MERA [MER] cz.VI *New Connect*

wszystko na temat spółek publicznych
eryk7
Kapitan
Posty: 43144
Rejestracja: 06 cze 2006 12:36
Lokalizacja: Galicja,piękne strony!

Postautor: eryk7 » 13 maja 2012 21:36

DALEJ PI.RDOLI CIEKAWE NA CO NAGANIA,s3kawka NAPISZ ODEZWĘ DO SPEKUŁY NIECH SIĘ WEZMĄ MOŻE WTEDY NA 2.35 SKOCZY

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !

REKLAMA


kwiiiik
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 284
Rejestracja: 17 lut 2012 09:44

Postautor: kwiiiik » 13 maja 2012 22:13

wg ogolno dostepnych dokumentow branza meblarska przezywa obecnie relatwynie jeden z najwiekszych wzrosdotw ze wsztystkich branz...
...
oczywiście...
prywatne zakłady meblarskie kwitną
więc
po co kupować droższe i brzydsze meble od jakiś spółek akcyjnych
skoro prywaciarz zrobi dokładniej, na wymiary, taniej

...

Akhh_111573
Podporucznik
Posty: 10515
Rejestracja: 24 sty 2007 13:00
Lokalizacja: www.comparic.pl
Kontakt:

Postautor: Akhh_111573 » 14 maja 2012 10:32

wg ogolno dostepnych dokumentow branza meblarska przezywa obecnie relatwynie jeden z najwiekszych wzrosdotw ze wsztystkich branz...
...
oczywiście...
prywatne zakłady meblarskie kwitną
więc
po co kupować droższe i brzydsze meble od jakiś spółek akcyjnych
skoro prywaciarz zrobi dokładniej, na wymiary, taniej

...
Prywaciarz zrobi meble taniej niż spółka, która ma dostęp do półproduktu ze swojego własnego podmiotu, park maszynowy oraz poprawiającą się z roku na rok rentowność w podległych spółkach.

Na pewno nie. Niemniej jednak prywaciarz też ma swoje plusy.

eryk7
Kapitan
Posty: 43144
Rejestracja: 06 cze 2006 12:36
Lokalizacja: Galicja,piękne strony!

Postautor: eryk7 » 14 maja 2012 10:36

NO A SZAŁ TRWA W NAJLEPSZE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !

eryk7
Kapitan
Posty: 43144
Rejestracja: 06 cze 2006 12:36
Lokalizacja: Galicja,piękne strony!

Postautor: eryk7 » 14 maja 2012 18:22

PRZYZNAĆ SIĘ KTO TAK SZALAŁ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !

s3kawka_224727
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3083
Rejestracja: 07 maja 2009 19:31
Lokalizacja: Moderator

Postautor: s3kawka_224727 » 14 maja 2012 21:39

Forum jest też medium opiniotwórczym. Każdy kto wejdzie na wątek Mery zobaczy panikę akcjonariuszy, co oznacza, że akcji na pewno nie kupi, co oznacza, że dalej będziemy się kisili w swoim sosie.
radzę więc powściągliwość w komentarzach.
Spółka nie jest w tarapatach. Tylko akcjonariusze nie mają już ani cierpliwości, ani... szacunku do siebie wzajemnie.
Nie dobrze
Panika nie jest strategią inwestowania!
________________________ P.Coelho

eryk7
Kapitan
Posty: 43144
Rejestracja: 06 cze 2006 12:36
Lokalizacja: Galicja,piękne strony!

Postautor: eryk7 » 14 maja 2012 21:49

NIE WIEM O CZYM TY TERAZ PISZESZ DO CIEBIE MAM SZACUNEK ALE DO TAKIEJ mędy JAK jk TO NIBY DLACZEGO MAM MIEĆ JAK ZGRYWA NIE WIADOMO KOGO WOGÓLE PO *** PISZE JAK NIC NIE MA DO POWIEDZENIA WOGÓLE JAKIŚ PSYCHICZNY NAGANIA SAM NIE WIE NA CO :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




PS;I WIEDZ JEDNO DALEKO MNIE DO PANIKI NIE JEDNO TU PRZEŻYŁEM

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !

Akhh_111573
Podporucznik
Posty: 10515
Rejestracja: 24 sty 2007 13:00
Lokalizacja: www.comparic.pl
Kontakt:

Postautor: Akhh_111573 » 15 maja 2012 11:44

NIE WIEM O CZYM TY TERAZ PISZESZ DO CIEBIE MAM SZACUNEK ALE DO TAKIEJ mędy JAK jk TO NIBY DLACZEGO MAM MIEĆ JAK ZGRYWA NIE WIADOMO KOGO WOGÓLE PO *** PISZE JAK NIC NIE MA DO POWIEDZENIA WOGÓLE JAKIŚ PSYCHICZNY NAGANIA SAM NIE WIE NA CO :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




PS;I WIEDZ JEDNO DALEKO MNIE DO PANIKI NIE JEDNO TU PRZEŻYŁEM

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Przyczepiłeś się to JK niesłusznie.

Wszystko co mówił jeśli chodzi o fundamentalne zdarzenia w spółce się spełniło. Jeśli chodzi o kurs to wiadomo, że wpływu na to nikt za bardzo nie ma - niemniej jednak na początku wzrostów z 2zł do 6zł kiedy obiecywał zakupy to rzeczywiście kupował.

To, że kurs spadł - tak jak całe NC i Mera oraz kilkanaście innych spółek jest wycenianych śmiesznie jak to w głębokiej bessie - a taką na NC mamy do jakiegoś czasu (mój przykład to znowu MPL Verbum - nie zadłużona, przynosząca dochody spółka - lider swojego rynku w Polsce - a wyceniona na mniej niż mają gotówki na kontach)
I to nie jest wina Janka - chyba, że winę na takie a nie inne postrzeganie NC zrzucisz na niego. Ale winna tutaj leży po stronie spółdzielni i oczywiście tych którzy na to pozwalali. Ludzie utopili bardzo dużo oszczędności kupując śmieci po wzrostach o 1 000% a czasami o 10 000% i niestety nigdy pieniędzy nie odzyskają - nawet nie mają na to najmniejszych szans.

Cierpią na tym solidne spółki takie jak Mera - szczególnie, że obok solidności jest to nudna spółka nie oszukujmy się. Jakieś tam schody, meble, płyty, troszkę developerki, która jeszcze gorzej jest postrzegana. Jednym słowem - totalnie nie interesująca spółka teraz.

Niemniej jednak nie można mieć pretensji do Janka, że pisze o wiadomościach ze spółki - często nudnych, ale prawdziwych i które kilkanaście razy już się sprawdziły.

Nie brałbym tego jako naganianie - wiemy przecież mniej więcej, że ma sporo akcji (bo kiedyś wystawiał je np w arkuszu) i wiemy też że nawet podbitka o 200% przy NewConnectowym wolumenie nic jemu, a nawet mojej jakże skromnej osobie ;) nic nie da. Wyjść się nie wyjdzie - ot samopoczucie się poprawi.

Od początku była mowa o sprzedaży dopiero na rynku głównym.
Przeciąga się - owszem - i na prawdę ja osobiście jestem bardzo, ale to bardzo rozczarowany tym tempem, ale na pewno winy Janka tutaj nie ma żadnej.

Także przemyśl Eryk czy na prawdę pretensje do osoby z którą siedzimy już tutaj dobre kilka lat - i która jako jedyna jeździ na każde walne informując nas co i jak (przypominam, że sikorki etc zaczęły się dopiero kiedy został oskarżony o ujawnianie wiadomości z walnego - które tajne przecież nie jest).

Akhh_111573
Podporucznik
Posty: 10515
Rejestracja: 24 sty 2007 13:00
Lokalizacja: www.comparic.pl
Kontakt:

Postautor: Akhh_111573 » 15 maja 2012 11:49

Każdy może mieć w ogóle pretensje do siebie. Ja ustaliłem sobie plan dotyczący Mery - póki się spółka rozwija i to bardzo dynamicznie (te kilkanaście procent rocznie to na prawdę znakomita dynamika) nie sprzedaję, a sprzedać od początku planuję o czym pisałem na głównym.

Już qwa kupując KGHM po 20zł podczas paniki za na prawdę sporą kasę jak dla mnie i mając plan trzymania go do przynajmniej drugiego etapu hossy - albo do 2 dywidendy od czasu zakupu - sprzedałem po 30. Możecie się domyślić co czułem jak było po 100zł za niedługo - o 200nie wspomnę bo tutaj już ciężko byłoby utrzymać pozycję.

I od tej pory plan rzecz święta ;) (tylko oczywiście obejmuje on pozbycie się spółki po złych fundamentalnie zmianach - a takich w Merze nie ma - a wręcz przeciwnie)

jankowalski73
Chorąży sztabowy
Posty: 5596
Rejestracja: 16 lis 2006 21:12
Lokalizacja: Ziemia Opoczyńska

Postautor: jankowalski73 » 15 maja 2012 12:17

od ładnych kilku lat podstawowym błedfem i wadą spółki mera jest fatlana polityka informacyjna tzw IR,

gdybym został członkiem RN to zająłbym sie przede wszystkim tym aspektem oale nie mógłbym pisac za duzo na forum (poza pogodą)

sam jestem zaskoczony transakcją na klonie

wpuszcozno do spółki tajemniczego iwestora z trojmiasta o litewsko brzmiącym nazwisku - ani on gieldowy (nie znamy go z inwestycji w inne podmioty gpw i nc) ani braznowy (jego spolka to nie meble i nie tartak) - ponadto osoba fizyczna a nie fundusz

cena tez niska po 50 gr za akcje

po co mera skupuje akcje klonu po cenie 45-60 gr z rynku zeby oddac potem 4 mln akcji po 50 gr komus - kto wzial sie z kosmosu ???

jedyne sensowne wytłmaczenie ale nie do konca to potrzeba pieniedzy na spodziene przejecie i na spodziewany skup wlasnych akcji...
Aurea Libertas

7. Nie kradnij

jankowalski73
Chorąży sztabowy
Posty: 5596
Rejestracja: 16 lis 2006 21:12
Lokalizacja: Ziemia Opoczyńska

Postautor: jankowalski73 » 15 maja 2012 12:23

poza tym due inteligence nie trwa w nieskonczonosc ...

co do wyniku za 1kw to moze byc dobry...

- spolka rozwzae czes rezrw na kredyty walutowe...
- wydaje sie ze produkcja idzie bez zaklocen
- nie wiemy nic o powiazaniach ze spolkami z brnzy drogowej
- zima byla ciezka wiec troszek sie idbije ale tylko chyba przelom stycznia i lutego


osobiscie oczekuje w najblizszym czasie :
- wynikow za 1kw
- skrocenia okresu oczekiwanai na raport roczny
- infomacji o spodxziewanym przejeciu
- zapowiedzi WZA spolki - na wza oczekuje chwaly o skupie wlasnych akcji, oraz informacji o dzialaniach podjetych przez spolke w sprawei przejscisa na gpw
- chcialbym zeby owniez zmienila sie polityka we zakrsie informcji inwestorskich
Aurea Libertas

7. Nie kradnij

eryk7
Kapitan
Posty: 43144
Rejestracja: 06 cze 2006 12:36
Lokalizacja: Galicja,piękne strony!

Postautor: eryk7 » 15 maja 2012 13:31

Akhh ŁYKAJ DO ,,BULU'' ALE MOŻE JEDNAK USTALIMY JAKĄŚ DATĘ CO DO SPÓŁEK TO MAM TROCHĘ INNE SPOJRZENIE I SWOJE ZDANIE ALE CO TAM POWOLI TRZEBA CIĄĆ STRATY JA JUŻ NA TYM *** BARDZO DŁUGO SIEDZĘ DOBRZE ŻE KILKA RAZY OBRÓCIŁEM TO JEST TAK JAK JEST ALE CÓŻ ŻYCIE JA TAM MAMIŁ
PIER-DOŁAMI NIE BĘDĘ :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !

Akhh_111573
Podporucznik
Posty: 10515
Rejestracja: 24 sty 2007 13:00
Lokalizacja: www.comparic.pl
Kontakt:

Postautor: Akhh_111573 » 15 maja 2012 13:47

Akhh ŁYKAJ DO ,,BULU'' ALE MOŻE JEDNAK USTALIMY JAKĄŚ DATĘ CO DO SPÓŁEK TO MAM TROCHĘ INNE SPOJRZENIE I SWOJE ZDANIE ALE CO TAM POWOLI TRZEBA CIĄĆ STRATY JA JUŻ NA TYM *** BARDZO DŁUGO SIEDZĘ DOBRZE ŻE KILKA RAZY OBRÓCIŁEM TO JEST TAK JAK JEST ALE CÓŻ ŻYCIE JA TAM MAMIŁ
PIER-DOŁAMI NIE BĘDĘ :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
'

Ja nie mówię w naszym przypadku o łykaniu, ale o planie który był ustalony co do tej spółki.

Może zbyt wieloma rynkami się zajmuję, żeby pozwolić sobie na skakanie po spółkach na GPw - ale uważam, że przy takiej prowizji, braku lewara to na naszym bananie powinno się grać fundamenty na długi termin. A na krótki to sobie mogę grać na forexie, a jeśli chodzi o akcje no na pięknym tworze o nazwie CFD, gdzie mam z lewarem i bardzo niską prowizją dostępne jakieś 1000+ największych i najbardziej płynnych akcji na świecie.

eryk7
Kapitan
Posty: 43144
Rejestracja: 06 cze 2006 12:36
Lokalizacja: Galicja,piękne strony!

Postautor: eryk7 » 15 maja 2012 13:57

POWIEM TAK JAK BY BYŁO TAK ZAJE BIŚCIE TO WIESZ NIC BY NIE PRZESZKADZAŁO WZROSTOM,WZROSTY BYŁY JAK TRAKI SKUPOWAŁY A TERAZ POWIEM TAK ŻEBY COŚ SIĘ RUSZYŁO TO NIE WIEM JAKAŚ EMISJA SPLIT ALBO *** WI A TAKIE PISANIE O TYM CO SIĘ WIE TO MOŻNA O *** ROZBIĆ NIECH NAPISZE COŚ CZEGO NIE WIEMY ALE CO JAK SIĘ NIE MA O CZYM PISAĆ

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !

jankowalski73
Chorąży sztabowy
Posty: 5596
Rejestracja: 16 lis 2006 21:12
Lokalizacja: Ziemia Opoczyńska

Postautor: jankowalski73 » 15 maja 2012 21:51

wyniki mery za 1kw lepsze niz za caly 2011 rok...
Aurea Libertas

7. Nie kradnij


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości