ELEKTRIM [ELE] LXIII

wszystko na temat spółek publicznych
alus
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7567
Rejestracja: 14 wrz 2006 15:44
Lokalizacja: Pruszków ;)

Postautor: alus » 16 gru 2010 20:25

Apropos niepodzielonego zysku i ***** Vito. Otóż po zbadaniu sprawa jest prosta: niepodzielony zysk jest przypisany do firmy, może być wypłacony jedynie uchwałą walnego (o ile jest to możliwe) do akcjonariuszy, którzy w danym momencie są wpisani w KRS (sądzę, że wpis zostanie dokonany jeszcze w tym roku, aby wyjaśnić sprawy księgowe i zgodnie z GAAP biegli mogli się pod tymże podpisać - będzie jasne ze sprawozdania jaka kasa wyszła i na co, ale to dopiero w marcu kiedy DT opublikuje sprawozdanie).

Tak więc w obecnej sytuacji prawnej o ile ten niepodzielony zysk nie był wypłacony, wówczas przynależy jedynie do DT. Jeśli w umowie wielostronnej nie było wyraźnie zaznaczone, że pieniądze z tego konta przechodzą na nowego właściciela, elek (a konkretnie ET) będzie mógł mieć regres w stosunku do PTC, gdyż nie ze swojej winy nie mógł decydować o tymże podziale. Wtedy pół zysku od czasu zablokowania przez sąd dywidendy mógłby iść do ET. Być może to 1.4mld jest po to aby wykupić Viv (żeby udziałowcy byli szczęśliwi, na zasadzie wykupu części ET. Potem ewentualnie ET mogłoby coś skapnąć). Jeśli jednak (czego z całą pewnością prawnicy nie przegapili) jest to wyraźnie zaznaczone, że pozostały zysk stanowi wyłączną własność DT, no to na pewno opisano i w jaki sposób zostanie podzielone.

Kwoty mi się lekko nie zgadzają. Czegoś brakuje. Pewnie za jakiś czas się okaże ;) Wszędzie dziennikarzyny pomijają sprawy inwestycji tureckiej, czego nie bardzo rozumiem.

To co można mieć zastrzeżenia - i pewnie kara nie ominie - to każda spółka rejestrowana sądownie ma obowiązek składać do KRS roczne sprawozdanie finansowe - wynika to z ustawy o rachunkowości. A jego jak nie było tak nie ma. (chyba, że ja nie potrafię znaleźć).

A i tak zdecyduje główny udziałowiec. Ma w zasadzie dowolność w zabawie. Teoretycznie mógłby pod Elka włożyć wszystko i potraktować jako wehikuł konsolidujący, ale myślę, że lepiej robić takie coś na Cyprze ;)
Ostatnio zmieniony 16 gru 2010 22:03 przez alus, łącznie zmieniany 5 razy.
Allel recesywny – allel, którego działanie ujawnia się fenotypowo jedynie w organizmie o genotypie homozygoty recesywnej.

REKLAMA


dygnitarz
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9381
Rejestracja: 01 sty 1970 01:00

Postautor: dygnitarz » 16 gru 2010 20:29

moje uszanowanie! :lol: ta księga już na totalnym luzie- tylko liczenie aktywów i kapusty :lol: no i poniżanie mend :lol:

Łowca lizaków
Chorąży
Posty: 816
Rejestracja: 01 lis 2010 10:15

Postautor: Łowca lizaków » 16 gru 2010 20:54

Może taka zabawa,
jak zdrobniale i pieszczotliwie powiedzieć na mendę.............

moja propozycja Karzeł poreakcyjny, w ostateczności powezwaniowy

Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 16 gru 2010 20:54

WITAM ELE-FANOW

W NOWEJ KSIEDZE
:twisted: :lol:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

scordia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7894
Rejestracja: 14 wrz 2005 12:12

Postautor: scordia » 16 gru 2010 21:14

Może taka zabawa,
jak zdrobniale i pieszczotliwie powiedzieć na mendę.............

moja propozycja Karzeł poreakcyjny, w ostateczności powezwaniowy
... dobre :lol: ale śmieszniejsze byłoby np łonowy cykor :lol: :lol: :lol: ...
... w

wujekstefan
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 233
Rejestracja: 24 paź 2006 00:10
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: wujekstefan » 16 gru 2010 21:17

moje uszanowanie! :lol: ta księga już na totalnym luzie- tylko liczenie aktywów i kapusty :lol: no i poniżanie mend :lol:
Oj tak kolego, nasz papier to juz nie jest zwykły papier toaletowy. Jeno jest wart, dlatego trzeba policzyc tą kapustę. To teraz będziemy robic.

AD MERITUM
Panowie tyle lat czekaliśmy i sie doczekalismy:D Tylko takie porozumienie mogło rozwiązac tę sprawe. Miało byc trojporozumienie a wyszlo piecioporozumienie, tego sie nikt nie spodziewał. Teraz elek jest czysty jak łza, bez długów. Oczywiscie drobnica nigdy wszystkiego wiedziec nie bedzie, bo taki jest los płotek. Jedno jest pewne warto było zostawic czesc elka, co z tego bedzie tego teraz nikt nie wie, ale na pewno cos bedzie. Teraz wszystko w rekach tego co ma władzę, czyli Zygmunta Solorza. On zdecyduje co dalej. Ale przeciez to jeden z najlepszych przedsiebiorcow na swiecie, take mysle ze nasze walory sa w dobrych rekach. Dziwi mnie zachowanie pari nickow, elemend, zamiast pogratulowac zakonczonej sprawy, to oni dalej piszą bzdury. Gratuluje wszystkim elkowiczom, jest sie z czego cieszyc. Ktos moze byc zawiedziony kwotami od DT dla stron, ale to ugoda tu wszystkie strony muszą byc wygrane, nie ma przegranych.

pS> Dziwi mnie taki słaby rozgłos o tej sprawie w mediach, myslalem ze bedzie wiekszy. Ale podoba mi sie podziekowanie od solorza i zaradzu elka dla wszystkich stron konfliktu, wydrukowane na pierwszej stronie PB.

PS2. Czy jeste sens wracac na gielde, zalezy jaki to ma byc elek, jezeli kwota za woalor bedzie wysoka, taka naprawde wysoka, cos ala fredkowe 100zł. To j a itak tego nei sprzedam, ze wzgledu na podatek. Wole pobierac dydwidendy. OBserwujmy najblizsze miesiace bo sie bedzie bardzo duzo działo. podzro.

sanctup
Starszy chorąży
Posty: 1831
Rejestracja: 04 sty 2007 11:25

Postautor: sanctup » 16 gru 2010 21:49

:D
"Naucz papugę co to jest popyt i podaż a otrzymasz ekonomistę"
-- Thomas Carlyle


Obrazek

zielone pomidory
Starszy chorąży
Posty: 1526
Rejestracja: 14 mar 2006 21:50

Postautor: zielone pomidory » 16 gru 2010 22:02

Podziękowania Jarosinskiego i Solorza na pierwszej stronie PB mogą jedynie potwierdzać że ugoda jest korzystna dla ele.Niestety możemy domyślać się jedynie co znaczy "COŚ EXTRA"

FREDKO
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2004
Rejestracja: 29 gru 2009 19:34

Postautor: FREDKO » 16 gru 2010 22:04

Apropos niepodzielonego zysku i ***** Vito. Otóż po zbadaniu sprawa jest prosta: niepodzielony zysk jest przypisany do firmy, może być wypłacony jedynie uchwałą zarządu (o ile jest to możliwe) do akcjonariuszy, którzy w danym momencie są wpisani w KRS (sądzę, że wpis zostanie dokonany jeszcze w tym roku, aby wyjaśnić sprawy księgowe i zgodnie z GAAP biegli mogli się pod tymże podpisać - będzie jasne ze sprawozdania jaka kasa wyszła i na co, ale to dopiero w marcu kiedy DT opublikuje sprawozdanie).

Tak więc w obecnej sytuacji prawnej o ile ten niepodzielony zysk nie był wypłacony, wówczas przynależy jedynie do DT. Jeśli w umowie wielostronnej nie było wyraźnie zaznaczone, że pieniądze z tego konta przechodzą na nowego właściciela, elek (a konkretnie ET) będzie mógł mieć regres w stosunku do PTC, gdyż nie ze swojej winy nie mógł decydować o tymże podziale. Wtedy pół zysku od czasu zablokowania przez sąd dywidendy mógłby iść do ET. Być może to 1.4mld jest po to aby wykupić Viv (żeby udziałowcy byli szczęśliwi, na zasadzie wykupu części ET. Potem ewentualnie ET mogłoby coś skapnąć). Jeśli jednak (czego z całą pewnością prawnicy nie przegapili) jest to wyraźnie zaznaczone, że pozostały zysk stanowi wyłączną własność DT, no to na pewno opisano i w jaki sposób zostanie podzielone.

Kwoty mi się lekko nie zgadzają. Czegoś brakuje. Pewnie za jakiś czas się okaże ;) Wszędzie dziennikarzyny pomijają sprawy inwestycji tureckiej, czego nie bardzo rozumiem.

