PMPG POLSKIE MEDIA [PGM] księga I czas dobrej zmiany

wszystko na temat spółek publicznych
alkoita2
Chorąży sztabowy
Posty: 5645
Rejestracja: 21 paź 2015 17:50

Postautor: alkoita2 » 10 cze 2016 20:52

:roll: :roll: :roll:

pie..rdoloty
wolałbyś kogoś innego zamiast Morawieckiego ? Pana Suskiego dajmy na to ? Może towarzyszkę Pawłowicz ? a może czekającego na comeback znanego z krystalicznej wprost uczciwości szalenie utalentowanego mister Hofmana ?

ja wolę Morawieckiego.
Ja zgodnie z przeznaczeniem leje na wszystkie PISuary

a co do Morawieckiego to duze rozczarowanie ... od swietnie wyksztalconego i bylo nie bylo obytego w swiecie czlowieka mozna i nalezy oczekiwać znacznie wiecej, poczynajac od stanowczego nie dla pomyslow *** dudy zwiazanych z frankami, po odrobine rozumu przy wypowiedziach dotyczacych przyszlego prezydenta usa
O to chodzi....ze czesto sam sobie zapzrecza....mowi ze 500+ i inne socjalne projekty PIS.....sa ok....a potem mowi juz cos innego...

Wicepremier mówił, że Polska wpadła w kilka pułapek rozwoju. Jedna z nich to zadłużenie zagraniczne i brak oszczędności.

"Dzisiaj jesteśmy bardzo zadłużeni, głównie u zagranicznych wierzycieli. To jest niebezpieczne, bo jesteśmy w ósemce najbardziej zadłużonych krajów świata. Będziemy to odkręcać przez co najmniej 20-30 lat, a odkręcić możemy to tylko dzięki polskim przedsiębiorcom" - przekonywał Morawiecki.

Jego zdaniem budowanie silnego państwa należy oprzeć o inwestycje, innowacje, eksport, infrastrukturę, a nie o konsumpcję i zadłużenie za granicą."

http://stooq.pl/n/?f=1062746

Poza tym to oczym wspominalem POLSKA nie ma OSZCEDNOSCI....takich zeby mogla sam finansowac swoj rozwoj...mimo zadluzenia zagranicznego nadal potrzebujemy....pieniedzy zagranicznych....TTYLKO WAZNE NA CO JE WYDAMY....czy na infarastrukture...wiedze..nauke...innowacyjnosc..i rozwoj........CZY na pzrejedzenie....dotowanie nierentownych przedsiebiorstw..wydawnaie \kasy na " sprawiedliwa" rownosc...czyli czy sie stoi czy sie lezy tyle samo sie nalezy...i tego typu historie....KTORE SKONCZA SIE JAK ZAWSZE........a mianowicie ...KIEPSKO....



co do....transportu....TO MA RACJE I JEJ NIEMA.....oczyuwiscie ze inni chca walczyc...z Polakami o rynek....tylko ze wlasnie problem Polakow polega na niskiej cenie.....ZA TA SAMA PRACE....dostaja duzo nizsze wynagrodzenia..pracujac na terenie zachodniej europy...gdzie obowiazuje ich ' kodeks" pracy...tamtych krajow......i w tym tkwi bol.....ze wlasnie ta walke mozemy pzregrac.....i mimo ze to nie jest na nasza korzysc....to jednak mozna po czesci ich tez zrozumiec.....
Dużo lepiej jest kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną firmę za wspaniałą cenę - Warren Buffett

REKLAMA


mk
Chorąży sztabowy
Posty: 5992
Rejestracja: 14 mar 2010 15:02

Postautor: mk » 10 cze 2016 20:58

alus pora wrócić na mabion

ta spółka nie dla ciebie

Pijaczysko
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2200
Rejestracja: 04 maja 2010 08:43

Postautor: Pijaczysko » 10 cze 2016 23:01

:roll: :roll: :roll:

pie..rdoloty
wolałbyś kogoś innego zamiast Morawieckiego ? Pana Suskiego dajmy na to ? Może towarzyszkę Pawłowicz ? a może czekającego na comeback znanego z krystalicznej wprost uczciwości szalenie utalentowanego mister Hofmana ?

ja wolę Morawieckiego.
Ja zgodnie z przeznaczeniem leje na wszystkie PISuary

a co do Morawieckiego to duze rozczarowanie ... od swietnie wyksztalconego i bylo nie bylo obytego w swiecie czlowieka mozna i nalezy oczekiwać znacznie wiecej, poczynajac od stanowczego nie dla pomyslow *** dudy zwiazanych z frankami, po odrobine rozumu przy wypowiedziach dotyczacych przyszlego prezydenta usa
nie jestem adwokatem Morawieckiego, jak nie jestem zwolennikiem pis.
niemniej rozumiem, że fachowiec jakim jest Morawiecki musi poruszać się w określonej dla tej formacji płaszczyźnie politycznego przekazu treści , przynajmniej mieścić się gdzieś na obrzeżach. Obserwując go mam wrażenie że unika odpowiedzi stricte politycznych i jasnych deklaracji, dopiero pociągnięty za język mówi coś więcej. Inaczej to wygląda jeśli chodzi o gospodarkę, tu jest bezapelacyjnie w temacie, wie jak się poruszać, ma pomysły. Zobaczymy jak będzie z ich realizacją, ale ma. Pozostanę na stanowisku, że może zmienić coś na plus a na pewno może być hamulcowym jeśli chodzi o niezbyt przemyślane, głupie bądź wyłącznie populistyczne zapędy niektórych wysokich urzędników państwowych, którzy nie mają bladego pojęcia o ekonomii a naobiecywali przed wyborami różnych bajek i teraz mają problem co zrobić. Pamiętaj, że polityk to takie zwierzę, które mówi do określonego elektoratu to, co tenże elektorat chce usłyszeć. U niego takich zapędów nie widzę, póki co. Choć nieco wyważenia z pewnością by mu się przydało w niektórych politycznych tematach, owszem.
Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn.

Av-1
Sierżant sztabowy
Posty: 176
Rejestracja: 25 maja 2016 01:11

Postautor: Av-1 » 11 cze 2016 01:01

:roll: :roll: :roll:

pie..rdoloty
wolałbyś kogoś innego zamiast Morawieckiego ? Pana Suskiego dajmy na to ? Może towarzyszkę Pawłowicz ? a może czekającego na comeback znanego z krystalicznej wprost uczciwości szalenie utalentowanego mister Hofmana ?

ja wolę Morawieckiego.
Ja zgodnie z przeznaczeniem leje na wszystkie PISuary

a co do Morawieckiego to duze rozczarowanie ... od swietnie wyksztalconego i bylo nie bylo obytego w swiecie czlowieka mozna i nalezy oczekiwać znacznie wiecej, poczynajac od stanowczego nie dla pomyslow *** dudy zwiazanych z frankami, po odrobine rozumu przy wypowiedziach dotyczacych przyszlego prezydenta usa
nie jestem adwokatem Morawieckiego, jak nie jestem zwolennikiem pis.
niemniej rozumiem, że fachowiec jakim jest Morawiecki musi poruszać się w określonej dla tej formacji płaszczyźnie politycznego przekazu treści , przynajmniej mieścić się gdzieś na obrzeżach. Obserwując go mam wrażenie że unika odpowiedzi stricte politycznych i jasnych deklaracji, dopiero pociągnięty za język mówi coś więcej. Inaczej to wygląda jeśli chodzi o gospodarkę, tu jest bezapelacyjnie w temacie, wie jak się poruszać, ma pomysły. Zobaczymy jak będzie z ich realizacją, ale ma. Pozostanę na stanowisku, że może zmienić coś na plus a na pewno może być hamulcowym jeśli chodzi o niezbyt przemyślane, głupie bądź wyłącznie populistyczne zapędy niektórych wysokich urzędników państwowych, którzy nie mają bladego pojęcia o ekonomii a naobiecywali przed wyborami różnych bajek i teraz mają problem co zrobić. Pamiętaj, że polityk to takie zwierzę, które mówi do określonego elektoratu to, co tenże elektorat chce usłyszeć. U niego takich zapędów nie widzę, póki co. Choć nieco wyważenia z pewnością by mu się przydało w niektórych politycznych tematach, owszem.
Jestem w o tyle lepszej sytuacji, ze go wielokrotnie spotykalem i jeszcze raz powtarzam MEGA ROZCZAROWANIE i w ogole nie rozumiem, co on robi wsrod neobolszewikow i neokomunistow, ktorzy chca tu zbudowac PRL-bis z ta roznica, ze z bardzo silna rola kosciola i pseudo patriotycznym belkotem ... te glaby doprowadza do kryzysy gospodarczego, nie teraz, ale w perspektywie kilku lat, chyba ze wczesniej zostana wykopani w kosmos

Laptop-
Chorąży sztabowy
Posty: 5334
Rejestracja: 10 maja 2016 11:36

Postautor: Laptop- » 13 cze 2016 11:22

a co to za trzepanko bylo na perle :)

Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Postautor: Kaplica » 13 cze 2016 12:58

a co to za trzepanko bylo na perle :)
standard: pojechali po staopach, albo zanizanie przed odpalem :lol:

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Postautor: Gerda88 » 14 cze 2016 14:35

Czyli prognoza beznadziejna? :(

Av-1
Sierżant sztabowy
Posty: 176
Rejestracja: 25 maja 2016 01:11

Postautor: Av-1 » 14 cze 2016 17:58

:roll: :roll:

Raczej realizacja strategii kupuj plotki sprzedaj fakty plus nieuchronna korekta, sam myslalem aby sprzedac czesc powyzej 6,5 ale machnalem reka bo mam nadzieje, ze do konca roku papier bedzie chodzil po kilkanascie zlotych to nie chcialem sie bawic, bo moglbym nie trafic, zwlaszcza ze widac iz mocne rece przejmuja papier ... chyba ze to bledne wrazenie ... poza tym ja juz pare zlotych skasowalem na nizszym poziomie wiec mam juz spokojniejsza glowe

Co do prognozy obstawiam 8 mln netto, to co powyzej zaliczam na plus tym bardziej, ze Michal wyraznie powiedzial, ze prognoza bedzie KONSERWATYWNA

Slawek
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8075
Rejestracja: 20 sty 2010 23:35
Lokalizacja: Polska

Postautor: Slawek » 14 cze 2016 18:35

:roll: :roll:

Raczej realizacja strategii kupuj plotki sprzedaj fakty plus nieuchronna korekta, sam myslalem aby sprzedac czesc powyzej 6,5 ale machnalem reka bo mam nadzieje, ze do konca roku papier bedzie chodzil po kilkanascie zlotych to nie chcialem sie bawic, bo moglbym nie trafic, zwlaszcza ze widac iz mocne rece przejmuja papier ... chyba ze to bledne wrazenie ... poza tym ja juz pare zlotych skasowalem na nizszym poziomie wiec mam juz spokojniejsza glowe

Co do prognozy obstawiam 8 mln netto, to co powyzej zaliczam na plus tym bardziej, ze Michal wyraznie powiedzial, ze prognoza bedzie KONSERWATYWNA
Jutro poznamy prognozy konserwatywne.

antysystem
Starszy chorąży
Posty: 1660
Rejestracja: 17 maja 2016 20:46

Postautor: antysystem » 14 cze 2016 19:09

:roll: :roll:

Raczej realizacja strategii kupuj plotki sprzedaj fakty plus nieuchronna korekta, sam myslalem aby sprzedac czesc powyzej 6,5 ale machnalem reka bo mam nadzieje, ze do konca roku papier bedzie chodzil po kilkanascie zlotych to nie chcialem sie bawic, bo moglbym nie trafic, zwlaszcza ze widac iz mocne rece przejmuja papier ... chyba ze to bledne wrazenie ... poza tym ja juz pare zlotych skasowalem na nizszym poziomie wiec mam juz spokojniejsza glowe

Co do prognozy obstawiam 8 mln netto, to co powyzej zaliczam na plus tym bardziej, ze Michal wyraznie powiedzial, ze prognoza bedzie KONSERWATYWNA
Jutro poznamy prognozy konserwatywne.
8 mln ????? tak samo głupi slawus byles na EC2 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mx 3mln netto na ten rok i sraczka do 3 zyli pewna :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
unikam spółek na jakich piszą: tw dostawca, Radek_, alus, pogodno, Ominea, bauc1 kulki.pl (czyli Sławek, Ziolo, kejcam, samuL i inni)

Laptop-
Chorąży sztabowy
Posty: 5334
Rejestracja: 10 maja 2016 11:36

Postautor: Laptop- » 15 cze 2016 08:48

Michal M. Lisiecki podał/a dalej piotr kowalski
Korekta to zdrowa rzecz dla kursu akcji. Rośliśmy nieprzerwanie przez kilkadziesiąt dni! Prognoza, dzis! :wink: :wink:

Ziolo
Porucznik
Posty: 28360
Rejestracja: 09 lis 2010 12:26
Lokalizacja: Abudabia

Postautor: Ziolo » 15 cze 2016 08:49

Czyli po sesji.
One Ziolo to rule them all.

antysystem
Starszy chorąży
Posty: 1660
Rejestracja: 17 maja 2016 20:46

Postautor: antysystem » 15 cze 2016 09:18

sypac :lol: stoje z koszyczkiem :lol:
unikam spółek na jakich piszą: tw dostawca, Radek_, alus, pogodno, Ominea, bauc1 kulki.pl (czyli Sławek, Ziolo, kejcam, samuL i inni)

Laptop-
Chorąży sztabowy
Posty: 5334
Rejestracja: 10 maja 2016 11:36

Postautor: Laptop- » 15 cze 2016 09:20

sypac :lol: stoje z koszyczkiem :lol:
nie za nisko stoisz :roll: :lol: :lol:

antysystem
Starszy chorąży
Posty: 1660
Rejestracja: 17 maja 2016 20:46

Postautor: antysystem » 15 cze 2016 09:24

sypac :lol: stoje z koszyczkiem :lol:
nie za nisko stoisz :roll: :lol: :lol:
za wysoko ostatnio jak glupie slawisko naganialo jako potluczone przed wynikami to po publikacji chyba -17% :lol: :lol:
unikam spółek na jakich piszą: tw dostawca, Radek_, alus, pogodno, Ominea, bauc1 kulki.pl (czyli Sławek, Ziolo, kejcam, samuL i inni)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości