MNI cz. XIV

wszystko na temat spółek publicznych
bartas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3209
Rejestracja: 03 lip 2006 11:02
Lokalizacja: POLAND ;)
Kontakt:

Postautor: bartas » 09 gru 2006 19:30

....bartas or anybody.......jak jest po angielsku - "listek" jakiegoś lekarstwa.........pilneeeee
blister?

REKLAMA


ASS-BANDIT
Chorąży sztabowy
Posty: 4284
Rejestracja: 29 sie 2006 06:52

Postautor: ASS-BANDIT » 09 gru 2006 19:55

....bartas or anybody.......jak jest po angielsku - "listek" jakiegoś lekarstwa.........pilneeeee
blister?

.....daj źródło, bo mój podaje tylko "pęcherz, odcisk", a to wiem.....patrzyłem pod leaf, ale nie ma w tym znaczeniu, może sheet?.....cholera, gdzie to znaleźć?.....

bartas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3209
Rejestracja: 03 lip 2006 11:02
Lokalizacja: POLAND ;)
Kontakt:

Postautor: bartas » 09 gru 2006 20:37

.....daj źródło, bo mój podaje tylko "pęcherz, odcisk", a to wiem.....patrzyłem pod leaf, ale nie ma w tym znaczeniu, może sheet?.....cholera, gdzie to znaleźć?.....
Dokładnie to 'blister pack' ale myślę, że samo blister też wystarczy jeśli użyte w kontekście. Oczywiście drugie znaczenie to pęcherz.

blister pack - a package holding and displaying merchandise in a clear plastic case sealed to a sheet of cardboard

źródło: http://www.m-w.com/

ASS-BANDIT
Chorąży sztabowy
Posty: 4284
Rejestracja: 29 sie 2006 06:52

Postautor: ASS-BANDIT » 09 gru 2006 21:07

.....daj źródło, bo mój podaje tylko "pęcherz, odcisk", a to wiem.....patrzyłem pod leaf, ale nie ma w tym znaczeniu, może sheet?.....cholera, gdzie to znaleźć?.....
Dokładnie to 'blister pack' ale myślę, że samo blister też wystarczy jeśli użyte w kontekście. Oczywiście drugie znaczenie to pęcherz.

blister pack - a package holding and displaying merchandise in a clear plastic case sealed to a sheet of cardboard

źródło: http://www.m-w.com/
.....wygląda na to, że ten "blister pack" ma szersze zastosowanie niż tylko do leków, ale znalazłem u siebie w słowniku taki przykład:"The tablets were hygienically sealed in a blister pack", także wychodzi na to, że dobrze........dzięki bartas.......pozdro

bartas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3209
Rejestracja: 03 lip 2006 11:02
Lokalizacja: POLAND ;)
Kontakt:

Postautor: bartas » 09 gru 2006 21:41

.....wygląda na to, że ten "blister pack" ma szersze zastosowanie niż tylko do leków, ale znalazłem u siebie w słowniku taki przykład:"The tablets were hygienically sealed in a blister pack", także wychodzi na to, że dobrze........dzięki bartas.......pozdro
You're welcome ;)

young
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3882
Rejestracja: 11 sty 2006 23:46
Lokalizacja: Wrocław the meeting place

Postautor: young » 10 gru 2006 00:58

zamawiacie cos na uspokojenie, czy jak? :wink:
Dobrej nocy zycze i udanej niedzieli (mnie wyjatkowo czeka troche pracy)

Pozdrawiam serdecznie

ASS-BANDIT
Chorąży sztabowy
Posty: 4284
Rejestracja: 29 sie 2006 06:52

Postautor: ASS-BANDIT » 10 gru 2006 07:42

.....no, Łyżwa jest czysty, tak jak podejrzewałem.....teraz ty, greg.....tylko czy u ciebie jest co badać?......))))))))))))))))))))))))))))))))))

bartas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3209
Rejestracja: 03 lip 2006 11:02
Lokalizacja: POLAND ;)
Kontakt:

Postautor: bartas » 10 gru 2006 12:21

.....no, Łyżwa jest czysty, tak jak podejrzewałem.....
Teraz kolej na Andrzeja :lol:

klusek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3815
Rejestracja: 01 sty 1970 01:00
Lokalizacja: warszawa

Postautor: klusek » 10 gru 2006 12:52

.....no, Łyżwa jest czysty, tak jak podejrzewałem.....
Teraz kolej na Andrzeja :lol:
no cóż miło być ojcem, ale nie w takiej sytuacji, gdy publicznie składa się przysięgę, że z matką sie nie spało. w końcu biedna panna aneta musiała sypiać z dwoma i sie trochę pogubiła. wszak plemniczki potrafią wedrować sobie kilka dni w sprzyjających warunkach / greg potwierdzasz ? /
biedny andrzejek nie zdaje sobie sprawy, że to pis mający całkowitą władzę we wszystkich resortach siłowych inspiruje wszelkie poczynania.
i w końcu zaczyna konsumować przystawki, zanim całkowicie się zepsują.
wchłonie przywódców a pozostałych zakonserwuje w sosie własnym.
człowiek całe życie się uczy. dopiero za tych rządów zaczynam rozumieć,
dlaczego np platforma tak bardzo chciała mieć dostęp do tych urzędów.nie mając nic do powiedzenia byłaby ciągle niszczona i szantażowana wyciąganiem drobnych i mniej drobnych grzeszków swoich działaczy. a któż ich nie ma ?
widzę, żę ostatnio w weekendy mamy tematy zastępcze, a to by znaczyło, że nie nadeszły, żedne złe wieści ze spółki i o spółce. amen jakby zapodał nasz księzulo.

AG
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2597
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: AG » 10 gru 2006 14:07

Szybszy mobilny Internet w Orange

Od 1 grudnia 2006 Orange, jako kolejny polski operator komórkowy, wprowadził do swojej oferty technologię HSDPA pozwalającą na zwiększenie szybkości transmisji danych z 384 kbps do 1,8 Mbps.

Technologia HSDPA (High Speed Downlink Packet Access) to rozwinięcie obecnie wykorzystywanej technologii UMTS/3G pozwalające na znaczące zwiększenie szybkości transmisji danych z 384 kbps nawet do 1,8 Mbps, a w przyszłości do 14,4 Mbps.

Od 1 grudnia br. usługa HSDPA dostępna jest dla użytkowników sieci Orange w Warszawie i Katowicach. Skorzystają z niej wszyscy nowi i obecni abonenci ofert Business Everywhere oraz Twój Internet, którzy już mają terminale obsługujące tę technologię.

W pierwszym kwartale 2007 r. HSDPA ma być obowiązującym standardem dla całej sieci 3G Orange, obejmując swoim zasięgiem do końca 2007 r. blisko 30 proc. populacji w Polsce.

Klienci będą korzystali z nowoczesnej technologii bez dodatkowych opłat. Ponadto miesięczny limit przesyłania danych w ofercie Premium został zwiększony dwukrotnie do 4 GB.

Od 1 grudnia wszystkie sprzedawane przez Orange karty będę przygotowane do pracy w nowej technologii. Klienci, którzy mają już karty Option 3G EDGE i Option Fusion + będą mogli skorzystać z HSDPA po ich przystosowaniu. Wymaga to ściągnięcia aplikacji ze strony www.orange.pl/be. Razem z plikiem przygotowana jest instrukcja, jak dokonać tej operacji. Przystosowania kart można tez dokonać w salonach firmowych Orange.

Prócz wymienionych kart już wkrótce w ofercie Orange pojawią się nowe terminale HSDPA: Option Icon (USB). Sierra AirCard 850 oraz Novatel XU870 (ExpressCard).

Klienci posiadający ofertę bezprzewodowego dostępu do Internetu w Orange korzystają z aplikacji Business Everywhere wspierającej również wprowadzaną właśnie technologię HSDPA. Aplikacja ta to panel administracyjny pozwalający sterować połączeniem i szybkim uruchamianiem aplikacji: przeglądarki WWW, klienta poczty elektronicznej, wyszukiwarki Orange Hotspot, aplikacji do łączenia się z siecią firmową, centrum komunikacji SMS, wskaźnik typu połączenia - HSDPA, 3G, EDGE i GPRS.

Aplikacja zarządza różnymi typami połączeń, nie tylko mobilnymi. Obsługuje połączenia WLAN, Neostradę, CSD (GSM) oraz Dial-up. Aplikacja współpracuje ze wszystkimi terminalami sygnowanymi przez Orange

bartas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3209
Rejestracja: 03 lip 2006 11:02
Lokalizacja: POLAND ;)
Kontakt:

Postautor: bartas » 10 gru 2006 16:56

W pierwszym kwartale 2007 r. HSDPA ma być obowiązującym standardem dla całej sieci 3G Orange, obejmując swoim zasięgiem do końca 2007 r. blisko 30 proc. populacji w Polsce.

Klienci będą korzystali z nowoczesnej technologii bez dodatkowych opłat. Ponadto miesięczny limit przesyłania danych w ofercie Premium został zwiększony dwukrotnie do 4 GB.
1) Ciekawe kiedy zasięgiem obejmą całą Polskę?
2) Jak długo wytrzyma ich sieć szkieletowa, jeśli dodatkowo wejdą operatorzy MVNO?

dikom
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2236
Rejestracja: 09 paź 2006 22:35

Postautor: dikom » 10 gru 2006 17:03

Witam, kupiłem jak widzę na górce z 3k, i coś nie chce rosnąć,

jestem bardzo zasmucony ale czekam, napiszcie tak w 3 zdaniach jak tu się mają sprawy.

p.s. obserwuję papier i jak dla mnie jest dość stabilny !!!

Greg_skce
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8062
Rejestracja: 11 mar 2006 22:34

Postautor: Greg_skce » 10 gru 2006 17:18

... wszak plemniczki potrafią wedrować sobie kilka dni w sprzyjających warunkach / greg potwierdzasz ? /
"Długość życia plemnika zależy od odczynu środowiska i temperatury otoczenia. W środowisku zasadowym żyje dłużej niż w kwaśnym. W pochwie jest środowisko kwaśne i plemnik żyje tu do 2 godzin. W szyjce macicy jest środowisko zasadowe i tu życie plemnika wynosi 48 godzin, w jamie macicy do 25 godzin, a w jajowodzie do 48 godzin. Poza organizmem plemnik żyje do 18 godzin w temperaturze 37 stopni Celsjusza, a w temperaturze 20 stopni jego żywotność wzrasta do 70 godzin. Jeżeli plemniki dostaną się w okolice wejścia do pochwy, to w sprzyjających okolicznościach, np. kobieta jest w fazie owulacji, istnieje możliwość zapłodnienia."

To, że Aneta K. nie jest pewna, kto jest ojcem jej dziecka świadczy tylko o tym, że ilość kontaktów i partnerów jej na to nie pozwala. To oczywiście rzuca cień na jej wiarygodność, natomiast nie odwraca uwagi od problemu - jak próbują sugerować "persony" typu Lepper czy Hojarska.
I czas przeżywalności plemnika niewiele tu zmienia.
*) Niniejszy tekst jest wyłącznie wyrazem poglądów autora i nie powinno się go interpretować jako jakąkolwiek formę rekomendacji inwestycyjnej.

bartas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3209
Rejestracja: 03 lip 2006 11:02
Lokalizacja: POLAND ;)
Kontakt:

Postautor: bartas » 10 gru 2006 17:24

jestem bardzo zasmucony ale czekam, napiszcie tak w 3 zdaniach jak tu się mają sprawy.
Poczytaj sobie chociaż kilka-, kilkanaście stron wstecz na wątku to dowiesz się co w MNI piszczy. I nie pękaj, już wkrótce cena za którą kupiłeś akcje będzie dołkiem ;)

klusek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3815
Rejestracja: 01 sty 1970 01:00
Lokalizacja: warszawa

Postautor: klusek » 10 gru 2006 19:15

... wszak plemniczki potrafią wedrować sobie kilka dni w sprzyjających warunkach / greg potwierdzasz ? /
...To, że Aneta K. nie jest pewna, kto jest ojcem jej dziecka świadczy tylko o tym, że ilość kontaktów i partnerów jej na to nie pozwala. To oczywiście rzuca cień na jej wiarygodność, natomiast nie odwraca uwagi od problemu - jak próbują sugerować "persony" typu Lepper czy Hojarska.
I czas przeżywalności plemnika niewiele tu zmienia.
chodziło mi o to, że aneta k mówiła, że w tym okresie obcowała z dwoma osobami, łyżwińskim i lepperem. takie zeznania są też zaprotokółowane w prokuraturze. media tej wypowiedzi nie powtarzały wszak lepper to wicepremier i pewnie dlatego sie w tym ograniczały, tym bardziej, że sama aneta sugerowała, łyżwińskiego.
jeśli jednak łyżwiński nie jest ojcem to zakładając, że się pomyliła, bo nie przypuszczam by świadomie kłamała to pozostaje ten drugi. brrrrr strach wymieniać to nazwisko. :evil: w wywiadzie olejnik z lepperem coś chciała powiedzieć, ale ugryzła sie w język. :shock:
dzięki za obszerny wykład o naturalnej antykoncepcji, bo nie jest wykluczone, że przy tej władzy to tylko takie będą środki antykoncepcyjne
:?: :lol:
.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości