Lentex [LTX] część 2

wszystko na temat spółek publicznych
Robbson
Starszy chorąży
Posty: 1965
Rejestracja: 29 kwie 2006 07:00

Postautor: Robbson » 06 maja 2006 16:50

mam pytanko a kiedy może być walne?

Tego jeszcze nikt nie wie ale zakładam ,że nowi akcjonariusze jak najszybciej będą chcieli powołać swój zarząd. Myślę ,że informacja o walnym już może w przyszłym tygodniu ?

REKLAMA


Robbson
Starszy chorąży
Posty: 1965
Rejestracja: 29 kwie 2006 07:00

Postautor: Robbson » 06 maja 2006 16:53

Zapraszam do dalszej dyskusji nt, również tych , którzy dopiero zamierzają dosiąść się do pociagu.

-------------------------------------------------



Kurs Lentexu w perspektywie 2 - 5 miesięcy będzie wynosił 200 zł czyli jak przejąć niezłą spółkę,
doinwestować ,zrobić z niej jeszcze lepszą , dac zarobić akcjonariuszom i nie zapłacić za to ani grosza :)).

Do przygotowania tej potrawy potrzeba :

- Zapomnianej aczkolwiek niezłej firmy , która nie brała udziału w hossie a jej wartość księgowa jest niższa od rynkowej
- Jednego Fijałkowskiego
- Jednego Moskę
- Kilku niezidentyfikowanych pomocników
- Hossy na giełdzie
- Mody na tanie prawa poboru
- Akcjonariatu z Wiarą w inwestycje panów F&M poparte zresztą osiagnięciami w Lubawie
- ok. 30 mln zł


Dlaczego akurat 200 zł ?

Dlatego ,że jest to tyle ile potrzeba aby w emisji nowych akcji z PP osiągnąć 6% zwrotu z opłacenia taniej emisji
(tyle, za ile sprzedała PP Lubawa) czyli w przypadku LTX : 12 zł * 5,6 mln akcji = ok. 70 mln złotych potrzebnych
na inwestycje , dzięki którym LTX stanie się nowoczesnym i liczącym w Europie wytwórcą , z możliwością osiągnięcia
65 mln zł zysku rocznie ( to słowa p.Moski zaraz po ujawnieniu swojej inwestycji w LTX ).

Dlaczego do swojego pomysłu panowie F&M nie przekonają inwestora instytucjonalnego i zamiast nowej emisji z PP nie
wyemitują transzy celowej dla np. funduszy ? Dlatego, że nie będą zmniejszać swojego procentowego zaangażowania w
LTX gdyż w niedalekiej przyszłości ( 2008 ) zamierzają czerpać zyski z dywidendy.

Co oczywiste emisja z PP to najtańszy sposób pozyskania środków na rozwój przy niezmiennym układzie akcjonariatu.



Jak osiągnąć 200 zł skoro wartość jednej akcji wynosiła ok. 20 zł ?

To akurat jest bardzo proste co udowodnili na Lubawie a równolegle z nimi R.Karkosik na Alchemii i Skotanie.
W przypadku LTX będzie to o tyle prostsze ,że akcjonariat LTX został wyedukowany na tych analogiach i będzie
w najbliższym czasie kompletnie nieskory do wyjścia z inwestycji , która potencjalnie może im przynieść w dość
krótkim czasie 400 - 500 % zysku. Mamy więc już MINIPODAŻ a potrzebujemy jeszcze MEGAPOPYTU.Ten już wprawdzie
jest ale dodatkowo podsycą go informacje , które wzorem Lubawy będą płynąć na rynek wraz z rozwojem sytuacji.
Zresztą po informacji o PP nie będzie potrzebne już dodatkowe paliwo ,żeby dojechac do celu.

Na piątkowej sesji panowie F&M pokazali nam swoim kodem jedynkowym ,że na żadne korekty nie pozwolą i będę strzec
kursu jak oka w głowie. Do tego celu zechcą użyć przygotowanej na tablicy ofert po stronie S amunicji w ilości
111 111 x 2 .Zainteresowanym polecam wycieczkę aby to sprawdzić osobiście.


Kto będzie chciał kupić papier , który w parę miesięcy zwiększy swoją wartość kilkanaście razy ?

I to uważam za najbardziej interesujące .Nieprzypadkowo celem inwestycji panów F&M stała się spółka o tak niskiej
wycenie rynkowej C/Wk < 1.To ewenement przy obecnej hossie bo analogiczne spółki ( branża przemysłu lekkiego ) są
notowane na rynku o wiele drożej. Tutaj błyskawiczna analizka porównawcza notowanych firm z podobnej branzy :

Lentex - C/Wk wynosi przy obecnym kursie 1,46 - kurs LTX = 44 zł

Lubawa - C/WK ponad 10 , odnosząc do kursu LTX - cena LTX = 301 zł - 6,84 razy mniej

Sanwil - C/WK 3,93 ,odnosząc do kursu LTX - cena LTX = 118 zł - 2,69 razy mniej

Próchnik - C/Wk 8,35 , odnosząc do kursu LTX - cena LTX = 251 zł - 5,72 razy mniej

Bytom - c/Wk 119 , tu nie ma co porównywac

Vistula - c/wk 3,98 , odnosząc do kursu LTX - cena LTX = 120 zł - 2,72 razy mniej

Wólczanka - C/wk 3,4 , odnosząc do kursu LTX - cena LTX = 102 zł - 2,32 razy mniej

Pomijam LPP, Redan, Artman - one mają zupełnie inny ( nie produkują w Polsce ) charakter mimo że są w grupie z branży

Na koniec oczywiście NOVITA - taka sama działalność a wycena NIŻSZA od LTX - c/wk = 0,95 ale
LTX jest o wiele większy - cena księgowa LTX jest dokładnie cztery razy wyższa od NVT .
W tym momecie bardzo serdecznie pozdrawiam akcjonariuszy Novity :)) i życzę im podobnych
sukcesów a także przejrzenie komunikatów LTX z końca lat 90 tych :)) Panowie F&M też je znacie ? :))

Czy możemy na tym stracić ?

Porównanie pokazuje że cena 200 zł bedzie średnią na tle rynku ( c/wk= 6,9 )ale któż zwróci na to uwagę jesli będzie zapowiedż PP.
Ta pojawi się pewnie przy kursie w okolicach 100 zł i pod własnym ciężarem dotoczy się do 200 a póżniej pewnie i dalej.

Zresztą na marginesie to własnie wysoka cena akcji dała Lubawie podstawy do rozwoju, środki na inwestycje
i przejęcia. Efekty już widać bo jeden kontrakt monowski jest wyższy niż całe przychody w 2005 r.
Stworzenie GKL daje też doskonały potencjał do wzrostu przychodów w przyszłości
a jeśli spółka ma potencjał to ( patrz np. Bioton, Alchemia,Skotan etc) nikt jej we wskazniki nie zagląda bo rynek nadal wierzy
( niebezpodstawnie w hossie ) że firmy rozwijając się poprawią je a że się rozwijają więc kurs rośnie znów i cały ten
łańcuszek skończy się wraz z hossą poprzetykany w tylko czasami mniej lub bardziej dotkliwymi korektami po drodze.
Ale koniec hossy nam nie grozi conajmniej do końca przyszłego roku więc czasu jest baaardzo dużo :))

Dlaczego w tytule napisałem " i nie zapłacić ani grosza " ?

To jest już moja spekulacja ale oparta na zdroworozsądkowej kalkulacji inwestycji panów F&M.
Zakładam że ludzie obracający takim kapitałem muszą mieć w głowach poukładane bardziej niż inni.
Zakup ok. 1 mln akcji kosztował ich w cenie od 17 do 24 średnio powiedzmy 21 zł czyli ok. 21 mln.
Tyle można uzyskac tylko ze sprzedaży 100 - 130 tyś akcji na poziomach 150-200 zł ( pisałem o amunicji 111 111 x 2 ) :)))
To jest wlasnie zwrot z inwestycji panów F&M :)) i dlatego zalezy im na jak najszybszym podniesieniu kursu.

Absolutnie nie mówię o tym ,że panowie F&M nie ujawnili dodatkowych papierów bo zapewne są one w posiadaniu podmiotów
z nimi związanych ( tych kilku pomocników ) ale odrębnych prawnie i nie przekraczają wymaganych 5 % co zmusza do ujawnienia.
Nie ma tu też konfliktu informacji poufnej, bo samo skupowanie papierów taką informacją nie jest.

Proste finansowe perpetum mobile .Jeśli się powiedzie jak na Lubawie a nic nie stoi na przeszkodzie to w kolejną inwestycję panów F&M
będą wchodziły w ciemno tłumy jak w inwestycje R.Karkosika a nowa inwestycja stoi i czeka :)) tylko trzeba się śpieszyć :)))


Wnioski :

- Kurs będzie rósł bo tego chcą panowie F&M i już dbają ,żeby po drodze do celu ( 200zł ) nic złego mu się nie przytrafiło

- Kurs będzie rósł szybciej niż na Lubawie ( pażdziernik 2005 - styczeń 2006 ) bo większym zaufaniem obdażamy panów F&M i
wiemy ,że opłaca się przytrzymać papier do splitu i PP poza tym panom F&M zalezy na zwrocie z inwestycji JAK NAJSZYBCIEJ.

- Nie będzie żadnej zwały po drodze, ucieczki akcjonariatu z milionami :)) bo panom F&M to się po prostu nie opłaca ,przykład
kariery R.karkosika jak ważne jest dbanie o współakcjonariuszy jest najbardziej wymowny.Panowie F&M wiedzą że to MY sfinansujemy
inwestycje Lentexu i o to własnie chodzi

gajos
Chorąży sztabowy
Posty: 5877
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: gajos » 06 maja 2006 16:56

Ja tylko powiem że te 70mln na inwestycje nie zostaną w całości pozyskane z emisji ale również ze sprzedaży nieruchomości..

POzdrawiam

REKSIO
Chorąży
Posty: 977
Rejestracja: 04 lut 2006 12:39
Lokalizacja: śląskie

Postautor: REKSIO » 06 maja 2006 17:03

ROBBSON A NIE ZNASZ PRZYPADKIEM SIKORKA, WAWY? :)
reks

plomyk
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2951
Rejestracja: 13 lut 2006 16:16

Postautor: plomyk » 06 maja 2006 18:11

no Panie i Panowie dobre informacje dobiegaja z dzisjeszego Parkietu :)


miłego weekendu :)
A co napisali w Parkiecie?
Pisza o nowej strategii (ktora pojawiła sie w papie w czwartek ) dzis pisza o tym w parkicie , o planowanej emisji
nic nowego w sumie - pisza to co pojawiło sie w papie ale sami sugeruja ze w najblizszym czasie bedzie emisja akcji ....

napisałem dobre info bo pokazało sie w parkiecie a jak wiadomo bardzo czesto dopiero po ukazaniu sie w podłodze dobrych informacji widac po kursie zainteresowanie szerszego grona inwestrow ....
Dzięki. Cały dzień jestem w pracy, więc nawet nie mam czasu nigdzie zajrzeć.

stanlay
Chorąży sztabowy
Posty: 5117
Rejestracja: 25 paź 2005 20:53
Lokalizacja: Kraków

Postautor: stanlay » 06 maja 2006 18:19

....
Dzieki Robbson, doprawdy doglebna analiza. Wielu tego brakowalo, teraz wszyscy czekajacy (nie wiem na co :D ) bez wahania zaczna kupowac, No i zacznie sie dalszy marsz na polnoc :D :D :D
A tego wszyscy chcemy :D 8) :D 8)

Robbson
Starszy chorąży
Posty: 1965
Rejestracja: 29 kwie 2006 07:00

Postautor: Robbson » 06 maja 2006 18:32

....
Dzieki Robbson, doprawdy doglebna analiza. Wielu tego brakowalo, teraz wszyscy czekajacy (nie wiem na co :D ) bez wahania zaczna kupowac, No i zacznie sie dalszy marsz na polnoc :D :D :D
A tego wszyscy chcemy :D 8) :D 8)

Według mnie to będzie Lubawa Bis . Sprawdzonych strategii się nie zmienia :))) Tylko szybciej się potoczy :)

BUDZIK_72063
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 293
Rejestracja: 03 kwie 2006 13:03

Postautor: BUDZIK_72063 » 06 maja 2006 18:40

Jak dla mnie jest to zupelnie obojetne kto zaklada watek.

dla mnie tez..ale ..moze troche przyzwoitosci jesli ktos plul na lentex i byl niedowiarkiem (np ja tez bylem sceptyczny) to niech nie zaklada watku nagle ,to nalezy do starszego "elektoratu"


coz moze i glupie ale tak to sie dzieje

BUDZIK_72063
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 293
Rejestracja: 03 kwie 2006 13:03

Postautor: BUDZIK_72063 » 06 maja 2006 18:42

A TAK WOGOL TO LECIMY NA 100 :D :D :D :D



WYGINAM LENTEX SMIALO
WYGINAM LENTEX SMIALO
WYGINAM LENTEX SMIALO

DLA NAS 100 MALO :D :D :D :D

BUDZIK_72063
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 293
Rejestracja: 03 kwie 2006 13:03

Postautor: BUDZIK_72063 » 06 maja 2006 18:45

chociaz nie..kto zaklada watek nie jest bez znaczenia tak mysle..lepiej sie czuc wsrod "swoich"


no to juz przestaje gadac do siebie 8) 8)

Robbson
Starszy chorąży
Posty: 1965
Rejestracja: 29 kwie 2006 07:00

Postautor: Robbson » 06 maja 2006 18:45

no Panie i Panowie dobre informacje dobiegaja z dzisjeszego Parkietu :)


miłego weekendu :)
A co napisali w Parkiecie?
Pisza o nowej strategii (ktora pojawiła sie w papie w czwartek ) dzis pisza o tym w parkicie , o planowanej emisji
nic nowego w sumie - pisza to co pojawiło sie w papie ale sami sugeruja ze w najblizszym czasie bedzie emisja akcji ....

napisałem dobre info bo pokazało sie w parkiecie a jak wiadomo bardzo czesto dopiero po ukazaniu sie w podłodze dobrych informacji widac po kursie zainteresowanie szerszego grona inwestrow ....
Dzięki. Cały dzień jestem w pracy, więc nawet nie mam czasu nigdzie zajrzeć.

Artykuł prawie na pół strony a najfajniejszy tytuł : "Lentex przeprowadzi emisję " :))

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: dochodzeniowy » 06 maja 2006 18:46

Moim zdaniem p. Robson pominał jeden prawdopodobny szczegół. Analiza OK. ale czy nie widzicie ,że brak korekt moze świadczyć o walce na przejęcie spółki.
Znamy jedna stronę p. Lubawskich. Analizujac notowania Lubawy z czasów najwiekszej hossy nie znajduje analogii do notowań Lentexu. Ciagłe korekty, nawet bolesne i niewielkie obroty.
Teraz idzie jak z płatka, kto wysiadł wypada z gry. Widac o wiele wieksze pieniadze i determinacje kupujacych.
Reasumujac moim zdaniem swiadczy to o jeszcze jednym inwestorze zainteresowanym branza chemiczną.
Ciagle lentex pozostaje spółka tania CWK<2 i ciagle nie ma inwestora strategicznego.
Jeżeli kilkuprocentowe pakiety nedznych funduszy inwestycyjnych nie sa w stanie ostudzic zapałów, to akcji nie odbierają tylko pieniądze drobnych wystraszonych ciułaczy( do których się zaliczam), ale to cos wiecej.
Przyszły tydzień pokaże inwestora, albo czeka nas korekta jak na Lubawie.

Robbson
Starszy chorąży
Posty: 1965
Rejestracja: 29 kwie 2006 07:00

Postautor: Robbson » 06 maja 2006 18:58

Moim zdaniem p. Robson pominał jeden prawdopodobny szczegół. Analiza OK. ale czy nie widzicie ,że brak korekt moze świadczyć o walce na przejęcie spółki.
Znamy jedna stronę p. Lubawskich. Analizujac notowania Lubawy z czasów najwiekszej hossy nie znajduje analogii do notowań Lentexu. Ciagłe korekty, nawet bolesne i niewielkie obroty.
Teraz idzie jak z płatka, kto wysiadł wypada z gry. Widac o wiele wieksze pieniadze i determinacje kupujacych.
Reasumujac moim zdaniem swiadczy to o jeszcze jednym inwestorze zainteresowanym branza chemiczną.
Ciagle lentex pozostaje spółka tania CWK<2 i ciagle nie ma inwestora strategicznego.
Jeżeli kilkuprocentowe pakiety nedznych funduszy inwestycyjnych nie sa w stanie ostudzic zapałów, to akcji nie odbierają tylko pieniądze drobnych wystraszonych ciułaczy( do których się zaliczam), ale to cos wiecej.
Przyszły tydzień pokaże inwestora, albo czeka nas korekta jak na Lubawie.
Na temat udziałowca , który się jeszcze nie ujawnił nic nie mogę powiedzieć ale wydaje mi się ...że go nie ma. Akcji w wolnym obrocie jest niewiele bo ok. 3,5 mln i ta ilość po tej cenie jest wystarczająca do objęcia przez drobnych. To co nie zaskoczyłoby mnie to informacja ,że udział panów F&M jest większy ale tego nie potwierdza przebieg piatkowej sesji z taką obroną jaką widzieliśmy.

Lubawa to była premiera panów F&M , myślę ,że LTX to ich ulepszony produkt :)) tym bardziej ,że jak napisałem BĘDZIE IM ZALEŻEĆ NA JAK NAJSZYBSZYM WZROŚCIE . Podniesienie kursu papieru , którego prawie nikt nie sprzedaje może być :)) banalne . A jesli do tego strażnik dopilnuje żeby nie tracić czasu na głębsze korekty i konsolidacje ? :)) tym lepiej dla nas ..i dla nich

Robbson
Starszy chorąży
Posty: 1965
Rejestracja: 29 kwie 2006 07:00

Postautor: Robbson » 06 maja 2006 19:08

Moim zdaniem p. Robson pominał jeden prawdopodobny szczegół. Analiza OK. ale czy nie widzicie ,że brak korekt moze świadczyć o walce na przejęcie spółki.
Znamy jedna stronę p. Lubawskich. Analizujac notowania Lubawy z czasów najwiekszej hossy nie znajduje analogii do notowań Lentexu. Ciagłe korekty, nawet bolesne i niewielkie obroty.
Teraz idzie jak z płatka, kto wysiadł wypada z gry. Widac o wiele wieksze pieniadze i determinacje kupujacych.
Reasumujac moim zdaniem swiadczy to o jeszcze jednym inwestorze zainteresowanym branza chemiczną.
Ciagle lentex pozostaje spółka tania CWK<2 i ciagle nie ma inwestora strategicznego.
Jeżeli kilkuprocentowe pakiety nedznych funduszy inwestycyjnych nie sa w stanie ostudzic zapałów, to akcji nie odbierają tylko pieniądze drobnych wystraszonych ciułaczy( do których się zaliczam), ale to cos wiecej.
Przyszły tydzień pokaże inwestora, albo czeka nas korekta jak na Lubawie.
Na temat udziałowca , który się jeszcze nie ujawnił nic nie mogę powiedzieć ale wydaje mi się ...że go nie ma. Akcji w wolnym obrocie jest niewiele bo ok. 3,5 mln i ta ilość po tej cenie jest wystarczająca do objęcia przez drobnych. To co nie zaskoczyłoby mnie to informacja ,że udział panów F&M jest większy ale tego nie potwierdza przebieg piatkowej sesji z taką obroną jaką widzieliśmy.

Lubawa to była premiera panów F&M , myślę ,że LTX to ich ulepszony produkt :)) tym bardziej ,że jak napisałem BĘDZIE IM ZALEŻEĆ NA JAK NAJSZYBSZYM WZROŚCIE . Podniesienie kursu papieru , którego prawie nikt nie sprzedaje może być :)) banalne . A jesli do tego strażnik dopilnuje żeby nie tracić czasu na głębsze korekty i konsolidacje ? :)) tym lepiej dla nas ..i dla nich

Dodam jeszcze ,ze byłem pewny na 100 % ,że w piątek będzie korekta. Dopuszczałem nawet zwałę na 20 % a przebieg sesji utwierdził mnie w przekonaniu ,że do głębszych korekt nie dojdzie. Ta moja ulubiona analogia do Lubawy pasuje tu raczej na na etap wzrostów na LBW od 45 zł do 93 zł . Tamten ruch był prawie w całości pionowy

gajos
Chorąży sztabowy
Posty: 5877
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: gajos » 06 maja 2006 19:08

Niezapominajcie Ze to są inwestory a nie spekulanty..;) Kto potrzyma akcje dłużej ten dopiero zarobi..;)

POzdrawiam


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości