Oto obraz naszej Biedy.

wszystko na temat spółek publicznych
Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: Julian11 » 14 sie 2019 11:15


w samo sedno
nie koniecznie, jak sie szuka to sie znajdzie. problem jest zawsze w tym że nie zna sie przyszłosci I obecne zawsze jest tak , że nie wiadomo czy bedzie taniej czy nie. Dopiero z perspektywy jakiegos czasu widac że jednak warto było brac taka spolke siedzieć na akcjach nawet jesli w pewnych okresach rynek nie Rozpieszczał kursowo ICh.Problemem jest zawsze tysiace pytań i watpliwosci dnia terażiejszego o przyszłosc a moze to a może tamto, a potem sie okazuje ze z biegiem lat mozna było wjac naprawdę duze profity.
pewno że zawsze można znaleźć jakaś ciekawą spółkę i nawet w tych trudnych czasach przyzwoicie zarobić 8)
czy macie takie spólki ktore dały wam dobry zysk w oststnich 4 latach rządów PIS ?
Bo ja np jak na razie nie pobiłem swojego rekordu z 2016r , TYLKO NA JEDNEJ spółce miałem 100 tyś zysku, jak ktoś nie wierzy to mogę wkleić wyciąg z mojego rachunku......
a wy też się pochwalcie , podajcie jedną ale tylko jedną spólkę na ktorej najwięcej zarobiliście w ostatnich 4 latach......

o zarobkach nie bede sie wypowiadał ale zapłaciłem tyle podatków że czuje się jednym z istotniejszych sponsorów 500+, tyle ze one ida na konsumpcjei wydawanie hajsu na pniu pzrez ludzi , a ja bym ta kase reinwestował na rynku.

REKLAMA


nicpon
Młodszy chorąży
Posty: 617
Rejestracja: 21 gru 2010 23:40

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: nicpon » 14 sie 2019 12:06

Nasz Banan na tle Argentyńskiego indexu kraju który jest wiecznie pogrążony w problemach zadłużenia. WIDAĆ GDZIE PAKUJA KASĘ ARGETYNCZYCY.

https://stooq.pl/q/?s=^mrv&d=20190812&c ... =0&r=wig20
ciekawy wykres :)
ALIK popelniasz tutaj logiczny blad, zobacz co sie stalo z argentynskim pesso https://stooq.pl/q/?s=^mrv&d=20190812&c ... dars+wig20
argentynski index /usd i juz nie wyglada tak pieknie:)
tu i tu syf

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7464
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: NiKtoś » 14 sie 2019 12:19

Bez znieczulenia.. Wyraznie nikt nie chce naszych akcji.. jepbie sie wiecej niz wczoraj po swietnym infie.. A przeciez info aktualne..
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

KOSA/
Młodszy chorąży
Posty: 686
Rejestracja: 27 maja 2019 10:00

Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: KOSA/ » 14 sie 2019 12:37

Nasz Banan na tle Argentyńskiego indexu kraju który jest wiecznie pogrążony w problemach zadłużenia. WIDAĆ GDZIE PAKUJA KASĘ ARGETYNCZYCY.

https://stooq.pl/q/?s=^mrv&d=20190812&c ... =0&r=wig20
ciekawy wykres :)
ALIK popelniasz tutaj logiczny blad, zobacz co sie stalo z argentynskim pesso https://stooq.pl/q/?s=^mrv&d=20190812&c ... dars+wig20
argentynski index /usd i juz nie wyglada tak pieknie:)
tu i tu syf

a czemu tu się dziwić? że nikt nie chce kupowac polskich akcji ? a kto miałby kupowac te akcje w kraju gdzie łamane są wszelkie zasady praworządności, gdzie NIEZAPŁACENIE FAKTUrY na 3 mln nie jest ścigane przez powołane do tego panstwowe instytucje tylko dlatego że tą osobą ktora nie zaplaciła jest szef partii będącej u władzy.
Kto będzie inwestował w karju grdzie każda ustawe można przepchnac w ciagu jednej nocy przez sejm ze zlamaniem wszelkich procedur a Przyłębska, jak trzeba będzie to wyada orzeczenioe że wszystko jest zgodne z konstytucją :lol: :lol: :lol:
kto ci zainwestuje jeśli rządżący KOMBINUJA jak przejać prywatny bank z a...1zł
czy to jest normalny kraj ????

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7464
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: NiKtoś » 14 sie 2019 13:27

A co myslisz ze zlodzieje spia jak ty sobie szukasz?? Niedawny przyklad Vabun ile juz lzecial ze szczytu?? Moda na gry ?? Ide o zaklada ze pare lipnych firm z oszalamiajcym pomyslem na nowy HIT zaraz sie pojawi.. Bedzie sobie wylawiac zartownis.. Wylowisz 5 zarobisz cos a jedna cie wydrenuje do zera bo jednak Prezes-Gangster bedzie madrzejszy.. AS to przyklad bardzo optymistyczny , bo jak 10% to pewniejsze ze 10x wtopisz a raz zarobisz..

tylko zanim znajdziesz te 5% zdążysz przepalić cały hajs szukając ich wśród tych 95% :evil: :evil:
w samo sedno
nie koniecznie, jak sie szuka to sie znajdzie. problem jest zawsze w tym że nie zna sie przyszłosci I obecne zawsze jest tak , że nie wiadomo czy bedzie taniej czy nie. Dopiero z perspektywy jakiegos czasu widac że jednak warto było brac taka spolke siedzieć na akcjach nawet jesli w pewnych okresach rynek nie Rozpieszczał kursowo ICh.Problemem jest zawsze tysiace pytań i watpliwosci dnia terażiejszego o przyszłosc a moze to a może tamto, a potem sie okazuje ze z biegiem lat mozna było wjac naprawdę duze profity.
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

KOSA/
Młodszy chorąży
Posty: 686
Rejestracja: 27 maja 2019 10:00

Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: KOSA/ » 14 sie 2019 13:50

proponuję aby patrzeć na rynek w szerszym wymiarze ( czyli to co dzieje się w USA, Azji i ogólnie w Polsce) a nie tylko na jakąś jedną lub kilka spółek....bo jeśli patrzysz zbyt ,,wąsko" to nigdy nie dostrzeżesz najważniejszego ...

SHUN_TZU
Chorąży sztabowy
Posty: 4199
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: SHUN_TZU » 14 sie 2019 14:58

proponuję aby patrzeć na rynek w szerszym wymiarze ( czyli to co dzieje się w USA, Azji i ogólnie w Polsce) a nie tylko na jakąś jedną lub kilka spółek....bo jeśli patrzysz zbyt ,,wąsko" to nigdy nie dostrzeżesz najważniejszego ...
i coś dostrzegł patrząc tak "szeroko"...ja jedynie tyle, że jesteśmy od ponad 10 lat w czarnej "du.."
"Imagination is more important than knowledge"- A.Einstein

KOSA/
Młodszy chorąży
Posty: 686
Rejestracja: 27 maja 2019 10:00

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: KOSA/ » 14 sie 2019 15:07

proponuję aby patrzeć na rynek w szerszym wymiarze ( czyli to co dzieje się w USA, Azji i ogólnie w Polsce) a nie tylko na jakąś jedną lub kilka spółek....bo jeśli patrzysz zbyt ,,wąsko" to nigdy nie dostrzeżesz najważniejszego ...
i coś dostrzegł patrząc tak "szeroko"...ja jedynie tyle, że jesteśmy od ponad 10 lat w czarnej "du.."
a ja m.inn to że mimo wyśmienitej gospodarczej koniunktury na calym świecie Polska nie miał HOSSY na GPW,
A dlaczego nie maiła to już inna historia, inny wątek ktory jest założony na forum...
Gdy w innych krajach giełdy rosły to u nas była KICHA
teraz gdy spowolnienie zagląda w oczy giełdy bedą zmienialy trend ale najwięcej ,,po D***" znowu dotanie nasz banan :oops: :oops: :oops:

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9619
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: pazdzioch » 14 sie 2019 15:10

proponuję aby patrzeć na rynek w szerszym wymiarze ( czyli to co dzieje się w USA, Azji i ogólnie w Polsce) a nie tylko na jakąś jedną lub kilka spółek....bo jeśli patrzysz zbyt ,,wąsko" to nigdy nie dostrzeżesz najważniejszego ...
i coś dostrzegł patrząc tak "szeroko"...ja jedynie tyle, że jesteśmy od ponad 10 lat w czarnej "du.."
:P :P :P ja to co dostrzegl spolke pis ---nagania na wszystkich postach

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: galileogalileo » 14 sie 2019 15:19

proponuję aby patrzeć na rynek w szerszym wymiarze ( czyli to co dzieje się w USA, Azji i ogólnie w Polsce) a nie tylko na jakąś jedną lub kilka spółek....bo jeśli patrzysz zbyt ,,wąsko" to nigdy nie dostrzeżesz najważniejszego ...
i coś dostrzegł patrząc tak "szeroko"...ja jedynie tyle, że jesteśmy od ponad 10 lat w czarnej "du.."
a ja m.inn to że mimo wyśmienitej gospodarczej koniunktury na calym świecie Polska nie miał HOSSY na GPW,
A dlaczego nie maiła to już inna historia, inny wątek ktory jest założony na forum...
Gdy w innych krajach giełdy rosły to u nas była KICHA
teraz gdy spowolnienie zagląda w oczy giełdy bedą zmienialy trend ale najwięcej ,,po D***" znowu dotanie nasz banan :oops: :oops: :oops:
nie miala bo pojeby zabraly kase z ofe i wprowadzily SUWAK dlatego nie masz hossy
przed 2011 gpw praktycznie caly swoj wzrost zawdzieczala tylko pieniadzom z ofe ktore laly sie strumieniem na rynek
a obecnie zrobila sie gra w druga strone wielu akcjonariuszom zalezy nie na wzrsocie a zbiciu ceny i tanim wycofaniu spolki z rynku to jest dopiero patologia az trudno zrozumiec ale tak sie dzieje
dlatego mamy taki syf

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: Julian11 » 14 sie 2019 15:20

Nasz Banan na tle Argentyńskiego indexu kraju który jest wiecznie pogrążony w problemach zadłużenia. WIDAĆ GDZIE PAKUJA KASĘ ARGETYNCZYCY.

https://stooq.pl/q/?s=^mrv&d=20190812&c ... =0&r=wig20
ciekawy wykres :)
ALIK popelniasz tutaj logiczny blad, zobacz co sie stalo z argentynskim pesso https://stooq.pl/q/?s=^mrv&d=20190812&c ... dars+wig20
argentynski index /usd i juz nie wyglada tak pieknie:)
tu i tu syf
Ale wygląda nadal dużo lepiej od naszego banana vs usdpln. :lol: 10 lat nasza waluta się osłabiła i Wirginia 20 tyż. Tam przynajmniej z inxdem jechali z KOKSEM.

https://stooq.pl/q/?s=usdpln&d=20190814 ... lg&r=wig20

Poza tym tam nie chodzi o stopy zwrotu dla Yankesów ale o Lokalnych graczy,,, giełda jest ucieczką od inflacji.. Utraty wartości nawywczej ich waluty itp.

I jeszcze jedno m{wimy o całym idexoe a pewnie wiele spółek ma dużo wy_sze stopy zwrotu.

KOSA/
Młodszy chorąży
Posty: 686
Rejestracja: 27 maja 2019 10:00

Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: KOSA/ » 14 sie 2019 15:31



i coś dostrzegł patrząc tak "szeroko"...ja jedynie tyle, że jesteśmy od ponad 10 lat w czarnej "du.."
a ja m.inn to że mimo wyśmienitej gospodarczej koniunktury na calym świecie Polska nie miał HOSSY na GPW,
A dlaczego nie maiła to już inna historia, inny wątek ktory jest założony na forum...
Gdy w innych krajach giełdy rosły to u nas była KICHA
teraz gdy spowolnienie zagląda w oczy giełdy bedą zmienialy trend ale najwięcej ,,po D***" znowu dotanie nasz banan :oops: :oops: :oops:
nie miala bo pojeby zabraly kase z ofe i wprowadzily SUWAK dlatego nie masz hossy
przed 2011 gpw praktycznie caly swoj wzrost zawdzieczala tylko pieniadzom z ofe ktore laly sie strumieniem na rynek
a obecnie zrobila sie gra w druga strone wielu akcjonariuszom zalezy nie na wzrsocie a zbiciu ceny i tanim wycofaniu spolki z rynku to jest dopiero patologia az trudno zrozumiec ale tak sie dzieje
dlatego mamy taki syf
przypominam że PIS był za zabraniem CAŁEJ KASY Z OFE a PO tylko obligacji.....

poza tym PiS, tak samo jak włoska mafia, żyje z *** na państwie.
Po co udawać, że mamy w Polsce silną, liczącą się Giełdę Papierów Wartościowych, skoro już takiej nie mamy , GPW od 4 lat traci zdobytą ongiś niezłą pozycję, bo politycy ci z ekipy PiS do cna zrujnowali zaufanie do niej.
Mamy ewidentną zapaść na #GPW. Od początki rzadów PIS wyparowało z naszej giełdy 450 mld zł !! Spadki są niepokojące ,bo dotyczą praktycznie wszystkich spółek, niezależnie od wielkości czy branży. Polska giełda jest na pierwszym miejscu wśród najgorszych giełd nie tylko Europy, ale i świata !
Zwolennicy PIS jeszcze nie dawno wykrzykiwali, że jak ich partia pod wodzą Jadosława Kłamczyńskiego dojdzie do władzy to na GPW będzie MEGA HOSSA....hahaha
Ale nie zakrzyczycie prawdy, fakty mówią za siebie
26.05.2015 - Andrzej Duda wygrywa wybory – WIG20 – 2475 pkt
27.10.2015 - PiS wygrywa wybory do Sejmu– WIG20 – 2113 pkt
14.08.2019 – WIG20 spada na 2093 pkt i będzie nadal spadał...........
więc gratuluję wszystkim którzy dali się nabrać na PIS, który rzucił 500+ na dziecko, 13 emeryturę ...a sami znowu będą kręcić lody na boku, kraść jedzenie i ubrania z PCK, doić państwowe spółki , dawać miliony z państwowej kasy dla zaprzyjaźnionych fundacji i RYDZYKOWI, rżnąć na kase rodzinę

GRATULUIJĘ! TO PRZECIEŻ ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESTĘPCZA.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: Julian11 » 14 sie 2019 15:49

Nie ma bata przy takim rynku i jeszcze jak będzie zwala na świecie to Ludzie do zusu masowo się zapiszą.Ofe będą musiały sypać kwitami i będzie jeszcze większą padaka.

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: galileogalileo » 14 sie 2019 15:55

Nie ma bata przy takim rynku i jeszcze jak będzie zwala na świecie to Ludzie do zusu masowo się zapiszą.Ofe będą musiały sypać kwitami i będzie jeszcze większą padaka.
no to wtedy zaczna sie "dozynki" czy tez "dozynanie watahy" :lol:

KOSA/
Młodszy chorąży
Posty: 686
Rejestracja: 27 maja 2019 10:00

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: KOSA/ » 14 sie 2019 16:06

Nie ma bata przy takim rynku i jeszcze jak będzie zwala na świecie to Ludzie do zusu masowo się zapiszą.Ofe będą musiały sypać kwitami i będzie jeszcze większą padaka.

Porównanie WIG 20, DAX i S&P

STOPA ZWROTU :lol: :lol: :lol: :lol:

Obrazek

-
STOPA ZWROTU 10 LAT
Obrazek


a bedzie jeszcze gorzej i te pisowskie PPK nic nie pomoze :oops: :oops: :oops: :oops:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości