MCI księga L na wzburzonych wodach

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8190
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 10 gru 2016 12:04

Ma ktoś dostęp, bo o ile w podłodze można wykupić wydanie z konkretnego dnia to tu cały tydzień musisz brać, a niech idą w p...u
https://pulsbiznesu.pb.pl/premium/46508 ... bek-oferty

REKLAMA


optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 10 gru 2016 14:53

Bez urazy, ale to Ty przyjąłeś twierdzenia młoddego o radosnych spadkach w 2017 i klepiesz o tym często, ja nic takiego nigdzie na napisałem. Wspominałem tylko że podczas skupu kurs "dziwnym trafem" kurs może dotknąć 8,xx. Z naciskiem na może. Po drugie we fragmencie, który cytujesz odniosłem się do exitów, ani słowa nie wspomniałem o ich wpływie na kurs...

Z webcastu: Indeks( w 2018 zamknie projekty deweloperskie i szczyt gotówki wygeneruje właśnie w 2018r) dojrzewa do exitu. Do końca 2017 MCI posiada opcja drag (rozpoczęte negocjacje w sprawie podejścia do spółki ew sprzedaż albo jakąś inną formę naszej kontynuacji udziału w spółce), Morele i Pigu początek połączenia i podwojenie przychodów w ciągu 3 lat i... , Gett spółka planuje IPO w ciągu 18 miesięcy słowa ludzi z MCI.
iZetlle spólka przygotowuje się do IPO, które może odbyć się perspektywie dwóch lat, bardzo ogólny cel na dzisiaj to IPO iZettle w 2018r.
ABC Data też dorzuci w postaci częściowego wyjścia jakim jest dywidenda bo ładnie rosną przychody i zyski też zaczną od 2017r, o IPO Auctionata już w tym roku http://www.finanznachrichten.de/nachric ... 16-015.htm, a więc istnieje prawdopodobieństwo że do końca 2019r może się odbyć. Skoro w 2017r zapowiada dowódca skupienie się nad rozwojem spółek, można przypuszczać, że w 2018r lecz raczej w 2019 będzie kilka ciekawych wyjść...
Być może jakieś pomniejsze...
Po za tym, nawet jeśli nie, to wyraźnie jest zaznaczone moim zdaniem a przecież, omyłka rzecz ludzka, bo tylko szanowny weteran nie myli się nigdy :lol:

Nic nie jest pewne, swoją tezą postawiłem znając ostatni webcast więc po co te szyderstwo, że to pewne, skoro nic nie jest pewne w życiu ??? [...]

NAV w 2017 więc wzrośnie poprzez skup i umorzenie akcji własnych + wzrost wycen spółek portfelowych 8)
Przepraszam. Zapomnialem dodac, ze to nie odnosi sie do kolegi!
Dziekuje za merytoryke!
I wiem, ze to logicznie nie wynika, ale na tym watku panuja glownie emocje i "wrazenia" - kiedy wiec jeden wyjatkowo "szturchniety" (po latach codziennego zapowiadania odpalu srednio co kwartal z kolejnych, wymyslonych sobie powodow) nagle robi wolte, ze teraz cieszymy sie z niskiego kursu, bo przesuwa odpal na za rok, a kolega pisze o tym "odpalowym" roku - jakby "zaczepilem" kolege (ale bez zadnego szyderstwa itd!).

Oosbiscie od dawna uwazam, ze rynek ma wyjatkowo gleboko "4 w literach" co tu nawiedzency wypisuja, zas sam, wyjatkowo w zyciu, zyje "realem". Dlatego co do internetu powtarzam - wylaczyc Trolla (czy dwoch) i zachowania kursu MCI stana sie duzo bardziej zrozumiale!
Szkoda tylko, ze watek sluzy raczej dezinformacji niz informacji, a wiec dla potencjalnych zaintersowanych kupnem ma "wartosc dodana" - ujemna!

P.S. Kolege czesto cytuje, bowiem niezalezznie czy sie (w danym okresie!) zgadzam (a przeciez dosc czesto sie myle w ocenach przyszlosci!) czy nie - szanuje poglady i wklad MERYTORYCZNY kolegi - co nalezy odczytac jako komplement.

;)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8190
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 10 gru 2016 18:31

Ciekawe rzeczy się dzieją:
Czy Uber będzie rentowny
Pod wątpliwość poddawany jest jednak cały model biznesowy Ubera. Firma pozwolić sobie może na niższe stawki przejazdów, bo sama dopłaca do biznesu – wykorzystując do tego pieniądze inwestorów. Z danych, cytowanych przez „Financial Times” wynika, że pasażerowie opłacają zaledwie 41 proc. kosztów przejazdu.
Tymczasem kierowcy Ubera na całym świecie zaczynają domagać się swoich praw. Za sztuczny uznają właśnie zapis stwierdzający, że nie są pracownikami firmy. Część z nich pozywała nawet firmę.
http://businessinsider.com.pl/technolog ... ra/dzrh7xy
A jak jest z naszym Gett ???

młoddy
Podporucznik
Posty: 12653
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 10 gru 2016 19:44

jeden wyjatkowo "szturchniety" (po latach codziennego zapowiadania odpalu srednio co kwartal z kolejnych, wymyslonych sobie powodow) nagle robi wolte, ze teraz cieszymy sie z niskiego kursu
1.Odpał na 100 i więcej zapowiadał Optymistyczny. Pułkownik zapowiadał "tylko" wzrosty do 18-20.

2.Na te 100+ nigdy nie było żadnych szans więc w specyficznym "realu" Waszmość żyjesz.

3.Te 18-20 właśnie by teraz było gdyby Tomek płacił dywidendy 5%NAV rocznie (jak zapowiedział pięć i pół roku temu), nie drukował syfów typu G1 (co było dla mnie przykrym zaskoczeniem) i ogólnie walczył z dyskontem (co deklarował jako swój priorytet zarządzania).

4.To Ty zrobiłeś woltę. Z ekstremalnego fana MCI stałeś się bardzo krytyczny. Nawet powątpiewasz w rzetelną wycenę NAV (a dawniej pisałeś że NAV jest tak konserwatywnie tu liczony że właściwie od razu należałoby dodać do niego 25% żeby oddać stan faktyczny.

5.Ja zawsze byłem krytycznym fanem MCI. Generalnie byłem i jestem fanem MCI i Tomka, ale nie biłem braw np. podczas pre-IPO (którym Ty się zachwycałeś!).

6.Nie ma żadnej wolty z mojej strony. Natomiast trwa duży skup i do jego zakończenia MCI-ologom jest po drodze ze słabym kursem. Tym bardziej że pojawiła się szansa rozbrojenia syfu G1. Może się uda nie stracić 30-35 milionów złotych.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12653
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

łopatologicznie dla Optyka

Postautor: młoddy » 10 gru 2016 19:51

Pierwszy przypadek - załóżmy że w 2017 będzie wysoki kurs MCI. Wtedy niewiele zarobimy na skupie i dużo stracimy na konwersji G1.

Drugi przypadek - załóżmy że w 2017 będzie niski kurs MCI. Wtedy dużo zarobimy na skupie i nic nie stracimy na G1 bo nie dojdzie do konwersji.

Lepiej mało zarobić i dużo stracić czy dużo zarobić i nic nie stracić???

młoddy
Podporucznik
Posty: 12653
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 10 gru 2016 19:54

@ Inco

Zrób mi tą uprzejmość i napisz co naprawdę sądzisz o Optymistycznym, bo facio niedługo sobie pomyśli że go cenisz i szanujesz ;-)
W każdym razie próbuje wejść Ci do dvpy.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12653
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 10 gru 2016 20:01

Dziekuje za merytoryke!
Mnie też podziękuj ;-)
-Już przed informacją ESPI dowiedziałeś się że pakietówka MCI prawdopodobnie była z Tomkiem.
-Dziś jasno wyliczyłem że oficjalne podane w prezentacji dane o wzroście NAV to kompletna bzdura. Ciekawe kto w MCI tak liczy. Księgowa? ;-)
-Łopatologicznie wyjaśniam Ci oczywistości, których jakimś cudem nie rozumiesz.

Dziękuj chłopie ;-)

antysystem
Starszy chorąży
Posty: 1660
Rejestracja: 17 maja 2016 20:46

Postautor: antysystem » 15 gru 2016 15:51

ufff wuntek wrocil :lol:
unikam spółek na jakich piszą: tw dostawca, Radek_, alus, pogodno, Ominea, bauc1 kulki.pl (czyli Sławek, Ziolo, kejcam, samuL i inni)

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 15 gru 2016 15:55

pozwilisz mi koelgo, zmienić zdanie :?:

podoba ci się to, co czarek robił to napisz
Zmiany zdania są naturalne, ale zmiany zdania o 180 stopni to woda (w Twoim) mózgu.

Od początku byłem sceptyczny wobec Czarka i jasno to pisałem. Zresztą jest wielkim beneficjentem pre-IPO, na którym drobni stracili. Ty wtedy też tego nie rozumiałeś opowiadając niesamowite idiotyzmy że niby Netia lepsza od PEM ;-)
Ale nie robię dzisiaj z Czarka czarnego luda. Wyniki PEMu są złe z powodu kursowego dramatu ABC Daty i Windeln. To nie jest winą Czarka.
ponoć zarobił zaledwie 3% jak donosił pudelek?
zmiany, zmiany... :?:
cóż, na początku zawsze daję kredyt zaufania bo naturę mam optymisty 8)
mogę się z tobą na wątku przedrzeźniać, choć obaj jesteśmy dorosłymi osobami, ale od głupców ci nie wymyślam :roll:
wątek, to moim zdaniem takie alter ego każdego z nas, nawet bardzo powążnego człowieka w rzeczywistości, tak więc więcej deystansu ci się przyda, fajne ćwicznie, to patrzenie w lustro na swoje odbice i śmianie się :lol:
co zaś do nav, coś takiego jak piszesz odebrałbym jako powód do dymisji osoby za to odpowiedzialnej, a ciebie oczywiście bym przeprosił...a jeśli jednak ja mam rację, zakłądając, że oni maja rację, to co :?: 8)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8190
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 15 gru 2016 15:58

ufff wuntek wrocil :lol:
Ocenzurowany wrócił!!! :shock:

Jurek ogórek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2252
Rejestracja: 08 lis 2012 18:39

Postautor: Jurek ogórek » 15 gru 2016 15:59

jest jest jest
ocenzurowany :D

młoddy
Podporucznik
Posty: 12653
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 15 gru 2016 16:18

Tak się nie bawimy. Ogłaszam strajk niemy.

antysystem
Starszy chorąży
Posty: 1660
Rejestracja: 17 maja 2016 20:46

Postautor: antysystem » 15 gru 2016 16:19

Tak się nie bawimy. Ogłaszam strajk niemy.
uszat niech oglosi tego stgarca z uszami nietoperza trudno sie czyta i te bledy ortogradiczne szok
unikam spółek na jakich piszą: tw dostawca, Radek_, alus, pogodno, Ominea, bauc1 kulki.pl (czyli Sławek, Ziolo, kejcam, samuL i inni)

Jurek ogórek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2252
Rejestracja: 08 lis 2012 18:39

Postautor: Jurek ogórek » 15 gru 2016 16:41

Ale z Data jadą :shock:

Laptop(1)
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 261
Rejestracja: 12 gru 2016 08:35

Postautor: Laptop(1) » 15 gru 2016 16:44

szok z ta data dzieki ci filo :)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 201 gości