To co można mieć zastrzeżenia - i pewnie kara nie ominie - to każda spółka rejestrowana sądownie ma obowiązek składać do KRS roczne sprawozdanie finansowe - wynika to z ustawy o rachunkowości. A jego jak nie było tak nie ma. (chyba, że ja nie potrafię znaleźć).

A i tak zdecyduje główny udziałowiec. Ma w zasadzie dowolność w zabawie. Teoretycznie mógłby pod Elka włożyć wszystko i potraktować jako wehikuł konsolidujący, ale myślę, że lepiej robić takie coś na Cyprze ;)


MYSLE ZE ZYSK BEDZIE DO PODZIALU DLA DT i ELKA a czy dla VIVKI ? :lol: :lol: :lol:

FREDKO
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2004
Rejestracja: 29 gru 2009 19:34

Postautor: FREDKO » 16 gru 2010 22:04

Apropos niepodzielonego zysku i ***** Vito. Otóż po zbadaniu sprawa jest prosta: niepodzielony zysk jest przypisany do firmy, może być wypłacony jedynie uchwałą zarządu (o ile jest to możliwe) do akcjonariuszy, którzy w danym momencie są wpisani w KRS (sądzę, że wpis zostanie dokonany jeszcze w tym roku, aby wyjaśnić sprawy księgowe i zgodnie z GAAP biegli mogli się pod tymże podpisać - będzie jasne ze sprawozdania jaka kasa wyszła i na co, ale to dopiero w marcu kiedy DT opublikuje sprawozdanie).

Tak więc w obecnej sytuacji prawnej o ile ten niepodzielony zysk nie był wypłacony, wówczas przynależy jedynie do DT. Jeśli w umowie wielostronnej nie było wyraźnie zaznaczone, że pieniądze z tego konta przechodzą na nowego właściciela, elek (a konkretnie ET) będzie mógł mieć regres w stosunku do PTC, gdyż nie ze swojej winy nie mógł decydować o tymże podziale. Wtedy pół zysku od czasu zablokowania przez sąd dywidendy mógłby iść do ET. Być może to 1.4mld jest po to aby wykupić Viv (żeby udziałowcy byli szczęśliwi, na zasadzie wykupu części ET. Potem ewentualnie ET mogłoby coś skapnąć). Jeśli jednak (czego z całą pewnością prawnicy nie przegapili) jest to wyraźnie zaznaczone, że pozostały zysk stanowi wyłączną własność DT, no to na pewno opisano i w jaki sposób zostanie podzielone.

Kwoty mi się lekko nie zgadzają. Czegoś brakuje. Pewnie za jakiś czas się okaże ;) Wszędzie dziennikarzyny pomijają sprawy inwestycji tureckiej, czego nie bardzo rozumiem.

To co można mieć zastrzeżenia - i pewnie kara nie ominie - to każda spółka rejestrowana sądownie ma obowiązek składać do KRS roczne sprawozdanie finansowe - wynika to z ustawy o rachunkowości. A jego jak nie było tak nie ma. (chyba, że ja nie potrafię znaleźć).

A i tak zdecyduje główny udziałowiec. Ma w zasadzie dowolność w zabawie. Teoretycznie mógłby pod Elka włożyć wszystko i potraktować jako wehikuł konsolidujący, ale myślę, że lepiej robić takie coś na Cyprze ;)


MYSLE ZE ZYSK BEDZIE DO PODZIALU DLA DT i ELKA a czy dla VIVKI ? :lol: :lol: :lol:

no-tsu_209297
Porucznik
Posty: 26979
Rejestracja: 02 gru 2008 22:07

Postautor: no-tsu_209297 » 16 gru 2010 22:07

dawać tego *** z powrotem do arkusza
stęskniłem się za nim :lol:

Jonka
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2810
Rejestracja: 07 mar 2006 23:52

Postautor: Jonka » 16 gru 2010 22:07

:)

Jonka
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2810
Rejestracja: 07 mar 2006 23:52

Postautor: Jonka » 16 gru 2010 22:07

.

mARIO_250307
Młodszy chorąży
Posty: 624
Rejestracja: 04 sie 2009 08:40

Postautor: mARIO_250307 » 16 gru 2010 22:11

:)
a Ty Jonka gdzie sie tyle podziewalas?
8)

mARIO_250307
Młodszy chorąży
Posty: 624
Rejestracja: 04 sie 2009 08:40

Postautor: mARIO_250307 » 16 gru 2010 22:15

:)
a Ty Jonka gdzie sie tyle podziewalas?
8)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości