PSW Holding [GPH] cz.III *New Connect*

wszystko na temat spółek publicznych
rafio_1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2135
Rejestracja: 06 lut 2006 21:22

Postautor: rafio_1977 » 18 maja 2010 14:03

dalej nie kapujesz według twojego rozumowania wychodzi ze ten sam zysk oni ksiegują dwa razy w naleznosciach i i wpozycji zysk netto. i nie ucz mnie podstaw bo jestem po ekonomii. i dobzre wiem co znaczy kredytowanie za pomocą faktur wystawionych na dluższy termin
Bilans mylisz z RZiS. Oki, trzym się.
ale kolego odnies sie do mojego stwierdzenia ze nie mozna w tym samym czasie zaksiegowac tych samych pieniedzy w pozycji naleznosci i zysk netto

REKLAMA


oldmike_27836
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8205
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: oldmike_27836 » 18 maja 2010 14:12

dalej nie kapujesz według twojego rozumowania wychodzi ze ten sam zysk oni ksiegują dwa razy w naleznosciach i i wpozycji zysk netto. i nie ucz mnie podstaw bo jestem po ekonomii. i dobzre wiem co znaczy kredytowanie za pomocą faktur wystawionych na dluższy termin
Bilans mylisz z RZiS. Oki, trzym się.
ale kolego odnies sie do mojego stwierdzenia ze nie mozna w tym samym czasie zaksiegowac tych samych pieniedzy w pozycji naleznosci i zysk netto
W RZiS nie ma takiego czegoś jak należności.

Twój zysk pojawia się w bilansie w aktywach jako należność lub środki pieniężne lub inna pozycja zwiększająca wartość aktywów (lub jednocześnie po części to i to) lub jako pozycja zmniejszająca np. zobowiązania po stronie pasywów. Zysk netto zwiększa kapitały własne. (uwzględniłem słuszną uwagę wesołegopesymisty) ale nie musi zwiększać aktywów co chciałem przekazać w pokrętny sposób bo może być np.: w całości wykorzystany do spłaty zobowiązań.

Zysk netto pojawia się natomiast w Cash flow i tam widać co się z nim stało czy poszedł na zapasy, amortyzację, na zmianę należności, zobowiązań etc i w ostateczności ile kasy jest na koncie.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2010 17:00 przez oldmike_27836, łącznie zmieniany 3 razy.

rafio_1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2135
Rejestracja: 06 lut 2006 21:22

Postautor: rafio_1977 » 18 maja 2010 14:15

dalej nie kapujesz według twojego rozumowania wychodzi ze ten sam zysk oni ksiegują dwa razy w naleznosciach i i wpozycji zysk netto. i nie ucz mnie podstaw bo jestem po ekonomii. i dobzre wiem co znaczy kredytowanie za pomocą faktur wystawionych na dluższy termin
Bilans mylisz z RZiS. Oki, trzym się.
ale kolego odnies sie do mojego stwierdzenia ze nie mozna w tym samym czasie zaksiegowac tych samych pieniedzy w pozycji naleznosci i zysk netto
W RZiS nie ma takiego czegoś jak należności.
W bilansie nie ma takiej pozycji jak zysk netto.

Twój zysk pojawia się w bilansie w aktywach jako należność lub środki pieniężne (lub jednocześnie po części to i to), po stronie pasywów mogą zmniejszać zobowiązania lub zwiększać kapitały własne (lub jednocześnie po części to i to).

Zysk netto pojawia się natomiast w Cash flow i tam widać co się z nim stało czy poszedł na zapasy, amortyzację, na zmianę należności, zobowiązań etc i w ostateczności ile kasy jest na koncie.
uff zdążyłes doczytac w kąsiążkach - to teraz skoro taki jestes madry to podałes wczesniej wycene firmy metoda majatkową najprostsza -ale ma ona wady a c z aktywami których nie uwzglednia sie w bilansie -jak myslisz są takie ?

oldmike_27836
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8205
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: oldmike_27836 » 18 maja 2010 14:17

uff zdążyłes doczytac w kąsiążkach - ...
W takim tonie to se gościu z kumplem możesz pogadać. Wydaje mi się że *** z tego rozumiesz . Nara :lol:

rafio_1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2135
Rejestracja: 06 lut 2006 21:22

Postautor: rafio_1977 » 18 maja 2010 14:20

uff zdążyłes doczytac w kąsiążkach - ...
W takim tonie to se gościu z kumplem możesz pogadać. Wydaje mi się że *** z tego rozumiesz . Nara :lol:
co nie znasz odpowiedzi a wówi ci cos kapitał organizacyjny ? wpisz w google

sam zacząłes mnie obrazac kiedy zaproponowałes mi opiekę -moze teraz ja ci zaproponuje
Ps ok nie ma co sie kłócic ja cie przepraszam i ty mnie tez przepros

oldmike_27836
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8205
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: oldmike_27836 » 18 maja 2010 14:30

Gościu, kilkanaście postów temu zarzuciłeś mi, że kłamię.
PTASIOR - tomtold chciał wykazac błedne rozumowanie kolegi oldmike i tyle który ciągle mąci mniej obeznanym w głowie

Tomold wkleił raport Hawe nic z niego nie rozumiejąc a na bankierze napisał o mnie cienias. :cry: :lol:

Nie trzeba ekonomicznego geniusza by zobaczyć, że raport jest ***** choćby dlatego, że kapitały własne są większe niz pasywa. O reszcie nie wspomnę.

Za co mam Cię przepraszać? Będziesz z googla mi teraz ***** ekonomicznymi zwrotami a ja mam Ci odpowiedać?
Żebyś mi napisał, że mące? Napiszę Ci za kasę kilka artykułów. Za darmo to nic już nie ma.

rafio_1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2135
Rejestracja: 06 lut 2006 21:22

Postautor: rafio_1977 » 18 maja 2010 14:32

Gościu, kilkanaście postów temu zarzuciłeś mi, że kłamię.
PTASIOR - tomtold chciał wykazac błedne rozumowanie kolegi oldmike i tyle który ciągle mąci mniej obeznanym w głowie

Tomold wkleił raport Hawe nic z niego nie rozumiejąc a na bankierze napisał o mnie cienias. :cry: :lol:

Nie trzeba ekonomicznego geniusza by zobaczyć, że raport jest ***** choćby dlatego, że kapitały własne są większe niz pasywa. O reszcie nie wspomnę.

Za co mam Cię przepraszać? Będziesz z googla mi teraz ***** ekonomicznymi zwrotami a ja mam Ci odpowiedać?
Żebyś mi napisał, że mące? Napiszę Ci za kasę kilka artykułów. Za darmo to nic już nie ma.

rafio_1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2135
Rejestracja: 06 lut 2006 21:22

Postautor: rafio_1977 » 18 maja 2010 14:34

Gościu, kilkanaście postów temu zarzuciłeś mi, że kłamię.
PTASIOR - tomtold chciał wykazac błedne rozumowanie kolegi oldmike i tyle który ciągle mąci mniej obeznanym w głowie

Tomold wkleił raport Hawe nic z niego nie rozumiejąc a na bankierze napisał o mnie cienias. :cry: :lol:

Nie trzeba ekonomicznego geniusza by zobaczyć, że raport jest ***** choćby dlatego, że kapitały własne są większe niz pasywa. O reszcie nie wspomnę.

Za co mam Cię przepraszać? Będziesz z googla mi teraz ***** ekonomicznymi zwrotami a ja mam Ci odpowiedać?
Żebyś mi napisał, że mące? Napiszę Ci za kasę kilka artykułów. Za darmo to nic już nie ma.
ja nic od ciebie nie chce chłopie -

oldmike_27836
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8205
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: oldmike_27836 » 18 maja 2010 14:35

ja nic od ciebie nie chce chłopie -
A ja chcę byś nie zarzucał mi kłamstwa. Jeżeli kłamię to udowodnij mi to.

rafio_1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2135
Rejestracja: 06 lut 2006 21:22

Postautor: rafio_1977 » 18 maja 2010 14:36

Gościu, kilkanaście postów temu zarzuciłeś mi, że kłamię.
PTASIOR - tomtold chciał wykazac błedne rozumowanie kolegi oldmike i tyle który ciągle mąci mniej obeznanym w głowie

Tomold wkleił raport Hawe nic z niego nie rozumiejąc a na bankierze napisał o mnie cienias. :cry: :lol:

Nie trzeba ekonomicznego geniusza by zobaczyć, że raport jest ***** choćby dlatego, że kapitały własne są większe niz pasywa. O reszcie nie wspomnę.

Za co mam Cię przepraszać? Będziesz z googla mi teraz ***** ekonomicznymi zwrotami a ja mam Ci odpowiedać?
Żebyś mi napisał, że mące? Napiszę Ci za kasę kilka artykułów. Za darmo to nic już nie ma.
ja nic od ciebie nie chce chłopie -
widze ze sie nie dogadamy

wesolypesymista
Młodszy chorąży
Posty: 449
Rejestracja: 14 sty 2010 13:09

Postautor: wesolypesymista » 18 maja 2010 15:04

chlopaki gratuluje potraficie rozbawic tymi rozmowkami o podstawach rachunkowosci :D
naleznosci sa w aktywavch a zysk jest wykazywany w pasywach w bilansie
oldmike ogolnie masz racje z jednym ale
zysk netto wykazywany jest i w bilansie i rzis
a rafio sorki ale wsadz se chlopie te kapitaly organizacyjne w d..pe!!!!
i lepiej sie nie osmieszaj!!!!!!
pozdro

oldmike_27836
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8205
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: oldmike_27836 » 18 maja 2010 15:17

zysk netto wykazywany jest i w bilansie i rzis
racja, no i w cash flow.
Ale ja nie ekonomista.

plecy
Starszy chorąży
Posty: 1727
Rejestracja: 24 lut 2009 10:35
Lokalizacja: z centrali

Postautor: plecy » 19 maja 2010 01:05

wrrrrrr 8)

każdy ma prawo kupić akcje po 30 groszy!
link do nowego wątku: http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=161135

rafio_1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2135
Rejestracja: 06 lut 2006 21:22

Postautor: rafio_1977 » 19 maja 2010 07:06

chlopaki gratuluje potraficie rozbawic tymi rozmowkami o podstawach rachunkowosci :D
naleznosci sa w aktywavch a zysk jest wykazywany w pasywach w bilansie
oldmike ogolnie masz racje z jednym ale
zysk netto wykazywany jest i w bilansie i rzis
a rafio sorki ale wsadz se chlopie te kapitaly organizacyjne w d..pe!!!!
i lepiej sie nie osmieszaj!!!!!!
pozdro
wiesz wogóle co to jest ?

rafio_1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2135
Rejestracja: 06 lut 2006 21:22

Postautor: rafio_1977 » 19 maja 2010 07:07

a ja bede pisał na tym wątku


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 207 gości