ALLEGRO

wszystko na temat spółek publicznych
Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7570
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: ALLEGRO

Postautor: Pandziora » 30 lis 2022 15:19

Ten odpis to MISZCZOSTWO świata :P Kupić coś za 4,1mld i po pół roku odpisać 2,3mld wartości. :lol: Myślę, że należy się nagroda roczna dla zarządu :twisted: Bez tego ledwie 100mln. Niby sieć paczkomatów budują i jest ich już sporo 2100szt., tylko że są małe i dlatego często stawiają dwa blisko siebie. Nie dali mi promocji na smarta, dlatego nie przedłużam :P tzn. kupię, ale po 1-2 miesiącach jak będą przynajmniej dwie rzeczy do kupienia. Może się złamią i zaproponują jakiś kupon zniżkowy, by do nich powrócić :twisted: Mogę poczekac....
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8161
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: ALLEGRO

Postautor: incoqnito » 03 gru 2022 11:43

50zł za rocznego Smarta dla kupujących to drogo??? Widać, że chyba rzadko robisz zakupy przez neta. 8,99zł za wysyłkę paczkomatem to prawie norma w wielu sklepach internetowych poza allegro, a tu masz jeszcze zwrot gratis co przy ciuchach czy butach np biegowych ( ale nie tylko) jest idealnym rozwiązaniem. Fakt, że zamówienie musi być powyżej 40zł, ale mi to nie przeszkadza.
To jeśli już tak drogo to warto z kimś się dogadać i opłacać abonament przez dwóch lub trzech, dodać kolejne karty płatnicze ( jeśli masz zaufanie do tych osób) lub płacić blikiem jeśli nie masz i Smart wyjdzie ci 25zł lub 17zł przy trzech osobach.
Dla mnie to Allegro to podstawa zakupów netowych, więc ta cena to tanio jak za barszcz. Ostatnio koszulka na 50 urodziny (kocur) :mrgreen: od kobiety, sklep netowy ją ma, ale na allegro jej nie mieli w swojej sprzedaży bo nie wystawiają wszystkich rzeczy ze względu na koszty. Po kontakcie mailowy wystawili ze Smartem i oni zadowoleni i ja bo ją nabyłem z darmową wysyłką i 8,99zł w kieszeni.

mistrzsardu
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 10 maja 2006 18:49

Re: ALLEGRO

Postautor: mistrzsardu » 04 gru 2022 11:47

Idzie spowolnienie i Allegro też to odczuje. Pytanie na ile spowolnienie jest w cenach? Moim zdaniem będą nowe minima trendu najdalej w lutym lub marcu.
Cierpliwość, dystans i otwarty umysł!

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7570
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: ALLEGRO

Postautor: Pandziora » 08 gru 2022 00:35

incoqnito w większości się zgadzam z twoim wpisem, jednak ja piszę o czymś innym. Rok temu się dało na czarny piątek kupić smarta w promocji 10zł taniej za 40zł, a teraz nie (mi akurat nie kończy się w listopadzie). Poza tym najwyraźniej nie wiesz, że smart podrożał o 10zł do 59,9 i zwiększono przy nowej subskrypcji limity dla darmowej przesyłki do paczkomatu do 45 i dla kuriera 65. Stara subskrypcja tym razem nie będzie automatycznie przedłużana.

Inwestor giełdowy potrafi czekać na dobrą okazję do kupna czy sprzedaży spokojnie kilka miesięcy jak nie lat. To chyba oczywiste, że nie odnowie smarta następnego dnia jak mi się stary skończy, jeśli nie dadzą mi jakiejś sensownej zniżki. Zakupy zrobie wcześniej, a te późniejsze odłożę w czasie tak by ten 1 miesiąc odstępu osiągnąć.

W listopadzie już ponoć sprzedaż osłabła. Z czarnego piątku słabo schodziły im konsole xbox bez napędu, ekspesy do kawy i karta graficzna Radeon.
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8161
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: ALLEGRO

Postautor: incoqnito » 08 gru 2022 10:06

No akurat tego nie wiedziałem, bo Smart jest na moją partnerkę i ona się tym zajmuje. Mimo wszystko nawet te ceny o które podałeś uważam za atrakcyjne. Szczególnie przy rzeczach przy których łatwo nie trafić z rozmiarem: buty ( zwłaszcza treningowe) spodnie, bluzy ale i wielu innych produktach które z jakiegoś powodu nie przypadną nam do gustu . 8)

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7570
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: ALLEGRO

Postautor: Pandziora » 09 gru 2022 16:12

2022.12.09, 13:52
W listopadzie w Polsce nastąpiła lekka poprawa nastrojów konsumentów - GfK

"Zmiany w naszym zachowaniu podczas zakupów jednak postępują. Na wzrosty cen
odpowiadamy zaciskaniem pasa lub rezygnacją z niektórych kategorii. Rzadziej sięgamy po
dobra luksusowe i te, które nie są dla nas produktami pierwszej potrzeby
. Jest skromniej,
ale zdecydowanie nie jest to czas zakupowej paniki i gwałtownej zmiany nastawienia. Teraz
cała branża handlowa z uwagą i niepokojem wyczekuje pierwszego i drugiego kwartału
przyszłego roku. Zdaniem wielu ekonomistów właśnie wtedy możemy spodziewać się odroczonego
spowolnienia konsumpcji i co za tym idzie, kolejnego spadku nastrojów
"
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7570
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: ALLEGRO

Postautor: Pandziora » 29 gru 2022 13:37

Dane z wpływów z VAT też potwierdzają spowolnienie od listopada:
"Jak wynika z danych resortu finansów, dochody z VAT w listopadzie br. były niższe o 0,9 mld zł, tj. 4,6 proc. rok do roku i wyniosły 19,6 mld zł. W okresie styczeń — listopad 2022 r. wykonanie dochodów z VAT wyniosło 211,8 mld zł i było wyższe o 11,8 mld zł (tj. 5,9 proc.) w stosunku do wykonania w okresie styczeń — listopad 2021 r."

Wie ktoś o ile więcej płacą za przesyłki przez inpost? Podniesienie minimalnego progu o 5 do 45 przy marży np. 10% daje 50gr. Smart o 10 droższy przy założeniu 3 przesyłek w miesiącu daje 28gr, ale większość ludzi brała po 39 w promocji, a nie po 50. Można więc założyć, że przesyłka podrożała o 1pln np. z 5 do 6. I teraz przedmiot za 45 przy 12% marży daje 5,4 przychodu. Marże są różne w zależności od kategorii. Jeśli średnio wynoszą np. 10%, to dopiero od 60zł pokrywają koszty dostawy, nie pokrywają kosztów utrzymania firmy. Skoro w q3 mieli nędzne 100mln zysku, to obawiam się że w q4 będzie już strata.

Patrzyłam ostatnio shopee i nadal mało przedmiotów (mimo że niby mają już 60k polskich sprzedawców) oraz bardzo ubogie kryteria wyszukiwania, tak że na stronie mam nawalone przedmiotami, które mnie nie interesują. Przeglądanie tego to strata czasu. Nie wiem też czemu dużo ofert znika jak się zaznaczy płatność kartą kredytową. To jak się w tym serwisie płaci? Może sobie założę tam konto jak będzie coś tańszego do kupienia i posprawdzam...
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

bomber_sw
Starszy chorąży
Posty: 1608
Rejestracja: 25 maja 2009 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: ALLEGRO

Postautor: bomber_sw » 12 sty 2023 10:49

Platforma e-commerce Shopee od 13 stycznia 2023 roku zamyka działalność w Polsce - podała agencja Bloomberg, powołując się na mail wysłany przez prezesa Sea Ltd Chrisa Fenga. W ubiegłym roku Shopee zakończyło działalność we Francji i Hiszpanii.(PAP Biznes)

Takze jeszcze eBaya ponownie pochowaja i zostanie sam Amazon :)
"be greedy when other are fearful and fearful when other are gready"

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: ALLEGRO

Postautor: trance » 14 sty 2023 15:12

Spółka do obserwacji, wolumeny konkret w ostatnich tygodniach jakby chcieli wajchę z shortów na longi przełożyć. Zobaczymy tylko kiedy stany zaczną ignorować coraz gorsze dane, bo bez nich paździerz nie ruszy.
To się nazywa lokalny patriotyzm :lol:
Teraz zobaczymy, co zrobi Amazon, ale user experience, to jest tam tragiczne :lol:

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7570
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: ALLEGRO

Postautor: Pandziora » 18 sty 2023 14:28

Ja już jestem "stupid" w odróżnieniu od "smart" :P :lol: Na razie dobrze się z tym czuję :P Nie wiem jak Allegro...

Jak chcą coś jeszcze zdziałać, to wypadałoby zamknąć nad 32. Pompowane wcześniej banki przeszkadzają rynkowi. Poniżej pare cytatów z dziś:
2023.01.18, 09:40
InPost przewiduje 5-10 proc. wzrost e-commerce w Polsce w '23 wolumenowo, chce rosnąć ponad rynek (wywiad)

"Szacuję, że wolumenowo rynek e-commerce w ubiegłym roku wzrósł w Polsce o 15-17 proc.
Wartościowo wzrost rynku, napędzany inflacją, mógł przekroczyć 30 proc.
" - dodał.

W Polsce w 2023 wolumen przesyłek InPostu wyniósł 508,4 mln paczek (+20 proc. r/r). Na
rynkach międzynarodowych wolumen wyniósł 236,5 mln sztuk (+153 proc. r/r), w tym Mondial
Relay dostarczył 213,1 mln przesyłek (+151 proc. r/r).

"Zakładamy podwyżkę cen naszych usług w pierwszym kwartale. Mam nadzieję, że to będzie
jedyna podwyżka w tym roku, i podobnie jak w poprzednim roku mniejsza od inflacji.
Największym znakiem zapytania jest wpływ embarga na diesla rosyjskiego od 1 lutego. Nie
wiemy, czy coś się wydarzy z cenami ropy. Z Allegro, zgodnie z 7-letią umową w każdym
kolejnym listopadzie będziemy dostosowywać poziom cen zgodnie z umową, czyli o kombinację
wskaźnika inflacyjnego i wskaźnika wzrostu wynagrodzeń
" - podkreślił.

"Dla nas wycofanie Shopee z Polski jest absolutnie neutralne. Klienci Shopee zaczną te
produkty kupować na Allegro lub na innych platformach. Nie spodziewam się wejścia
kolejnego marketplace do Polski w tym roku, choć są duzi gracze, tacy jak turecki
Trendyol, który od dłuższego czasu przyglądają się naszemu rynkowi
. Przewiduję w tym roku
w Polsce duży rozwój sprzedaży online firm, które mają duży offline" - dodał.
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7570
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: ALLEGRO

Postautor: Pandziora » 21 lut 2023 11:36

Allegro 28,05 -2,69%

-22.8% m/m 15.1% r/r sprzedaż detaliczna za styczeń. Tragedii nie ma. Durne anale prognozowały +19%, ale ile można kupować? I po co? :lol: Ja osobiście kupuję mniej, bo przejadam powoli zapasy zgromadzone po niższych cenach, a wysokie ceny dodatkowo zniechęcają do zakupu, bo to jawny rabunek cwaniaków stojacych po drugiej stronie lady! W cenach stałych -0.3% r/r, a Ukraińców milion więcej i jeszcze Czesi i Słowacy u nas kupują. Wychodzi więc, że Polacy kupują mniej ilościowo. I tak powinno pozostać w najbliższych miesiącach.
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: ALLEGRO

Postautor: trance » 30 mar 2023 11:56

:arrow: 10 zł
Z pamiętnika dryniola.
Rok później kurs 29 zł.

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 564
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: ALLEGRO

Postautor: Mikro_B » 30 mar 2023 12:01

:arrow: 10 zł
Z pamiętnika dryniola.
Rok później kurs 29 zł.
Szacun, że Ci się chciało szukać te jego bzdety. Ja, te jego wpisy traktuję, jako forumowy folklor. :lol:

Nawet jakbym miał akcje spółek, które posiada w swojej stopce, to bym cicho siedział, żeby nie wchodzić z nim w polemikę. Szkoda czasu...
Ostatnio zmieniony 30 mar 2023 12:04 przez Mikro_B, łącznie zmieniany 1 raz.

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: ALLEGRO

Postautor: trance » 30 mar 2023 12:02

Po to jest pamiętnik by przypominać ludziom te ludowe mądrości :mrgreen:
A że dryniol gubi kartki i sobie wyciąga, co chce to inna bajka :lol:

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7570
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: ALLEGRO

Postautor: Pandziora » 31 mar 2023 11:44

Zbyt bandycki ten wzrost zrobili. Nie wygląda to zdrowo. Czy 180mln zysku kwartalnie to dużo? O odpisach na Czechy nie wspominając :P Paczkomatów mają już 2500, sensowna liczba to 10k. Ciekawe jak z cenami paczek inpostu? Oficjalna cena "12,13 zł/13,76 zł/17,53 zł dla gabarytu A/B/C", ale allegro musi mieć wynegocjowane taniej- poniżej 10 - tak zakładam. :P

"InPost przewiduje jednocyfrowy wzrost e-commerce w Polsce i Francji w '23 wolumenowo"

Coś słabo jak na taką inflację. Ludzie powinni wyszukiwać miejsc gdzie można kupić taniej na czym skorzysta e-handel...
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości