EUROFAKTOR [EFR] cz.VII

wszystko na temat spółek publicznych
pierwsza100
Starszy chorąży
Posty: 1778
Rejestracja: 11 maja 2006 16:51
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: pierwsza100 » 09 kwie 2009 12:11

no i się zesrało :lol: :lol:
skaczą na rainbow ???
nie wiem gdzie poszli, ale lepiej zeby wrócili :roll:

REKLAMA


eurofortuna
Starszy chorąży
Posty: 1989
Rejestracja: 10 kwie 2007 10:58

Postautor: eurofortuna » 09 kwie 2009 12:12

ktoś tu coś rozgrywa, myślę że wyjdzie nam to na dobre :)
Rozgrywki sa na pewno i to dosyć prostackie tylko co wyjdzie to nie wiadomo.8)
Czasami mam wrażenie, że się ktoś sam "ubrał" i teraz nie wie co zrobić

atjmm
Chorąży
Posty: 960
Rejestracja: 10 maja 2008 23:46

Postautor: atjmm » 09 kwie 2009 12:41

ktoś tu coś rozgrywa, myślę że wyjdzie nam to na dobre :)
Rozgrywki sa na pewno i to dosyć prostackie tylko co wyjdzie to nie wiadomo.8)
Czasami mam wrażenie, że się ktoś sam "ubrał" i teraz nie wie co zrobić
=D>
Kogoś skusilo że za dużo nie stało na S i pokusił sie o dzwigniecie kursu ale nie starczyło kasy zeby to kontynuowac i teraz patrzy sie wysprzedać na górce ale za bardzo nie wychodzi :wink:
Nadzieja to przedsmak nieba więc ducha nie gaście!
Sukcesem jest słuchać samego siebie....

atjmm
Chorąży
Posty: 960
Rejestracja: 10 maja 2008 23:46

Postautor: atjmm » 09 kwie 2009 12:45

Nie jeden juz tu ze strata uciekł.Żaden wstyd.Po prostu to nie spółka spekulacyjna i rzadzi sie innymi prawami.
Kupić i juz nie wypuscić przez najblizszy rok. :!:
Nadzieja to przedsmak nieba więc ducha nie gaście!
Sukcesem jest słuchać samego siebie....

eurofortuna
Starszy chorąży
Posty: 1989
Rejestracja: 10 kwie 2007 10:58

Postautor: eurofortuna » 09 kwie 2009 12:56

Nie jeden juz tu ze strata uciekł.Żaden wstyd.Po prostu to nie spółka spekulacyjna i rzadzi sie innymi prawami.
Kupić i juz nie wypuscić przez najblizszy rok. :!:
....a może po prostu nie czas jeszcze na wzrosty bez rozliczenia się z Fiszerem.
Możliwości jak zwykle wiele :evil:

Pietrek33
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2667
Rejestracja: 22 kwie 2008 08:57

Postautor: Pietrek33 » 09 kwie 2009 12:59

nie chcę wyjść na malkontenta ale nie przyłączę się do ogólnego świętowania z okazji wczorajszych wzrostów.

po pierwsze dlatego, że bez jakiegoś fundamentalnego wydarzenia jesteśmy skazani na krótkie spekulacyjne zrywy (dziś już się to potwierdza - popyt się skończył i mamy -9%, jak to już w przeszłości bywało), a to mnie nie interesuje. A takiej pozytywnej informacji ciągle tu nie widzę.

po drugie - dalej sporo mi brakuje do wyjścia na zero na tej spółce, (kupowałem średnio po 6.06 zł). nie wspominając o wyjściu na plus.

po trzecie - wiecie, że próbowałem przekonać Zarząd do pomysłu skupu akcji własnych - niestety bez powodzenia. Nie wiem dlaczego nie chcieli, widocznie mają swoją politykę. Mam wrażenie że teraz najlepsza okazja już minęła. Cały rynek wychodzi z dna. A można było skupić w 1Q jakieś 100-150 tys sztuk, średnio po 4-4.5 zł
Była ku temu świetna okazja - gdzie indziej teraz byśmy byli.
niestety Piotrek już nie raz o tym rozmawialiśmy. mają swoja politykę, wiedzą co mają robić, my niestety wiemy sporo mniej. jeżeli będzie im zależało na kursie powyżej 10 PLNów to coś na pewno w tym kierunku zrobią tego możemy być pewni. co do tych poręczeń i pożyczek to faktycznie zostały udzielone na zasadach rynkowych WIBOR 1M (około 4%)+ marża jakaś tam można założyć marżę na poziomie 1,5 - 2%. jakieś 150.000 na tym zarobią. jeżeli tak to ma wyglądać to ja jestem za, aby tylko mieli więcej środków to tych zer trochę przybędzie, a i chętnych na pewno sporo będzie, bo banki teraz mają problem z kredytami i pożyczkami, bo koszty pozyskania pieniądza z rynku drastycznie wzrosły to i marże netto na kredytach i pożyczkach tak pospadały, że niektóre banki na 0 nawet nie wychodzą
pewnie tak jest. chociaż marża 1.5 % ponad WIBOR to teraz kpina, te spółki powiązane w żadnym banku takiego kwotowania nie dostaną. No i pomiętaj o ryzyku - któraś się może wyłożyć.
a więc tak jak napisałem - bez konkretnego infa wracamy do punktu wyjścia :)

atjmm
Chorąży
Posty: 960
Rejestracja: 10 maja 2008 23:46

Postautor: atjmm » 09 kwie 2009 13:04

Oby nie nizej :lol:
Nadzieja to przedsmak nieba więc ducha nie gaście!
Sukcesem jest słuchać samego siebie....

radek79
Podporucznik
Posty: 12161
Rejestracja: 30 mar 2007 13:45

Postautor: radek79 » 09 kwie 2009 13:07

pewnie tak jest. chociaż marża 1.5 % ponad WIBOR to teraz kpina, te spółki powiązane w żadnym banku takiego kwotowania nie dostaną. No i pomiętaj o ryzyku - któraś się może wyłożyć.
a więc tak jak napisałem - bez konkretnego infa wracamy do punktu wyjścia :)
te marże, które podałem to wyssałem z palca. zarząd mógł coś o tym wspomnieć, nie tylko powiedzieć, że na zasadach rynkowych. nie wiem jakie marże są na pożyczkach gotówkowych, ale na pewno sporo więcej jak na kredytach w PLNach. aktualnie marże na kredytach długoterminowych w PLNach to jakieś 1,5 - 3% to pożczyki pewnie coś koło 5% marże mają

atjmm
Chorąży
Posty: 960
Rejestracja: 10 maja 2008 23:46

Postautor: atjmm » 09 kwie 2009 16:08

Trochę Cie Radek jeszcze sprostuje.Podam aktyalne marże bankowe.
Na długotrwałych z zabezpieczeniem 7-10,5%, a w pozyczkach gotówkowych zaczyna sie od 10% wzwysz.
Na pożyczkach pozabankowych z zabezpieczeniem 3%-10% miesiecznie.Generalnie na 5% pozabankowej pozyczki to lux
W pln oczywiscie.

Raport bieżący 22/2009

Zarząd Eurofaktor S.A., w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 13/2009, informuje, że w dniu 9 kwietnia 2009 r. do Spółki wpłynęło zażalenie Upadłego Technologie Buczek S.A. na postanowienie Sędziego - Komisarza w przedmiocie zmian do planów podziału (opisane w powyższym raporcie) polegających na wskazaniu iż Eurofaktor S.A. winna być wypłacona suma w wysokości 1.809.809,01 zł.
Powyższym zażaleniem Upadły Technologie Buczek S.A. wniósł o zmianę zaskarżonego postanowienia i wskazanie, iż przedmiotowa kwota powinna zostać umieszczona w depozycie sądowym do czasu prawomocnego zakończenia postępowania z powództwa Eurofaktor S.A. o wyłączenie z masy upadłości Technologie Buczek S.A. 72 809 udziałów Huta Buczek Sp. z o.o..

kom espi mra
Nadzieja to przedsmak nieba więc ducha nie gaście!
Sukcesem jest słuchać samego siebie....

radek79
Podporucznik
Posty: 12161
Rejestracja: 30 mar 2007 13:45

Postautor: radek79 » 09 kwie 2009 16:18

Trochę Cie Radek jeszcze sprostuje.Podam aktyalne marże bankowe.
Na długotrwałych z zabezpieczeniem 7-10,5%, a w pozyczkach gotówkowych zaczyna sie od 10% wzwysz.
Na pożyczkach pozabankowych z zabezpieczeniem 3%-10% miesiecznie.Generalnie na 5% pozabankowej pozyczki to lux
W pln oczywiscie.
ok. strzelałem tylko, bo w kredytach jako tako się orientuję, w pożyczkach już niestety nie

Pietrek33
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2667
Rejestracja: 22 kwie 2008 08:57

Postautor: Pietrek33 » 09 kwie 2009 16:35

Trochę Cie Radek jeszcze sprostuje.Podam aktyalne marże bankowe.
Na długotrwałych z zabezpieczeniem 7-10,5%, a w pozyczkach gotówkowych zaczyna sie od 10% wzwysz.
Na pożyczkach pozabankowych z zabezpieczeniem 3%-10% miesiecznie.Generalnie na 5% pozabankowej pozyczki to lux
W pln oczywiscie.
ok. strzelałem tylko, bo w kredytach jako tako się orientuję, w pożyczkach już niestety nie
5% to nie wiem czy nawet TPSA ma takie warunki.

radek79
Podporucznik
Posty: 12161
Rejestracja: 30 mar 2007 13:45

Postautor: radek79 » 09 kwie 2009 16:38

Trochę Cie Radek jeszcze sprostuje.Podam aktyalne marże bankowe.
Na długotrwałych z zabezpieczeniem 7-10,5%, a w pozyczkach gotówkowych zaczyna sie od 10% wzwysz.
Na pożyczkach pozabankowych z zabezpieczeniem 3%-10% miesiecznie.Generalnie na 5% pozabankowej pozyczki to lux
W pln oczywiscie.
ok. strzelałem tylko, bo w kredytach jako tako się orientuję, w pożyczkach już niestety nie
5% to nie wiem czy nawet TPSA ma takie warunki.
no to co. to chyba tylko dobrze dla nas, nie :?: jeżeli nawet jest to 5% to mamy razem 5% + WIBOR 1M (4%) czyli 9% w skali roku. pożyczkę wzięli na 4-5 miechów w wysokości około 6 baniek. mi tak na szybko wychodzi 180.000 do przodu na tej operacji dla EFRa

Pietrek33
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2667
Rejestracja: 22 kwie 2008 08:57

Postautor: Pietrek33 » 09 kwie 2009 17:12

Trochę Cie Radek jeszcze sprostuje.Podam aktyalne marże bankowe.
Na długotrwałych z zabezpieczeniem 7-10,5%, a w pozyczkach gotówkowych zaczyna sie od 10% wzwysz.
Na pożyczkach pozabankowych z zabezpieczeniem 3%-10% miesiecznie.Generalnie na 5% pozabankowej pozyczki to lux
W pln oczywiscie.
ok. strzelałem tylko, bo w kredytach jako tako się orientuję, w pożyczkach już niestety nie
5% to nie wiem czy nawet TPSA ma takie warunki.
no to co. to chyba tylko dobrze dla nas, nie :?: jeżeli nawet jest to 5% to mamy razem 5% + WIBOR 1M (4%) czyli 9% w skali roku. pożyczkę wzięli na 4-5 miechów w wysokości około 6 baniek. mi tak na szybko wychodzi 180.000 do przodu na tej operacji dla EFRa
nieee... miałem na myśli 5% na cały koszt (w tym WIBOR). tak was zrozumiałem, może źle.

radek79
Podporucznik
Posty: 12161
Rejestracja: 30 mar 2007 13:45

Postautor: radek79 » 09 kwie 2009 17:16

Trochę Cie Radek jeszcze sprostuje.Podam aktyalne marże bankowe.
Na długotrwałych z zabezpieczeniem 7-10,5%, a w pozyczkach gotówkowych zaczyna sie od 10% wzwysz.
Na pożyczkach pozabankowych z zabezpieczeniem 3%-10% miesiecznie.Generalnie na 5% pozabankowej pozyczki to lux
W pln oczywiscie.
ok. strzelałem tylko, bo w kredytach jako tako się orientuję, w pożyczkach już niestety nie
5% to nie wiem czy nawet TPSA ma takie warunki.
no to co. to chyba tylko dobrze dla nas, nie :?: jeżeli nawet jest to 5% to mamy razem 5% + WIBOR 1M (4%) czyli 9% w skali roku. pożyczkę wzięli na 4-5 miechów w wysokości około 6 baniek. mi tak na szybko wychodzi 180.000 do przodu na tej operacji dla EFRa
nieee... miałem na myśli 5% na cały koszt (w tym WIBOR). tak was zrozumiałem, może źle.
5% to w kredycie na przykład na 30 lat. jeżeli chodzi o pożyczki to WIBOR 1M, czyli 4% i marża, ale z tego co pisał atjmm to marża na poziomie 5% + WIBOR to jest chyba niezła sytuacja. ja to tak zrozumiałem. poza tym to pożyczka krótkoterminowa z podniesionym ryzykiem według mnie to i koszt pozyskania pewnie większy

Pietrek33
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2667
Rejestracja: 22 kwie 2008 08:57

Postautor: Pietrek33 » 10 kwie 2009 09:54

Nie ma sie o co doczepić .Pisałem juz wtedy.Interes musiał byc czysty .Wiedzieli przecież że będzie wzięty pod lupę,będa musieli podać do publicznej wiadomości ,itd,itd...Musieli by być ograniczeni żeby robić przekręt na spółce giełdowej.Prywatnie jak by to kto zrobił to może przeszło by gdzieś bokiem.Wykorzystali a raczej wykorzystał (Hajdarowicz)ostatnie podrygi na developerce.Zreszta każdy w swojej miejscowości znajdzie podobne przypadki że będacy przy "korycie" kupowali coś za bezcen bo wiedzieli co tam będzie lub co będzie można tam zrobić.Tutaj rażący był tylko czas między kupnem a sprzedażą .Mam na mysli krótki odstep czasowy.Róznica natomiast w cenie jast taka jak w innych takich przypadkach.
Podam przykład jak u mnie było.
Kupił gość upadający zakład na obrzezach.Wydzielił zakład osobno i ziemie która należała do zakładu osobno.Zapłacił za wszystko 500 000pln.W zakładzie coś tam na sztukę otworzył i stworzył miejsca pracy(ponoć było to w umowie kupna).A 6 hektarów ziemi wydzielonej z zakładu podzielił na działki i uzbroił.zmienił sie oczywiscie plan zagospodarowania przeszczennego miasta.Zrobił projekt nowoczesnego osiedla domków dwia pierwsze działki podarował bardzo znanym i szanowanym obywatelą miasta a inni poszli za ich przykładem.I sprzedawał działeczki od 150-200 tyś za sztukę.Policzcie sobie przebitkę wyjdzie podobnie.I tak jak w wypadku EFR przecież wszystko legalnie.
Takie sa realia i to sa sytuacje z dnia powszechnego.
A zwykli śmiertelnicy mogą tylko żałować że się nie urodzili bogaci lub że się nie ma znajomości :oops:
zaraz, za wcześnie na wniosek że interes był czysty. został zrobiony niejako "na boku" czyli poza udziałem akcjonariuszy. zarobili ci z układu. raport miał odpowiedzieć na pytanie dlaczego nie zarobili ci spoza układu czyli my i np. Stabilo.
Interes był czysty.złapali kogoś na jakieś łapówce?Udowodnili jakąs zmowę?
A że zarobili ci co mieli zarobić to swoja droga.Ale nie mozesz pisać że interes był "nieczysty"bo nie zarobiłeś.
Zygmunt Solorz został współwłaścicielem Ślaska Wrocław.Zarobiłes przy tym interesie? Nie?A był nieczysty?
Kto koło czego chodzi ten zarabia.Możesz być jako akcjonariusz wdzięczny ze ten interes postawił EFR na nogi :lol: I że sie podzielił Hajdar z EFR. :wink:
Dokladnie ! Wiwat Grzesio!
pietrek co ci obchodzi kto ma jakie powody, trend sie liczy i wszystko na ten temat!
wypowiem się jak dokładniej przeczytam raport. będę miał czas na to w Święta.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości