Mineral Midrange [MND) cz. I *NC* (gdzie jest haczyk?)

wszystko na temat spółek publicznych
instynkt
Chorąży sztabowy
Posty: 4729
Rejestracja: 09 sie 2011 20:08

Postautor: instynkt » 09 cze 2014 11:26

macie dziś szanse?* sprzedać dość duży pakiet bo 10 tys jednorazowo w cenie rynkowej.


*szanse od strony płynności natomiast w sensie ceny godziwej średnio ... z drugiej strony? jak na dziś? nie najgorzej? (ale to już we własnym zakresie).
end

REKLAMA


instynkt
Chorąży sztabowy
Posty: 4729
Rejestracja: 09 sie 2011 20:08

Postautor: instynkt » 19 cze 2014 09:20

chyba? nadszedł kres w zarabianiu na krótko na Mineralu <chlip> <chlip> a przyczyna jest prosta najzwyklej po drugiej stronie znalazł się ktoś silniejszy <śmiech>

póki co bardzo mocno pilnuje i jest wytrwały w swym działaniu no ale kto wie może się zmęczy <śmiech>


ps
mój stan Minerala chyba na ten moment jest zbyt niski w stosunku do możliwości? portfela bo jakby narysować wykres na emocjach (intensywność pisania? itp) to zdecydowanie widać spadki w kierunku neutralnie a to i dobrze i źle <śmiech>

ok. gramy? na zmęczenie siłacza <oczko>
end

instynkt
Chorąży sztabowy
Posty: 4729
Rejestracja: 09 sie 2011 20:08

Postautor: instynkt » 20 cze 2014 13:27

kolejne dwa pytania i dwie odpowiedzi o zabarwieniu pozytywnym tyle, że nie wiem czy dziś wzrosty są mi na rękę <wstyd> <chciwość> <śmiech>

http://www.mineralmidrange.com/index.ph ... inwestorow

Trzeba przyznać, że zarząd wykonał tytaniczną pracę od strony podejścia i zrozumienia nawet tego najmniejszego akcjonariusza i niezależnie od mojej obecnej pozycji czy ew. przyszłej z pewnością ta część będzie długo zapamiętana i z pewnością będzie mogła służyć za wzór również spółkom z głównego.

Pytanie? czy spółce i zarządowi się to opłacało?

Według mnie tak bo po pierwsze jest efekt w większej płynności, po drugie jest wyższy kurs (wzrost nastąpił w dość krótkim okresie do 4-5 miesięcy a przed spółką całe? lata?) i po trzecie rynek zmienił? lub wyrobił sobie obraz, postrzeganie Minerala.

Akcjonariat mniejszościowy będzie się zmieniał ale to o czym wspomniałem powyżej jest wymiernym profitem dla spółki i akcjonariuszy co oznacza, że 'ta tytaniczna praca, docieranie się z rynkiem' ma sens. Tym bardziej, że pewne pomysły klarowały się w trakcie i być może pod wpływem dyskusji.


ps
i przypominam na własnym przykładzie o dzisiejszych 6-7 pln na stanuschu gdzie gdy sprzedawałem po 2 pln (co prawda z dużym zyskiem) wydawało mi się, że robię dobry interes <chip> <chlip> a wystarczyło trzymać <wstyd>
end

instynkt
Chorąży sztabowy
Posty: 4729
Rejestracja: 09 sie 2011 20:08

Postautor: instynkt » 24 cze 2014 14:27

dziękuję i zysków życzę
end

Tygrysex
Starszy chorąży
Posty: 1417
Rejestracja: 18 maja 2007 22:48

Postautor: Tygrysex » 24 cze 2014 14:45

dziękuję i zysków życzę
Czekałem kiedy to napiszesz kłamco :lol:

Dlatego jakieś 2 tyg na spokojnie opuściłem papier.

Wiadomo, kto dużo pisze to w między czasie opycha papier.

instynkt
Chorąży sztabowy
Posty: 4729
Rejestracja: 09 sie 2011 20:08

Postautor: instynkt » 24 cze 2014 14:55

dziękuję i zysków życzę
Czekałem kiedy to napiszesz kłamco :lol:

Dlatego jakieś 2 tyg na spokojnie opuściłem papier.

Wiadomo, kto dużo pisze to w między czasie opycha papier.
Patrz na stronę pozytywną wielu wpisów a poziom dla kupujących w średnim terminie jest i tak atrakcyjny co zresztą sugeruje niezaspokojony popyt.

kusi mnie inna spółka przy czym dużo bardziej ryzykowna (niewyklarowana sytuacja i wyniki)
życz mi powodzenia a sam zarabiaj
end

Tygrysex
Starszy chorąży
Posty: 1417
Rejestracja: 18 maja 2007 22:48

Postautor: Tygrysex » 24 cze 2014 14:58

dziękuję i zysków życzę
Czekałem kiedy to napiszesz kłamco :lol:

Dlatego jakieś 2 tyg na spokojnie opuściłem papier.

Wiadomo, kto dużo pisze to w między czasie opycha papier.
Patrz na stronę pozytywną wielu wpisów a poziom dla kupujących w średnim terminie jest i tak atrakcyjny co zresztą sugeruje niezaspokojony popyt.

kusi mnie inna spółka przy czym dużo bardziej ryzykowna (niewyklarowana sytuacja i wyniki)
życz mi powodzenia a sam zarabiaj
Nic ci nie będę życzył.
Po prostu nie znoszę kłamstwa w "żywe oczy".

instynkt
Chorąży sztabowy
Posty: 4729
Rejestracja: 09 sie 2011 20:08

Postautor: instynkt » 24 cze 2014 15:04

dziękuję i zysków życzę
Czekałem kiedy to napiszesz kłamco :lol:

Dlatego jakieś 2 tyg na spokojnie opuściłem papier.

Wiadomo, kto dużo pisze to w między czasie opycha papier.
Patrz na stronę pozytywną wielu wpisów a poziom dla kupujących w średnim terminie jest i tak atrakcyjny co zresztą sugeruje niezaspokojony popyt.

kusi mnie inna spółka przy czym dużo bardziej ryzykowna (niewyklarowana sytuacja i wyniki)
życz mi powodzenia a sam zarabiaj
Nic ci nie będę życzył.
Po prostu nie znoszę kłamstwa w "żywe oczy".
to nie tak, nie takie proste... ale ok <wstyd>
przy czym ciesz się, że są na gpw jeszcze papiery 'emocjonalne' zwłaszcza w dobie wszechobecnych bezdusznych kompów.systemów
end

kookos
Starszy chorąży
Posty: 1017
Rejestracja: 23 lip 2012 16:16
Lokalizacja: 3city

Postautor: kookos » 30 cze 2014 10:00

dziękuję i zysków życzę
Czekałem kiedy to napiszesz kłamco :lol:

Dlatego jakieś 2 tyg na spokojnie opuściłem papier.

Wiadomo, kto dużo pisze to w między czasie opycha papier.
Patrz na stronę pozytywną wielu wpisów a poziom dla kupujących w średnim terminie jest i tak atrakcyjny co zresztą sugeruje niezaspokojony popyt.

kusi mnie inna spółka przy czym dużo bardziej ryzykowna (niewyklarowana sytuacja i wyniki)
życz mi powodzenia a sam zarabiaj
Nic ci nie będę życzył.
Po prostu nie znoszę kłamstwa w "żywe oczy".
to nie tak, nie takie proste... ale ok <wstyd>
przy czym ciesz się, że są na gpw jeszcze papiery 'emocjonalne' zwłaszcza w dobie wszechobecnych bezdusznych kompów.systemów
czyli Instynkt dalej rozdajesz papier tylko że po cichu? w każdym razie powodzenia życzę, a Ty życz powodzenia tutaj bo wyraźnie przegapione info ale to chyba dobrze, to już bodajże 3cia umowa ponad 20 % w ostatnim czasie....


Zarząd Spółki MINERAL MIDRANGE S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, iż Spółka powzięła informację o podpisaniu listu intencyjnego w celu zamówienia oprogramowania, usługi i podpisania umowy na wdrożenie systemu analitycznego klasy Big Data dla jednego z największych portali internetowych w tym segmencie będącej liderem na polskim rynku. Projekt zakresem obejmuje rozwiązanie analityki predykcyjnej IBM Predictive Analytics działające na implementacji Big Data klasy Hadoop.

Kwota wartości przychodu z rzeczonej umowy przekracza 20% kapitału własnego spółki MINERAL MIDRANGE S.A. co nadaje umowie charakter znaczący.

Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt. 2 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".



Osoby reprezentujące spółkę:
Marek Wojtachnia - Członek Zarządu

Warszawa, 2014-06-27
Obrazek

Mineral Midrange

instynkt
Chorąży sztabowy
Posty: 4729
Rejestracja: 09 sie 2011 20:08

Postautor: instynkt » 03 lip 2014 10:46

jak najbardziej życzę wam powodzenia.

wytrwałość często popłaca a na giełdzie najważniejsze by każdy był zadowolony? zyskowny?
Jeden ma cele krótkoterminowe inny średnio i długoterminowe.
Inaczej nie byłoby handu na GPW <oczko>
end

Wilkzgieldy
Starszy chorąży
Posty: 1144
Rejestracja: 24 kwie 2014 16:54

Postautor: Wilkzgieldy » 03 lip 2014 11:37

co prezio wziął się za skup akcji? Nie ma ich dużo w obrocie, a on zwija taki duży pakiet. Fakt, kurs skoczył, ale popytu jeszcze nie ma zwiększonego. W sumie szkoda - bardzo przejrzysta ta spółka, świetnie przygotowana do relacji z inwestorami, i przede wszystkim - prężnie się rozwija (te 3 ostatnie umowy, spore dosyć). Może ktoś to przyuważy i ruch się zwiększy.
Inwestuję, więc jestem.

kookos
Starszy chorąży
Posty: 1017
Rejestracja: 23 lip 2012 16:16
Lokalizacja: 3city

Postautor: kookos » 03 lip 2014 12:31

co prezio wziął się za skup akcji? Nie ma ich dużo w obrocie, a on zwija taki duży pakiet. Fakt, kurs skoczył, ale popytu jeszcze nie ma zwiększonego. W sumie szkoda - bardzo przejrzysta ta spółka, świetnie przygotowana do relacji z inwestorami, i przede wszystkim - prężnie się rozwija (te 3 ostatnie umowy, spore dosyć). Może ktoś to przyuważy i ruch się zwiększy.
no umorzenie poszło nawet czyli 85000 akcji w obrocie mniej
Na podstawie uchwały nr 2/VI/2011 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy z dnia 30.06.2011 roku, Zarząd Spółki został upoważniony do skupu akcji własnych w terminie do 30.06.2013 roku. W sumie Spółka nabyła 584 822 sztuk akcji. Zgodnie z uchwałą nr 16 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy z dnia 10 .04.2014 roku, MINERAL MIDRANGE S.A. uruchomił program motywacyjny i Spółka do dnia 30.06.2014 rozdysponowała 500 000 szt. akcji Osobom Uprawnionym zgodnie z uchwałą Zarządu nr 2014/05/04 z dnia 30.05.2014 zatwierdzoną uchwałą Rady Nadzorczej nr 1/06/2014 z dnia 9.06.2014.

Pozostała ilość akcji serii B, czyli 84 822 szt. akcji (co stanowi kwotę 8.482,20 zł kapitału zakładowego), które nie zostały przekazane w ramach Programu Motywacyjnego, Zarząd przeznaczył do umorzenia, co wiąże się z obniżeniem kapitału zakładowego o kwotę 8.482,20 zł, zgodnie z art. 359 § 7 Kodeksu Spółek Handlowych.

Informacja o zarejestrowaniu obniżenia kapitału zakładowego przez Sąd, zostanie przekazana osobnym raportem bieżącym.

Podstawa prawna:

§ 3 ust. 2 pkt 5 Załącznika Nr 3 do Regulaminu ASO "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".

Osoby reprezentujące Spółkę:
Marek Wojtachnia - Członek Zarządu
Warszawa, 2014-07-01
popytu nie ma, mimo że jesteśmy na poziomi najwyższym od 10 listopada 2011 roku :)

co lepsze są 3 umowy każda pow 20% to daje kwotę na minimum 1,8 mln zł,

a akcji w karnecie malutko
Obrazek

Mineral Midrange

kookos
Starszy chorąży
Posty: 1017
Rejestracja: 23 lip 2012 16:16
Lokalizacja: 3city

Postautor: kookos » 03 wrz 2014 10:01

widzę forum Minerala umarło,

to może dla odświeżenia informacji co działo się w ciągu ostatniego miesiąca :

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 11 / 2014
Data sporządzenia: 2014-08-07
Skrócona nazwa emitenta
MINERAL MIDRANGE S.A.
Temat
Zawiadomienie od osoby zobowiązanej
Podstawa prawna
Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych
Treść raportu:
Zarząd Mineral Midrange S.A informuje o otrzymanym w dniu dzisiejszym, t.j. 7 sierpnia 2014 roku zawiadomieniu, iż Pan Marek Wojtachnia, Członek Zarządu Mineral Midrange S.A. dokonał w okresie od dnia 17 kwietnia 2014 roku do dnia 14 lipca 2014 roku następujących transakcji kupna akcji Mineral Midrange S.A.:

- w dniu 2014-04-17 - kupno 200 akcji po średniej cenie 0,58 zł
- w dniu 2014-07-01 - kupno 6161 akcji po średniej cenie 0,88 zł
- w dniu 2014-07-03 - kupno 2000 akcji po średniej cenie 0,98 zł
- w dniu 2014-07-04 - kupno 500 akcji po średniej cenie 1,17 zł
- w dniu 2014-07-07 - kupno 500 akcji po średniej cenie 1,18 zł
- w dniu 2014-07-08 - kupno 350 akcji po średniej cenie 1,29 zł
- w dniu 2014-07-14 - kupno 239 akcji po średniej cenie 1,32 zł

Transakcje te zostały zawarte poza rynkiem regulowanym w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (Dz. U. z 2005 roku Nr 183, poz. 1538).

Przed w/w transakcjami Pan Marek Wojtachnia posiadał 516 639 akcji Spółki, które stanowiły 8,95% w kapitale zakładowym Spółki oraz reprezentowały 8,95% udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Spółki.

Po przeprowadzonych transakcjach Pan Marek Wojtachnia posiada 526 589 akcji Spółki, które stanowią 9,13% w kapitale zakładowym Spółki oraz reprezentują 9,13% udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Spółki.
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 12 / 2014
Data sporządzenia: 2014-08-07
Skrócona nazwa emitenta
MINERAL MIDRANGE S.A.
Temat
Zawiadomienie od osoby zobowiązanej
Podstawa prawna
Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych
Treść raportu:
Zarząd Mineral Midrange S.A informuje o otrzymanym w dniu dzisiejszym, t.j. 7 sierpnia 2014 roku zawiadomieniu, iż pan Tomasz Lewicki, Prezes Zarządu Mineral Midrange dokonał w okresie od 1 do 14 lipca 2014 roku następujących transakcji zakupu akcji Mineral Midrange S.A.:

- w dniu 2014-07-01 - kupno 1250 akcji po średniej cenie 0,89 zł
- w dniu 2014-07-03 - kupno 500 akcji po średniej cenie 0,96 zł
- w dniu 2014-07-07 - kupno 1700 akcji po średniej cenie 1,18 zł
- w dniu 2014-07-08 - kupno 2000 akcji po średniej cenie 1,29 zł
- w dniu 2014-07-14 - kupno 500 akcji po średniej cenie 1,30 zł

Transakcje zostały zawarte w czasie sesji na rynku NewConnect organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Po przeprowadzonych w/w transakcjach Pan Tomasz Lewicki posiada 1 048 200 akcji Spółki, które stanowią 18,17% w kapitale zakładowym Spółki oraz reprezentują 18,17% udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Spółki.
i w końcu raport okresowy za II kw. bardzo przyzwoity

http://www.mineralmidrange.com/index.ph ... y-okresowe

Zysk za sam 2 kw to ponad 194 tys narastająco ponad 400 tys zł netto,
Obrazek

Mineral Midrange

c_est_la_vie
Starszy chorąży
Posty: 1515
Rejestracja: 29 gru 2014 12:58

Postautor: c_est_la_vie » 29 gru 2014 13:01

witam :)

c_est_la_vie
Starszy chorąży
Posty: 1515
Rejestracja: 29 gru 2014 12:58

Postautor: c_est_la_vie » 29 gru 2014 13:34

ostatni raport kwartalny...


Zdarzenia istotnie wpływające na działalność jednostki
Trzeci kwartał dla Spółki, również okazał się bardzo dobrym okresem. Udało się w nim wygenerować netto w wysokości 68.225,91 zł, w porównaniu do zeszłego roku za analogiczny okres zysk wzrósł trzykrotnie.
Tak dobry wynik został osiągnięty dzięki ścisłej współpraca z koncernem IBM w zakresie sprzedaży IBM Cognos i IBM SPSS oraz szkoleń z zakresu oferowanych przez Spółkę rozwiązań.
MINERAL MIDRANGE zrealizował zamówienie na dostawę serwerów do klienta Spółki, będącego w dostarczaniu potrójnej usługi: telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu stacjonarnej.
Ponadto Spółka zrealizowała zamówienia na oprogramowanie oraz usługi dotyczące analitycznego klasy Big Data dla jednego z największych portali internetowych, w tym segmencie liderem na polskim rynku. Projekt zakresem obejmuje rozwiązanie analityki predykcyjnej IBM Analytics działające na implementacji Big Data klasy Hadoop. Dodatkowo MINERAL MIDRANGE ofertę na usługi konsultingowe zaawansowanej analityki na potrzeby rozwoju systemu do segmentacji
klientów, która została przez klienta zaakceptowana. Oferta obejmuje prace, które mają być wykonane końca I kwartału 2015r., z możliwością przedłużenia na kolejne miesiące 2015 roku.
Zakończono, także drugi etap wdrożenia systemu do Hurtowni Danych i Raportowania dla nowoczesnej,
szybko rozwijającej się, działającej na polskim rynku firmy specjalizującej się w zakupach wierzytelności
konsumenckich i w tym segmencie będącej liderem na polskim rynku. Całkowity odbiór zakończenie projektu zostało zaplanowane na IV kwartał 2014 roku.
Spółka wygrała również przetarg i podpisała umowę na dostawę licencji i wdrożenie Systemu wdrożenie Aplikacji Procesowej dla jednej z publicznych uczelni o profilu medycznym.
W trzecim kwartale Spółka realizowała umowę, która została podpisana w II kwartale 2014r. Dotyczyła dostawy i wdrożenia oprogramowania klasy Business Analytics do raportowania i analiz biznesowych Cognos), analiz predykcyjnych (IBM SPSS) dla jednego z największych producentów i dostawców elektrycznej w Polsce. Z tego rozwiązania będą korzystać wszystkie spółki Grupy. Zakończenie przeszkolenie Pracowników Klienta zaplanowane jest w IV kwartale 2014r.
MINERAL MIDRANGE w kolejnych kwartałach będzie kontynuował ścisłą współpracę z koncernem wspólne planując oraz egzekwując akcje marketingowe i wizerunkowe Spółki na terenie Polski.
http://www.mineralmidrange.com/index.php/start



c/z na dziś w okolicach 6


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości