuje "common nonsense".

tomcio70
Sierżant
Posty: 53
Rejestracja: 28 mar 2006 21:37

Postautor: tomcio70 » 27 maja 2006 14:16

Pasikonik nie neguje twojego podejscia do sprawy kazdy ma prawo interpretowac swoje przewidywania odczucia oraz wykresy jak tylko chce i kazdy jezeli bierzemy gielde pod uwage moze miec racje takze Ty
Ja gram pieniedzmi tz wolnymi czy wydam je tu czy tu to mi rybka wiec zadne wzrosty ani spadki na mnie nie robia zadnego wrazenia
jednakze nie mam sposobnosci tracic lecz zarabiac taki mam juz styl i szczescie za co dziekuje Bogu za te laski i mam dzis to co mam
z takimi ludzmi jak Bala mam na codzien do czynienia i tez tego pokroju ludzie doszli do wielkich majatkow po przez swoje obiektywne spojrzenie na rzeczywistosc na rynek i wyczucie punktu zapalnego oraz wielkiego szczescia sa ambitni ponad posiadanie duzych kont bankowych
Wiec ten obraz psychologiczny osoby jaka jest BALA daje mi obraz jego sposobu dzialania tym bardziej ze nie ktore kroki jego postepowania jestem w stanie przewidziec bo jak wiecie charaktery lubia sie powtarzac i to sie w tym wypadku dzieje dlatego na ta spolke postawilem .Wiele rzeczy moze przeciagnac sie w czasie badz moga przyczyny wyniknac od nas nie zalezne lecz osobowosc dazenia do celu daje obraz calej spolki capital partners bledy sa nie wykluczone lecz cel jest jeden To ze czesc akcji zostanie sprzedana ecarda nie bedzie miala na celu zasilic konto osobisce lub powiekszyc kapital firmy lecz sfinansowac nowe projekty ktore w przeliczeniu na przerzucenie pieniedzy dac maja wielokrotnosc zyskow do zyskow gieldowych ecarda WSZYSTKIEGO NIE BEDE WYJAWIAL BO TO JEST MOJE I MOJE DOSWIADCZENIE ZYCIOWE TO KOSZTOWALO MNIE WIELE WIEC WY SIE TEZ TROCHE ZMUSCIE DO NAUKI
POZDR
PS dal wszystkich zycze milego spedzenia weekendu oraz promiennego poniedzialku i nie tylko

robercik2
Podporucznik
Posty: 18069
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: robercik2 » 27 maja 2006 14:17

A geniusze nie wpadli na pomysl ze na pierwotnym ktos musi opylic CZESC akcji zeby wogole wprowadzic spole na gpw?

GIORGIO ARMANI_69521
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3938
Rejestracja: 14 mar 2006 16:46
Lokalizacja: Skąd wiatr wie, w którą stronę wiać?

Postautor: GIORGIO ARMANI_69521 » 27 maja 2006 14:18

"GW": Kto spowodował czarny tydzień na giełdach?
(Gazeta Wyborcza, pb/27.05.2006, godz. 09:21)

To zagraniczni inwestorzy odpowiadają za ostatnie tąpnięcia na młodych giełdach, m.in. w Polsce, Czechach i na Węgrzech - czytamy w sobotnim wydaniu "Gazety Wyborczej".
W ciągu tygodnia z funduszy inwestycyjnych działających na wszystkich rynkach wschodzących klienci wycofali najwięcej kapitału w historii.

Dane Domu Maklerskiego BZ WBK potwierdzają to, o czym od połowy maja mówili jednym głosem zarządzający funduszami na warszawskiej giełdzie. Wskazywali, że to zagraniczne fundusze inwestujące na rynkach wschodzących ruszyły do zmasowanej wyprzedaży. Sprowokowały je do tego komentarze amerykańskiego banku centralnego, który podnosząc główną stopę procentową do 5 proc., nie wykluczył kolejnych podwyżek

Od szczytu z 11 maja do dna z 24 maja indeks dwudziestu największych i najbardziej płynnych spółek naszej giełdy WIG20 stracił aż 16,5 proc. napędzany spadkami takich tuzów jak KGHM, PKN Orlen czy Grupa Lotos.

Według danych NBP w ostatnim kwartale 2005 r. i pierwszym tego roku zagraniczni gracze sprzedali polskie akcje o łącznej wartości 3,7 mld zł.

Więcej na ten temat w "Gazecie Wyborczej".



Bzdura a co złotówki w walizkach do domu zabrali

WIDOCZNIE NARODOWY BANK POLSKI SIE MYLI I SPECE Z ARKI TEZ.
MUSISZ ICH OSWIECIC ŁOMEGO!
:twisted: :twisted: :lol:
Nie należy propagować "pure nonsens'u" tam, gdzie panuje "common nonsense".

Bartekkk
Podporucznik
Posty: 19677
Rejestracja: 01 maja 2005 17:43

Postautor: Bartekkk » 27 maja 2006 14:21

wszystło pieknie Vil

tylko w takim razie dlaczego ostatnio uwazasz ze wycena na dzien dzis ecardu to 50 - mln :shock:

w takim razie Capital jak nie wyceni ecardu na 100 mln to znaczy ze bedzie tania dz.....

takich perełek nie sprzedaje sie czesto wiec powienien zgarnac jak najwiecej mysle ze nawet emisja na poziomie 100 mln powiedzie sie i to z duza redukcja :!:

mimo rynku obecnego w sumie moze powiem ze nawet tym bardziej
nowe spolki wchodzace nie sa wiwindowane jeszcze nie uczestniczyły w hossie dlatego mozna wiecej z nich wycisnac bo wielu sie znajdzie chetnych tym bardziej ze takie interferie wyceniały sie na 50 - 60 mln
to ecard 100 mln !!!

ale mysle ze niestety zostanie wlasnie wyceniony na 50 - 60 mln ecadr troszke bede zawiedzony od 80 bede zadowolony :lol:
To konserwatywna wycena na potrzeby tego forum by nie wzbudzać zbyt dużej euforii. Podobnie było z moimi wycenami CP koło 50 tym czasem kurs dobił do 100. Tak między nami w tajemnicy powiem, że liczę na 100 mln.
Vil nastepnym razem jak bedziesz chciał napisac cos w tajemnicy to zapraszam na priv bo tutaj ta tajemnica moze sie wydac :wink:

ale tez licze na 100 mln :!:

jak bedzie mniej to Bala sprzeda za tanio ot moje zdanie

duzo osob czeka na ecard i jestem pewien ze nawet wyceniony na 100 mln znajdzie wielu chetnych na odpowiedzenie na ta oferte :!:

pozdr
2017- 2020 hossa na misiach jak w 2005-2006 :)))) lecim w kosmos :O

Andrewars
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2297
Rejestracja: 18 maja 2006 14:16

Postautor: Andrewars » 27 maja 2006 14:25

bardzo ladnie i pieknie

ale myslisz ze ludzie majacy duza kase nie maja dostepu do tych info
dysponuja sztabami analitków ktorzy by to dawno zauwazyli

czmu wg Ciebie znaczacy kapital nie kupuje akcji, jezeli zysk jest taki pewny

ps: sam mam 50% (i coraz mniej i mniej chociaz nie sprzedaje capka i nie dokupuje nowych...) portfolio w capku

pozdr
???

NikodemDyzma
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2095
Rejestracja: 17 paź 2005 00:07

Postautor: NikodemDyzma » 27 maja 2006 14:26

bardzo ladnie i pieknie

ale myslisz ze ludzie majacy duza kase nie maja dostepu do tych info
dysponuja sztabami analitków ktorzy by to dawno zauwazyli

czmu wg Ciebie znaczacy kapital nie kupuje akcji, jezeli zysk jest taki pewny

ps: sam mam 50% (i coraz mniej i mniej chociaz nie sprzedaje capka i nie dokupuje nowych...) portfolio w capku

pozdr
BINGO!!!!!!!!!
ŁukaszenkaGPW is dead

sonic23
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3629
Rejestracja: 06 maja 2006 19:37

Postautor: sonic23 » 27 maja 2006 14:50

bardzo ladnie i pieknie

ale myslisz ze ludzie majacy duza kase nie maja dostepu do tych info
dysponuja sztabami analitków ktorzy by to dawno zauwazyli

czmu wg Ciebie znaczacy kapital nie kupuje akcji, jezeli zysk jest taki pewny

ps: sam mam 50% (i coraz mniej i mniej chociaz nie sprzedaje capka i nie dokupuje nowych...) portfolio w capku

pozdr
Bo jest nadal kibel na rynku,mali boja sie wchodzic,a duzi zrobia to szybko i bedzie po przyslowiowych ptokach.Myslisz,ze dostaniemy info pt"kupujcie kapital-to pewniak".To jest gielda a nie centrum pomocy spragnionym szybkich zyskow.Trzeba umiec czytac miedzy wierszami i miec nadzieje,ze w tym czytaniu nie popelniles bledu :lol: Przed nami duze wzrosty

sonic23
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3629
Rejestracja: 06 maja 2006 19:37

Postautor: sonic23 » 27 maja 2006 14:51

Sorka,capital a nie kapital haha

tilt133
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 371
Rejestracja: 22 gru 2005 02:25

Postautor: tilt133 » 27 maja 2006 15:02

bardzo ladnie i pieknie

ale myslisz ze ludzie majacy duza kase nie maja dostepu do tych info
dysponuja sztabami analitków ktorzy by to dawno zauwazyli

czmu wg Ciebie znaczacy kapital nie kupuje akcji, jezeli zysk jest taki pewny

ps: sam mam 50% (i coraz mniej i mniej chociaz nie sprzedaje capka i nie dokupuje nowych...) portfolio w capku

pozdr
Bo jest nadal kibel na rynku,mali boja sie wchodzic,a duzi zrobia to szybko i bedzie po przyslowiowych ptokach.Myslisz,ze dostaniemy info pt"kupujcie kapital-to pewniak".To jest gielda a nie centrum pomocy spragnionym szybkich zyskow.Trzeba umiec czytac miedzy wierszami i miec nadzieje,ze w tym czytaniu nie popelniles bledu :lol: Przed nami duze wzrosty
A czytałeś co bala powiedział w wywiadzie? Na razie nie będzie żadnych informacji o nowych projektach, bo są to przedsięwzięcia złożone. Czyli w zasadzie poza e-card nie będzie znowu przez pół roku żadnych informacji, bo z czego i jak ci się wydaje jak to podziała na kurs?

A tak rozgrzewający wyobraźnię gaz "na celowniku są niewielcy lokalni dostawcy gazu".
Może będzie napełniać butle biwakowiczom? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

sonic23
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3629
Rejestracja: 06 maja 2006 19:37

Postautor: sonic23 » 27 maja 2006 15:06

bardzo ladnie i pieknie

ale myslisz ze ludzie majacy duza kase nie maja dostepu do tych info
dysponuja sztabami analitków ktorzy by to dawno zauwazyli

czmu wg Ciebie znaczacy kapital nie kupuje akcji, jezeli zysk jest taki pewny

ps: sam mam 50% (i coraz mniej i mniej chociaz nie sprzedaje capka i nie dokupuje nowych...) portfolio w capku

pozdr
Bo jest nadal kibel na rynku,mali boja sie wchodzic,a duzi zrobia to szybko i bedzie po przyslowiowych ptokach.Myslisz,ze dostaniemy info pt"kupujcie kapital-to pewniak".To jest gielda a nie centrum pomocy spragnionym szybkich zyskow.Trzeba umiec czytac miedzy wierszami i miec nadzieje,ze w tym czytaniu nie popelniles bledu :lol: Przed nami duze wzrosty
A czytałeś co bala powiedział w wywiadzie? Na razie nie będzie żadnych informacji o nowych projektach, bo są to przedsięwzięcia złożone. Czyli w zasadzie poza e-card nie będzie znowu przez pół roku żadnych informacji, bo z czego i jak ci się wydaje jak to podziała na kurs?

A tak rozgrzewający wyobraźnię gaz "na celowniku są niewielcy lokalni dostawcy gazu".
Może będzie napełniać butle biwakowiczom? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Nie bedzie informacji o nowych projektach ale beda o starych takich jak cpenergia i to juz wystarczy zebysmy mocno wzlecieli.

arokonaro
Starszy chorąży
Posty: 1227
Rejestracja: 13 mar 2006 21:40

Postautor: arokonaro » 27 maja 2006 15:13

dobra.
rsi rzebija od dołu 30. sygnał kupna. macd oniżej zera. wykres zbliza się do przebicia 5 dniowej ema. do tego jest tak długo pod 15 dniową sma że powinien ją w koncu o tych sygnałach przebić na dobre.

sonic23
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3629
Rejestracja: 06 maja 2006 19:37

Postautor: sonic23 » 27 maja 2006 15:21

dobra.
rsi rzebija od dołu 30. sygnał kupna. macd oniżej zera. wykres zbliza się do przebicia 5 dniowej ema. do tego jest tak długo pod 15 dniową sma że powinien ją w koncu o tych sygnałach przebić na dobre.
Nic nie rozumiem poza tym,ze to pozytywna dla kursu analizka :lol: .I tak trzymac :lol: :lol: :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości