LSI Software [LSI] cz.3

wszystko na temat spółek publicznych
MJ_80
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 249
Rejestracja: 02 lis 2007 10:22

Postautor: MJ_80 » 12 wrz 2008 06:49

no po ile jest gotów sprzedać? Myślę że to będą okolie 15 zeta...Zresztą to zlecenie na S.....

REKLAMA


luzer2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2148
Rejestracja: 26 mar 2008 01:52

Postautor: luzer2 » 12 wrz 2008 07:22

no to doczekalismy sie 1 strony .... troche innej wiadomosci oczekiwalem ... grzesiek jest glupi niestety chcac sprzedawac w samym dolku
jak wielu mlodych polskich biznesmenow popelnia ten sam blad : wyzbywa sie aktywow ktore w przyszlosci dalyby finansowe zabezpieczenie dla niego i nastepnych generacji ...
15 zl ... wielce prawdopodobne ... kupi sobie dom i samochod ... frajer , no chyba ze to dzialanie marketingowe i lecimy na 50 zeta niebawem :)

zenon
Starszy chorąży
Posty: 1492
Rejestracja: 11 kwie 2007 20:17
Lokalizacja: kozia wólka
Kontakt:

Postautor: zenon » 12 wrz 2008 08:59

ja tam się nie doczytałem niczego o pakiecie kontrolnym i wyjściu prezesa

luzer2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2148
Rejestracja: 26 mar 2008 01:52

Postautor: luzer2 » 12 wrz 2008 09:07

ja tam się nie doczytałem niczego o pakiecie kontrolnym i wyjściu prezesa
Prezes i największy akcjonariusz LSI Software, jak wynika z informacji "Parkietu", prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży kontrolnego pakietu. - Zgłosili się do mnie dwaj krajowi inwestorzy branżowi i jeden zagraniczny. Ich oferty były na tyle interesujące, że zdecydowałem się podjąć negocjacje - potwierdził Siewiera.

zenon
Starszy chorąży
Posty: 1492
Rejestracja: 11 kwie 2007 20:17
Lokalizacja: kozia wólka
Kontakt:

Postautor: zenon » 12 wrz 2008 09:16

to słowa redaktora - nie wiadomo czy Siewiera coś takiego powiedział.

Trzeba poczekać na TVNCNBC. mówili że skontaktują się z nim.

zenon
Starszy chorąży
Posty: 1492
Rejestracja: 11 kwie 2007 20:17
Lokalizacja: kozia wólka
Kontakt:

Postautor: zenon » 12 wrz 2008 09:19

Siewiera poczeka do końca października, zamknie wszystkie projekty związane z dotacjami unijnymi a wtedy cena i osiągnięcia będą dużo większe!

teraz sprzedają leszcze!

luzer2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2148
Rejestracja: 26 mar 2008 01:52

Postautor: luzer2 » 12 wrz 2008 09:24

w zasadzie licze na to samo co ty zenon .... :)
nie rozwijam z oczywistych powodow ... co do leszczy pelna zgoda ...

zenon
Starszy chorąży
Posty: 1492
Rejestracja: 11 kwie 2007 20:17
Lokalizacja: kozia wólka
Kontakt:

Postautor: zenon » 12 wrz 2008 09:29

WIADOMOŚCI / GAZETA PARKIET
--------------------------------------------------------------------------------



04:06 12.09.2008 Nr 3735, kolumna 3
Giełdowy Novitus i Elzab to potencjalni inwestorzy dla LSI Software
LSI Software może wkrótce pozyskać inwestora
Dariusz Wolak
Agnieszka Barteczko



Grzegorz Siewiera, prezes i główny akcjonariusz LSI Software, twierdzi, że jest gotowy sprzedać pakiet kontrolny inwestorowi branżowemu. Podobno pierwsi chętni już się zgłosili





Specjalizujący się w produkcji oprogramowania dla sieci handlowych, gastronomii i hoteli LSI Software może, jak wynika z informacji "Parkietu", jeszcze w tym roku pozyskać inwestora strategicznego.

- Od dłuższego czasu otrzymuję propozycje odkupu akcji LSI Software. Oferty spływają zarówno z kraju, jak i zagranicy. Niektóre są na tyle ciekawe, że zdecydowałem się podjąć rozmowy - powiedział Grzegorz Siewiera, prezes i największy udziałowiec LSI Software. Kontroluje 1,08 mln papierów stanowiących 33 proc. kapitału, ale dających aż 70 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.





Zmiana stanowiska prezesa

Jeszcze do niedawna Siewiera deklarował, że nie jest zainteresowany sprzedażą akcji. Dlaczego zmienił zdanie?

- Dalszy samodzielny rozwój spółki niesie ze sobą pewne ograniczenia. Dołączenie do większej grupy kapitałowej to dla naszej firmy szansa na dostęp do nowych klientów - tłumaczył prezes. Zapewnił, że LSI Software nie ma żadnych kłopotów finansowych i nie potrzebuje dokapitalizowania. Dlatego wejście do firmy inwestora nie wiązałoby się z podwyższeniem kapitału.

Siewiera ujawnił, że chęć zakupu LSI Software zgłosili dwaj inwestorzy branżowi z Polski i jeden z zagranicy. Nie chciał zdradzić nazw. - Nasze rozwiązania doskonale uzupełniałyby ofertę potencjalnych inwestorów, a efekty synergii byłyby naprawdę duże - zapewnił.

Do opisu doskonale pasują dwaj giełdowi producenci kas fiskalnych: Novitus i Elzab. Obie firmy publicznie deklarują, że są zainteresowane poszerzaniem oferty i przejmowaniem producentów oprogramowania. Od dłuższego czasu mają nawet przygotowane pieniądze na potencjalne przejęcia. Siewiera nie chciał potwierdzić, że to właśnie o te firmy chodzi.

Tymczasem przedstawiciele Novitusa nabrali wody w usta. - Nie komentuję tej sprawy - powiedział Robert Tomaszewski, przewodniczący rady nadzorczej Compu - inwestora strategicznego nowosądeckiej firmy. Przyznał jednak, że rynek oprogramowania dla gastronomii i hoteli jest w kręgu zainteresowania Novitusa. Jacek Papaj, prezes Compu zapewnił, że kierowana przez niego firma chce przejmować. - Mamy pieniądze na zakupy i intensywnie pracujemy nad tym, żeby wkrótce, być może jeszcze we wrześniu, pochwalić się akwizycją - zakomunikował.

Bardziej stanowczo na pytanie, czy prowadzone są rozmowy z głównym akcjonariuszem LSI Software, odpowiedział Jerzy Biernat, szef Elzabu: - Nie prowadzimy tego typu negocjacji - oświadczył. Podtrzymał jednak plany Elzabu dotyczące przejęć.





Transakcja może być,

ale nie musi

Według prezesa LSI Software, rozmowy z potencjalnymi kupującymi mogą być sfinalizowane jeszcze w tym roku.

- Postawiłem warunek, że jeśli do końca października nie otrzymam wiążących ofert, rezygnuję z dalszych rozmów - zaznaczył Siewiera. Nie wykluczył, że transakcja będzie dotyczyła kontrolnego pakietu akcji. Prezes zapowiedział też, że nie pozbędzie się papierów po obecnym kursie. W czwartek walory LSI Software, po 2,5--proc. przecenie, kosztowały 8,54 zł.





Papiery w niełasce

Akcje LSI Software, ze względu na bardzo

niską płynność (spółka ma animatora dopiero od kilku dni), nie cieszą się zainteresowaniem inwestorów. Mimo że firma osiąga coraz lepsze wyniki finansowe, jej papiery są obecnie tańsze niż w dniu debiutu. W grudniu 2006 r. kosztowały ponad 10 zł. Obecnie są wyceniane na 8,54 zł. Daje to wycenę całej spółki na nieco ponad 27 mln zł. Potencjalny inwestor, chcąc kupić od prezesa większościowy pakiet, musi się jednak liczyć z tym, że będzie musiał zapłacić premię.
do druku...

antyAnalityk
Sierżant
Posty: 47
Rejestracja: 05 sie 2008 17:19

Postautor: antyAnalityk » 12 wrz 2008 09:31

DM BZWBK pewnie widza mój rachunek !!!!!!!!!!!!!
NIE ODDAM WAM !

już prowadzi dla kogoś zlecenia skupu pakietu ?

Panowie 30 zł i moge się zastnowić taniej ni ni :idea:

Mają ponad 30 mln zł na pakiet kontrony ile Prezes ma akcji ?

o 1 087 000 szt to wychodzi po 30 zł za sztuke :twisted:

luzer2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2148
Rejestracja: 26 mar 2008 01:52

Postautor: luzer2 » 12 wrz 2008 09:39

[
quote="luzer2"]no to doczekalismy sie 1 strony .... troche innej wiadomosci oczekiwalem ... grzesiek jest glupi niestety chcac sprzedawac w samym dolku
jak wielu mlodych polskich biznesmenow popelnia ten sam blad : wyzbywa sie aktywow ktore w przyszlosci dalyby finansowe zabezpieczenie dla niego i nastepnych generacji ...
15 zl ... wielce prawdopodobne ... kupi sobie dom i samochod ... frajer , no chyba ze to dzialanie marketingowe i lecimy na 50 zeta niebawem :)[/quote]
na to licze ze grzesiek chce zobaczyc jak go wycenia '' branza '' ... jeszcze bedzie miec duzo czasu na lepsza sprzedaz

zenon
Starszy chorąży
Posty: 1492
Rejestracja: 11 kwie 2007 20:17
Lokalizacja: kozia wólka
Kontakt:

Postautor: zenon » 12 wrz 2008 09:41

ja też mam w wbku.

kiszonka trwała przez długi okres, nic dziwnego że wielu czekało na momet uwolnienia i to im przysłania potencjał wzrostu. sugeruję aby z tego skorzystać.

antyAnalityk
Sierżant
Posty: 47
Rejestracja: 05 sie 2008 17:19

Postautor: antyAnalityk » 12 wrz 2008 09:51

ja też mam w wbku.

kiszonka trwała przez długi okres, nic dziwnego że wielu czekało na momet uwolnienia i to im przysłania potencjał wzrostu. sugeruję aby z tego skorzystać.
na 100 % mamy monitorowane rachunki !

30 zł to minimum i moge się zacząć zastanawiać, mi się nie spieszy moze leżeć i 10 lat :twisted:

zenon
Starszy chorąży
Posty: 1492
Rejestracja: 11 kwie 2007 20:17
Lokalizacja: kozia wólka
Kontakt:

Postautor: zenon » 12 wrz 2008 10:08

ciekawe jakie będą kolejne newsy.... powinna to być nasza końcówka roku...

level2
Chorąży sztabowy
Posty: 5317
Rejestracja: 21 wrz 2005 20:39
Lokalizacja: Wawa

Postautor: level2 » 12 wrz 2008 10:56

według mnie Siewiera nie sprzeda

a dzisiejszy artykuł w Parkiecie to (nieudana) próba podniesienia notowań spółki

zenon
Starszy chorąży
Posty: 1492
Rejestracja: 11 kwie 2007 20:17
Lokalizacja: kozia wólka
Kontakt:

Postautor: zenon » 12 wrz 2008 11:02

- Od dłuższego czasu otrzymuję propozycje odkupu akcji LSI Software. Oferty spływają zarówno z kraju, jak i zagranicy. Niektóre są na tyle ciekawe, że zdecydowałem się podjąć rozmowy - powiedział
a ten zagraniczny inwestor to kto?

- Dalszy samodzielny rozwój spółki niesie ze sobą pewne ograniczenia. Dołączenie do większej grupy kapitałowej to dla naszej firmy szansa na dostęp do nowych klientów - tłumaczył prezes

gdyby sprzedawał to by go nie interesowała nowa grupa klientów.

wg. mnie w rachubę wchodzi tylko współpraca. Fuzja? Dokapitalizowanie? Emisja? Opłacało by się skupować z rynku? Wezwanie?

Siewiera ostro zagrywa. Może wzbudzić szersze zainteresowanie lub irytację. Na dwoje baba wróżyła. Chyba że ma już jakieś pewniki.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bosy i 128 gości