CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

wszystko na temat spółek publicznych
fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: fluidek » 21 gru 2020 09:43

cos slabo wychodzi to sypanie...biorac pod uwage Kolejne " INFA"...ktore naplynely .....Na moje oko....AKCJi na tym poziomie ponizej 260 PLN....coraz mniej do zrzutow jest.....

Tak dooorniu, -7% to super wynik. Zaniżanie przed odpałem :lol: :lol: :lol:
Przecież jasno napisał że nie zysk chodzi tylko o budowę tarczy podatkowej na lata jak już osiągasz tyle milionów jak on to nie zyski sa utrapieniem ale te piekielne podatki.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Przypominam że julka ma własne kursy po których wycenia portfel. Np. Xtb około 49 zeta.

REKLAMA


sosnax
Sierżant sztabowy
Posty: 130
Rejestracja: 12 cze 2018 09:52

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: sosnax » 21 gru 2020 09:45

Kurs Spółki powinien przede wszystkim dyskontować wyniki sprzedaży, tak czy nie? Jeśli tak, to nawet uwzględniają ewentualne zwroty raczej ciężko mówić o tym że jest źle.
oooo - zaraz sie zleca Ci co zawsze gadali, ze spolka leci na sentymencie i ze jak CP okaze sie niewypalem to akcje spadna na ryj, a teraz beda klapac dziobami, ze jednak kij ze sprzedaza (nawet jak by zlamala i ze 5 rekordow) bo spolka stracila zaufanie :lol:

mnie najbardziej smieszy to, ze "starzy" inwestorzy dali sie zlapac na memiczna gownoburze wywolana w internetach przez 12 latkow, ktorzy nawet w gre nie grali ;D
a, ze czasy mamy takie, ze liczy sie klikalnosc to teraz obserwujemy milion artykulow na ten sam temat z kadzej strony :>

wiecie czego jestem ciekaw prawie tak samo mocno jak wynikow sprzedazy? na informacje od ogarnietych agencji marketingowych (a na bank sie kilka takich znajdzie), ktore niebawem przelicza caly ten buzz, ktory wytworzyl sie wokol cyberpunka i przekonwertuja go na zlotowki ;D
zaraz okaze sie, ze to co CDPR wydal na marketing CP to bedzie pikus przy tym ile ruchu ZA DARMO (no prawie... przez jakis czas - raczej krotszy, niz dluzszy - niesmak pozostanie ;)) wygenerowala ta cala medialna szopka ;>

summa summarum wg mnie za pol roku-rok na haslo CP zdecydowana wiekszosc bedzie miala mega pozytywne skojarzenia, a ta cala sytuacja, ktora teraz obserwujemy bedzie mozna przedstawic podobnie jak karte Plotki w Gwincie - smieszny meme ;)

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2021
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: smalec_alfa » 21 gru 2020 09:46




Tak dooorniu, -7% to super wynik. Zaniżanie przed odpałem :lol: :lol: :lol:
Przecież jasno napisał że nie zysk chodzi tylko o budowę tarczy podatkowej na lata jak już osiągasz tyle milionów jak on to nie zyski sa utrapieniem ale te piekielne podatki.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Przypominam że julka ma własne kursy po których wycenia portfel. Np. Xtb około 49 zeta.


a propos XTB, kiedy ładować sie z powrotem?

jakies sugestie?

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: fluidek » 21 gru 2020 09:48



Przecież jasno napisał że nie zysk chodzi tylko o budowę tarczy podatkowej na lata jak już osiągasz tyle milionów jak on to nie zyski sa utrapieniem ale te piekielne podatki.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Przypominam że julka ma własne kursy po których wycenia portfel. Np. Xtb około 49 zeta.


a propos XTB, kiedy ładować sie z powrotem?

jakies sugestie?
Jak durniol napisze że to syf.

Gibajacy_gibon
Starszy chorąży
Posty: 1951
Rejestracja: 15 mar 2020 14:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: Gibajacy_gibon » 21 gru 2020 09:53



Przypominam że julka ma własne kursy po których wycenia portfel. Np. Xtb około 49 zeta.


a propos XTB, kiedy ładować sie z powrotem?

jakies sugestie?
Jak durniol napisze że to syf.
Jak durniol ogłosi mijankę z Tauronem.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
forumowy plugawy rynsztok KałOrdynator1

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7476
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: NiKtoś » 21 gru 2020 09:54

Stygmatyzacja i blokowanie wypowiedzi... :mrgreen:


Przypominam że julka ma własne kursy po których wycenia portfel. Np. Xtb około 49 zeta.


a propos XTB, kiedy ładować sie z powrotem?

jakies sugestie?
Jak durniol napisze że to syf.
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

scorpio
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2236
Rejestracja: 19 maja 2006 16:02
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: scorpio » 21 gru 2020 09:54

A najlepsze jest to ze dzis jest ostatni termin zwrotów więc pewnie w komunikacie sie dowiemy ile było zwrotów .Bedzie ciekawie :mrgreen:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: Julian11 » 21 gru 2020 10:01

Kurs Spółki powinien przede wszystkim dyskontować wyniki sprzedaży, tak czy nie? Jeśli tak, to nawet uwzględniają ewentualne zwroty raczej ciężko mówić o tym że jest źle.
oooo - zaraz sie zleca Ci co zawsze gadali, ze spolka leci na sentymencie i ze jak CP okaze sie niewypalem to akcje spadna na ryj, a teraz beda klapac dziobami, ze jednak kij ze sprzedaza (nawet jak by zlamala i ze 5 rekordow) bo spolka stracila zaufanie :lol:

mnie najbardziej smieszy to, ze "starzy" inwestorzy dali sie zlapac na memiczna gownoburze wywolana w internetach przez 12 latkow, ktorzy nawet w gre nie grali ;D
a, ze czasy mamy takie, ze liczy sie klikalnosc to teraz obserwujemy milion artykulow na ten sam temat z kadzej strony :>

wiecie czego jestem ciekaw prawie tak samo mocno jak wynikow sprzedazy? na informacje od ogarnietych agencji marketingowych (a na bank sie kilka takich znajdzie), ktore niebawem przelicza caly ten buzz, ktory wytworzyl sie wokol cyberpunka i przekonwertuja go na zlotowki ;D
zaraz okaze sie, ze to co CDPR wydal na marketing CP to bedzie pikus przy tym ile ruchu ZA DARMO (no prawie... przez jakis czas - raczej krotszy, niz dluzszy - niesmak pozostanie ;)) wygenerowala ta cala medialna szopka ;>

summa summarum wg mnie za pol roku-rok na haslo CP zdecydowana wiekszosc bedzie miala mega pozytywne skojarzenia, a ta cala sytuacja, ktora teraz obserwujemy bedzie mozna przedstawic podobnie jak karte Plotki w Gwincie - smieszny meme ;)
Dokladnie tak.....----NIektorzy nadal nie KUMAJĄ prostej kwestii...MOENTYZACJA GRY...to NIE TYLKO JEJ DEBIUT... :roll:

ZObaczcie na wyniki QW...CDP po debiucie W3....przychody niecale 500 MLN..PLN....i teraz zobaczcie jakie pzrychody mial CP z dalszej monetyzacji W3..po np 1.5 Miesiecznym okesie debiutu gdzie poszedl raport za 2 qw 2015 ....500 MLN przychpodow zostalo zwielokrotnione przychody ----czyli za okres OD H2 2015 Do 3 qw 2020 Roku....CDP zanotowal ok 2.5 MLD przychodów....czyli 5 razy wiecej niz w Premierowym 1.5 Miesiecznym DEbiucie W3....

czy tutaj bedą az takie same propocje ..nie wiem byc moze nie ...ale Jedno jest pewne...przychody z CP77 beda naplywaly w LONG TERM....do CDP...w tym czasie bedzie pewnie powstawal W4...i beda plany rozwoju GRUPY....aby np..stac sie Operacyjnie takim TTWO..bis...ktory jest OBECNIE conajmniej 2 razy wiekszy operacyjnie obecnie od CDP...i dlatego moze wypuszczać Duze FLAGOWE ..gry co np 3 lata a nie co np...4-5 LAT....To wszystko bedzie mialo wplyw na wartosc CDP IN FUTURE.......KUMULACJA monetyzacji powinna być coraz wieksza wraz z Organicznym zrownowazonym rozwojem operacyjnym....CDPojektu....wraz z coraz czestszym/ krotszym czasem debiutów ich Kolejnych flagowców....po W4....
Ostatnio zmieniony 21 gru 2020 10:14 przez Julian11, łącznie zmieniany 3 razy.

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7476
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: NiKtoś » 21 gru 2020 10:02

No to jest ten sprytny trick.. Dali termin na weekend wiec cos czuje ze malo kto jeszce wie czy chce oddac czy poczekac.. A po nim klamka zapadnie i zostana z tytulem. Spolka powie no ale oferowalismy zwroty.. Przez.. pare dni :lol: :mrgreen:
A najlepsze jest to ze dzis jest ostatni termin zwrotów więc pewnie w komunikacie sie dowiemy ile było zwrotów .Bedzie ciekawie :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: Julian11 » 21 gru 2020 10:53

ja osobiscie jak wiecie..nie bylem od pewnego czasu...FANEM CDP jesli chdozi o inwestowanie....uwazalem za CDP jest za drogi itp...Nie krecil mnie swiat Cyberpunka i nie kumalem tego HYPE...na taką skale...

Do momentu..az nie kupilem gry ...i nie zagralem.....TYM...co mowia 'widzialem to" ..."widzialem tamto"...INNI pokazują to ..INNI mowią....tamto--To jest q...rwa nie wazne...KUPCIE grę pograjcie i wtedy wydajcie opinie o niej....---MA bledy techniczne ..itp..ale jest q..rwa tak wciagajaca ze szok....----MOZE przytloczyć na poczatku i nawet mnie troche ona przytlacaała ..NAdal przytlacza..BO nie jestm pewien wielu Mechanik GRy..jak rozbudowac postac ..jak rozwojac ja...jak korzystac z roznych mechanik....Bo jestem w sumie napoczatku gry..5% glownego wątku pokonalem.....GRAJAC ( sic !!) 17 H 50 MIN.... 8) :shock: :lol: ----To ta gra nadal w wielu aspektach rozwoju postaci i korzystania z wielu mozliwosci ....mnie nadal przytlacza Kolesia w ktory w niejedną grę gral....----SHOOTEROWCOW moze denerwowac to ze ta gra nie jest SHOOTEREM..tylko RPG..tutaj nie spzredajesz na poczatku HEADOW...i koles pada...itp....Ale jak ktos bedzie na poczatku szedl glowna sciezka to go gra powinna pochnać....GRACZA w jej historie w JEJ SWIAT..a w miare grania powinien opanowaywac wszytkie mechaniki GRY...i zapuszczac sie coraz mocniej w siecie GRy..nie tylko Glownego wątku.....ale tych pobocznych gdzie mozna wyrwac DOBRE BRONIE..juz na poczatku rozgrywki ulatwiajace pzrechodzenie GRY.....i pewnie do niej wracac za jakis czas INAczej probujac Gre pzrejsc...inaczej rozwijac bohatera grac INNYm bohaterem z INNEGO "KLANU"..itp itd...-----

I o to chodzi w tym biznesie....I dlatego CP77....ma taka a nie inna spzredaż....Pomimo tych wszytkich ( czasami poteznych zwlaszcza na konsole) NIedociagniec....I wlasnie dlatego CDP ....pomimo swej wyceny...jest nadal atrakcyjny....PO raz Kolejny PO W3 ..Wydaje sie ze rzuculi sie z MOTYKA NA SLONCE....ale wiecie co DAJA RADĘ...pomimo tego hejtu i tych oczekiwań..i Bledów roznego rodzaju...TO GRA JEST FANTASTYCZNA....w tym jak potrafi Wciagnac gracza w SWOJ SWIAT....


wlasnie dlatego CDP po rak kolejny postawil poprzeczkę i ....moim zdniaem ja Pzrekroczy..pomimo problemow bledów i hejtu....

P.S...druga kwetia to to o czym ja mowilem i o czym kolega wspomniał...CIEKAWE ILE TEN CALY SZUM....TEN HEJT...TA CALA SYTUACJA...od strony czytso marketingowego --WYPROMOWANIA CP77 w SWIADOMOSCI....Grzcazy i nie tylko....JEST WARTA.....teraz KAZDY WIE ze JEST COS TAKIEGO JAK CP77....ma swiadomosc jego istnienia..----wic ciekawe ILE fkatycznie ta cala sytuacje JEST WARTA...w sensie dotarcia do SWIADOMOSCI KLIENTA....---bez udzialu KESZOWEGO...ze strony CDprojktu.....DLATEGO.....JA NIE ZAPOMNE TYCH SLOW>>PREZESA....----- NAJWIEKSZA AKCJA MARKETINGOWA...POJDZIE PO DEBIUCIE CP77....mowil to w kontexcie kosztow....ale TO JAK POTEZNY SZUM SIE ZROBIL wokol tej gry....--coz W SUMIE CDPRoejkt moze rownie dobrze MOGL W OGOLE KASY NIE WYDAWAC ...na merketing po debiucie........bo i tak WSZYSCY w GROWYM SWIATKU...I NIE TYLKO....MOWILI i PISALI O CP77...maja swiadomosc jego istnienia..i Interesuja sie O CO COME ON w tym wszystkim...--przy okazji ogladajac jak OGROMNIASTA..w wielu wymiarach --- jest ta gra...i pewnie mowiac sobie --CHCIALBYM JA OGRAĆ....szcegolnie jak bedzie zoptymalizowana i zalatane beda bledy.....
Ostatnio zmieniony 21 gru 2020 11:07 przez Julian11, łącznie zmieniany 2 razy.

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: fluidek » 21 gru 2020 11:01

Ja pier... Kto czyta te elaboraty? :shock:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: Julian11 » 21 gru 2020 11:10

Dobra..Wracam do swiata CP..77 ...--to zdecydowanie lepsze niz przygladanie sie cyferkom...potem zerkne jak to przebiega w tym dniu....BO najciekawszym momentem bedzie to...jak bedzie wygladala sprawa zmieniajacych sie CYFEREK..na GPW...gdy podadza raport spzredazowy...a to juz na DNIACH ..... 8) :lol:

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: pandorinium » 21 gru 2020 11:10

Ja pier... Kto czyta te elaboraty? :shock:
on to czyta pewnie żeby się dowartościować jaki jest mądry. :lol:

Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: Jot23 » 21 gru 2020 13:48

LICZBA STRON W WATKU GONI CENE

GDZIE SIE SPOTKAJA ???

:lol: :twisted:
Jedzimy na 400 stron

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
MOZE NA 300 SIE SPOTKAC ??

:twisted: :lol:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)



Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: paaulinka i 114 gości