KABLE [KBL] - część IV

wszystko na temat spółek publicznych

Jaki będzie kurs Kabli po wynikach za IV kwartał?

poniżej 90 zł
30
21%
90-100 zł
10
7%
100-110 zł
18
13%
110-120 zł
21
15%
120-130 zł
17
12%
130-140 zł
9
6%
140-150 zł
7
5%
powyżej 150 zł
32
22%
 
Liczba głosów: 144

DarkoZZZ
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3314
Rejestracja: 19 wrz 2006 16:47
Lokalizacja: London

Postautor: DarkoZZZ » 19 sty 2007 12:24

no i pojawil sie kursowstrzymywacz :wink:
ludzie niestety lubia się nabierać na takie zagrywki - cóż jak zaczynalem grać na giełdzie, to też czasem dałem się w głupi sposób wyleszczyć

REKLAMA


wielki_serdelki
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2953
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wielki_serdelki » 19 sty 2007 12:29

Przy takich obrotach proponuję pozostać dzisiaj na minusach. Przyszły tydzień zapowiada się very ciekawie. Tylko w styczniu mogą jeszcze przeważać ci którzy twierdzą, że do publikacji wyników jest jeszcze
AŻ tyle czasu. Od 1 lutego zaczną lawinowo rosnąć zwolennicy teorii - TYLKO tyle czasu :wink:

wielki_serdelki
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2953
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wielki_serdelki » 19 sty 2007 12:36

No rynek już odpala pod publikację dzisiejszych danych o 14tej. Mamy jeszcze 1,5 godziny. Oh, może być very duża niespodzianka.

czytaliście dzisiejszą rzepę - napisali, że ekonomiści z PAN są bardziej optymistyczni od ZYTY GILOWSKIEJ jeśli chodzi o koniunkturę w ostatnim kwartale i w 2007 roku :shock:

andrzej730
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2244
Rejestracja: 05 wrz 2006 15:05

Postautor: andrzej730 » 19 sty 2007 12:42

baje GUT.na ampli juz ktos niezle prubuje zapakowac.kabelki tez ponizej poziomu nie schodza :wink:
sprzedam PONARka za 200 zl

wielki_serdelki
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2953
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wielki_serdelki » 19 sty 2007 13:15

No i została nam jedna godzina. Dzisiaj przytrafił się nam gorączkowy inwestor, który chciał sprzedać. Ma do tego prawo, ale nie trzeba zaraz na niego patrzeć i naśladować. Już chyba się wysypał.

To naśladownictwo. To trochę zabawne. Na tym właśnie żeruje AT. Ja tak myślę, że między zwolennikami AF a AT jest różnica, którą można wytłumaczyć także na poziomie osobowości (oczywiście nie chodzi mi o każdy indywidualny przypadek). Są osobowiści AKTYWNE i REAKTYWNE.

Człowiek aktywny to taki, którzy aktywnie tworzy rzeczywistość, sam ustala zasady postępowania, sam ustala własne obowiązujące siebie standardy, nie zwraca uwagi na to jak postępują inni. Natomiast człowiek o osobowości reaktywnej to taki, który zanim cokolwiek zrobi musi dokładnie rozejrzeć się dookoła i sprawdzić co robią inni, aby czasem nie wyjść przed szerek. Standardy postępowania takiej osoby tworzą i kreują postępowania większości.

Taka reaktywne osobowość idealnie pasuje do zwolenników AT (oczywiście nie wszystkich). :wink:

witas
Starszy plutonowy
Posty: 39
Rejestracja: 30 wrz 2005 12:09
Lokalizacja: Rybnik CITY

Postautor: witas » 19 sty 2007 13:26

jest juz wiadomo kiedy bedzie raport za rok 2006??? :lol: :lol:

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8616
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: drex1 » 19 sty 2007 13:37

Serdelek powinieneś dziękować że są tacy osobnicy bo dzieki nim możesz zarabiać.
Po drugie warto patrzeć na AT dzięki temu możesz poznać "co robi przeciwnik" i wykorzystać jego słabości.

wielki_serdelki
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2953
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wielki_serdelki » 19 sty 2007 13:45

Od dawna to wykorzystuję. Napisałem o tym, aby inni także mogli to robić. Nie jestem samolubny, co najwyżej mniej zarobię.

Na kablach jest to szczególnie łatwe i polecam na przyszłość - lepiej być pierwszym który kupi niż ostatnim, który sprzeda.

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8616
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: drex1 » 19 sty 2007 13:53

Od dawna to wykorzystuję. Napisałem o tym, aby inni także mogli to robić. Nie jestem samolubny, co najwyżej mniej zarobię.

Na kablach jest to szczególnie łatwe i polecam na przyszłość - lepiej być pierwszym który kupi niż ostatnim, który sprzeda.
Ale na razie At na kablach działa rewelacyjnie..
Ja ostatnie dobieranie kabli miałem po 70 tak jak Ty uważałem że AT nie ma sensu stosować do takiej dobrej spólki jak ta. I co?
Okazało się że spadło jednak do lini trendu 62..... tak jak pokazywała AT

wielki_serdelki
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2953
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wielki_serdelki » 19 sty 2007 13:57

Spadło bo podatniki się wywalali, a nie spadło niżej ... bo... Nie napiszę bo i tak mi nie uwierzysz.

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8616
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: drex1 » 19 sty 2007 14:06

Spadło bo podatniki się wywalali, a nie spadło niżej ... bo... Nie napiszę bo i tak mi nie uwierzysz.
Wiem byłoby już ekstremalnie tanio, ale nie zmienia to faktu że At perfekcyjnie zadziałała w tym przypadku.

AT mi trochę przypomina sytuacje z szamanem, który modli się w suszy o deszcz i deszcz spada. :twisted:

Czy winić za to szamana że "wymodlil" deszcz? :lol: :lol: :lol: :wink:

wielki_serdelki
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2953
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wielki_serdelki » 19 sty 2007 14:26

Mamy dane: jedni piszą, że dobre inni, że niedobre :roll:
My mamy kable, na szczęście nikt nie pisze, że są niedobre :wink:

kamaru
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 388
Rejestracja: 12 cze 2006 11:24

Postautor: kamaru » 19 sty 2007 14:27

No i została nam jedna godzina. Dzisiaj przytrafił się nam gorączkowy inwestor, który chciał sprzedać. Ma do tego prawo, ale nie trzeba zaraz na niego patrzeć i naśladować. Już chyba się wysypał.

To naśladownictwo. To trochę zabawne. Na tym właśnie żeruje AT. Ja tak myślę, że między zwolennikami AF a AT jest różnica, którą można wytłumaczyć także na poziomie osobowości (oczywiście nie chodzi mi o każdy indywidualny przypadek). Są osobowiści AKTYWNE i REAKTYWNE.

Człowiek aktywny to taki, którzy aktywnie tworzy rzeczywistość, sam ustala zasady postępowania, sam ustala własne obowiązujące siebie standardy, nie zwraca uwagi na to jak postępują inni. Natomiast człowiek o osobowości reaktywnej to taki, który zanim cokolwiek zrobi musi dokładnie rozejrzeć się dookoła i sprawdzić co robią inni, aby czasem nie wyjść przed szerek. Standardy postępowania takiej osoby tworzą i kreują postępowania większości.

Taka reaktywne osobowość idealnie pasuje do zwolenników AT (oczywiście nie wszystkich). :wink:
Ja widze to w następujący sposób:
Na giełdzie trwa nieustanna walka pomiędzy bykami i niedźwiedziami. Cena akcji jest chwilowym konsensusem zawartym przez wszystkich uczestników rynku i reprezentuje ostatnią dokonaną przez nich wycenę papiera. Pojedynczy inwestor może dorzucić tu swoje 3 grosze kupując lub sprzedając, a może też powstrzymać się od zawarcia transakcji. Kiedy byki czują się pewne kupują akcje powodując wzrost kursu, kiedy niedźwiedzie czują się pewne następuje ruch odwrotny. I własnie każdy słupek na wykresie odzwierciedla tę walkę. Moznaby powiedzieć że taki wykres to okno na świat psychologii mas. Analiza wykresów to analiza zachowania zbiorowości inwestorów. Jesli znasz się na psychologii to wiesz że dużo łatwiej przewidzić zachowanie mas niż zachowanie jednostki. Tłum profesorów zachowuje się podobnie jak tłum robotników. Na giełdzie na szczęsie mamy do czynienia z masami więc łatwiej jest przewidzieć ich zachowania. Cała sztuka polega jedynie na rozpoznaniu kierunku w którym podążają tłumy i punktów zwrotnych w ich zachowaniach. I tym własnie zajmuje się analiza techniczna. Rozpoznawaniem kierunku w którym podążają masy. Należy się po prostu podłączać pod ruchy tłumów, bo nawet najbardziej zdolna jednostka nie da rady iść pod prąd w tłumie.
Oczywiście AT daje najlepsze rezultaty gdy jest stosowana w połączeniu z AF.
To tyle moich przemyśleń.
Pozdro

mix11
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2131
Rejestracja: 10 sie 2005 20:58

Postautor: mix11 » 19 sty 2007 14:30

Mamy dane: jedni piszą, że dobre inni, że niedobre :roll:
My mamy kable, na szczęście nikt nie pisze, że są niedobre :wink:
Dane sa dla nas bardzo dobre

Produkcja budowlano-montażowa wzrosła w grudniu o 17,9% w porównaniu z grudniem 2005 roku i wzrosła o 44,8% w stosunku do listopada 2006 roku.

Przy takich danych ciezko bedzie kablom nie pokazac dobrego zysku.

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8616
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: drex1 » 19 sty 2007 14:36

No i została nam jedna godzina. Dzisiaj przytrafił się nam gorączkowy inwestor, który chciał sprzedać. Ma do tego prawo, ale nie trzeba zaraz na niego patrzeć i naśladować. Już chyba się wysypał.

To naśladownictwo. To trochę zabawne. Na tym właśnie żeruje AT. Ja tak myślę, że między zwolennikami AF a AT jest różnica, którą można wytłumaczyć także na poziomie osobowości (oczywiście nie chodzi mi o każdy indywidualny przypadek). Są osobowiści AKTYWNE i REAKTYWNE.

Człowiek aktywny to taki, którzy aktywnie tworzy rzeczywistość, sam ustala zasady postępowania, sam ustala własne obowiązujące siebie standardy, nie zwraca uwagi na to jak postępują inni. Natomiast człowiek o osobowości reaktywnej to taki, który zanim cokolwiek zrobi musi dokładnie rozejrzeć się dookoła i sprawdzić co robią inni, aby czasem nie wyjść przed szerek. Standardy postępowania takiej osoby tworzą i kreują postępowania większości.

Taka reaktywne osobowość idealnie pasuje do zwolenników AT (oczywiście nie wszystkich). :wink:
Ja widze to w następujący sposób:
Na giełdzie trwa nieustanna walka pomiędzy bykami i niedźwiedziami. Cena akcji jest chwilowym konsensusem zawartym przez wszystkich uczestników rynku i reprezentuje ostatnią dokonaną przez nich wycenę papiera. Pojedynczy inwestor może dorzucić tu swoje 3 grosze kupując lub sprzedając, a może też powstrzymać się od zawarcia transakcji. Kiedy byki czują się pewne kupują akcje powodując wzrost kursu, kiedy niedźwiedzie czują się pewne następuje ruch odwrotny. I własnie każdy słupek na wykresie odzwierciedla tę walkę. Moznaby powiedzieć że taki wykres to okno na świat psychologii mas. Analiza wykresów to analiza zachowania zbiorowości inwestorów. Jesli znasz się na psychologii to wiesz że dużo łatwiej przewidzić zachowanie mas niż zachowanie jednostki. Tłum profesorów zachowuje się podobnie jak tłum robotników. Na giełdzie na szczęsie mamy do czynienia z masami więc łatwiej jest przewidzieć ich zachowania. Cała sztuka polega jedynie na rozpoznaniu kierunku w którym podążają tłumy i punktów zwrotnych w ich zachowaniach. I tym własnie zajmuje się analiza techniczna. Rozpoznawaniem kierunku w którym podążają masy. Należy się po prostu podłączać pod ruchy tłumów, bo nawet najbardziej zdolna jednostka nie da rady iść pod prąd w tłumie.
Oczywiście AT daje najlepsze rezultaty gdy jest stosowana w połączeniu z AF.
To tyle moich przemyśleń.
Pozdro
Podpisuję sie pod tym co napisałeś kamaru obiema ręcyma :twisted: :wink:

Jeżeli ktos chcę dogłębniej zbadać temat polecam;
Psychologia tłumu Le Bona (nie tylko o giełdzie)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: daimond, incoqnito i 117 gości