MERA [MER] cz.VI *New Connect*

wszystko na temat spółek publicznych
eryk7
Kapitan
Posty: 43147
Rejestracja: 06 cze 2006 12:36
Lokalizacja: Galicja,piękne strony!

Postautor: eryk7 » 21 gru 2010 22:25

to w takim razie przy dzisiejszych parametrach cena razy 2 a przy uwzględnieniu zysku z wina cena razy 4.
To na co my k..wa czekamy???

TEGO NIEWIE NIKT ALE JAK ZNAM ZYCIE TO NAPEWNO CZEKAMY AZ ZARZĄD WYRUCHA NAS MAŁYCH BEZ MYDŁA W STYLU ,,kilimandzaro''NP(COGNOR PATRZ DAWNY CENTROSTAL)LUB W JAKIS IM ZNANY SPOSÓB


8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !

REKLAMA


relkaMe
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3158
Rejestracja: 07 lis 2005 10:57

Postautor: relkaMe » 21 gru 2010 22:31

a dlaczego miałby nie stać???
spółka konserwatywna to z C/Z na poziomie 1 może sie wahac co do dalszego kierunku ruchu, nie mówiąc już o sile tego ruchu.
No co Ty gadasz, przy c/z = 1 to znaczy, że co roku zarabiają kasę równą kapitalizacji. W przypadku wypłaty dywidendy wypłacają 100% wartości akcji. Stąd właśnie c/z =20, czyli 5%, czyli tyle ile można mieć na lokacie.
To Panie kolego kontunuując to gdybanie o C/Z = 1 niech wypłacą dywidendę powiedzmy chociaż połowę tych wirtualnych zysków.

Musieliby emitować nowe akcje lub po kredyt do providenta iść bo gotówki w kasie nie ma z papierowych zysków!!! :twisted:

Krytyk1
Starszy chorąży
Posty: 1961
Rejestracja: 22 gru 2006 12:53

Postautor: Krytyk1 » 22 gru 2010 08:27

a dlaczego miałby nie stać???
spółka konserwatywna to z C/Z na poziomie 1 może sie wahac co do dalszego kierunku ruchu, nie mówiąc już o sile tego ruchu.
No co Ty gadasz, przy c/z = 1 to znaczy, że co roku zarabiają kasę równą kapitalizacji. W przypadku wypłaty dywidendy wypłacają 100% wartości akcji. Stąd właśnie c/z =20, czyli 5%, czyli tyle ile można mieć na lokacie.
To Panie kolego kontunuując to gdybanie o C/Z = 1 niech wypłacą dywidendę powiedzmy chociaż połowę tych wirtualnych zysków.

Musieliby emitować nowe akcje lub po kredyt do providenta iść bo gotówki w kasie nie ma z papierowych zysków!!! :twisted:
Niech zaciągną kredyt pod zastaw Teliani Valley :wink:

Akhh_111573
Podporucznik
Posty: 10515
Rejestracja: 24 sty 2007 13:00
Lokalizacja: www.comparic.pl
Kontakt:

Postautor: Akhh_111573 » 22 gru 2010 08:57

Oczywiście macie rację z tym wirtualnym zyskiem. Trudno liczyć, że Merze uda się sprzedać akcje po 3 czy 4zł. Jednak jeśli okolice tego kursu by się utrzymały to 2zł już są możliwe.

Co do dywidendy to żadna spółka dynamicznie rozwijająca się, przejmująca jakieś podmioty itp nie wypłaci dywidendy bo korzystniejsze jest inwestowanie nadwyżek.

Zauważcie, że czego Mera się nie dotknęła to przynosi zyski:

Świetnie przejęty Klon - już praktycznie zrestrukturyzowany przynoszący więcej zysku netto rocznie niż za niego zapłacili. Po 2 latach!

Biedronka.

Nowy zakład - rentowność wzrasta imponująco.

Wreszcie teraz Teliani.

A w perspektywie nowa działka pod inwestycje już zakupiona, oddanie ostatniego etapu Lewin Plazy i przejęcia/przejęcia. Jeśli będą niewiele gorsze niż poprzednie dokonania to zwiększymy skokowo zyski i wartość firmy.

I o to chodzi.

A, że wirtualny zysk wejdzie do zysków. Takie prawo. I jeśli będziemy mieć 5mln zysku z działalności i 8 powiedzmy z Teliani to będzie troszkę dużo. Ale swobodnie możemy policzyć te 3mln z Teliani, które rzeczywiście możemy otrzymać. Co da okolice 8mln realnego zysku. To też Was nie przekonuje?

relkaMe
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3158
Rejestracja: 07 lis 2005 10:57

Postautor: relkaMe » 22 gru 2010 09:00

No ale 100% racji. Czego sie nie tkna to jest niezly biznes. Ciekawe co z tych kortow tenisowych wyniknie...

eryk7
Kapitan
Posty: 43147
Rejestracja: 06 cze 2006 12:36
Lokalizacja: Galicja,piękne strony!

Postautor: eryk7 » 22 gru 2010 09:08

NIEŹLE TO TELIANI CIEKAWE CZY NAS COS TAKIEGO CZEKA

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !

Krytyk1
Starszy chorąży
Posty: 1961
Rejestracja: 22 gru 2006 12:53

Postautor: Krytyk1 » 22 gru 2010 09:53

Oczywiście macie rację z tym wirtualnym zyskiem. Trudno liczyć, że Merze uda się sprzedać akcje po 3 czy 4zł. Jednak jeśli okolice tego kursu by się utrzymały to 2zł już są możliwe.

Co do dywidendy to żadna spółka dynamicznie rozwijająca się, przejmująca jakieś podmioty itp nie wypłaci dywidendy bo korzystniejsze jest inwestowanie nadwyżek.

Zauważcie, że czego Mera się nie dotknęła to przynosi zyski:

Świetnie przejęty Klon - już praktycznie zrestrukturyzowany przynoszący więcej zysku netto rocznie niż za niego zapłacili. Po 2 latach!

Biedronka.

Nowy zakład - rentowność wzrasta imponująco.

Wreszcie teraz Teliani.

A w perspektywie nowa działka pod inwestycje już zakupiona, oddanie ostatniego etapu Lewin Plazy i przejęcia/przejęcia. Jeśli będą niewiele gorsze niż poprzednie dokonania to zwiększymy skokowo zyski i wartość firmy.

I o to chodzi.

A, że wirtualny zysk wejdzie do zysków. Takie prawo. I jeśli będziemy mieć 5mln zysku z działalności i 8 powiedzmy z Teliani to będzie troszkę dużo. Ale swobodnie możemy policzyć te 3mln z Teliani, które rzeczywiście możemy otrzymać. Co da okolice 8mln realnego zysku. To też Was nie przekonuje?
Jest dobrze z tą aktualizacją wartości TLV, ale po tej szalonej pompce rośnie zagrożenie ujemnymi odpisami po 1Q 2011

jennix
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2681
Rejestracja: 09 mar 2007 13:18

Postautor: jennix » 22 gru 2010 09:55

Oczywiście macie rację z tym wirtualnym zyskiem. Trudno liczyć, że Merze uda się sprzedać akcje po 3 czy 4zł. Jednak jeśli okolice tego kursu by się utrzymały to 2zł już są możliwe.

Co do dywidendy to żadna spółka dynamicznie rozwijająca się, przejmująca jakieś podmioty itp nie wypłaci dywidendy bo korzystniejsze jest inwestowanie nadwyżek.

Zauważcie, że czego Mera się nie dotknęła to przynosi zyski:

Świetnie przejęty Klon - już praktycznie zrestrukturyzowany przynoszący więcej zysku netto rocznie niż za niego zapłacili. Po 2 latach!

Biedronka.

Nowy zakład - rentowność wzrasta imponująco.

Wreszcie teraz Teliani.

A w perspektywie nowa działka pod inwestycje już zakupiona, oddanie ostatniego etapu Lewin Plazy i przejęcia/przejęcia. Jeśli będą niewiele gorsze niż poprzednie dokonania to zwiększymy skokowo zyski i wartość firmy.

I o to chodzi.

A, że wirtualny zysk wejdzie do zysków. Takie prawo. I jeśli będziemy mieć 5mln zysku z działalności i 8 powiedzmy z Teliani to będzie troszkę dużo. Ale swobodnie możemy policzyć te 3mln z Teliani, które rzeczywiście możemy otrzymać. Co da okolice 8mln realnego zysku. To też Was nie przekonuje?
Jest dobrze z tą aktualizacją wartości TLV, ale po tej szalonej pompce rośnie zagrożenie ujemnymi odpisami po 1Q 2011
rozwiń? dlaczego miałby być ujemne odpisy?

Akhh_111573
Podporucznik
Posty: 10515
Rejestracja: 24 sty 2007 13:00
Lokalizacja: www.comparic.pl
Kontakt:

Postautor: Akhh_111573 » 22 gru 2010 10:21

Oczywiście macie rację z tym wirtualnym zyskiem. Trudno liczyć, że Merze uda się sprzedać akcje po 3 czy 4zł. Jednak jeśli okolice tego kursu by się utrzymały to 2zł już są możliwe.

Co do dywidendy to żadna spółka dynamicznie rozwijająca się, przejmująca jakieś podmioty itp nie wypłaci dywidendy bo korzystniejsze jest inwestowanie nadwyżek.

Zauważcie, że czego Mera się nie dotknęła to przynosi zyski:

Świetnie przejęty Klon - już praktycznie zrestrukturyzowany przynoszący więcej zysku netto rocznie niż za niego zapłacili. Po 2 latach!

Biedronka.

Nowy zakład - rentowność wzrasta imponująco.

Wreszcie teraz Teliani.

A w perspektywie nowa działka pod inwestycje już zakupiona, oddanie ostatniego etapu Lewin Plazy i przejęcia/przejęcia. Jeśli będą niewiele gorsze niż poprzednie dokonania to zwiększymy skokowo zyski i wartość firmy.

I o to chodzi.

A, że wirtualny zysk wejdzie do zysków. Takie prawo. I jeśli będziemy mieć 5mln zysku z działalności i 8 powiedzmy z Teliani to będzie troszkę dużo. Ale swobodnie możemy policzyć te 3mln z Teliani, które rzeczywiście możemy otrzymać. Co da okolice 8mln realnego zysku. To też Was nie przekonuje?
Jest dobrze z tą aktualizacją wartości TLV, ale po tej szalonej pompce rośnie zagrożenie ujemnymi odpisami po 1Q 2011
rozwiń? dlaczego miałby być ujemne odpisy?
Bo jeśli zaksięgujemy np po 4zł i zysk 10mln. To później każde zł wahnięcia kwartalnie to +/- 2,7mln złotych.

Na to jest oczywiście sposób. Księgują zysk na koniec roku 2010 i przerzucają te akcje gdzieś. Tylko, że Mera pewnie będzie kombinowała jak tylko się da żeby tego zysku, a przynajmniej jak największej części nie wrzucać.

staryznajomy
Podporucznik
Posty: 10950
Rejestracja: 05 mar 2009 16:35

Postautor: staryznajomy » 22 gru 2010 10:49

a mi znów wpadło 380 po 5,5 8) jakis baran wywalil ponizej wczorajszego zamknięcia no ale przedwczoraj po 5,25. wczoraj stałem to zadnego frajera nie znalałem za to dzisiaj się udało :wink:

artur1973
Chorąży
Posty: 820
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: artur1973 » 22 gru 2010 11:10

ja wczoraj też czekałem, ale że winko ***** do góry ostro to wymiękłem i wziąłem z prawej. biorąc pod uwagę perspektywę wzrostu nawet do 10 to jaka różnica czy kupie po 5,5 czy po 5,8

staryznajomy
Podporucznik
Posty: 10950
Rejestracja: 05 mar 2009 16:35

Postautor: staryznajomy » 22 gru 2010 11:16

ja wczoraj też czekałem, ale że winko ***** do góry ostro to wymiękłem i wziąłem z prawej. biorąc pod uwagę perspektywę wzrostu nawet do 10 to jaka różnica czy kupie po 5,5 czy po 5,8
równiez tak uważam i liczyłem się z tym, ze bedę musiał schodzic dzisiaj z 5,5 i brac z prawej i dlatego wszystko pod kątrolą miałem :wink: Dzisiaj pewnie jeszcze dobiorę tylko czekam na przelew 8)

staryznajomy
Podporucznik
Posty: 10950
Rejestracja: 05 mar 2009 16:35

Postautor: staryznajomy » 22 gru 2010 11:32

http://newconnect.pb.pl/2339705,60569,f ... newconnect

Fundusze pobuszują na NewConnect
2010-12-22 07:22 aktualizacja: 2010-12-22 07:22

Czyżby zarządzający TFI i OFE dostrzegli możliwości inwestycyjne tkwiące w spółkach z NewConnect? W tym roku fundusze w jawny sposób (przekroczyły próg 5 proc.) pojawiły się w akcjonariacie 19 spółek.
Bogusława Cimoszko-Skowrońska, prezes firmy doradczej CMS Corporate Management Services, jest przekonana, że w rzeczywistości liczba spółek, które mają inwestorów instytucjonalnych, jest znacznie większa. Fundusze jednak jeszcze się nie ujawniły i ich zaangażowanie nie przekracza 5 proc. Jej zdaniem, liczba firm, w które zaangażują się inwestorzy instytucjonalni w 2011 r., będzie dynamicznie rosła, ponieważ na rynek
wchodzi coraz więcej przedsiębiorstw o większej kapitalizacji — atrakcyjniejszych dla takich inwestorów. Podkreśla, że zarządzający chcą inwestować najczęściej w małe i średnie firmy prywatne, mające udokumentowane sukcesy na rynku, którymi zarządzają
sprawni menedżerowie. Preferowane branże to m.in.: produkcyjna, spożywcza, materiałów budowlanych, ochrony zdrowia i wysokich technologii.

Zarządzający TFI i OFE poszukują firm średniej wielkości, które z roku na rok zwiększają przychody i zyski oraz mają zdrową strukturę bilansu i rachunku
przepływów pieniężnych. Obserwacje przedstawicielki CMS potwierdza Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI (fundusz
przekroczył 5 proc. w dwóch spółkach z NC).

— Zainteresowanie spółkami z NewConnect wśród funduszy jest umiarkowane, ale TFI mogą przyglądać się firmom, które chcą przejść na rynek podstawowy GPW — uważa nasz rozmówca.

80 - Tyle spółek debiutowało w 2010 r. na NewConnect. Średnia wartość oferty wyniosła tylko 2 mln zł, a tylko w siedmiu przypadkach przekroczyła 4 mln zł. W największej ofercie
Mo-Bruk zebrał 26 mln zł.

3,1 mld zł - Tyle od początku roku do połowy grudnia wyniosły obroty na NewConnect. Były ponad trzykrotnie wyższe niż w analogicznym okresie 2009 r.

Akhh_111573
Podporucznik
Posty: 10515
Rejestracja: 24 sty 2007 13:00
Lokalizacja: www.comparic.pl
Kontakt:

Postautor: Akhh_111573 » 22 gru 2010 11:45

To nasza Mercia powinna być jedną z pierwszych w kolejce. Może 15zł przed marcem będzie ;)

s3kawka_224727
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3083
Rejestracja: 07 maja 2009 19:31
Lokalizacja: Moderator

Postautor: s3kawka_224727 » 22 gru 2010 11:48

a mi to wygląda tak jakby mowa była wlasnie o merze
pomimo, że oprócz niej jest kilka innych spółek aspirujących na głowny to w tym artykule/notce dopatruję się własnie informacji fundów nt ich zainteresowania Merą (tak, wiem myslenei życzeniowe)
Panika nie jest strategią inwestowania!
________________________ P.Coelho


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości