Ujawnione zarobki "gwiazd" TVP są po prostu obraźliwe dla obywateli.

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12649
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: Ujawnione zarobki "gwiazd" TVP są po prostu obraźliwe dla obywateli.

Postautor: młoddy » 19 sty 2024 11:12

@ Inco
Dobrze byłoby mieć CPK oraz wielgaśny port w Świnoujściu. Jednak trzeba wydać na to mnóstwo miliardów. Nie wiesz tego czy byłoby to opłacalne. Tym bardziej że państwo bywa bardzo nieefektywnym inwestorem. Tym bardziej w czasie gdy koniecznie potrzebujemy wydawać mnóstwo pieniędzy na nowoczesne uzbrojenie.
Nie wiem, ale oczekiwałbym rozsądnej dyskusji bez niemieckich ekspertów to raz, a dwa zawsze ryzyko istnieje. Gdy budowano Gdynię też nikt nie dawał pewności, że to będzie opłacalne.
To sprzed kilku lat, więc teraz wyliczenia byłyby inne, ale porównanie do PGE Arena jak najbardziej trafne!
Można więc w przybliżeniu oszacować koszt budowy portu w Gdyni na 3,4 – 3,8 mld obecnych złotych. Dla porównania: koszt budowy Stadionu Narodowego to około 2,2 mld zł, a koszt budowy gazoportu w Świnoujściu to około 2,9 mld zł. Wydaje się, że w świetle zysków, jakie przyniosła Gdynia polskiemu handlowi zagranicznemu, można uznać tę decyzję za trafioną – choć oczywiście to tylko ogólnikowa ocena, nie poparta żadnymi wnikliwymi badaniami (należy pamiętać np. o kosztach alternatywnych, czyli utraconych korzyści ale i o alternatywnych zyskach).
Wiadomo, że dzięki powstaniu portu w Gdyni udział morskiego obrotu towarowego w polskim handlu zagranicznym wzrósł z 13 proc. w 1924 r. do 38 proc. w 1928 r. – czytamy w „Archiwum morskim E. Kwiatkowskiego” (s. 76). W roku 1938 poprzez Gdańsk przechodziło 31,6 proc. polskiego eksportu, a poprzez Gdynię 46,1 proc. (za: „Przegląd Zachodni”, nr 60, Instytut Zachodni 2004, s. 42).
Nikt nigdy nie da pewności, że coś będzie opłacalne. Zresztą ekonomia to tylko jeden ze składników ewentualnych zysków.
raczej trzeba byłoby zmienić diametralnie system powoływania managerów na stanowiska w spółkach SP bez względu na to kto rządzi, anie zaprzestawać budowy bo zarządzanie państwa byłoby katastrofalne.
Niemądrze piszesz. Gdynia była inwestycją oczywistą. Świnoujście taką nie jest. Zaś wmawianie że eksperci sceptyczni są niemieccy .....
Ja bym budował ten port, bo pieniądze umiarkowane (może jako mniejszy, z możliwością rozbudowy w przyszłości). Ale CPK to chyba rząd wielkości wyżej. Być może nie w tej chwili, przy rekordowym deficycie i rekordowych wydatkach zbrojeniowych.

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8173
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Ujawnione zarobki "gwiazd" TVP są po prostu obraźliwe dla obywateli.

Postautor: incoqnito » 19 sty 2024 11:28


*** wczoraj moja córa wróciła ze szkoły z pierwszej klasy z informacją, że rodzą się dzieci bez płci i będą mogły sobie wybrać gdy dorosną! Jprdl rozumiesz to??? Dzieciakom takie qr*wa wiadomości serwować! Byłem w szoku...
O culwa - pedalewackie *** wszystko zaaplikują i wszystko przyjmą, każdą papkę, która rozmiękczy ich i tak już mocno rozmiękczone mózgowia, ale że reszta normalnego społeczeństwa również ma egzystować na ich modłę, to się w paale nie mieści... :shock: :shock: :shock: :shock:
Brak słów normalnie...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8173
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Ujawnione zarobki "gwiazd" TVP są po prostu obraźliwe dla obywateli.

Postautor: incoqnito » 19 sty 2024 11:35

@ Inco
Dobrze byłoby mieć CPK oraz wielgaśny port w Świnoujściu. Jednak trzeba wydać na to mnóstwo miliardów. Nie wiesz tego czy byłoby to opłacalne. Tym bardziej że państwo bywa bardzo nieefektywnym inwestorem. Tym bardziej w czasie gdy koniecznie potrzebujemy wydawać mnóstwo pieniędzy na nowoczesne uzbrojenie.
Nie wiem, ale oczekiwałbym rozsądnej dyskusji bez niemieckich ekspertów to raz, a dwa zawsze ryzyko istnieje. Gdy budowano Gdynię też nikt nie dawał pewności, że to będzie opłacalne.
To sprzed kilku lat, więc teraz wyliczenia byłyby inne, ale porównanie do PGE Arena jak najbardziej trafne!
Można więc w przybliżeniu oszacować koszt budowy portu w Gdyni na 3,4 – 3,8 mld obecnych złotych. Dla porównania: koszt budowy Stadionu Narodowego to około 2,2 mld zł, a koszt budowy gazoportu w Świnoujściu to około 2,9 mld zł. Wydaje się, że w świetle zysków, jakie przyniosła Gdynia polskiemu handlowi zagranicznemu, można uznać tę decyzję za trafioną – choć oczywiście to tylko ogólnikowa ocena, nie poparta żadnymi wnikliwymi badaniami (należy pamiętać np. o kosztach alternatywnych, czyli utraconych korzyści ale i o alternatywnych zyskach).
Wiadomo, że dzięki powstaniu portu w Gdyni udział morskiego obrotu towarowego w polskim handlu zagranicznym wzrósł z 13 proc. w 1924 r. do 38 proc. w 1928 r. – czytamy w „Archiwum morskim E. Kwiatkowskiego” (s. 76). W roku 1938 poprzez Gdańsk przechodziło 31,6 proc. polskiego eksportu, a poprzez Gdynię 46,1 proc. (za: „Przegląd Zachodni”, nr 60, Instytut Zachodni 2004, s. 42).
Nikt nigdy nie da pewności, że coś będzie opłacalne. Zresztą ekonomia to tylko jeden ze składników ewentualnych zysków.
raczej trzeba byłoby zmienić diametralnie system powoływania managerów na stanowiska w spółkach SP bez względu na to kto rządzi, anie zaprzestawać budowy bo zarządzanie państwa byłoby katastrofalne.
Niemądrze piszesz. Gdynia była inwestycją oczywistą. Świnoujście taką nie jest. Zaś wmawianie że eksperci sceptyczni są niemieccy .....
Ja bym budował ten port, bo pieniądze umiarkowane (może jako mniejszy, z możliwością rozbudowy w przyszłości). Ale CPK to chyba rząd wielkości wyżej. Być może nie w tej chwili, przy rekordowym deficycie i rekordowych wydatkach zbrojeniowych.
Nie pamiętałem jak ten typ się nazywał, ale poszperałem i już wiem! Maciej Brzozowski :evil: https://pl.linkedin.com/in/maciej-brzoz ... actor-name
Po ch*j w ogóle pytać kogoś z konkurencji o zdanie, jeśli nie tylko po to by kolejna osoba zdyskredytowała ten pomysł? Ehhh i tak w tej naszej TV sami eksperci to teraz dołączył kolejny. Kwaśniewski, Miler, Czarzasty eksperci od demokracji, celebryci od moralności a teraz kolejny i obstawiam, że nie ostatni! Zakładzik???

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3630
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Ujawnione zarobki "gwiazd" TVP są po prostu obraźliwe dla obywateli.

Postautor: koordynator1 » 19 sty 2024 17:33

Chyba nigdy na pi-SSdowskich programach nie oglądałeś i nie słyszałeś co wyrabiali ci niby ala dziennikarze gdzie była dla nich tylko przewodnia siła partii i nie mówię że ci będą lepsi ale na pewno kulturalniejsi ale zobaczymy starczy czasami obejrzeć :twisted: :twisted:
No to wygląda na to, że Ty nigdy nie oglądałeś pedalewckich, głównie WSI24 :lol: :lol: 8) 8)
Na pewno tak nie było :evil: :evil:

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3630
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Ujawnione zarobki "gwiazd" TVP są po prostu obraźliwe dla obywateli.

Postautor: koordynator1 » 19 sty 2024 17:36

Chyba nigdy na pi-SSdowskich programach nie oglądałeś i nie słyszałeś co wyrabiali ci niby ala dziennikarze gdzie była dla nich tylko przewodnia siła partii i nie mówię że ci będą lepsi ale na pewno kulturalniejsi ale zobaczymy starczy czasami obejrzeć :twisted: :twisted:
Nie nie oglądałem, ale spokojnie. Daj się rozkręcić tęczowym, zielonym nowoczesnym Europejczykom. Zapewniam cię, że będzie fajnie!
Qr*wa wczoraj moja córa wróciła ze szkoły z pierwszej klasy z informacją, że rodzą się dzieci bez płci i będą mogły sobie wybrać gdy dorosną! Jprdl rozumiesz to??? Dzieciakom takie qr*wa wiadomości serwować! Byłem w szoku...
Też jestem ale w pierwszej klasie podstawówki mnie się tez niektóre rzeczy nie podobają ale jaki mamy wpływ przecież na nas zarabia propaganda i reklamy :shock: :shock:

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3630
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Ujawnione zarobki "gwiazd" TVP są po prostu obraźliwe dla obywateli.

Postautor: koordynator1 » 19 sty 2024 17:39


Mogę się z tym zgodzić, ale właśnie dlatego odsunięcie złodziejskiego pisiorstwa od władzy było absolutną koniecznością. Całkiem możliwe że za 8 lat pilną sprawą będzie pogonienie platformersów. Cykliczna zmiana władzy jest wartością ograniczającą korupcję i głupotę. Inna sprawa że w 2031 roku to już raczej AGI będzie rządziła a nie politycy. Więc PiS nie wróci. Zresztą PiS bez Kaczyńskiego to będzie całkiem co innego.

BTW telewizja publiczna jednak jest dużo lepsza niż była, chociaż masz rację że daleko jej do ideału.

Trudno się nie zgodzić 8) 8)

Martyr
Kapitan
Posty: 43960
Rejestracja: 16 cze 2007 15:52
Lokalizacja: Ł3

Re: Ujawnione zarobki "gwiazd" TVP są po prostu obraźliwe dla obywateli.

Postautor: Martyr » 19 sty 2024 18:04

Chyba nigdy na pi-SSdowskich programach nie oglądałeś i nie słyszałeś co wyrabiali ci niby ala dziennikarze gdzie była dla nich tylko przewodnia siła partii i nie mówię że ci będą lepsi ale na pewno kulturalniejsi ale zobaczymy starczy czasami obejrzeć :twisted: :twisted:
No to wygląda na to, że Ty nigdy nie oglądałeś pedalewackich, głównie WSI24 :lol: :lol: 8) 8)
Na pewno tak nie było :evil: :evil:
Tak było, jest i będzie, nawet jeszcze gorzej, no ale Ty masz mocno opięte klapy, tak jak już to zauważyłem, więc na pewno tego nie zauważysz, bo po prostu nie chcesz tego zauważyć, coś na wzór, że u innych widzisz źdźbło w oku, by w swoim belki nie zauważyć :shock: :oops: :oops: :shock:
Obrazek My ludzkie by.dło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.
https://www.youtube.com/watch?v=PbWtu5Sa_NE

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3630
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Ujawnione zarobki "gwiazd" TVP są po prostu obraźliwe dla obywateli.

Postautor: koordynator1 » 19 sty 2024 18:28

Tak szczerze to na portalach typu interia,albo wp zawsze było jak się zachowywali pseudodziennikarze z twpi-SSd od czasu pisali o olejnik ale większość o twpi-SSd 8) 8)

Martyr
Kapitan
Posty: 43960
Rejestracja: 16 cze 2007 15:52
Lokalizacja: Ł3

Re: Ujawnione zarobki "gwiazd" TVP są po prostu obraźliwe dla obywateli.

Postautor: Martyr » 19 sty 2024 19:09


*** wczoraj moja córa wróciła ze szkoły z pierwszej klasy z informacją, że rodzą się dzieci bez płci i będą mogły sobie wybrać gdy dorosną! Jprdl rozumiesz to??? Dzieciakom takie qr*wa wiadomości serwować! Byłem w szoku...
O culwa - pedalewackie *** wszystko zaaplikują i wszystko przyjmą, każdą papkę, która rozmiękczy ich i tak już mocno rozmiękczone mózgowia, ale że reszta normalnego społeczeństwa również ma egzystować na ich modłę, to się w paale nie mieści... :shock: :shock: :shock: :shock:
Brak słów normalnie...
A wiesz może ma jakiej lekcji?
Obrazek My ludzkie by.dło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.
https://www.youtube.com/watch?v=PbWtu5Sa_NE

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8173
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Ujawnione zarobki "gwiazd" TVP są po prostu obraźliwe dla obywateli.

Postautor: incoqnito » 19 sty 2024 20:10

Chyba nigdy na pi-SSdowskich programach nie oglądałeś i nie słyszałeś co wyrabiali ci niby ala dziennikarze gdzie była dla nich tylko przewodnia siła partii i nie mówię że ci będą lepsi ale na pewno kulturalniejsi ale zobaczymy starczy czasami obejrzeć :twisted: :twisted:
Nie nie oglądałem, ale spokojnie. Daj się rozkręcić tęczowym, zielonym nowoczesnym Europejczykom. Zapewniam cię, że będzie fajnie!
Qr*wa wczoraj moja córa wróciła ze szkoły z pierwszej klasy z informacją, że rodzą się dzieci bez płci i będą mogły sobie wybrać gdy dorosną! Jprdl rozumiesz to??? Dzieciakom takie qr*wa wiadomości serwować! Byłem w szoku...
Też jestem ale w pierwszej klasie podstawówki mnie się tez niektóre rzeczy nie podobają ale jaki mamy wpływ przecież na nas zarabia propaganda i reklamy :shock: :shock:

*** człowieku tu mówimy o praniu mózgu dzieciakowi co ma 7 lat!!! W dodatku bardzo sprytnie to jest przedstawiane.... Indoktrynacja pełną gębą!

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3630
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Ujawnione zarobki "gwiazd" TVP są po prostu obraźliwe dla obywateli.

Postautor: koordynator1 » 19 sty 2024 22:19


Nie nie oglądałem, ale spokojnie. Daj się rozkręcić tęczowym, zielonym nowoczesnym Europejczykom. Zapewniam cię, że będzie fajnie!
Qr*wa wczoraj moja córa wróciła ze szkoły z pierwszej klasy z informacją, że rodzą się dzieci bez płci i będą mogły sobie wybrać gdy dorosną! Jprdl rozumiesz to??? Dzieciakom takie qr*wa wiadomości serwować! Byłem w szoku...
Też jestem ale w pierwszej klasie podstawówki mnie się tez niektóre rzeczy nie podobają ale jaki mamy wpływ przecież na nas zarabia propaganda i reklamy :shock: :shock:

*** człowieku tu mówimy o praniu mózgu dzieciakowi co ma 7 lat!!! W dodatku bardzo sprytnie to jest przedstawiane.... Indoktrynacja pełną gębą!
Ale człowieku dlatego zapytałem do której klasy,i powiem tak jakby moje dziecko by mi coś takiego powiedziało to w chսju bym miał i bym sobie kogoś takiego na rozmowę wziął i za bardzo bym się nie piеrdolił,dlatego sprawdź czy to jest w nauczaniu i lecisz z tematem czyli z kimś chyba że nie masz jaj 8) 8)

Martyr
Kapitan
Posty: 43960
Rejestracja: 16 cze 2007 15:52
Lokalizacja: Ł3

Re: Ujawnione zarobki "gwiazd" TVP są po prostu obraźliwe dla obywateli.

Postautor: Martyr » 19 sty 2024 22:33

Właśnie, też jestem ciekawy na jakiej lekcji mogła to usłyszeć...?
Obrazek My ludzkie by.dło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.
https://www.youtube.com/watch?v=PbWtu5Sa_NE

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3630
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Ujawnione zarobki "gwiazd" TVP są po prostu obraźliwe dla obywateli.

Postautor: koordynator1 » 19 sty 2024 22:58

To dopiero będzie szok jak na religii :roll: :roll:

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7463
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Ujawnione zarobki "gwiazd" TVP są po prostu obraźliwe dla obywateli.

Postautor: NiKtoś » 20 sty 2024 08:55

Mnóstwo pieniedzy ?? Jepane grosze... Transfery socjalne 2023 20% PKB , Budzet obronny 2,1 % PKB w czasie wojny !! Mysle ze cala Europa jest dojepana socjalem i nie ma po prostu kasy zeby sie uzbroic nawet w stopniu minimalnym...Zbrojenie bylo w 39 gdzie szlo 30% budzetu na obrone... Nic to niestety nie dalo , wiec i tym razem nic nie da...Jedyne co nas chroni to NATO ale ruskowi NATO juz zwisa bo widza ze to tylko USA i troche sploszonych kroliczkow pod jego parasolem. Bedzie Lukaszenko robil nam bezczelne psikusy bo za nim stoi Putin jakby bylo malo za Putinem stoi juz gigant czyli Deng Xiao PIng :mrgreen:
@ Inco
Dobrze byłoby mieć CPK oraz wielgaśny port w Świnoujściu. Jednak trzeba wydać na to mnóstwo miliardów. Nie wiesz tego czy byłoby to opłacalne. Tym bardziej że państwo bywa bardzo nieefektywnym inwestorem. Tym bardziej w czasie gdy koniecznie potrzebujemy wydawać mnóstwo pieniędzy na nowoczesne uzbrojenie.
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8173
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Ujawnione zarobki "gwiazd" TVP są po prostu obraźliwe dla obywateli.

Postautor: incoqnito » 20 sty 2024 10:07



Też jestem ale w pierwszej klasie podstawówki mnie się tez niektóre rzeczy nie podobają ale jaki mamy wpływ przecież na nas zarabia propaganda i reklamy :shock: :shock:

*** człowieku tu mówimy o praniu mózgu dzieciakowi co ma 7 lat!!! W dodatku bardzo sprytnie to jest przedstawiane.... Indoktrynacja pełną gębą!
Ale człowieku dlatego zapytałem do której klasy,i powiem tak jakby moje dziecko by mi coś takiego powiedziało to w chսju bym miał i bym sobie kogoś takiego na rozmowę wziął i za bardzo bym się nie piеrdolił,dlatego sprawdź czy to jest w nauczaniu i lecisz z tematem czyli z kimś chyba że nie masz jaj 8) 8)
7 lat to w pierwszej klasie.Nie było takiego tematu, tylko było ogólnie o dzieciach i pani jako ciekawostka coś takiego powiedziała.... Tak bym zrobił jeszcze kilka lat temu, teraz to wiem, że dzieci wiele rzeczy sobie dodają, a dwa że nie chce mi się już walczyć. Walczyłem kilka lata temu gdy syn syn chodził do pierwszej drugiej i trzeciej klasy.... Odpuszczam bo wiem ze to nic nie zmieni! Taki jest nurt w TV i wszędzie i to zasługa je*banych le*waków z UE!!!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 253 gości